NY Islanders – Florida 3:0 (kon.) | NY Rangers – Washington 2:3 (1:2 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Calgary – St. Louis 3:2 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:2 (kon.) | Anaheim – Detroit 1:2 (kon.)
Colorado – Vancouver 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Pondělí 25.03.2013, 00:30NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Hokejisté Pittsburghu letos zažívají nadprůměrnou sezónu a v tuto chvíli patří mezi nejlepší celky NHL. Se ziskem osmačtyřiceti bodů by se musel stát zázrak, aby se do play-off nedostali. V tuto chvíli suverénně vedou ve Východní konferenci o tři body před Montrealem, v celé soutěži je na tom stejně Anaheim a lépe už jen Chicago.

Naopak Flyers mají na kontě pouze 27 bodů a patří mezi nejhorší celky Východní konference i celé NHL. Na play-off jim zatím schází pět bodů, méně bodů v konferenci má pouze Florida.

Tučňáky letos tradičně táhne Sidney Crosby, který je suverénně nejvíce bodujícím hráčem NHL. V tuto chvíli posbíral už 52 bodů. Nastřílel sice jen 13 branek, nicméně s devětatřiceti asistencemi je v NHL také nejlepší. Výborně ho doplňuje druhý muž kanadského bodování Chris Kunitz, který má na kontě 41 bodů.

V hostujícím dresu je stále nejvíce bodujícím hráčem týmu český krajánek Jakub Voráček, který má na kontě 31 bodů. Ovšem v poslední době se mu příliš nedaří a hosté v tomto utkání rozhodně favorité nebudou. V dresu Pittsburghu by mohl nastoupit český brankář Tomáš Vokoun. Ten zatím odchytal 13 utkání a propustil 32 branek. Jeho prozatímní úspěšnost zákroků 90,72% je sice nejhorší za posledních devět let, ovšem žádný velký propadák zatím šestatřicetiletý gólman nezažívá.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Orpik, Martin, Niskanen, Eaton, Engelland, Despres – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Sutter, Cooke – Bennett, Jeffrey, Smith – Adams, Vitale, Glass

Philadelphia Flyers: Bryzgalov (Leighton) – Schenn, Timonen, Grossman, Coburn, Meszároš, Gervais – Voráček, Giroux, Read – Simmonds, Schenn, Gagne – Rinaldo, Fedotěnko, Hartnell – Zolnierczyk, Couturier, Talbot

Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Murphy, Cherrey

00:01

00:20
    Hosté neudrželi útočné pásmo a dopředu jde soupeř.

00:48
    Ani Tučňáci ale v útočném pásmu dlouho nezůstali, zatím se hraje bez přerušení nahoru-dolů.

01:20
    Po nahození nyní chytá puk Bryzgalov a rychle rozehrává.

01:57
    Bennett se probíjel před Bryzgalova, avšak zblízka jeho branku lehce minul.

02:19
    K další střele se odhodlal Jeffrey, ale i on těsně branku hostů přestřelil.

03:07
    Zatím se hraje klidně utkání nemuselo se přerušovat, nyní se více do útoku tlačí domácí.

03:38
    Střela Martinse a Gervaise byla na poslední chvíli zablokována.

04:18
    Coburn nyní pořádně protáhl Fleuryho a hra je přerušena.

04:50
    Nyní vypálil domácí Dupuis a jeho rána byla také zablokována.

05:35
    Do dobré střelecké pozice se dostal Gagne, ani jeho střela ale nebyla přesná.

05:55
    Nyní vypálil domácí Jeffrey těsně mimo.

06:03
    Po střele Engellanda si připisuje dobrý zákrok Bryzgalov a máme tu první komerční přestávku zápasu.

06:31
    Hosté rozehrávají ve vlastní třetině, Tučňáci však dobře napadají.

06:58
    Nyní pálil Timonen, ovšem Fleury v pohodě vyráží kotouč k mantinelu.

07:42
    Po několika nepřesných přihrávkách rozehrává Pittsburgh zpoza vlastní branky.

08:13
    Felury zachytil nahození po mantinelu za brankou a domácí to zkusí znovu směrem dopředu.

08:38
    Zakázané uvolnění domácích.

08:56
    Despres si dobře najel před Bryzgalova, bekhendem ho však nepřekonal.

09:18
    Na druhé straně byla na poslední chvíli zablokována střela Schenna.

09:56
    Domácí se dvakrát drali až před Bryzgalova, ohrozit ho ale nedokázali.

10:27
    Domácí následně vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:38
    Bryzgalov si nyní skvěle poradil se střelou Crosbyho.

