Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
New York Rangers
Sobota 16.03.2013, 18:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

52:23
    Glass je vyloučen na 2 minuty za podražení. Rangers budou hrát přesilovou hru.

47:17
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pens odskakují Rangers na rozdíl tří branek, když se před Lundqvista dostal PASCAL DUPUIS, který si hostující brankáře kličkou do bekhendu položil, aby jej pak mohl pohodlně přehodit. Asistence: Dustin Jeffrey, Matt Cooke.

46:34
    Tučňáci využívají přesilovou hru, když z velkého úhlu vymetl pravou šibenici TYLER KENNEDY. Asistence: Kris Letang, Paul Martin.

44:05
    Stralman je vyloučen na 2 minuty za podražení.

32:32
    Nash je vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:15
    Fleuryho měl nyní po střele Hagelina velké štěstí, když mu kotouč vypadl z lapačky a zastavil se na brankové čáře, kde jej dokázal zalehnout.

17:27
    Do menší šarvátky se pustil Crosby s Girardim a oba dva si nyní posedí 2 minuty na trestné lavici.

9:48
    Despres je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

9:16
    Crosby našel na pravém kruhu volného Kunitze, který střílel do prázdné branky, ale Lundqvist předvedl, že je jeden z nejlepších brankářů v lize a puk dokázal lapačkou chytit.

7:53
    Miller je vyloučen na 2 minuty za krosček.

1:30
    Penguins jdou hned na začátku zápasu do vedení, když se z pravého kruhu odhodlal ke střele BEAU BENNETT a umístil jí do levé šibenice. Asistence: Dustin Jeffrey, Tyler Kennedy.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 2. Bennett (Jeffrey, Kennedy), 47. Kennedy (Letang, Martin), 48. Dupuis (Jeffrey, Cooke)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Orpik, Martin, Letang, Despres, Eaton, Niskanen - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Sutter, Bennett - Kennedy, Jeffrey, Cooke - Adams, Vitale, Glass
    New York Rangers: Lundqvist (Biron) - McDonagh, Girardi, Stralman, Del Zotto, Eminger, Hamrlík - Nash, Richards, Hagelin - Callahan, Stepan, Gáborík - Miller, Boyle, Pyatt - Powe, Halpern, Haley

Rozhodčí: VanMassenhoven, Furlatt - Nelson, Heyer

Diváci: 18,658