Columbus – Nashville 4:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 2:3 (kon.) | Carolina – Florida 1:4 (kon.)
NY Islanders – Ottawa 3:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 2:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:2 (kon.) | Los Angeles – Arizona 3:2 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Buffalo Sabres
Středa 20.03.2013, 00:30 • Bell Center • NHL

To je ode mě pro dnešní noc vše a já vám přeji pěkný zbytek dne. (03:23:12)

V prodloužení byl vyloučen Subban a přesilovku hosté využili. Canadiens tedy mají dnes smůlu i když byli o třídu lepším týmem.

První hvězdou utkání je STEVE OTT (2+0), druhou Jonas Enroth (34 zásahů) a třetí Brendan Gallagher (0+1).

62:44
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! Tvrdou ránu Leopolda od modré čáry vyrazil Price betonem jen před sebe a tam číhal STEVE OTT a dorazil kotouč do sítě! - 2:3. Asistence: Jordan Leopold, Ville Leino.

61:17
    Subbanovi při pokusu o "hit" vyletěla hůl příliš vysoko a je vyloučen.

60:01

Máme za sebou šedesát minut, které nám nepřinesli vítěze, ale kdo byl lepším týmem bylo naprosto jasné. Montreal v podstatě od začátku druhé třetiny vytváří tlak, který v poslední desetiminutovce gradoval. Hosté mohou pouze děkovat Enrothovi, že jde zápas do prodloužení.

Střely na branku - 34:18.

60:00

59:45
    Enroth teď zázračně vychytal Giontu, který tečoval střílenou přihrávku do odkryté branky!

59:29
    Pacioretty se vrátil na ledovou plochu. Domácí v plném počtu.

58:27
    Ott nahazoval kotouč do předbrankového prostoru, tam si ho našel Hodgson a dorážel. Price se výborně přesunul k tyči a vyrazil.

57:29
    Tlak Montrealu už je enormní, ale pozastaví ho vyloučení Paciorettyho. Sporná situace před brankou, kdy Pacioretty najel do Enrotha.

56:09
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí se po obrovském tlaku přeci jen dočkali! Alex Galchenyuk našel překrásným pasem z rohu kluziště naprosto nehlídaného COLBY ARMSTRONGA, který si položil Enrotha a vyrovnal! - 2:2. Asistence: Alex Galchenyuk, Lars Eller.

55:23
    Markovovu ránu vyrazil Enroth k pravému kruhu kde dorážel Gallagher ale orazítkoval tyč!

54:59
    Gallagher opět odvedl výbornou práci a získal kotouč pro Paciorettyho, který střílel z mezikruží. Jeho střelu ztečovala obrana do ochranné sítě.

54:39
    Gionta prováhal nejlepší moment ke střele a o kotouč přišel.

53:04
    Gionta neváhal střílet z levého kruhu a Enroth měl co dělat aby kotouč vytěsnil mimo.

51:47
    Velmi rychlý protiútok v podání Galchenyuka končí zásahem Enrotha lapačkou.

50:51
    Ve velmi dobré pozici střílel Bouillon, ale jeho střela bylo zblokovaná do rohu kluziště.

49:06
    Price musel znovu zasahovat proti střele Myerse od modré čáry.

48:36
    Pominville si dojel pro puk u mantinelu a našel volného Otta mezi kruhy. Ten pouze tečoval a to si Price pohlídal.

47:46
    Dumont zavezl kotouč do pásma a zpoza obránce zkoušel překvapit Enrotha.

47:04
    Opravdový kolotoč teď připravili hráči Montrealu hostům. Brendan Gallagher si pohrál s obránci Buffala za brankou a poté krásnou přihrávkou našel mezi kruhy MAXE PACIORETTYHO, který střelou po zemi dává kontaktní branku! - 1:2. Asistence: Brendan Gallagher.

45:43
    Plekanec zabojoval v pásmu Sabres a získal kotouč pro Markova, který okamžitě pálil na Enrotha.

44:58
    Kombinaci po ose Subban - Eller zakončoval Galchenyuk, ale na jeho střelu z voleje se Enroth stihl přesunout!

44:12
    Pacioretty jednoduše zajel do pásma Buffala a zkusil překvapit Enrotha. Ten měl rameno na správném místě.

42:59
    Nahozený kotouč po mantinelu doskákal až před Enrotha a ten měl plné ruce práce ho dostat do bezpečí.

42:15
    V rozehrávce chyboval Weber, čehož využil Ryder. Jeho střelu z otočky ale zlikvidoval Enroth.

41:34
    Eller obkroužil pásmo Sabres a poté hledal před brankou Gallaghera, ovšem ten byl pokrytý obránci.

