Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
New York Rangers
Sobota 16.03.2013, 18:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přeji příjemný sobotní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde se střetne Pittsburgh Penguins a New York Rangers. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem provázet Jan Šlapáček.

Pittsburghu patří ve Východní konferenci druhá příčka, když má na svém kontě čtyřicet bodů. Poslední zápasy mají Pens úžasnou formu, když mají z posledních pěti zápasů pět výher.

Rangers jsou ve Východní konferenci na devátém místě, když na svém kontě mají osmadvacet bodů. Z posledních pěti zápasů vyhráli Rangers pouze dva a třikrát byli poraženi.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Orpik, Martin, Letang, Despres, Eaton, Niskanen - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Sutter, Bennett - Kennedy, Jeffrey, Cooke - Adams, Vitale, Glass

New York Rangers: Lundqvist (Biron) - McDonagh, Girardi, Stralman, Del Zotto, Eminger, Hamrlík - Nash, Richards, Hagelin - Callahan, Stepan, Gáborík - Miller, Boyle, Pyatt - Powe, Halpern, Haley

Rozhodčí: VanMassenhoven, Furlatt - Nelson, Heyer.

V Pittsburghu probíhá před zápasový program, takže se nám začátek zápasu o malou chvilku posune.

Arénou zní americká hymna, takže dnešní zápas bude za malý okamžik zahájen.

00:01

0:05
    Úvodní vhazování zápasu patří domácím, kteří se hned tlačí do útočného pásma.

0:25
    Nepřesné založení útoku ze strany Rangers končí zakázaným uvolněním.

1:00
    Před Lundqvistem zůstal úplně volný Crosby, ale ten vhodný moment pro střelu prováhal a o puk přišel.

1:30
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins jdou hned na začátku zápasu do vedení, když se z pravého kruhu odhodlal ke střele BEAU BENNETT a umístil jí do levé šibenice. Asistence: Dustin Jeffrey, Tyler Kennedy.

2:50
    Gáborík se snažil překvapit Fleuryho střelou od pravého mantinelu, ale jeho pokus k brance vůbec neprošel.

3:30
    Na druhé straně z mezikruží střílel Cooke, ale Lundqvist jeho pokus chytil do lapačky.

4:31
    Neal našel v útočném pásmu Suttera, ale ten puk špatně zpracoval a přišel o něj.

4:54
    Tlak domácích zastavilo postavení mimo hru.

5:38
    Crosby přenechal kotouč v útočném pásmu Kunitzovi, který z velkého úhlu branku netrefil.

6:20
    Tučňáci vstoupili do dnešního utkání velmi dobře, když hned od začátku zápasu mají velký tlak.

7:00
    Nash se dostal ve středním pásmu k puku a snažil se dostat až k brance, ke které se dobrém obranném zákroku Orpika nedostal.

7:53
    Crosby byl tvrdě sražen v útočném pásmu a bude se vylučovat.

7:53
    Miller je vyloučen na 2 minuty za krosček.

8:22
    Neal se dostal ke střele od modré čáry, ale tu zablokovala hostující obrana.

8:45
    Tentokrát střílel z pravého kruhu Crosby, ale branku přestřelil.

9:16
    Crosby našel na pravém kruhu volného Kunitze, který střílel do prázdné branky, ale Lundqvist předvedl, že je jeden z nejlepších brankářů v lize a puk dokázal lapačkou chytit.

9:48
    Despres je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

9:53

10:30
    Rangers se zatím v přesilové hře nedaří.

11:29
    Richards se dostal ke střele přes obránce, kterou Fleury vyrazil do rohu.

11:48
    Despres je zpátky na ledě a hraje se pět na pět.

12:21
    Dupuis se snažil z velké blízkosti překonat Lundqvista, ale neúspěšně.

14:02
    Sutter se dostal ke střele z pravého kruhu a branku těsně minul.

14:48
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

15:45
    Nash se snažil překvapit Fleuryho, ale jeho střela branku ani netrefila.

16:52
    Tentokrát již musel Fleury zasahovat, když se jej snažil překonat z mezikruží Hagelin.

17:10
    Richards vybojoval v útočném pásmu puk a rychle vystřelil a Fleury měl co dělat, aby dokázal udržet puk před brankovou čárou.

17:27
    Dupuis se dostal do samostatného úniku, ale Lundqvista nepřekonal.

17:27
    Do menší šarvátky se pustil Crosby s Girardim a oba dva si nyní posedí 2 minuty na trestné lavici.

18:49
    Domácí jsou ke konci třetiny lepším týmem.

19:55
    Před koncem třetiny nebezpečně střílel Kunitz, ale jeho pokus branku těsně minul.

20:00

Pittsburgh začal dnešní zápas velmi aktivně a hned ve 2. minutě se prosadil tvrdou střelou Bennett. I v dalším průběhu první třetiny byli lepší domácí, ale z branky se již neradovali. Rangers dnes zatím působí velmi odevzdaně a kdyby neměli v brance dobře chytajícího Lundqvista, tak mohli prohrávat o více, než jednu branku. Po první třetině vede Pittsburgh nad Rangers 1:0.

20:01

20:45
    Nash se dostal do velké šance, ale Fleuryho nepřekonal.

21:15
    Fleuryho měl nyní po střele Hagelina velké štěstí, když mu kotouč vypadl z lapačky a zastavil se na brankové čáře, kde jej dokázal zalehnout.

22:00
    Na druhé straně střílel z pravé strany Kennedy, ale jeho pokus branku minul.

22:40
    Hosté vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a vytvářejí si spoustu šancí.

