Tampa – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Arizona 1:0 (2:0 po s.n.)
New Jersey – Montreal 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (po pr.)
Dallas – Chicago 1:8 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Montreal Canadiens
Neděle 17.03.2013, 00:25 • Prudential Center • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů na shledanou. (03:13:42)

2 - CAREY PRICE (MON) 32 zákroků, 1 gól, úspěšnost 99:70%
    3 - PETER HARROLD (NJD) 1+0, 4 stŕely na branku, čas na ledě 17:14.

Utkání sledovalo 17 625 diváků.

Hosté už to ubránili a vyhrávají tak na ledě New Jersey 2:1. O vítěznou branku se tečí postaral Plekanec. Závěr utkání visel na Priceovi, který několika pohotovými zákroky udržel Devils na uzdě a nedovolil srovnání.

59:56
    Zakázané uvolnění Montrealu, poslední možnost Devils na srovnání.

59:24
    Henrique rychle objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Priceův beton byl u tyčky včas! Z dorážky se netrefil ani Zajac.

58:57
    Hosté vyhodili Brianem Giontou do středního pásma.

58:36
    Timeout pro Devils, vymýšlí se akce. která by měla vést ke srovnání.

58:30
    Hedberg je na tribuně, začíná power play Devils.

57:48
    Gallagher se dostal do úniku jeden na jednoho, z levého kruhu vystřelil. Hedberg kryl.

57:31
    Vidíme velké množství přerušení před Pricem, ten se v závěrečných minutách zajisté nebude nudit

57:03
    Trenér Montrealu si vzal oddechový čas.

56:22
    Židlický podcenil vyvezení puku zpoza branky, a najednou z toho bylo ohrožení branky Devils.

55:10
    Pacioretty zasprintoval za téměř ztraceným pukem, nejenže zabránil zakázanému uvolnění, navíc dokázal uvolnit Gallaghera, který se pokusil o blafák.

54:09
    Domácím velice rychle utíká zbývající čas a navíc se hraje v rohu u Hedbegovy branky.

53:24
    Kovalčuk nechal Židlickému do jízdy, ten se v plné rychlosti vřítil do pásma a Price si nebyl vůbec jistý, jestli puk pokryl. Nakonec ano, bylo to však nadvakrát.

52:33
    Na druhé straně předvedl Hedberg výtečný zákrok proti Subbanovi a drží tak naděje Devils na bodový zisk.

52:03
    Nahození Harrolda od modré čáry si stáhl Kostopoulos a moc nechybělo, aby bylo opět srovnáno.

51:18
    Před Pricem se objevil Clarkson, jenže byl příliš blízko na to, aby dokázal zvednout puk nad připraveného gólmana.

50:48
    Poslední minuty byly jasně v režii Canadiens a New Jersey teď určité přivítalo reklamní pauzu.

50:04
    Desharnais vypíchl soupeři puk a najednou měl prostor pro střelu. Svou bombu však namířil příliš vysoko nad branku.

49:10
    Plekanec od levého mantinelu vyzkoušel Hedbergovu pozornost, jenže tahle střela šla z velkého úhlu a šance na úspěch byla minimální.

48:37
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přesunuje opět před branku Devils.

46:49
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hedberg trošičku odflákl rozehrávku, hosté toho dokázali využít, puk se dostal na modrou čáru, odkup pálil Tinordi a TOMÁŠ PLEKANEC jemnou tečí usměrnil puk za Hedberga. Asistence: Jarred Tinordi.

46:22
    Clarkson se ohnal po Tinordim a je z toho menší rozmíška obou kohoutů. Rozhodčí však vylučovat nebudou.

45:01
    Price si připsal velice těžký zákrok. Kovalčuk nahazoval před branku, kde si sjížděl Greene a jeho teč bruslí donutila gólmana hostů jít rychle dolů a vyrazit puk do rohu.

43:48
    Souboj za brankou Montrealu končí vítězně pro hosty, ti vyváží puk do středního pásma.

42:48
    Kovalčuk přihrál od levého mantinelu do druhé vlny na Židlického, jeho tvrdou ránu pokryl Price a bude se vhazovat po jeho pravici.

42:06
    Canadiens se snaží dostat do pásma, ale dvakrát za sebou je zastavila jejich vlastní chyba při přechodu a pískal se ofsajd.

40:56
    Harrold dostal pukem do čela a objevila se krev. Harrold míří na šití.

40:36
    Devils ještě dohrávali přesilovku, ale nic nevymysleli a hosté jsou už v pěti.

40:01

Je to tak, skóre se už nemění. Po dvou třetinách je to 1:1, když se o vyrovnání postaral čistým průstřelem Harrold. Stále sledujeme docela boj, než technickou smršť.

39:42
    Canadiens se podařilo vyhodit, hosté se už asi do přestávky ubrání.

39:05
    Po Kovalčukově přihrávce pálil Henrique - těsně vedle.

