Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
New York Rangers
Sobota 16.03.2013, 18:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám pěkný zbytek večera. (20:34:20)

Hvězdy zápasu:

1 - Marc-André Fleury (23 zákroků)

2 - Tyler Kennedy (1+1)

3 - Dustin Jeffrey (0+2).

Máme konec zápasu, který jednoznačně ovládli hokejisté Pittsburghu, když vstřelili tři branky a svému soupeři nedovolili ani jeden přesný zásah. Penguins tedy z dnešního zápasu berou dva body za vítězství 3:0. Rangers se budou muset v dalším zápase zlepšit, aby dokázali ukončit sérii tří proher v řadě.

60:00

59:50
    Domácí nahodili puk do útočného pásma a už slaví vítězství.

59:15
    Blízko byl nyní Hagelin, ale jeho střelu dokázal Fleury vyrazit a má namířeno k vychytání čistého konta.

58:50
    Hosté drží puk na svých hokejkách a snaží se vstřelit čestný gól.

57:29
    Crosby se dostal po přihrávce Jeffreyho před Lundqvista, kterého nedokázal překonat, jelikož hostující brankář výborným zákrokem kapitána domácího celku vychytal.

56:24
    Přečíslení Rangers ukončilo postavená mimo hru.

55:32
    Od modré čáry vystřelil Martin a Fleury musel jeho pokus vyrazit.

54:23

53:45
    Rangers se v dnešním utkání velmi trápí.

53:10
    Zatím to spíše vypadá, že přesilovou hru hrají domácí.

52:40
    V oslabení se dostal do šance Sutter, ale branku z výhodné pozice přestřelil.

52:23
    Glass je vyloučen na 2 minuty za podražení. Rangers budou hrát přesilovou hru.

51:52
    Kennedy vystřelil na Lundqvista z pravého kruhu a hostující brankář musel zasahovat.

50:54
    Po vhazování se dostal ke střele Cooke a jeho pokus Lundqvist se štěstím vyrazil.

50:12
    Od modré čáry vystřelil Neal, ale jeho pokus branku netrefil.

49:55
    Tlak domácích stále pokračuje a snaží se přidat další branku.

48:23
    Kunitzova střela z levé strany prošla těsně vedle Lundqvistovi branky.

47:17
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Pens odskakují Rangers na rozdíl tří branek, když se před Lundqvista dostal PASCAL DUPUIS, který si hostující brankáře kličkou do bekhendu položil, aby jej pak mohl pohodlně přehodit. Asistence: Dustin Jeffrey, Matt Cooke.

46:34
    Tučňáci využívají přesilovou hru, když z velkého úhlu vymetl pravou šibenici TYLER KENNEDY. Asistence: Kris Letang, Paul Martin.

46:00
    Nyní už drží domácí Rangers pod silným zámkem.

45:30
    Pittsburghu se nedaří usadit v útočném pásmu.

44:05
    Stralman je vyloučen na 2 minuty za podražení.

44:00
    Sutter bekhendovou střelou branku přestřelil.

44:30
    Dupuis s Kunitzem se snažili vybojovat puk v útočném pásmu, ale hostující obrana vše zvládla a puk udržela.

43:46
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

43:00
    Domácí se snaží kontrolovat zápas a rádi by přidali druhou branku, která by je přiblížila k vítězství.

41:15
    Richards se dostal ke střele z levého kruhu a Fleury musel jeho pokus vyrazit.

40:01

Pittsburgh byl lepší i ve druhé třetině, ale branku vstřelit nedokázal. Rangers svůj výkon oproti první třetině zvedli, ale stále to na domácí nestačí. Po druhé třetině je stav 1:0.

40:00

39:30
    Rangers drží puk na svých hokejkách. Druhá třetina zřejmě skončí bez branek.

38:00
    Hodně blízko k vyrovnání byl nyní Nash, ale jeho střela branku těsně minula.

36:47
    Branku mohl vstřelit Neal, ale jeho bekhendová střela branku netrefila.

35:40
    Pens jsou v posledních střídáních jasně lepším týmem, ale branku se jim vstřelit nedaří.

34:15
    Crosby se snažil o překvapivou střelu, ale ta k brance Rangers neprošla.

33:50
    Nebezpečná střela Letanga nadělala Lundqvistovi problémy.

33:10
    Pittsburgh se usadil v útočném pásmu, ale do žádné vážnější šance se zatím nedostal.

32:32
    Nash je vyloučen na 2 minuty za podražení.

32:32
    Crosby dnes předvádí velmi slušný výkon a Rangers si s ním neví rady, když jej tentokrát musel faulovat Nash.

31:30
    Jeffrey se mohl dostat do samostatného úniku, ale puk mu ujel a skončil pod Lundqvistem.

31:15
    McDonagh nastřelil puk na Fleuryho, který raději hru přerušil.

30:40
    Další zákrok Lundqvista, když musel krýt střelu Dupuise.

30:05
    Letang přihrál Kunitzovi, který střelou z první prověřil Lundqvista.

29:05
    Girardi vystřelil od modré čáry a nadělal Fleurymu problémy.

28:00
    Adams se snažil překvapit Lundqvista, ale neúspěšně.

27:05
    Neal se snažil před brankou najít volného Suttera, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.

25:32
    Cooke se snažil dostat do zakončení, ale nedokázal přejít přes Del Zotta.

24:20
    Crosby se prokličkoval do útočného pásma, ale ke střele se již nedostal.

23:45
    Od modré čáry tvrdě střílel McDonagh, ale Fleury dokázal jeho pokus vyrazit.

22:40
    Hosté vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a vytvářejí si spoustu šancí.

22:00
    Na druhé straně střílel z pravé strany Kennedy, ale jeho pokus branku minul.

