Tampa – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Arizona 1:0 (2:0 po s.n.)
New Jersey – Montreal 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (po pr.)
Dallas – Chicago 1:8 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Montreal Canadiens
Neděle 17.03.2013, 00:25 • Prudential Center • NHL

59:24
    Henrique rychle objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Priceův beton byl u tyčky včas! Z dorážky se netrefil ani Zajac.

58:36
    Timeout pro Devils, vymýšlí se akce. která by měla vést ke srovnání.

58:30
    Hedberg je na tribuně, začíná power play Devils.

57:03
    Trenér Montrealu si vzal oddechový čas.

46:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hedberg trošičku odflákl rozehrávku, hosté toho dokázali využít, puk se dostal na modrou čáru, odkup pálil Tinordi a TOMÁŠ PLEKANEC jemnou tečí usměrnil puk za Hedberga. Asistence: Jarred Tinordi.

38:36
    Hostující Alexej Jemelin vyhodil ve vlastní třetině puk do hlediště a dostá´v atak zasloužené dvě minuty.

34:25
    Tyčka i na druhé straně, z voleje ji trefil Eller.

33:11
    Subban ztratil na modré puk, Devils šli do brejku dvou na jednoho a Kovalčuk svižnou ranou trefil tyčku!

32:41
    Je tu přesilovka pro Montreal, dvě minuty za hákování dostal Peter Harrold.

28:35
    Jenže přesilovka New Jersey netrvala dlouho, Patrik Eliáš se provinil držením a síly na ledě se nám tak vyrovnávají.

28:11
    Eliáš srazil u mantinelu Travise Moena a ten je vyloučen za zdržování hry - zalehnutí puku.

27:23
    Stephen Gionta se vřítil po levé straně do pásma Canadiens, mířil k pravé tyčce, ale beton gólmana Price byl proti.

23:54
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí přece jen využívají přesilovku. Kovalčuk na modré přihrál PETERU HARROLDOVI a ten prostřelil chumel hráčů před Pricem i samotného brankáře. Asistence: Ilja Kovalčuk.

22:32
    Dvě minuty za držení hole obdržel hostující Ryan White, domácí mají přesilovku.

18:28
    Je tu první přesilovka, David Clarkson přehnal důraz před brankou po Židlického střele a dostal dvě minuty za hrubost.

08:08
    Po Volčenkově ztrátě puku po buly se k němu dostal COLBY ARMSTRONG a z pravého kruhu trefil přesně nad Hedbergovo rameno. Je to pro něj první gól v dresu Montrealu. Bez asistence.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Harrold (Kovalčuk) – 9. Armstrong, 47. Plekanec (Tinordi)

New Jersey Devils: Hedberg (Frazee)- Larsson, Greene, Salvador, Židlický, Harrold, Volčenkov - Kovalčuk, Zajac, Ponikarovskij - Pesonen, Eliáš, Clarkson - Carter, Henrique, Bernier - Matteau, S. Gionta, Kostopoulos.
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Bouillon, Tinordi - Gallagher, Deharnais, Pacioretty - B. Gionta, Plekanec, Moen - Dumont, Eller, Galčenjuk - Armstrong, White, Blunden.

Rozhodčí: Lee, Hasenfratz - Brisebois, Sericolo

Diváci: 17 625