38:36
    Hostující Alexej Jemelin vyhodil ve vlastní třetině puk do hlediště a dostá´v atak zasloužené dvě minuty.

38:22
    Zakázané uvolnění Montrealu, hra se stěhuje zpět před Price

37:50
    Teď už Židlický střílel sám a také on ztroskotal na Priceovi.

37:46
    Židlický už mohl sám střílet, chtěl však celou akci ještě vylepšit, přihrál Salvadorovi, jeho ránu pokryl Price.

36:57
    Od modré střílel Brian Gionta, puk šel ale vysoko nad.

35:33
    New Jersey je v posledních minutách velice aktivní, Ponikarovskij zatáhl puk po pravém křídle, přihrál Židlickému, jeho rána šla o kousek vedle.

34:41
    Devils jsou v plném počtu.

34:25
    Tyčka i na druhé straně, z voleje ji trefil Eller.

33:48
    Hostům tato přesilovka moc nejde, Eliáš opět vyváží a do akce se zapojuje i Stephen Gionta.

33:11
    Subban ztratil na modré puk, Devils šli do brejku dvou na jednoho a Kovalčuk svižnou ranou trefil tyčku!

32:41
    Je tu přesilovka pro Montreal, dvě minuty za hákování dostal Peter Harrold.

32:07
    Eller stál v pravém kruhu, střílel přes obránce, našel však pouze bleskurychlou Hedbergovu lapačku.

31:47
    Trochu neurovnaná pasáž hry, nikdo nechce chybovat.

31:12
    Od modré čáry nahazoval Blunden, Hedberg sice zareagoval až na poslední chvíli, dokázal však puk zkrotit.

30:35
    Tu ale odehráli bez Hedbergova ohrožení, i domácí jsou v plném počtu.

30:11
    Hosté jsou v plném počtu, začíná krátká přesilovka Canadiens.

29:29
    Pacioretty se elegantně uvolnil u mantinelu, sjel si ke kruhu a přes obránce vystřelil Hedberg toho moc neviděl, ale dokázal svým postavením tuto ránu zlikvidovat.

28:35
    Jenže přesilovka New Jersey netrvala dlouho, Patrik Eliáš se provinil držením a síly na ledě se nám tak vyrovnávají.

28:11
    Eliáš srazil u mantinelu Travise Moena a ten je vyloučen za zdržování hry - zalehnutí puku.

27:23
    Stephen Gionta se vřítil po levé straně do pásma Canadiens, mířil k pravé tyčce, ale beton gólmana Price byl proti.

25:55
    Salvador nahazoval od modré, trefil však pouze před ním stojícího Dumonta.

25:15
    Ofsajd domácích a v něm Ponikarovskij.

24:58
    Plekanec nahodil puk do pásma a sám se za ním vydal. Za brankou byl blízko k jeho získání, přesto byli domácí úspěšnější.

23:54
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí přece jen využívají přesilovku. Kovalčuk na modré přihrál PETERU HARROLDOVI a ten prostřelil chumel hráčů před Pricem i samotného brankáře. Asistence: Ilja Kovalčuk.

23:18
    Jenže Canadiens vyváží puk až před Hedberga a domácím rychle utíká přesilovkový čas.

22:32
    Dvě minuty za držení hole obdržel hostující Ryan White, domácí mají přesilovku.

20:28

20:26
    První střela druhé třetiny, na svědomí ji má hostující Pacioretty.

20:01

20:01

Skončila první třetina a lépe se jde odpočívat hostujícím hráčům. O jedinou branku (a jeho první v dresu Canadiens) se postaral Armstrong. Zápasu zatím vládnou obrany, za celou třetinu jsme viděli pouhých 16 střel.

19:21
    Subbanova tvrdá rána od modré končí u Hedberga.

19:12
    Hosté zatím "honí" puk po mantinelech, odtud se bude skórovat velmi špatně.

18:28
    Je tu první přesilovka, David Clarkson přehnal důraz před brankou po Židlického střele a dostal dvě minuty za hrubost.

18:28
    Židlického bomba končí mezi chrániči gólmana Price. Tohle byla povedená střela.

17:15
    Pacioretty si vybojoval postavení mezi kruhy, také tam přišla přihrávka, Hedgerg však jeho střele odolal.

16:34
    Po Tinordiho zaváhání se puku zmocnil Zajac, ke střele se však nedostal.

15:40
    Markov teď špatné rozehrál a přesně jak signalizuje gólman Hedberg, bude to zakázané uvolnění.

14:49
    Gallagherova teč rány od modré, Hedberg ale prokázal dobrý reflex a dokázal vytěsnit puk do rohu.

14:01
    Canadiens se dostali do brejku tří na dva, ale Brian Gionta nedokázal přesně přihrát a je tak po akci.

12:37
    Henrique byl v útoku osamocen, jeho spoluhráči totiž odešli střídat a tak na to musel o samotě. Přesila hostujících hráčů mu však puk uzmula.

