NY Islanders – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Winnipeg – Washington 1:6 (kon.) | Columbus – Calgary 5:1 (kon.)
Anaheim – Detroit 1:5 (kon.) | Ottawa – Tampa 5:3 (kon.) | Minnesota – San Jose 2:0 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 0:1 (kon.)
Anaheim Ducks
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Detroit Red Wings
Sobota 23.03.2013, 03:08NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 3:08 hodin.

Češi na ledě
    Za Anaheim Ducks nenastupuje žádný český legionář.
    Za Detroit v této sezóně nastupuje šestadvacetiletý obránce Jakub KINDL.

Nejproduktivnějším hráčem Red Wings je Pavel DACJUK, který nasbíral třicet bodů za devět gólů a jedenadvacet asistencí a v rámci celé NHL je na osmnáctém místě v kanadském bodování. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je také s třiceti body Henrik ZETTERBERG s bilancí osmi gólů a dvaadvacet přihrávek, kterému patří dvacátá pozice v bodování NHL.

DETROIT RED WINGS
    Detroit je aktuálně na třetím místě Centrální divize, když ze třiceti utkání dokázal čtrnáct vyhrát a pět prohrát v prodloužení. Jedenáctkrát odešli hráči Red Wings z ledu poraženi a s třiatřiceti body jsou jen o bod "zpět", než druhý St. Louis. V pořadí konference se drží Detroit těsně nad postupovým osmým místem. Na sedmém místě má dvoubodový náskok na devátý Dallas, tříbodový na Columbus, Phoenix a Nashville.

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral pětatřicet bodů za jedenáct gólů a čtyřiadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmé místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Ducks je Corey PERRY, který nasbíral čtyřiadvacet bodů s bilancí devíti gólů a patnácti přihrávek.

ANAHEIM DUCKS
    Anaheim aktálně vede pořadí Pacifické divize, když z dosud odehraných devětadvaceti utkání dokázal dvaadvacetkrát vyhrát a čtyřikrát prohrát v prodloužení. Pouze třikrát zatím hokejisté Ducks odešli z ledu poraženi a bez bodu, celkem tak nasbírali osmačtyřicet bodů. V pořadí Západní konference je Anaheim na druhém místě, jen o tři body za vedoucím Chicagem, na který ztrácí již pouze tři body. Navíc mají Blackhawks o odehraný zápas navíc.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž
    Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Detroit Red Wings.

Anaheim Ducks: Fasth (Hiller) – Souray, Beauchemin, Fowler, Lydman, Sbisa, Allen – Ryan, Getzlaf, Selänne – Palmieri, Holland, Etem – Cogliano, S. Koivu, Winnik – Beleskey, Steckel, Staubitz

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Kronwall, Ericsson, Lashoff, Smith, Kindl, White – Filppula, Zetterberg, Brunner – Abdelkader, Dacjuk, Franzén – Nyquist, Andersson, Cleary – Miller, Emmerton, Tootoo.

00:01

01:11
    Zakázané uvolnění Red Wings, hra se stěhuje před Howarda.

02:07
    B. Smith nastřeluje od modré, ale přízemní střelu Fasth chytá.

03:02
    Palmieri na druhé straně zkouší pozornost Howarda střelou z pravé strany, ale netrefuje branku.

03:25
    Steckel ani z bezprostřední blízkosti při dorážce nepřekonal Howarda, ten předvedl skvělý zákrok!

04:17
    Miller najíždí z levé strany do útočného pásma, střílí, Fasth vyráží.

04:50
    Zakázané uvolnění Anaheimu, hra se stěhuje před Fastha.

06:09
    Nepřesná rozehrávka Anaheimu, domácí to musí zkoušet znovu od vlastní branky.

06:45
    Emerson Etem dopravil puk do branky, ale rozhodčí, i když nejprve gól uznal, po konzultaci s videocentrem branku neuznává!

07:41
    Detroit nastěhován v útočném pásmu.

08:02
    Po teči Kronwalla drží Fasth puk v lapačce, bude se vhazovat po jeho levici.

08:48
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, ale puk získává pouze soupeř.

09:48
    Howard zasahuje proti střele Winnika z levé strany, bude se vhazovat v útočném pásmu Ducks.

11:31
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po spolupráci s Palmierim se při přečíslední dva na jednoho prosazuje finský veterán TEEMU SELÄNNE, který překonává Howarda z pravé strany a dostává domácí tým do vedení. Asistence: Kyle Palmieri, Cam Fowler.

