Skellefteå – Linköping 2:3 (po pr.)
Skellefteå AIK
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Linköpings HC
Čtvrtek 28.03.2013, 19:00 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Play-off švédské Elitserien

První semifinálové klání mezi Skellefteou a Linköpingem tak mělo zajímavé vyvrcholení. Hostům se poměrně diskutabilně podařilo šest minut před koncem třetí třetiny srovnat zásluhou Sebastiana Karlssona a dotáhnout tak zápas do prodloužení. V tom díky chybě domácích našel Pavlikovský Erika Lindhagena, jemuž se podařilo překonat skvělého Svenssona. Linköpings HC se tak v sérii ujímá vedení 1:0 a další krok do finále může udělat v sobotu od 16:00 na vlastním ledě. Onlajny vám samozřejmě zítra od sedmi večer nabídnou i druhou semifinálovou sérii mezi Färjestadem a Luleou. Do té doby se mějte krásně. (22:21:19)

75:18

75:18
    Linköping právě vstřelil branku!
    V momentě, kdy za sebou hráči začali očividně tahat nohy, přišlo rozuzlení. Skellefteå trestuhodně ztratila puk ve vlastním obranném pásmu, Pavlikovský si mezi kruhy všiml ERIKA LINDHAGENA a ten po převzetí přihrávky zamířil přesně mezi Svenssonovy betony. Asistence: Rastislav Pavlikovský.

73:13
    Weinhandl si nebezpečně sjel před Svenssonovu branku, v rozhodující moment ale nedostal puk.

72:35
    Postavení mimo hru Skelleftey.

72:26
    Skellefteå sehrála pěkný úsek v útočném pásmu, Linköping jej ale zhatil i za cenu sebeobětování.

71:55
    Linköping se pokoušel natlačit do Svenssonova brankoviště, tou dobou už ale domácí brankář měl puk plně ve svých rukou, ze kterých jej již nepustil.

71:37
    Tak nakonec ne, vhazuje se před Engstrandem.

71:37
    Puk se zřejmě po odrazu od Petterströmovy brusle odrazil na domácí střídačku.

70:57
    Holloway se ihned uvedl pěknou spoluprácí s Ericssonem, po níž chtěl bekhendem překvapit Engstranda, ten měl ale své betony na ledě včas.

70:34
    Möller se pokusil dostat puk prakticky až do kuchyně, Bäckman ale jeho snahu zastavil. Pro Skellefteu je ale přerušení příznivé, protože se po něm do hry vrátí Holloway.

70:20
    Prodloužení se tradičně hraje bez jakýchkoliv přerušení.

69:58
    Lindström zamíchal s pukem, jeho rána byla sražena, avšak jen k Möllerovi, který z pravého křídla netrefil Engstrandovu svatyni.

69:20
    Linköping v posledních minutách převzal režii prodloužení.

69:04
    Domácí se dožadovali přesilovky, místo toho může zaútočit Linköping.

68:01
    S. Karlsson donutil Svenssona k vyražení kotouče ramenem, Skellefteå se po dlouhé době dostane z obranného pásma.

67:41
    Svensson u své pravé tyče zasedl Lorentzonův pokus z okraje kruhu pro vhazování.

67:28
    Bäckman tentokrát štiplavě vypálil metr od modré čáry, Svensson nadvakrát zasáhl.

67:04
    Hjalmarsson si počkal na přihrávku do jízdy, z menšího úhlu ale minul zadní tyč.

66:45
    Svensson přikryl Bäckmanovo nahození od mantinelu, bude se vhazovat před ním.

65:42
    Möller skvěle podržel puk pro Lindströma, ten se za velkého očekávání tribun rozhodl ke střele z mezikruží, avšak těsně minul Engstrandovu branku!

65:29
    Postavení mimo hru Linköpingu.

65:23
    Almtorpovo na první pohled neškodné nahození nakonec nadělalo Svenssonovi velké potíže, se kterými mu museli pomoct jeho spoluhráči.

64:38
    Arlbrandt od mantinelu zařídil vhazování před Svenssonem.

64:30
    Oba týmy už v prodloužení volí opravdu krátká střídání. Není se co divit, fyzicky náročné utkání stálo hodně sil.

64:00
    Johansson trefil jen prvního protihráče před sebou a dopředu může Skellefteå.

63:21
    Skellefteå je stejně jako v průběhu celého utkání lepší, jen se jí nedaří dostat do lepší střelecké pozice.