10:55
    Orpik tvrdě vypálil od modré a Bryzgalov znovu chytil puk do výstroje, máme tu druhou komerční přestávku první třetiny.

11:22
    Foster vypálil z otočky na Fleuryho, ten však vyráží před sebe.

11:33
    Následně jsou domácí v ofsajdu.

12:24
    O dobrou střelu se postaral Niskanen, ale těsně minul branku Bryzgalova od modré.

12:35
    Následně pálil Dupuis, Bryzgalov ale brilantně vyráží pře sebe.

12:44
    Hra se zrychluje a vážných šancí přibývá, nyní z protiútoku vychytal Schenna Fleury.

12:51
    Ihned na to Schenn pálí těsně vedle.

12:57
    Tak další rychlý protiútok a Bryzgalov fantasticky vykryl Dupuise.

13:18
    Dvě přerušení hry hned po sobě, hra se znovu uklidnila.

14:22
    Z bekhendu to zkoušel Adams, Bryzgalov ale mohl zůstat v klidu.

15:09
    Máme tu první vyloučení zápasu. Fedotenko zahrál loktem proti Niskanenovi a je vyloučen na dvě minuty, domácí budou hrát přesilovku. Probíhá poslední komerční přestávka první třetiny.

15:14
    Flyers ale hned po vyhraném buly vyhazují.

15:32
    Domácím se přesilovka zatím moc nedaří, hosté znovu vyhazují.

16:09
    Po přihrávce od modré pálí osamocen Crosby, ale míjí branku Bryzgalova.

16:21
    Střelu Neale zneškodnil Bryzgalov.

16:38
    Neal pálí znovu velmi nebezpečně, ale tentokráte příliš nad.

17:09

17:27
    Po skrumáži za brankou domácích se bude vhazovat před Fleurym.

18:12
    Foster nyní minul branku Fleuryho.

18:38
    Těsně vedle pálí také Simmonds, hosté ale zvyšují svůj tlak.

18:56
    Ránu Schenna znovu likviduje skvělý Fleury.

19:02
    Další střela Simmondse jde těsně velde.

19:46
    Po nahození od modré přikrývá Bryzgalov pro jistotu kotouč pod lapačku.

20:00

Zatím není podle očekávání k vidění bojovný zápas se spoustu šarvátkami a také brankami, ba naopak. Hra plyne velmi rychle, oba brankáři chytají skvěle a navíc jsme zaznamenali zatím jen jedno vyloučení. Druhá třetina začne přibližně v 01:31.
    Střely na branku po první třetině: 9-6

20:01

20:52
    Cooke a Niskanen si nyní připsali dobré obranné zákroky u mantinelu.

21:03
    Další skvělý zákrok, tentokráte se o něj postaral Rinaldo.

21:39
    Dobrý bekhend vyslal Despres, ale Bryzgalov dobře vyráží.

21:57
    Nyní se před Bryzgalovem ocitl Kunitz, ale branku Flyers těsně minul.

22:17
    Po dalším nahození přikrývá Bryzgalov pro jistotu kotouč u levé tyče.

22:49
    Stále se hraje ve velkém tempu bez velkých šancí, Flyers rozehrávají od vlastní branky.

23:05
    Po rychlém útoku Flyers se Pittsburgh osvobozuje zakázaným uvolněním.

23:18
    Do odsajdu byli vystaveni hosté.

23:22
    Hned po buly střílí Gervais, avšak Fleury vyráží za branku.

24:14
    Souboj o kotouč za brankou Flyers vyšel lépe pro hosty, kteří znovu rozehrávají.

24:35
    Flyers jsou znovu v ofsajdu.

35:13
    Po střele Crosbygo z bekhendu sjel Bryzgalovovy kotouč po betonu do středu brankového území, ale kotouč nakonec v síti nekončí.

24:52
    Další střelu Kennedyho vyráží opět skvělý Bryzgalov.

25:58
    Stále vidíme spíše bojovnou hru a oba týmy velmi často ztrácejí v útočné třetině kotouč, šancí je opravdu málo.

26:29
    Nyní znovu hrozili domácí, ale brankář Flyers zasahovat nemusel.

26:50
    O dobrou střelu se pokusil Talbot, míří však mimo.

26:54
    Následně ho napodobil Hartnell, Fleury však bez potíží vyráží.

28:03
    Střela Benneta je sice tvrdá, ale odráží se od zadního mantinelu mimo dosah všech hráčů v útočné třetině.

28:19
    Na druhé straně ujel do brejku Couturier, zblízka však Fleuryho nepřekonal.

28:48
    O dobrou ránu se postaral Adams, nicméně Bryzgalov na jeho pokus viděl a s přehledem chytá. Následuje první komerční přestávka druhé třetiny.

