Wiener – Austria 0:0 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:2 (kon.) | Admira – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Ried – Sturm Graz 1:2 (kon.)
SV Guntamatic Ried
1:2 (0:0)
SK Sturm Graz
Sobota 09.03.2013, 18:30Rakouská Bundesliga

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (20:22:52)

A je dobojováno! V dnešním napínavém utkání nakonec vítězí hosté. Po bezbrankovém prvním poločase jsme se dočkali v 56. minutě branky, kterou poslal Schloffer hosty do vedení. Jejich radost trvala do 70. minuty, kdy se za domácí trefil střídající Vastic. Domácí byli aktivnějším celkem, ale nezvládli uhlídat brejk domácích, po kterém se trefil Sukuta-Pasu.

90
    Rozhodčí nastaví v dnešním utkání ještě tři minuty nad rámec hrací doby.

88
    A hosté mohli z dalšího brejku přidat třetí branku, to by ovšem hostující Jurgen Samuel nesměl trefit brankáře.

86
    Žlutou kartu dostal střelec druhé branky Strurmu Graz Sukuta-Pasu za posunky k domácímu kotli.

85
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Tak se potvrdilo známé pořekadlo nedáš-dostaneš! Hned z protiútoku se dokázala prosadit SUKUTA-PASU a přiblížil tak hosty k vítězství!

83
    Po standardní situaci se před brankou vytvořil ohromný chumel, ze kterého se vynořil míč mířící do branky, ten dokázal ještě Säumel dostat na rohový kop!

82
    Vujadinovic se provinil nedovoleným zákrokem proti dosud jedinému střelci Riedu, Vasticovi.

79
    Hra s koncem utkání nabírá na obrátkách, hraje se nahoru dolu, oba celky chtějí dnes zvítězit.

76
    Trenér Peter Hyballa střídá, hřiště opustí Tobias Kainz a nahradí jej Weber.

75
    Po něm se k hlavičce dostal Sukuta-Pasu, ale jeho zakončení nebylo přesné.

75
    V pořadí již pátý rohový kop si dnes vyzkouší fotbaliste Sturmu Graz.

74
    Zbytečného faulu se na půlce dopustil Zulj. Hosté rychle rozehráli.

70
    Ried právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! VASTIC dostal dobrou přihrávku do vápna, kde si udělal kličku protihráči a z úhlu prostřelil brankáře! VASTIC je na trávníku pouhých sedm minut a již dokázal skórovat!

68
    Velký závar se udělal před brankou Fochera, vše nakonec pro hosty dobře dopadlo, když míč dokázal jeden z beků odkopnout daleko pryč.

65
    Už mohlo být vyrovnáno! Meilinger se kousek před vápnem opřel do míče a projektil z jeho kopačky skončil těsně nad brankou Fochera, ten se pouze ohlédl.

63
    Druhá změna v sestavě na sebe nenechala dlouho čekat, Hammerera nahradí Vastic.

61
    Tlak domácích se brankou hostů poněkud oslabil a momentálně se hraje převážně ve středu pole.

60
    První změnu v dresu domácích, z trávníku odchází Walch, nahradí ho Nacho.

58
    V kotli fanoušků hostů je teď hodně veselo a jsou to právě oni, kteří se momentálně starají o atmosféru utkání.

56
    Jako blesk z čistého nebe přišla vedoucí branka hostů! Ti vstřelili branku z poněkud nenápadné akce, kdy se na pravé straně dostal k míči SCHLOFFER a trochu překvapivou střelou prostřelil brankáře!

55
    Domácí jsou stejně jako v prvním poločase aktivnějším celkem. Zatím se ale nedostavila žádná vážnější šance.

53
    Hadzic se pokusil ohrozit hostující svatyni, mířil ale nepřesně.

50
    Okotie se snažil probojovat s míčem přes posledního obránce Schreinera, ten ale vše ve spolupráci s brankářem zvládl.