62:16
    Linköping poprvé v prodloužení na delší dobu usazen v útočném pásmu.

61:45
    Skogsovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě za brankou Linköpingu.

61:20
    Chvíli poté z velké blízkosti střílel Emanuelsson, i proti němu si Engstrand poradil.

61:11
    Klingberg byl vyzván ke střele od modré, Engstrand ale puk celou dobu viděl a dokázal jej zastavit.

61:00
    Prodloužení začalo pochopitelně opatrně z obou stran.

60:01

První dvacetiminutové prodloužení začne cca ve 21:55.

Linköping tedy ve třetí třetině zvládl díky Zackrissonovi a S. Karlssonovi vyrovnat. V domácích ale zůstane pořádná zloba, neboť o regulérnosti druhé branky by se dalo diskutovat. Utkání se bude muset rozhodnout v prodloužení.

60:00

59:46
    Mohlo být rozhodnuto! Möller převzal přihrávku na kruhu pro vhazování a Engstranda zachránilo břevno.

59:08
    Nakonec se nevylučovalo, Ericsson se po svých dostal na střídačku.

59:08
    Ericsson putoval po střetu se Söderbergem nebezpečně hlavou směrem k ledu. To nebylo vůbec pěkné.

58:25

58:18
    Skellefteå je znovu vykázána z útočného pásma. Ericsson natlačil Grillforse do Engstranda.

58:00

57:46
    Z obranné třetiny projel až do té útočné Klingberg, taktéž zvolil zakončení bekhendem, Linköpingu se ale podařilo jeho snahu odklonit do ochranné sítě za Engstrandovou brankou.

56:56
    E. Andersson předal puk Möllerovi, ten si jej vytáhl před branku, jenomže jeho bekhend z dobré pozice praštil Engstranda do lapačky! Brankář Linköpingu pak stihl puk uschovat pod svou rukavici.

56:25
    Linköping si to ale sám pokazil. Ačkoliv se Patrik Zackrisson hodně zlobí, právem je vyloučen za sekání M. Karlssona.

56:00
    Bud Holloway nakonec dostal 2+10. Ten na tuto rozhodcovskou čtveřici rozhodně nebude vzpomínat v dobrém. Před druhou brankou byl sám faulován podobným stylem, přesto se nevylučovalo.

56:00
    Tak Hjalmarsson nakonec odešel po svých do kabiny.

56:00
    Hjalmarsson už ale je na střídačce a v pořádku. Rozhodčí se teď radí, co s Hollowayem.

56:00
    Hjalmarsson se skácel k ledu, přibíhá k němu už i týmový lékař a shodou okolností se k celému incidentu nachomítnul i Holloway, který levé křídlo Linköpingu srazil svým loktem.

55:02

54:46
    Arvidsson měl na hokejce třetí branku, nedokázal ale zakončit a Linköping opět může vyjet s kotoučem.

54:34
    Klingberg musí začít od vlastní branky.

54:24
    Lindberg se krásně proháčkoval do útočné třetiny, potom ale puk ztratil.

54:03

53:52
    Domácí příznivci jsou opravdu nepřízniví, lidé na střídačce se naštěstí udrželi. Tady se dalo diskutovat snad jen o specifikaci trestu a to kdoví jestli.

53:52
    Celý střet Figrena s Hollowayem teď byl promítnut na kostce a nutno dodat, že se domácí fanoušci zlobí naprosto oprávněně. Figren naprosto zřejmě vrazil pěsti do Hollowayova obličeje a měl být vyloučen na dvě minuty. Místo toho Linköping srovnal na 2:2.

53:52
    Kraft Arena je na nohou a rozhodčím z toho příjemně rozhodně není. Prvně přísně vykázali Skellefteu z útočné třetiny, pak Figren v útočném pásmu hodně na hraně obral o puk Hollowaye, přihrál před branku SEBASTIANU KARLSSONOVI a ten přesným zakončením odčinil svou nešťastnou teč u druhé branky domácích. Asistence: Robin Figren.

53:43
    Skellefteå se natlačila před Engstranda a brankáři hostí bylo několikrát velmi horko, nakonec je ale hra přerušena kvůli Ericssonovu postavení v brankovišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu u útočné modré domácího celku.

53:19
    Holloway po vhazování od modré minul branku a Linköping to zkusil při vlastním oslabení, Salmonsson ale Svenssona příliš neprověřil.

