Petrohrad – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 2:1 (po pr.)
SKA Petrohrad
2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
Dynamo Moskva
Sobota 23.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad (kapacita 12500 míst) • Play-off KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (16:27:21)

Nejvíce času na ledě: Dmitrij Kalinin 24:36 – Ilja Gorochov 20:38

Branky a nahrávky: 16. Pervyšin (Thoresen, Tichonov), 31. Tichonov (Dallman, Martensson) – 8. Kasjančuk (Gorovikov, Novák), 12. Mosaljov (Kokarev, Cvetkov), 19. Sopin (Kokarev), 33. Kvapil (Sopin). Rozhodčí: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov. Diváci: 12500.

Dnešní druhé semifinálové klání mezi Petrohradem a Dinamem Moskva nabídlo velmi pohledný hokej a na poměry vyřazovacích bojů Kontinentální hokejové ligy také celkem početný zástup branek. Do vedení se dostali v osmé minutě hosté, když se trefil Kasjančuk, chvíli po něm se navíc prosadil Mosaljov a Dinamo tak vedlo 2:0. Ještě do přestávky ale stačil snížit Pervyšin, to ovšem stále v první dvacetiminutovce nebylo vše. Minutu a půl před sirénou vrátil dvoubrankový náskok na stranu Dinama Alexej Sopin. V polovině utkání využil dvojnásobnou přesilovku domácích nejproduktivnější hráč celého play off Viktor Tichonov, chvíli po něm se ale opět prosadili hosté, a to konkrétně český útočník Marek Kvapil, který svou druhou trefou v letošním play off nakonec stvrdil výsledek utkání na 2:4, jelikož po něm se i přes velkou snahu domácích už nikdo neprosadil. Dinamo se tak ujímá překvapivého vedení v sérii 2:0, série pokračuje v úterý v Moskvě.

59:47
    Po Kalininově bombě se puk odrazil zpátky před branku, kde ho pokryl ve třetí třetině bezchybný Jerjomenko. Už je jasné, že dnes vyhraje Dinamo!

59:35
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat ale bude v útočném pásmu SKA.

59:18
    Thoresen se cpal do brankoviště, Jerjomenko ale opět drží kotouč ve své lapačce.

59:05
    Kalinin s problémy ještě udržel domácí v útočném pásmu, už ale probíhá poslední minuta základní hrací doby!

58:30
    Ježov na střídačce, domácí v šesti!

58:08
    Jerjomenko drží kotouč v lapačce, domácím se hodně rychle krátí čas.

57:45
    Hosté se osvobozují z tlaku hráčů SKA vyhozením do středního pásma.

57:13
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:35
    Hosté ujeli do brejku 2 na 1, Mosaljov zkusil vystřelit, Ježov je ale domácímu týmu skvělou oporou!

56:16
    Střela Burdasova končí na zadním hrazení.

55:30
    Kalinin s pukem za vlastní brankou, domácí rozjíždí další akci.

54:54
    Hra se nyní odvíjí před brankou Petrohradu, domácí ale stále potřebují stáhnout dvoubrankové manko.

54:15
    Puk vypadl do hlediště zcela jistě za pomocí tvrzeného plexiskla, domácí ale reklamují čistý průstřel, u rozhodčích jim to ale neprojde.

53:44
    Cvetkov se ocitl sám před Ježovem, čehož si ale nejspíše nebyl vědom, protože se zbrkle zbavil kotouče slabou střelou.

Adam Lacek

SKA Petrohrad: Kasutin (od 21. Ježov) – Alexandrov, Dallman, Kalinin, Čudinov, Semenov, Pervyšin, Vorobjov, Berdjukov – Martensson, Tichonov, Thoresen – Panarin, Varnakov, Ramstedt – Kučerjavenko, Makarov, Burdasov – Sigarjov, Arťuchin, Afinogenov
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Novák, Graňák, Jalasvaara, Višněvskij, Derljuk, Gorochov, Barancev, Mironov – Soin, Babenko, Konkov – Cvetkov, Kokarev, Lukin – Gorovikov, Sopin, Kasjančuk – Šafigulin, Mosaljov, Kvapil

Rozhodčí: Gofman, Odins – Gordenko, Tomilov

Diváci: 12500 (vyprodáno)