40:01

Ve druhé třetině byli jednoznačně lepším týmem Canadiens a vypracovali si několik šancí, ale buď jim chybělo štěstí nebo je vychytal zatím skvělý Enroth v brance. Sabres se nedostávali na dostřel ani při vlastních přesilových hrách a tak za stav 2:0 můžou být více než rádi. Třetí třetina začne přibližně 2:28.

Střely na branku - 19:12.

40:00

38:50
    U mantinelu si vzal kotouč Gionta, nabruslil si na střed, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

38:15
    Galchenyuk nabruslil s kotoučem do pásma a našel si prostor ke střele. Branku netrefil, ale Canadiens pokračovali v tlaku, který ukončuje střela Markova od modré.

36:36
    Ott našel za sebou Myerse, který tvrdou ránou od modré čáry vyprášil výstroj Price.

35:35
    Po tom co se Sabres vystavili do ofsajdu si to v bitce rozdal Jemelin s Folignem a oba dostávají trest na 5 minut.

33:42
    Subban nahazoval kotouč před Enrotha, kde si najížděl Deshairnais na teč. Enroth musel reagovat pouze na nahození Subbana.

33:30

32:27
    Sabres však přesilovka vůbec nevychází. Naopak s kotoučem hrají domácí a po nahození Subbana se bude vhazovat u Enrotha.

31:30
    Tinordi vyhodil kotouč v obraném pásmu do hlediště a to znamenají dvě minuty za zdržování hry.

31:02
    Enroth nejprve vychytal osamoceného Giontu a poté se musel přesunout k dorážce Rydera! Velká příležitost pro domácí!

30:35
    Nepříjemnost pro hosty. Tomas Vanek při přesilové hře "schytal" střelu od Myerse a odchází do kabiny.

30:32
    Ve vlastním pásmu si vzal puk Gionta a jakmile minul útočnou modrou tvrdě vypálil. Enroth vyrazil kotouč pouze k Plekancovi, ale jeho další střela nebyla tak razantní.

29:09
    Čtveřice hráčů Montrealu vydolovala kotouč v rohu kluziště a vyhazuje.

27:43
    Puk do pásma Canadiens zavezl Ennis a přenechal ho Vankovi, který nechal vyniknout lapačkou Price.

27:27
    Vylučovat se bude i na druhé straně. Za hákování je vyloučen Dumont.

26:59
    Tentokrát už Ellera obrana Sabres nestihla, ale sám před Enrothem hostující klec přestřelil!

26:31
    Eller už se dostával ke střele z velmi slibné pozice, ale na poslední chvíli mu puk ustřelila obrana Sabres.

24:31
    Pacioretty hledal před brankou Plekance, kterému chybělo opravdu málo aby doklepnul kotouč za záda Enrotha!

23:38
    Od modré pálil kdo jiný než P.K. Subban, ale i tentokrát si Enroth k puku našel cestu. Sabres vyhazují.

23:31
    Domácí do druhé třetiny vlétli opravdu aktivně a vynutili si další faul. Za hru vysokou holí míří na trestnou lavici Myers.

22:43
    A opět dělovka Subbana, po které ještě dorážel Gionta. O pár okamžiků později se ke střele dostal ještě Markov.

22:26
    Markov opět nabil Subbanovi, který tentokrát branku minul.

21:36
    Kotouč se v pásmu pohyboval po ose Markov - Pacioretty - Subban a právě posledně jmenovaný dvakrát velmi nebezpečně pálil, ale Enroth odolal.

20:49
    Budeme svědky první přesilové hry v dnešním utkání. Za podražení míří na trestnou lavici Weber (BUF).

20:23
    Ginota zavezl kotouč do pásma a zadovkou posunul na Plekance, který z voleje minul.

20:01

První třetina nebyla zrovna z těch nejpohlednějších, co si budeme povídat. O něco aktivnější byli v první třetině právě Sabres, kteří si po dvou chybách domácích vytvořili dvoubrankový náskok. Canadiens by měli zjednodušit přechod do útoku. Uvidíme co nám nabídne druhá třetina.

Střely na branku - 10:7.

20:00

18:59
    Domácí měli velké problémy s rozehrávkou a několikrát chybovali. Nakonec se kotouč ocitl na holi TYLERA MYERSE, který od modré čáry nachytal nic nevidícího Price na švestkách! - 0:2. Asistence: Ville Leino.

17:52
    Weber využil zmatku před brankou Price a vystřelil. Kanadský brankář ale stihl sklapnout betony.

17:45
    Canadiens nepřesně rozehráli a díky zakázanému uvolnění se bude vhazovat u Price.