53:02
    Za držení je na dvě minuty vyloučen Magnus Johansson.

52:37

52:20
    Emanuelsson měl kolem sebe dostatek prostoru a tak vystřelil, puk ale mezi nohama Lorentzona prošel jen do Engstrandových betonů, kde i zůstal.

52:09
    Engstrand prokázal velkou duchapřítomnost a zastavil Hultströmovu neočekávanou přihrávku přes brankoviště.

Dnešní utkání sleduje 6001 diváků.

51:50
    Holloway předvedl úžasné zrychlení, prošel podél mantinelu, pak mu ale cestu zkřížil Grillfors a nejproduktivnější muž základní části tak jen odevzdal puk Engstrandovi.

51:41
    Zakázané uvolnění Skelleftey.

51:23
    Ševc tvrdě vypálil od modré a trefil před brankou stojícího Petterströma, který teď bude mít velký problém, aby rozmasíroval zasažené místo.

50:59
    Zakázané uvolnění Linköpingu.

50:31
    Linköping postupem času začal čím dál více sil vkládat do ofenzivy a automaticky tím otevřel prostor v zadních řadách. Do jedné ze skulin se pokoušel zaútočit Bäckman, byl ale včas zastaven.

50:03
    Slabší úsek hry je zakončen nájezdem Skelleftey do útočného pásma a dalším z řady bezvýznamných střetů u hrazení.

48:17
    Po řadě odrazů se puk dostal k Lundbergovi, z jeho pozice ale dokázal Engstrand udělal pozici nelehkou a domácí útočník tak nedokázal zasunout puk do branky.

47:55
    Figren se pokoušel něco vymyslet u Svenssonovy branky, nakonec na modrou nabil Rahimiho, jeho rána ale nebyla navzdory očekávání tak nebezpečná.

47:30
    Nešťastné vyhození Skelleftey nakonec nebude potrestáno dvouminutovým trestem.

46:50
    Skellefteå se teď zuby nehty pokouší bránit svou modrou čáru a poměrně se jí to daří.

46:09
    Söderbergova rána skončila v ochranné síti za Svenssonovou brankou, bylo to ale po zásahu domácí hole.

45:34
    Goren se šťastně dostal ke střele z kruhu pro vhazování, Svensson ale rychle zareagoval a včas se přesunul k pravé tyči.

45:20
    Zvláštní situace, po které nikdo nevěděl, co bude následovat. Rozhodčí nařídili vhazování po Engstrandově pravici.

44:42
    Arvidssonovi se nepodařila klička a puk mu utekl až k Engstrandovi, který raději nerozehrál.

43:53
    Další střela přišla od modré a patřila Grillforsovi, Svensson ji ale i přes velké množství hráčů před ním viděl a zasáhl.

43:48
    Svensson chvíli po inkasované brance raději pozdržel hru.

43:07
    Hosté se na začátku třetí třetiny dočkali snížení. Domácí se nedokázali srovnat ve středním pásmu, Goren našel Weinhandla, jenž zatáhl puk do útočné třetiny a předložil krásnou přihrávku PATRIKU ZACKRISSONOVI, proti jehož pohotové ráně neměl Svensson žádnou šanci. Asistence: Mattias Weinhandl, Lee Goren.

42:37

42:19
    Domácí se dožadovali zakázaného uvolnění soupeře, hra k jejich překvapení pokračuje dál.

41:43

41:14
    Skogs vypálil bezprostředně po vhazování, Engstrand se ale přikrčil a zakročil.

41:11

40:36
    Lindström ujel dopředu společně s Petterströmem, místo přihrávky ale zvolil střelu, Engstranda ale nepřekvapil! Brankář Linköpingu jen mávl lapačkou a podržel svůj tým.

40:23

40:16

40:01

Linköping sice do druhé třetiny vstoupil aktivněji a byl mnohem důstojnějším soupeřem než ve třetině první, přesto se Skelleftee podařilo navýšit svůj náskok, když se ve 25. minutě díky nešťastnému zásahu S. Karlssona prosadil Joakim Lindström. Třetí třetina začne cca ve 20:51.

40:00

38:58

38:49
    Teď měl ale Engstrand mnohem více práce! Prvně pálil Pettersson, s jeho pokusem si poradil, stejně tak i s Arvidssonovou dorážkou a opětovnou střelou Petterssona. Hlavně ve třetím případě mohl domácí útočník zřejmě volit kličku.

