Izrael – Portugalsko 3:3 (kon.) | Bulharsko – Malta 6:0 (kon.) | Slovinsko – Island 1:2 (kon.)
Chorvatsko – Srbsko 2:0 (kon.) | Kazachstán – Německo 0:3 (kon.) | Norsko – Albánie 0:1 (kon.)
Andorra – Turecko 0:2 (kon.) | Lichtenštejnsko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Slovensko – Litva 1:1 (kon.)
Lucembursko – Ázerbájdžán 0:0 (kon.) | Rakousko – Faerské ostrovy 6:0 (kon.) | Moldavsko – Černá Hora 0:1 (kon.)
Česko – Dánsko 0:3 (kon.) | Nizozemsko – Estonsko 3:0 (kon.) | Maďarsko – Rumunsko 2:2 (kon.)
Španělsko – Finsko 1:1 (kon.) | Švédsko – Irsko 0:0 (kon.) | Bosna – Řecko 3:1 (kon.)
Polsko – Ukrajina 1:3 (kon.) | S. Makedonie – Belgie 0:2 (kon.) | Kolumbie – Bolívie 5:0 (kon.)
Francie – Gruzie 3:1 (kon.) | San Marino – Anglie 0:8 (kon.) | Skotsko – Wales 1:2 (kon.)
Honduras – Mexiko 2:2 (kon.) | Uruguay – Paraguay 1:1 (kon.)
Rakousko
6:0 (3:0)
Faerské ostrovy
Pátek 22.03.2013, 20:30 • Ernst-Happel-Stadion, Vídeň • Kvalifikace MS (Evropa)

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (22:33:30)

Rakušané potvrdili v zápase s Faerskými ostrovy roli favorita a fotbalového trpaslíka deklasovali 6:0. Po prvním poločase Rakousko vedlo 3:0 a bylo jasné, že o výhru je už nic nepřipraví. Ve druhé půli se ale na další branky čekalo až do poslední patnáctiminutovky. Pak hostující gólman Nielsen inkasoval ještě třikrát během pěti minut z kopaček Junuzoviće, Alaby a Garicse. Rakušané se tak vyhoupli na druhé místo v tabulce skupiny C. Faeřané zůstávají bez bodu poslední.

90+3
    Ale z té se nic neurodilo.

90+3
    Ještě jedna standardka po faulu Jacobsena na Arnautoviće.

90+2
    Arnautović s míčem za obranou hostí, ale také v postavení mimo hru.

90+1
    Ještě tříminutové nastavení.

89
    Domácí už zápas dohrávají. Kombinují poblíž půlící čáry.

87
    Střídání hostí. Místo Elttøra si zahraje Gregersen.

83
    Arnautović byl v další šanci, ale rána mu nesedla a Nielsen měl snadnou práci.

82
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Třetí gól v síti hostí během necelých pěti minut! Střela GYORGYHO GARICSE sice byla možná lehce tečována, ale přesto nemůže mít Nielsen čisté svědomí. Míč totiž směřoval téměř na něho, ale i tak mu proklouzl za záda – 6:0.

81
    Stadionem Ernsta Happele zní oslavné chorály.

78
    A právě odbila pátá! Weimann na brankové čáře doběhl přetažený centr a hlavou vrátil míč před bránu, kde byl DAVID ALABA a zblízka poslal míč za Nielsenova záda.

77
    Moc hezký gól teď vstřelil ZLATKO JANUZOVIĆ, ke kterému se odrazil míč a domácí ofenzivní hráč ho z hranice šestnáctky napálil přesně k tyči.

75
    Po Suttnerově centru se pokoušel o nůžky Hosiner. Míč ale ideálně netrefil.

73
    Arnautović v ofsajdu.

72
    Střídají i domácí. Suttner nahradil kapitána Fuchse.

71
    Hosté poprvé střídají. Odchází Samuelsen, přišel Jacobsen.

68
    Po rohu pálil opět Weimann, tentokrát Nielsen nemusel zasahovat.

68
    Z hranice šestnáctky vypálil Weimann. Mířil přesně k levé tyči, ale Nielsen dokázal vyrazit na roh.

Martin Augustin

Branky: 8. Hosiner, 20. Hosiner, 28. Ivanschitz, 77. Junuzović, 78. Alaba, 82. Garics

Karty:   13. Hosiner (AUT) – 40. Hansson (FAO), 47. Næs (FAO), 55. Benjaminsen (FAO)

Rakousko: Lindner – Garics, Dragovic, Pogatetz, Fuchs (72. Suttner) – Arnautović, Kavlak (56. Leitgeb), Alaba, Ivanschitz (63. Weimann) – Junuzović, Hosiner.
    Faerské ostrovy: Nielsen – Færø, Justinussen, Baldvinsson, Næs – Samuelsen (71. Jacobsen), Benjaminsen, Hansson, Holst – Edmundsson, Elttør (87. Gregersen).

Rozhodčí: Derdo – Kornijko, Volodin (UKR)