29:02
    Tučňáci znovu neudrželi útočné pásmo a Flyers se osvobozují postupným útokem.

29:31
    Domácí se nyní napodruhé pokusí rozehrát z vlastní třetiny a dostat se před Brazgalova.

29:58
    Avšak kotouč je opětovně před Fleurym a hosté opravdu dobře napadají.

30:44
    Až nyní se to favoritovi povedlo, ale z mezikruží pálí Dupuis těsně vedle.

31:18
    Naopak ma druhé straně pálil osamocen z levé strany Schenn, Fleury ale pozorně hlídal tyčku.

31:31
    Následuje zakázané uvolnění Pittsburgu, který si také bere oddechový čas.

31:47
    Střela hostů od modré je sražena a domácí se osvobozují.

32:08
    Flyers si předávají puk v obranné třetině, žádný extra útočný hokej tedy k vidění rozhodně není.

32:39
    První přesilovku si zahrají také hosté, Martin po faulu na Zolnierczyka dostává dvě minuty. Následuje druhá komerční přestávka druhé třetiny.

33:04
    Flyers ale neměli puk pod kontrolou a domácí nakonec s vypětím všech sil vyhazují.

33:35
    Ani hostům se v početní výhodě příliš nedaří a domácí podruhé vyhazují.

34:04
    Philadelphia znovu rozehrává jen z vlastní poloviny.

34:09
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Následně se ale hosté překvapivě dostávají do vedení. Po průniku do útočné třetiny a následném nahození se kotouč odrazil od hokejky ke CLAUDE GIROUXOVI a ten rychlou střelou střílí přímo k tyči mezi vyrážečku a beton Fleuryho. Asistence: Andrej Meszároš, Jakub Voráček

34:26
    Střelu Crosbyho vyráží Bryzgalov.

35:12
    Puk opustil kluziště a následuje poslední komerční přestávka druhé třetiny.

35:37
    Střelu Voráčka i následnou Coburna vyráží s přehledem Fleury.

36:32
    Pittsburgh se znovu tlačí do ofenzívy a nyní se proti Eatonovi musel vytáhnout Bryzgalov.

37:10
    Na druhé straně likviduje Fleury ránu Schenna.

37:16
    Z násldného brejku je opět v ohrožení Bryzgalov, který však zblízka kryje pokus Dupuise.

37:41
    Niskanen o centimetry netrefil Bryzgalovu branku.

38:02
    Pittsburgh má tlak a domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

38:52
    Domácí tlačí soupeře co to jde a snaží se vyrovnat. Martin nejprve pálí mimo a po nahození od modré nedokázal Crosby zasunout kotouč za skvěle postaveného Bryzgalova.

39:48
    V závěru ještě na Bryzgalova nevyzrál z mezikruží ani Kennedy.

39:58
    Na druhé straně pálí z velké dálky Meszároš, Fleury ale pohlídal kotouč a druhá třetina končí.

40:00

Obrázek druhé třetiny se oproti té první stále příliš nezměnil a k vidění je spíše obranný hokej, kde vynikají oba brankáři. Opět se vylučovalo pouze jednou, avšak Flyers tuto výhodu zužitkovali v prozatím vedoucí branku a překvapivě v tomto zápase vedou. Třetí třetina začne přibližně ve 2:24.
    Střely na branku ve 2. třetině:13-11 (celkově 22-17).

40:01

40:15
    Fleury pohodlně vyráží střelu z půlky.

40:22
    Hostijící Coburn byl nachytán v ofsajdu.

40:50
    Střela Neala z levé strany jde těsně nad Bryzgalovu branku.

41:23
    Po nadějné akci střílí z mezikruží Voráček a Fleury fantasticky zasahuje lapačkou.

42:09
    Domácí se snaží útočit, jenže jejich střelba je nepřesná. Nyná pálí těsně vedle Dupuis.

42:28
    Z bekhendu to zkoušel na druhé straně Gagne, Fleury však zasahuje.

42:37
    Fleury následně po buly kryje i dobrý pokus Meszároše.

42:52
    Pittsburgh se osovobzuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

43:08
    Zolnierczyk v nájezdu netrefil branku Fleuryho.

43:28
    Tučňáci znovu rozehrávají pouze zpoza své branky.

43:58
    Nyní se do útočného pásma dostávají Flyers.

44:13
    Střelu Vitaleho kryje bez problémů Bryzgalov.

44:35
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

45:08
    Niskanen z nadějné pozice netrefil branku Bryzgalova.