38:22
    Engstrand před dojíždějícím Almem raději uchoval puk ve své rukavici.

37:46

37:31

37:07
    S. Karlsson pak zbytečně dohrál Hollowaye a zadělal si na řadu nepřátel. Domácí odboj vedl hlavně Forssell, sudí ale hráče k ničemu ostřejšímu nepustili a znovu tak nebudou muset vylučovat.

37:05
    Möllerův pokus od modré se divně odrazil, naštěstí pro Linköping ne opět za Engstrandova záda.

36:27
    Následuje vhazování po levé Svenssonově ruce.

36:26
    Johansson si sjel na dobrou přihrávku mezi kruhy, tentokrát ale pro změnu pálil přesně do Svenssona.

35:59

35:47
    Skellefteå si teď jistě oddechla, že se Svenssonovi podařilo přerušit hru.

35:37
    Johansson pálil z poměrně nadějné pozice, jak je ale jeho dnešním zvykem, netrefil branku.

35:09
    Weinhandl zkušeně počkal s přihrávkou, nakonec oslovil Gorena, jenž prakticky od modré postupoval sám na Svenssona, jenomže nevymyslel cokoliv, co by domácího brankáře překvapilo a SVensson si tak připsal další skvělý zákrok!

34:37
    Puk se na chvíli dostal ven z hrací plochy, hra se musí přerušit.

34:29

33:35
    Salmonsson mohl s trochou štěstí jít sám na Engstranda, na poslední chvíli se mu ale do cesty vložil Ševc a vypíchl puk.

32:22
    Arvidsson opět prokázal své skvělé a překvapivé hokejové myšlení! Objel branku a scházel jen kousek, aby Engstrandovi poslal puk u pravé tyče do sítě.

31:57
    Skellefteå se v posledních okamžicích snaží co nejdéle držet puk a Linköping to zároveň má velmi složité, aby se na něj dostal.

30:56

30:46
    Po následné potyčce se Salmonssonem na střídačku odjel rozezlen Ševc. Ani jeden z hráčů tak nebyl vyloučen.

30:46
    To naopak čekalo Svenssona, který nebyl v ideální pozici a musel rychle ke své levé tyčce, aby zabránil úmyslu Rahimi o dorážce do branky. Pro domácí nakonec vše dobře dopadlo.

30:15
    Přítomnost prvního útoku Skelleftey na ledě byla opět znát, tentokrát ale nemusel Engstrand sáhnout po žádném složitějším zákroku.

29:18
    Po chvíli znovu, tentokrát ale domácí brankář hru pozastavil.

29:14
    Linköping se nadvakrát dostal do útočné třetiny, Johansson pak ale z nadějného postavení trefil jen Svenssona.

28:05
    Granbergův pokus od modré s ledovým klidem zastavil Engstrand.

27:50
    Utkání se vrátilo do starých kolejí a Skellefteå opět diktuje Linköpingu, co se bude dít.

26:45
    Rahimi velmi lajdácky rozehrál na obranné modré, puk si vzal Arvidsson a po jedné kličce se rázem dostal k Engstrandovi, jenž se blýskl velmi důležitým zákrokem!

25:56
    Pavlikovský zbavil Arvidssona kotouč a Linköping se tak alespoň na chvíli dostal do středního pásma.

25:18

25:10
    Skellefteå je po chvíli zpět v útočném pásmu.

24:55
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    To je hodně nešťastná branka pro Linköping, který začal druhou třetinu v slušném tempu. JOAKIM LINDSTRÖM vypálil od modré a díky nešťastné teči S. Karlssona, na niž Engstrand nedokázal zareagovat, využil přesilovku. Asistence: Bud Holloway, Jimmie Ericsson.

24:39
    Hollowayova táhla rána od modré nakonec přeletěla Engstrandovo břevno.

24:15
    Linköping ale při první příležitosti vyhodil.

24:07
    Lee Goren je vyloučen na dvě minuty za držení.

23:37
    Svensson raději přidržel puk po pokusu Almtorpa od mantinelu.

22:59
    Puk mezi diváky, vhazování u obranné modré Skelleftey.

22:46
    Linköping si dokázal vytvořit menší tlak v útočném pásmu a Skellefteå si po vyhození oddechla.