12:09
    Zakázané uvolnění New Jersey, Hedberg nebude mít čas na oddech.

11:45
    Hosté dobře forčekují a dělají tím domácímu týmu značné problémy s přechodem do středního pásma.

10:45
    Z otočky pálil Ponikarovskij, Price puk neudržel a dovolil tak dorážku dojíždějícímu Kovalčukovi. Skóre se ale nemění.

10:13
    Subban nahodil vysokým obloučkem, v pásmu napadá Plekanec, ale i přesto jsou u puku domácí.

09:17
    Hedberg musí před dotírajícím Paciorettym hbitě rozehrát a také se mu to daří.

08:08
    Po Volčenkově ztrátě puku po buly se k němu dostal COLBY ARMSTRONG a z pravého kruhu trefil přesně nad Hedbergovo rameno. Je to pro něj první gól v dresu Montrealu. Bez asistence.

07:52
    Z pravého kruhu střílel Eller, Hedberg zasáhl vyrážečkou a odrazil puk do rohu.

07:08
    Henrique chtěl prostrčit puk na Berniera, v poslední chvíli šanci zabránil Jemelin.

06:35
    Clarkson svedl souboj s Gallagherem a hra byla přerušena poté, co útočník Devils zasedl soupeře a zároveň zmizel puk z dohledu sudích.

05:54
    Ačkoliv je Subban obránce, rozhodl se prokličkovat středním a útočným pásmem. Byl zastaven až těsně před zakončením.

04:55
    Bernier to sice udělal hodně šikovně, ale Piceův beton byl u tyčky včas a je to stále 0:0.

04:32
    Od modré střílel Larsson, Price nemusel zasahovat.

03:12
    O střelu z první se pokusil domácí Volčenkov, ale puk mu nesedl ideálním způsobem a rána šla mimo.

02:38
    Jakoby se oba týmy rozkoukávaly, hra je plná nepřesností.

02:14
    Puk je za brankou Montrealu, jako první se k němu dostal Tinordi a je z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Hedberga.

01:12
    Ofsajd Canadiens a v něm Gorges.

00:58
    U puku jsou zatím hosté a snaží se dostat před Hedberga.

00:01

New Jersey Devils: Hedberg (Frazee)- Larsson, Greene, Salvador, Židlický, Harrold, Volčenkov - Kovalčuk, Zajac, Ponikarovskij - Pesonen, Eliáš, Clarkson - Carter, Henrique, Bernier - Matteau, S. Gionta, Kostopoulos.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Bouillon, Tinordi - Gallagher, Deharnais, Pacioretty - B. Gionta, Plekanec, Moen - Dumont, Eller, Galčenjuk - Armstrong, White, Blunden.

Rozhodčí: Lee, Hasenfratz - Brisebois, Sericolo.

Jak je u utkání NHL zvykem, začátek se nám o několik minut opožďuje.

Dobrý večer u NHL. Dnes nás v nabitém sobotním programu čeká i souboj mezi New Jersey Devils a Montrealem Canadiens. Můžeme se tak těšit na český souboj mezi Patrikem Eliášem a Tomášem Plekancem.

Devils se rychle přesunuli z Philadelphie, kde včera sehráli velice napínavé utkání proti místním Flyers a po řežbě prohráli na nájezdy 1:2. Zajisté si tak budou chtít vylepšit náladu a proti Canadiens naplno bodovat.

Jenže proti nim bude stát silný soupeř, vždyť Canadiens vládnou celé Východní konferenci a míří za účastí v play off. Montreal drží sérii čtyř vyhraných zápasů v řadě a fazonu tak má opravdu výbornou. Naposledy to poznala Ottawa, která v tomto kanadském derby dokázala sice vzdorovat, ale padla po samostatných nájezdech. Skóre otevřel montrealský Eller, jenže hosté téměř vzápětí kontrovali Zibanejadem. Ve druhé části hry odskočili Canadiens na dvoubrankový rozdíl a to díky Gallagherovi a Subbanovi, ale dvě sekundy před odchodem do kabin snižoval Alfredsson. Ve třetí části hry padl pouze jediný gól, na svědomí ho měl Wiercioch a šlo se tedy do nastavení a poté i do nájezdů. Ty ve třetí sérii rozhodl Eller a zajistil tak Montrealu prémiový bod.

Jestli bude pokračovat vítězná šňůra Montrealu, nebo zda se New Jersey vráti na vítěznou vlnu, to uvidíme těsně po půlnoci, kdy se v Prudential Center vhodí úvodní buly. A já pevně doufám, že vy budete u toho prostřednictvím našeho onlajnu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:25.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. Harrold (Kovalčuk) – 9. Armstrong, 47. Plekanec (Tinordi)

Rozhodčí: Lee, Hasenfratz - Brisebois, Sericolo

Diváci: 17 625