13:36
    Detroit právě vstřelil branku!
    Radost domácích ze vsřelené branky netrvala dlouho, JUSTIN ABDELKADER se dokázal z pravé strany natlačit před Fastha a vyrovnat. Asistence: Brendan Smith, Jimmy Howard.

14:15
    Vylučuje sen, na trestnou lavici usedá Ryan Getzlaf, hosté si zahrají přesilovou hru.

14:59
    Nejproduktivnější hráč Red Wings nyní využívá přesilovou hru, PAVEL DACJUK si sjel z pravé strany před Fastha a střelou "pod víko" nedal domácímu gólmanovi šanci. Asistence: Damien Brunner, Henrik Zetterberg.

16:17
    Howard raději podrží kotouč před najíždějícícm Beleskeyem.

17:26
    Detroit nyní diktuje tempo hry, domácí z něho naopak trochu vypadli.

17:48
    Opět se vylučuje, na trestnou lavici usedá Kronwall, domácí si zahrají přesilovou hru.

18:33
    Anaheim od začátku přesilové hry před Howardem, hosté se urputně brání.

18:45
    Až nyní se hostům podařilo vyhodit puk ze své třetiny.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

19:22
    Další vyloučený hráč Red Wings, na trestnou lavici usedá Smith za hákování.

19:48
    Hosté jsou již ve čtyřech.

20:00

V první dvacetiminutovce jsme sledovali velmi pohledný hokej, kdy se nejprve do vedení dostali domácí hokejisté, ovšem Detroit dvěma rychlými brankami skóre obrátil a vede 2:1.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim: 12

Detroit: 9

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:05 hodin.

20:01

20:18
    Domácí vstupují do druhé třetiny v početní výhodě, ještě více než minutu se budou hosté bránit ve čtyřech.

20:36
    Detroit vyhazuje puk ze třetiny.

21:23

22:02
    Sbisa beze puk ve středním pásmu, Palmieri střílí z pravé strany, Howard vyráží.

23:06
    JUSTIN ABDELKADER podruhé překonává Fastha, který se naestihl přmístit z levé strany a poměrně snadnou střelu pouští někde mezi ramenem a lapačkou, velmi nepovedený zákrok domácího gólmana! Asistence: Johan Franzén, Jakub Kindl.

23:06
    A pozor, Anaheim střídá gólmany! Fastha nahradí Hiller!

24:25
    Pro Ducks se zatím zápas nevyvíjí vůbec dobře, takový vývoj nikdo nepředpokládal, minimálně ne po prvním gólu.

25:38
    Vhazování před Howardem.

26:02
    Anaheim "nastěhován" před Howardem, ale již to neplatí, Brunner zahnal domácí až do jejich pásma.

27:25
    Fowler se nedostal ke střele z levé strany, přesto domácí zůstávají v útočném pásmu.

29:16
    Howard se nyní neobratně převaloval v brankovišti, ale obrana Red Wings nepustila soupeře do zakončení.

29:59
    Vylučuje se, na trestnou lavici usedá Joakim Andersson, domácí si zahrají přesilovou hru.

30:43
    Ducks nastěhovaní před Howardem.

31:18
    Red Wings se dobře brání, v podstatě domácí hokejisty nepouští do zakončení.

31:42
    Puk opouští třetinu Red Wings.

31:59

32:11
    Ofsajd Anaheimu při přechodu do útočného pásma, vhazování ve střední třetině.

32:25
    Dacjuk vyváží puk až do útočného pásma.

32:46
    Hattrick JUSTINA ABDELKADERA, fantastická práce Pavla Dacjuka, který i poté, co hosté v útočném ztratili puk, ho nakonec dokázal získat zpět a nakonec je z toho přesná střela Abdelkadera z mezikruží, první hattrick v kariéře! A navíc Dacjuk si připisuje jubilejní 500-stý bod v NHL! Asistence: Johan Franzén, Pavel Dacjuk.

34:06
    Getzlaf střílí z levé strany, ale White dokázal zblokovat jeho střelu.

35:00
    Začíná poslední pětiminutovka druhé třetiny, Anaheim zatím nestačí na skvěle hrající Detroit.

35:25
    Zetterberg zkouší bekhendem z mezikruží překonat Hillera, ten chytá.

36:15
    Red Wings za svou brankou, střídá se na obou stranách, z hlediště se ozývá pískot.