21:57
    Z podobné pozice to na druhé straně zkoušel Johansson, ani Svensson ale nemusel zasahovat.

21:36
    Skogs netradičně projel až mezi kruhy, kam také dostal přihrávku, jenomže v pádu nedokázal zakončit přesně.

21:07

20:16
    Přesilovka Linköpingu je sice u konce, Svensson přesto musel čelit Salmonssonově ráně.

20:01

Linköping se dožaduje ještě jednoho dvouminutového trestu pro domácí, ten ale dle gestikulace rozhodčích nepřijde. Tak či onak, opět jsme sledovali skvělý nástup Skelleftey do utkání, který gólem po chybě obrany Linköpingu korunoval Möller. Hra se pak vyrovnala a hráči trochu přitvrdili. Výsledkem toho všeho je vedení domácích 1:0. Druhá třetina začne krátce před osmou.

20:00

19:50
    M. Karlsson chtěl ujet při vlastním oslabení, nakonec alespoň dostal puk od SVenssonovy branky.

19:14
    Teď jej ale domácí vyvezli a stihli i vystřídat.

19:00
    Puk je zpátky před Svenssonem.

18:38
    Salmonsson před brankou našel Zackrissona, ten ale ve velké šanci zavřel oči a netrefil branku!

18:15
    Johan Alm je vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:49
    Další snaha Arlbrandta už ale byla nebezpečnější, nicméně Svensson si věděl rady i z jeho tvrdou ránou od modré čáry.

17:43
    Söderberg šikovně projel k brance po levém křídle, Svensson ale u své pravé tyče nenechal ani kousek místa a nerozhodil jej ani následný vpád Arlbrandta do brankoviště.

17:18
    Ericsson zpoza branky hledal před ní Petterströma, Engstrand si ale nevědomky srazil puk před sebe a pak jej schoval.

17:10
    Aktivita Skelleftey je v posledních minutách utlumena a někteří diváci začínají zívat.

16:17
    Po Möllerově nahození skončil puk u Engstranda.

15:48
    Linköping srdnatě bojoval u mantinelu, ani jeden souboj se mu ale nepodařilo vyhrát a tak nemohl zůstat před Svenssonem.

15:00
    Puk pod kontrolou Skelleftey.

14:25
    Linköping teď ale hodně přidal při napadání a Skellefteå začíná mít menší potíže.

13:39
    Svensson dobře viděl Salmonssonův pokus přes obránce a pohotově jej vyrazil před sebe. Domácí brankář zatím neměl příliš práce.

12:47
    Skelleftee se nepodařilo usadit v útočném pásmu, Linköping přesto může očekávat další tlak domácích.

12:06
    Arlbrandtovo nahození zpoza branky Svensson zachytil ve své lapačce.

11:37

11:25
    Skellefteå je vykázána z útočného pásma, Linköping překvapivě toto oslabení přežije.

10:49
    Emanuelsson se podobně jako Ericsson dostal k puku sám před Engstrandem, jenomže i on v čisté šanci zaváhal!

10:30
    Skellefteå zavezla puk zpátky do útočného pásma a vynutila si buly po levé Engstrandově ruce.

10:11
    Andersson dokázal od modré najít Ericssona, ten byl ale příliš blízko Engstrandovi a před ním nedokázal dotáhnout svou otočku, po níž by zcela určitě zasunul puk do prázdné branky.

09:48
    Lorentzon posunul puk až ke Svenssonovi.

09:37
    Nejvíce na ni doplatil Niclas Hävelid, jenž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

09:37
    Rozhodčí museli ještě rychle spěchat ke střídačce Linköpingu, před níž se strhla menší potyčka.

09:37

09:12
    V hale to teď jen zahučelo, M. Karlsson si vzal odražený puk a prakticky z mezikruží netrefil branku.

08:51
    Hävelidovo nahození Svenssonovi vypadlo přesně na hůl Zackrissona, ten ale ani natřikrát nedokázal puk dorazit za domácího brankáře.

08:37

08:34

08:30
    Puk ve středním pásmu.

08:15
    Linköping je sice v pukem útočném pásmu, o žádnou přesilovku s řadou střel se ale nejedná.

07:28
    Johansson s kotoučem u své branky, Linköpingu se zatím přesilovka nedaří.

07:20

07:05
    Domácím se ale podařilo dostat puk ven z obranného pásma.