23:45
    Od modré čáry tvrdě střílel McDonagh, ale Fleury dokázal jeho pokus vyrazit.

24:20
    Crosby se prokličkoval do útočného pásma, ale ke střele se již nedostal.

25:32
    Cooke se snažil dostat do zakončení, ale nedokázal přejít přes Del Zotta.

27:05
    Neal se snažil před brankou najít volného Suttera, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.

28:00
    Adams se snažil překvapit Lundqvista, ale neúspěšně.

29:05
    Girardi vystřelil od modré čáry a nadělal Fleurymu problémy.

30:05
    Letang přihrál Kunitzovi, který střelou z první prověřil Lundqvista.

30:40
    Další zákrok Lundqvista, když musel krýt střelu Dupuise.

31:15
    McDonagh nastřelil puk na Fleuryho, který raději hru přerušil.

31:30
    Jeffrey se mohl dostat do samostatného úniku, ale puk mu ujel a skončil pod Lundqvistem.

32:32
    Crosby dnes předvádí velmi slušný výkon a Rangers si s ním neví rady, když jej tentokrát musel faulovat Nash.

32:32
    Nash je vyloučen na 2 minuty za podražení.

33:10
    Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, ale do žádné vážnější šance se zatím nedostal.

33:50
    Nebezpečná střela Letanga nadělala Lundqvistovi problémy.

34:15
    Crosby se snažil o překvapivou střelu, ale ta k brance Rangers neprošla.

35:40
    Pens jsou v posledních střídáních jasně lepším týmem, ale branku se jim vstřelit nedaří.

36:47
    Branku mohl vstřelit Neal, ale jeho bekhendová střela branku netrefila.

38:00
    Hodně blízko k vyrovnání byl nyní Nash, ale jeho střela branku těsně minula.

39:30
    Rangers drží puk na svých hokejkách. Druhá třetina zřejmě skončí bez branek.

40:00

Pittsburgh byl lepší i ve druhé třetině, ale branku vstřelit nedokázal. Rangers svůj výkon oproti první třetině zvedli, ale stále to na domácí nestačí. Po druhé třetině je stav 1:0.

40:01

41:15
    Richards se dostal ke střele z levého kruhu a Fleury musel jeho pokus vyrazit.

43:00
    Domácí se snaží kontrolovat zápas a rádi by přidali druhou branku, která by je přiblížila k vítězství.

43:46

44:30
    Dupuis s Kunitzem se snažili vybojovat puk v útočném pásmu, ale hostující obrana vše zvládla a puk udržela.

44:00
    Sutter bekhendovou střelou branku přestřelil.

44:05
    Stralman je vyloučen na 2 minuty za podražení.

45:30
    Pittsburghu se nedaří usadit v útočném pásmu.

46:00
    Nyní už drží domácí Rangers pod silným zámkem.

46:34
    Tučňáci využívají přesilovou hru, když z velkého úhlu vymetl pravou šibenici TYLER KENNEDY. Asistence: Kris Letang, Paul Martin.

47:17
    Pens odskakují Rangers na rozdíl tří branek, když se před Lundqvista dostal PASCAL DUPUIS, který si hostující brankáře kličkou do bekhendu položil, aby jej pak mohl pohodlně přehodit. Asistence: Dustin Jeffrey, Matt Cooke.

48:23
    Kunitzova střela z levé strany prošla těsně vedle Lundqvistovi branky.

49:55
    Tlak domácích stále pokračuje a snaží se přidat další branku.

50:12
    Od modré čáry vystřelil Neal, ale jeho pokus branku netrefil.

50:54
    Po vhazování se dostal ke střele Cooke a jeho pokus Lundqvist se štěstím vyrazil.

51:52
    Kennedy vystřelil na Lundqvista z pravého kruhu a hostující brankář musel zasahovat.

52:23
    Glass je vyloučen na 2 minuty za podražení. Rangers budou hrát přesilovou hru.

52:40
    V oslabení se dostal do šance Sutter, ale branku z výhodné pozice přestřelil.

53:10
    Zatím to spíše vypadá, že přesilovou hru hrají domácí.

53:45
    Rangers se v dnešním utkání velmi trápí.

54:23

55:32
    Od modré čáry vystřelil Martin a Fleury musel jeho pokus vyrazit.

56:24
    Přečíslení Rangers ukončilo postavená mimo hru.

57:29
    Crosby se dostal po přihrávce Jeffreyho před Lundqvista, kterého nedokázal překonat, jelikož hostující brankář výborným zákrokem kapitána domácího celku vychytal.

58:50
    Hosté drží puk na svých hokejkách a snaží se vstřelit čestný gól.

59:15
    Blízko byl nyní Hagelin, ale jeho střelu dokázal Fleury vyrazit a má namířeno k vychytání čistého konta.

59:50
    Domácí nahodili puk do útočného pásma a už slaví vítězství.

60:00

Máme konec zápasu, který jednoznačně ovládli hokejisté Pittsburghu, když vstřelili tři branky a svému soupeři nedovolili ani jeden přesný zásah. Penguins tedy z dnešního zápasu berou dva body za vítězství 3:0. Rangers se budou muset v dalším zápase zlepšit, aby dokázali ukončit sérii tří proher v řadě.

Hvězdy zápasu:

1 - Marc-André Fleury (23 zákroků)

2 - Tyler Kennedy (1+1)

3 - Dustin Jeffrey (0+2).

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. (20:34:20)

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 2. Bennett (Jeffrey, Kennedy), 47. Kennedy (Letang, Martin), 48. Dupuis (Jeffrey, Cooke)

Rozhodčí: VanMassenhoven, Furlatt - Nelson, Heyer

Diváci: 18,658