45:26
    Flyers jdou střídat a v pohodě rozehrávat budou domácí.

45:50
    Crosby byl na poslední chvíli zablokován a Bryzgalov nemusel zasahovat.

46:06
    Bryzgalov kryje pokus Niskanena i následné nahození na branku.

47:15
    Hezkou střelu Girouxe kryje s obtížemi Fleury.

48:02
    Philadelphia drží hubené vítězství a domácí rozhodně zatím nepotvrzují svou obrovskou sílu v ofenzívě.

49:12
    Naopak na druhé straně pálí těsně vedle Timonen.

49:30
    Na druhé straně nebezpečně pálí Jeffrey, Bryzgalov je ale znovu úspěšný.

50:12
    Fleury sice rychle rozehrál, ale domácí znovu rychle přicházejí o útočné pásmo.

50:44
    A nyní kombinují s pukem za Fleuryho branku opět, Flyers s Bryzgalovem dnes v defenzívě opravdu válí.

51:23
    Pittsburgh drží útočnou třetinu, ovšem skulinku ke střele hledá opravdu velmi obtížně.

51:37
    Dupuis vyslal dobrou střelu, Bryzgalov ale zasahovat nemusí.

51:48
    Teď už ale ano k dorážce se dostal Kunitz, nicméně brankář Flyers je dnes opravdu k nepřekonání. Následuje první komerční přestávka třetí třetiny.

51:54
    Další střelu Niskanena vyráží Bryzgalov za branku.

52:10
    Hosté jsou v ofsajdu.

52:20
    Na druhé straně kryje střelu Schenna brankář Fleury.

52:47
    Hosté znovu získávají díky skvělému důrazu kotouč ve vlastní třetině.

52:52
    Nyní tu ale je šance pro Tučňáky. Simmonds seká Orpika a dostává dvouminutový trest, následuje druhá komerční pauze třetí třetiny.

52:56
    Hosté hned po vyhraném buly vyhazují.

53:14
    Po samostatném úniku Kunitze ale brilantně zasahuje Bryzgalov.

53:17
    Kunitz je ale hákován a Flyers jdou do třech. Přesilovka domácích bude trvat více jak minutu a půl! Na trestnou lavici odchází Timonen.

53:46
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Nyní už ale Bryzgalov kapituluje. Po vyhraném souboji u mantinelu pálí z levé strany kruhů SIDNEY CROSBY a propálil vše před sebou. Asistence: Paul Martin, Beau Bennett

54:24
    Pittsburgh výrazně ožil, nyní střelu Neala kryje Bryzgalov.

54:35
    Další nebezpečná střela Niskanena z pravé strany, Bryzgalov ale drží kotouč a nepřipouští dorážku.

55:20
    Nebezpečná střela Suttera, Bryzgalov je ale dnes opravdu oporou.

56:03
    Nyní byl velký závar před Fleurym, ale nakonec se Flyers i přes několik střeleckých pokusů neprosadili.

56:49
    Adamsovu ránu od modré kryje Bryzgalov a následuje poslední komerční přestávka třetí třetiny.

57:23
    Hosté chtějí vedení zpátky, střelu Girouxe vyráží k mantinelu Fleury.

57:52
    Flyers nyní obstřelovali Fleuryho, ten nakonec zasahovat nemusel.

58:25
    Nní měl velké štěstí Bryzgalov, ke střele před prázdnou brankou se nikdo nakonec nedostal.

58:43
    Read byl osamocen před Fleurym, který ale nakonec přerušuje hru.

58:54
    Další nepřesná střela hostů.

59:42
    Oba týmy chybují v rozehrávce a už se asi nic nestane, i když Pittsburgh má tlak.

Konec třetí třetiny.

Střely na branku ve 3. třetině: 11-9 (celkově 33:26).

60:32
    Timonen pálí těsně vedle.

61:54
    Meszároš nepřekonal Fleuryho.

62:34
    Po dramatickém průběhu se nakonec radují domácí. Po hezké kombinaci na modré čáře nakonec propálil vše pře sebou TYLER KENNEDY. Asistence: Matt Niskanen, Pascal Dupuis

Hosté dlouho zásluhou branky Girouxe a bankáře Bryzgalova drželi těsné vedení, jenže nakonec 6 minut před koncem se už neubránili tlaku v oslabení tří proti pěti. Za domácí neskóroval nikdo jiný než Crosby. V ofenzivním prodloužení byli šťastnější domácí, za které v polovině nastavení skóroval Kennedy. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci. (03:21:22)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 54. Crosby (Martin, Bennett), 63. Kennedy (Niskanen, Dupuis) – 35. Giroux (Meszároš, Voráček)