07:01

06:58
    Almbrandt si dlouho vyměňoval puk na modré s Johanssonem a následně vyslal lehké nahození, které domácí obrana srazila mimo hrací plochu.

06:37
    Teď se ale obraz hry může změnit, protože na dvě minuty za podražení je vyloučen domácí kapitán Jimmie Ericsson.

06:01
    Hra čtyři na čtyři je zatím pouze bojem o střední pásmo.

05:15

05:01
    Melker Karlsson je vyloučen na dvě minuty za krosček, Erik Lindhagen na stejnou dobu za sekání.

04:36
    Svensson se trochu zahřál zachycením kotouče do lapačky, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

04:26
    Následně si sjel před branku, jenomže mu kotouč uskočil.

04:11
    Domácí pokračují ve velkém tempu, Lindström v dobré pozici minul branku.

03:51
    To si bude Goren vyčítat ještě hodně dlouho. Po průniku Klingberga se zdálo být všechno zažehnáno, Goren ale nedokázal vyhodit přes zadní mantinel, Forssell puk zachytil a před brankou oslovil naprosto volného OSCARA MÖLLERA, jenž nezaváhal. Asistence: Erik Forssell.

03:34

02:56
    Linköping se definitivně vymanil z tlaku Skelleftey, oplatit se mu to ale zatím nepodařilo.

02:35
    Engstrand si neoddechl ani po následném vhazování, Almovu ránu vyrazil a další pokus Burströma od modré raději ponechal ve své lapačce.

02:19
    Je tu první velká mela! Drzý mladík Arvidsson z levého křídla projel před branku, tam se pokusil na několikrát dotlačit kotouč za Engstranda, ten ale zavřel svou branku a sledoval, kterak se jej jeho spoluhráči vydali bránit.

01:44
    Söderberg si najel do dobré pozice, nikým nehlídaný ale nezvládl zakončení a Svensson si mohl oddechnout.

01:31
    Puk se dostal ven z obranné třetiny hostí.

01:16
    To Skellefteå byla vpředu mnohem nebezpečnější – Möllerovu ránu Engstrand vyrazil, následný pokus Klingberga už raději schoval do své výstroje.

00:55
    Linköping se poprvé v utkání dostal do útočné třetiny, Zackrisson ale jen lehce nahodil na Svenssona.

00:20
    Ericsson se na okraji kruhu pro vhazování dostal ke kotouči, odtud ale vypálil velmi nepřesně.

00:07
    Skellefteå začala postavením mimo hru.

00:01

Skellefteå AIK: Svensson (Eriksson) – Granberg, Burström, Klingberg, Ševc, Skogs, E. Andersson, Forsberg, Alm – Lindström, Petterström, Ericsson – Holloway, Forssell, Möller – Emanuelsson, Lindberg, M. Karlsson – Arvidsson, Lundberg, Pettersson.

Linköpings HC: Engstrand (A. Andersson) – Hulström, Rahimi, Hävelid, Grillfors, Johansson, Bäckman, Lorentzon – Figren, Almtorp, Salmonsson – Weinhandl, Goren, Zackrisson – Arlbrandt, Söderberg, Hjalmarsson – Nermark, Pavlikovský, Lindhagen – S. Karlsson.

Rozhodčí: T. Andersson, Sjöberg – Käck, Sandström.

Linköping ve čtvrtfinále jako jediný dokázal porazit lépe postaveného soupeře po základní části a zajistil si tak místenku v play-off. V něm ale narazí na rozjetou Skellefteu, která neměla slitování s obhájcem titulu Brynäsem a vyprovodila jej již po čtyřech zápasech. To Linköping sérii s HV71 zahájil vysokou porážkou 6:0, po ní ale dokázal čtyřikrát zvítězit (z toho dvakrát v prodloužení).

Kromě prvního semifinálového utkání Elitserien tohoto roku uvidí vyprodaná aréna také návrat francouzského útočníka Pierra-Edouarda Bellemareho, jenž chyběl značnou část čtvrtfinálové série kvůli nevybíravému útoku Robina Jacobssona z Brynäsu. Nejlepší ofenziva základní části tak bude ještě silnější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 4. Möller (Forssell), 25. Lindström (Holloway, Ericsson) – 44. Zackrisson (Weinhandl, Goren), 54. S. Karlsson (Figren), 76. Lindhagen (Pavlikovský)

Rozhodčí: T. Andersson, Sjöberg – Käck, Sandström