16:25
    Ostře od modré pálil Markov, ale Enrothovi nikdo nezakryl výhled a neměl problém zasáhnout.

15:59
    Canadiens napadli rozehrávku Sabres a k puku se dostal Moen, jeho střelu zblokovala obrana hostů do ochranné sítě.

14:39
    Eller našel na modré čáře volného Subbana. Jeho střelu Enroth viděl a schoval ji do lapačky.

13:34
    Ryder získal kotouč u mantinelu a ihned si nabruslil ke kruhu a vystřelil. Síť se sice rozvlnila, ale pouze z boku.

12:35
    Nahozený kotouč před branku si našel White, ale střelou z otočky branku netrefil.

11:02
    Gallagher se krásně prosmýkl mezi dvěma obránci Sabres a ještě hledal před brankou Paciorettyho, k němu se už kotouč nedostal.

09:39
    Obrana nechala trestuhodně volného Hechta, který střílel z mezikruží. Price střelu pouze vyrazil a puk ještě dorážel Ott. Price udržel puk před čárou.

07:47
    Desharnais ztratil kotouč ve vlastním pásmu, čehož využil STEVE OTT a tvrdou ránou z mezikruží o tyčku posílá Sabres do vedení! - 0:1. Bez asistence.

06:52
    Sabres zakládali další útok, ale na útočné modré je zastavilo pravidlo o ofsajdu.

05:46
    Price musí opět přerušit hru po střele z poměrně velkého úhlu Hechta.

05:07
    Svojí šikovnost nám ukázal Galchenyuk, když získal kotouč ve vlastním pásmu a dostal se až ke střele.

04:11
    Ennis zavezl kotouč do pásma a poté ho přenechal Leinovi, který střelou z voleje provětral připravenou lapačku Price.

03:29
    Ve středním pásmu zachytil rozehrávku Sabres Markov a okamžitě se vydal na steč. Jeho skrytá rána těsně míjí levou tyčku Enrothovi branky.

02:32
    Ehrhoff si udělal výlet do útoku a zakončoval přečíslení 3 na 2 poze do připraveného Price.

02:14
    Od modré čáry nahazoval kotouč Myers, ale Price kotouč vyrazil. S odraženým kotoučem mu pomohla obrana.

00:54
    Enroth musel zasahovat proti střele Deshairnaise, který se dostal až mezi kruhy.

00:23
    Rozehrávka Sabres nebyla nejpřesnější a tečovaný kotouč končí až v hledišti.

00:01

Zaplněná aréna Bell Center přivítala všechny aktéry dnešního klání. Nyní je na programu hymna.

Pro Canadiens dnes nebudou k dispozici obránci Yanick Webber a Raphael Diaz. A levá křídlo Brandon Prust a Rene Bourque. Za hosty bude chybět dlouhodobě zraněný Sulzer.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) - Jemelin, Markov, Subban, Gorges, Tinordi, Bouillon, Kaberle - Pacioretty, Desharnais, Gallagher - Ryder, Plekanec, Gionta - Armstrong, Eller, Galchenyuk - Dumont, White, Moen.

Buffalo Sabres: Enroth (Miller) - Myers, Ehrhoff, Regehr, Leopold, Weber, Pysyk - Leino, Ennis, Ott - Pominville, Hodgson, Vanek - Flynn, Porter, Foligno - Kaleta, Hecht, Stafford.

Rozhodčí: Devorski, L'ecuyer - Barton, Cormier.

Vítejte u onlajn přenosu z NHL,

kde v Bell Centru uvítá domácí Montreal Canadiens tým Buffala Sabres. Domácí vstoupili do zkráceného ročníku velmi sympatickým dojmem a po nepovedené minulé sezóně kdy se Habs do play off ani neprobojovali, letos bojují dokonce o vítězství ve Východní konferenci. Oba dnešní soupeři figurují v Severovýchodní divizi a právě Canadiens jsou jejím lídrem. Buffalo naopak okupuje poslední příčku v divizi a ambice na postup do play off letos mizí v nedohlednu. Sabres jsou dokonce druhým nejhorším celkem celé konference a na osmé New Jersey ztrácí propastných osm bodů.

Poslední utkání odehráli Habs na ledě New Jersey a i tam odsud si odvezli dva body za vítězství 2:1. Sabres bojovali na ledě Capitals, ale neuspěli - prohráli 3:5. Tímto utkáním Vás provede Ondřej Krásný. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 48. Pacioretty (Gallagher), 57. Armstrong (Glachenyuk, Eller) – 8. Ott, 19. Myers (Leino), 63. Ott (Leopold, Leino)

Rozhodčí: Devorski, L'ecuyer - Barton, Cormier

Diváci: 21273