48
    Domácí fotbalisté se dostali do vápna hostí, tam ale znovu ztroskotali na výborné obraně.

46
    Do druhé půle vstoupili oba celky beze změn.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:30.

Máme za sebou první poločas utkání mezi Riedem a Sturma Grazem. V dosavadním průběhu utkání jsme branku neviděli. Mírně aktivnějším celkem byli domácí. Ti ale nedokázali ani jeden ze svých šancí přetavit ve vedoucí branku. Uvidíme, zda-li nám přinese druhý poločas nějaké góly.

45
    Centr směřující do vápna ale trefil jen prvního obránce.

45
    Dobrá možnost pro hosty po faulu na Tobiase Kainze.

42
    Další centr směřoval před branku Grazu, ke vší smůle domácích našel pouze nohu hostujícího beka, který míč odpálil daleko od své branky.

40
    Teď nebyl daleko od vstřelení branky Hammerer, k centru před prázdnou branku mu chyběl krok!

37
    V posledních minutách přebírají otěže utkání domácí, hosté však výborně brání a i proto se Ried neprobojuje dále, než na hranici vápna.

35
    Ried si vybojoval další rohový kop, jeho exekuce ale nebyla nikterak světoborná, vypovídá o tom i fakt, že míč má v náručí brankář Focher.

34
    Hammerer si před brankou dělal prostor ke střele, včas ho o míč obral jeden z hostujících beků.

33
    Centr směřující do vápna vyboxoval mimo nebezpečí Focher.

32
    Sukuta - Pasu si kousek za půlící čárou počínal nedovoleně v souboji s Rieglerem.

29
    První rohový kop v zápase si připsali i domácí. Hlavička Meilingera se ale mezi tři tyče nevešla.

27
    Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Schloffer, branku mu však byla malá.

26
    Centr do vápna si ale vcelku v klidu pohlídala domácí obrana. U míče ale zůstávají hosté.

25
    Na druhé straně si hosté vybojovali rohový kop.

23
    Domácí zahrávali standardní situaci, po které se jen o kousek nedostal k míči Hinum. Focher bude moci v klidu rozehrávat od své branky.

21
    Obrovská šance hostů a v ní Ehrenreich! Ten dostal milimetrový pas za obranu, ale ani nadvakrát nedokázal vyzrát na Gebauera! Jen díky domácímu golmanovi je stav stále bez branek.

19
    Zatím se hraje velmi opatrný fotbal na obou stranách, ani jeden celek se nehrne příliš dopředu.

17
    Další snaha hostujícího týmu skončila faulem Okotieho.

15
    Po levé straně se snažil do vápna probojovat Vujadinovic, domácí obrana se ale měla na pozoru a o míč ho obrala.

13
    Centr z pravé strany nikterak neohrozil Focherovu branku.

10
    Domácí se při útočné snaze provinili faulem a hra se stěhuje na druhou stranu.

1

SV Josko Ried: Gebauer - Trauner, Reifeltshammer, Riegler, Schreiner, Hadzic, Meilinger, Zulj, Walch, Hinum, Hammerer

SK Puntigamer Sturm Graz: Focher - Ehrenreich, Dudic, Klem, Vujadinovic, Säumel, F. Kainz, T. Kainz, Schloffer, Okotie, Sukuta-Pasu

Rozhodčí: .

Souboj sousedů v tabulce, i tak by se dal nazvat dnešní duel. Domácím patří 5. pozice se ziskem 31 bodů. Domácí jsou na tom o příčku lépe, na svém kontě mají ale o poznání více bodů, kontrétně 37. Poslední utkání oba celky nezvládli. Ried prohrál na hřišti Mattersburgu 0:1. Sturm Graz naopak doma nestačil na Admiru Wacker Modling 1:2. Oba celky by tak dnes jistě rádi odčinili své předchozí neúspěchy.

Dobré sobotní odpoledne Vám přeji při sledování rakouské Bundesligy. Ta má na svém programu 25. kolo, ve kterém SV Josko Ried vyzve Sturm Graz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.