21:15
    Fleuryho měl nyní po střele Hagelina velké štěstí, když mu kotouč vypadl z lapačky a zastavil se na brankové čáře, kde jej dokázal zalehnout.

20:45
    Nash se dostal do velké šance, ale Fleuryho nepřekonal.

20:01

Pittsburgh začal dnešní zápas velmi aktivně a hned ve 2. minutě se prosadil tvrdou střelou Bennett. I v dalším průběhu první třetiny byli lepší domácí, ale z branky se již neradovali. Rangers dnes zatím působí velmi odevzdaně a kdyby neměli v brance dobře chytajícího Lundqvista, tak mohli prohrávat o více, než jednu branku. Po první třetině vede Pittsburgh nad Rangers 1:0.

20:00

19:55
    Před koncem třetiny nebezpečně střílel Kunitz, ale jeho pokus branku těsně minul.

18:49
    Domácí jsou ke konci třetiny lepším týmem.

17:27
    Do menší šarvátky se pustil Crosby s Girardim a oba dva si nyní posedí 2 minuty na trestné lavici.

17:27
    Dupuis se dostal do samostatného úniku, ale Lundqvista nepřekonal.

17:10
    Richards vybojoval v útočném pásmu puk a rychle vystřelil a Fleury měl co dělat, aby dokázal udržet puk před brankovou čárou.

16:52
    Tentokrát již musel Fleury zasahovat, když se jej snažil překonat z mezikruží Hagelin.

15:45
    Nash se snažil překvapit Fleuryho, ale jeho střela branku ani netrefila.

14:48

14:02
    Sutter se dostal ke střele z pravého kruhu a branku těsně minul.

12:21
    Dupuis se snažil z velké blízkosti překonat Lundqvista, ale neúspěšně.

11:48
    Despres je zpátky na ledě a hraje se pět na pět.

11:29
    Richards se dostal ke střele přes obránce, kterou Fleury vyrazil do rohu.

10:30
    Rangers se zatím v přesilové hře nedaří.

9:53

9:48
    Despres je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

9:16
    Crosby našel na pravém kruhu volného Kunitze, který střílel do prázdné branky, ale Lundqvist předvedl, že je jeden z nejlepších brankářů v lize a puk dokázal lapačkou chytit.

8:45
    Tentokrát střílel z pravého kruhu Crosby, ale branku přestřelil.

8:22
    Neal se dostal ke střele od modré čáry, ale tu zablokovala hostující obrana.

7:53
    Miller je vyloučen na 2 minuty za krosček.

7:53
    Crosby byl tvrdě sražen v útočném pásmu a bude se vylučovat.

7:00
    Nash se dostal ve středním pásmu k puku a snažil se dostat až k brance, ke které se dobrém obranném zákroku Orpika nedostal.

6:20
    Tučňáci vstoupili do dnešního utkání velmi dobře, když hned od začátku zápasu mají velký tlak.

5:38
    Crosby přenechal kotouč v útočném pásmu Kunitzovi, který z velkého úhlu branku netrefil.

4:54
    Tlak domácích zastavilo postavení mimo hru.

4:31
    Neal našel v útočném pásmu Suttera, ale ten puk špatně zpracoval a přišel o něj.

3:30
    Na druhé straně z mezikruží střílel Cooke, ale Lundqvist jeho pokus chytil do lapačky.

2:50
    Gáborík se snažil překvapit Fleuryho střelou od pravého mantinelu, ale jeho pokus k brance vůbec neprošel.

1:30
    Penguins jdou hned na začátku zápasu do vedení, když se z pravého kruhu odhodlal ke střele BEAU BENNETT a umístil jí do levé šibenice. Asistence: Dustin Jeffrey, Tyler Kennedy.

1:00
    Před Lundqvistem zůstal úplně volný Crosby, ale ten vhodný moment pro střelu prováhal a o puk přišel.

0:25
    Nepřesné založení útoku ze strany Rangers končí zakázaným uvolněním.

0:05
    Úvodní vhazování zápasu patří domácím, kteří se hned tlačí do útočného pásma.

00:01

Arénou zní americká hymna, takže dnešní zápas bude za malý okamžik zahájen.

V Pittsburghu probíhá před zápasový program, takže se nám začátek zápasu o malou chvilku posune.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) - Orpik, Martin, Letang, Despres, Eaton, Niskanen - Dupuis, Crosby, Kunitz - Neal, Sutter, Bennett - Kennedy, Jeffrey, Cooke - Adams, Vitale, Glass

New York Rangers: Lundqvist (Biron) - McDonagh, Girardi, Stralman, Del Zotto, Eminger, Hamrlík - Nash, Richards, Hagelin - Callahan, Stepan, Gáborík - Miller, Boyle, Pyatt - Powe, Halpern, Haley

Rozhodčí: VanMassenhoven, Furlatt - Nelson, Heyer.

Pittsburghu patří ve Východní konferenci druhá příčka, když má na svém kontě čtyřicet bodů. Poslední zápasy mají Pens úžasnou formu, když mají z posledních pěti zápasů pět výher.

Rangers jsou ve Východní konferenci na devátém místě, když na svém kontě mají osmadvacet bodů. Z posledních pěti zápasů vyhráli Rangers pouze dva a třikrát byli poraženi.

Přeji příjemný sobotní večer a vítám Vás u sledování komentovaného zápasu NHL, kde se střetne Pittsburgh Penguins a New York Rangers. Tímto zápasem Vás bude svým komentářem provázet Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 2. Bennett (Jeffrey, Kennedy), 47. Kennedy (Letang, Martin), 48. Dupuis (Jeffrey, Cooke)

Rozhodčí: VanMassenhoven, Furlatt - Nelson, Heyer

Diváci: 18,658