37:04
    Ofsajd Anaheimu při přechodu do útočného pásma.

37:53
    Cogliano za bránou Red Wings, ale díky jeho nepřesné přihrávce ztrácí domácí hokejisté pásmo.

38:57
    Výborná střela Ericssona z pravé strany od modré, po předchozí dobré práci Zetterberga v útočném pásmu, který udržel "na zádech" dva bránící hráče.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

39:12
    Další závar před Hillerem, ten nakonec vyráží kotouč do rohu.

39:23
    Bitka, první v utkání, Ericsson s domácí hvězdou, Ryanem Getzlafem, který svého soupeře dostal na zem, za bouřlivých ovací publika. Oba dostávají pětiminutové tresty.

39:40
    Anaheim drží puk na svých hokejkách, ještě střela, před Howardem číhal Selänne, je z toho šarvátka.

39:59
    A nakonec ještě bitka mezi Lashoffem a Palmierim, oba dostávají pětiminutové tresty.

40:00

Ve druhé třetině pokračují hosté ve skvělé hře, kterou se prezentují od úvodního buly. Zkoncentrovaný výkon Red Wings podtrhují výborné individuální výkony hvězd týmu, Dacjuk, Zetterberg i Howard odvádí maximum své práce a na ledě je to znát!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim: 15

Detroit: 8

Sledujte i dál náš online přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:02 hodin.

40:01

41:26
    Detroit nahazuje puk, střídá se.

42:02
    Cogliano vybojoval puk za brankou Howarda, Anaheim tak drží útočné pásmo.

42:22
    Emmerton vyhazuje puk ven ze třetiny.

43:21
    Zetterberg byl odstaven Beaucheminem, který ho nepustil do zakončení.

44:35
    Nepřesná rozehrávka Ducks, hrát mohou hosté.

45:45
    Eaves a poté i White se dostali do dobrých šancí, ale všechny dokázal zlikvidovat Hiller.

47:06
    Hiller musí zasahovat před najíždějícím Clearym.

47:41
    S. Koivu postupuje do útočného pásma, střílí od modré z pravé strany, Howard vyráží do rohu.

48:37
    Závar před Howardem dokázala obrana Red Wings zvládnout.

49:51
    Puk opouští hrací plochu, vhazovat se bude ve středu hřiště.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka, domácím již mnoho času na zvrat v utkání nezbývá.

50:38
    Beleskey střílí z levé strany, Howard v klidu chytá.

52:02
    Getzlaf, Perry a Palmieri nyní zaměstnávají obranu soupeře, ale hosté vyhazují puk ze třetiny.

52:58
    Na ledě již Dacjuk a Abdelkader, nejvyšší stupeň ohrožení! A je tu střela Dacjuka z mezikruží, Hiller skvěle vyráží do ochranné sítě.

53:38
    Detroit se již spoléhá na rychlé brejky, domácí se musí mít na pozoru.

54:32
    Selänne zůstává dlouho na ledě, dostává se ke střele z pravé strany, ale puk byl zblokován mimo branku.

55:00
    Poslední pětiminutovka, to nevypadá dobře pro Ducks!

55:17
    Exhibice JOHAN FRANZÉN, který bekhendem překonává Hillera. Ten nezachytil přihrávku Abdelkadera z levé strany a Franzén dává svou první branku v utkání! Asistence: Justin Abdelkader, Pavel Dacjuk.

56:27
    Hosté nahazují puk do třetiny Ducks, oba týmy si již uvědomují, že dnešní utkání je rozhodnuté.

57:57
    Bobby Ryan byl ve vzájemné potyčce se Smithem povalen na zem, to již publikum tolik nebouří, oba bouřliváci ale odsedí zbytek utkání na lavici.

57:57
    Ale Bobby Ryan ještě dostává navíc dvouminutový trest, Detroit dohraje utkání při přesilové hře.

59:00
    Začíná poslední minuta tohoto utkání.

59:12
    Red Wings v útočném pásmu, Filppula střílí nepřesně.

59:43
    Ještě střele Kronwalla z levé strany, Hiller vyráží.

60:00

Hosté dnes dokázali dokonale "smazat" tým, o kterém se, zejména od poslední výhry nad Chicagem, hovořilo jako o týmu, který má momentálně nejlepší formu. Anaheim se dnes musel sklonit zejména před střeleckou potencí Abdelkadera, který dokázal vstřelit čtyři branky z pěti Detroitu!