Pardubice – Vlašim 1:2 (1:2 po s.s.) | Jihlava – Ústí n/L 1:4 (kon.)
HBT Vlašim
Neděle 31.03.2013, 11:00Coalsoft play-off Extraligy

Konec zápasu. (13:22:16)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HBT Vlašim, když rozhodující nájezd proměnil LUKÁŠ HUDEČEK – 1:2!

Mokříž trefuje tyč!

Blažek nedal! Za domácí musí proměnit Mokříž, jinak je konec.

Krejčímu nájezd příliš nevyšel, Vlašim může rozhodnout.

Topolánek zkusil něco podobného ale neuspěl. Začíná čtvrtá série.

Kapitán Filip ukázkově snižuje – 1:2!

Hudeček s velkým štěstím propasíroval míčem mezi Smekalovy betony – 0:2!

Druhou sérii za domácí rozjel Urbanec, ale trefuje pouze tyč!

Burda proměňuje – 0:1!

Zkusil forhendovou kličku, ale neproměňuje – 0:0. Za Vlašim to odstartuje Burda.

Pojede se na pět sérií. První jede Ondřej Waber.

Samostatné nájezdy začínají.

55:00
    Prodloužení skončilo.

54:14
    Zakázané uvolnění Vlašimi. Vše se nám schyluje k samostatným nájezdům.

54:02

53:19
    Tlak Autoskla je utnut píšťalkou rozhodčího kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:00
    Dominik Urban se dostal k dorážce z bezprostřední blízkost, ale Straku nepřekonal!

52:41
    Domácím to ale zatím příliš nevychází, další rozehrávka skončila icingem.

52:02
    Pardubice budou hrát přesilovku! Wróbel (VLA) dostává menší trest za podražení.

51:01
    Krejčí od modré čáry vyslal na hostující branku zajímavou střelu, Straka si jí však dokázal ve spleti stojících hráčů najít.

49:53
    Polovina prodloužení je za nám, naděje Pardubic stále ještě žije.

48:56
    Icing na straně domácího mužstva. Po delší době se hra vrací před Smekala.

47:59
    Urbanec měl na hokejce prodloužení série! Dostal přesnou přihrávku před branku, ale z první nedokázal dostat míček za přesouvajícího se Straku!

47:50
    Blažkovo lehké nahození končí v Smekalově rukavici.

46:55
    Zakázané uvolnění Pardubic.

46:35
    Velký závar před pardubickou branku nakonec gólem nekončí! Vlašim má zatím drtivý tlak v prodloužení!

45:33
    Wróbel měl po vhazování stoprocentní příležitost, příklepem však napálil Smekala do ramena!

45:21

45:01

V řádné hrací době se nám vítěz neukázal, proto bude za chvíli následovat desetiminutové prodloužení.

45:00

44:48
    Autosklo nejhorší přežilo a je alespoň ve čtyřech.

44:36
    Mašík zachytil rozehrávku a znovu vyhazuje.

44:02
    Pardubicím se podařilo dostat míček alespoň do středního pásma.

43:40
    Vlašim je v pěti a hraje dvojnásobnou přesilovou hru.

43:21
    Tak to bude hodně zajímavý závěr zápasu. Kapitán Filip (PCE) je za sporný zákrok poslán na trestnou lavici. Za devatenáct vteřin budou hrát hosté dlouhou přesilovou hru pět na tři!

43:11
    Icing také na straně Vlašimi.

42:48
    Pardubičtí zahazují svojí šanci. Urbanec (PCE) sekal do ležícího hráče hostí, pod kterým byl kdesi míček Pardubický mladík za to dostává dvě minuty

42:13
    Hudeček předvedl kvalitní útočný výpad a chvíli motal hlavu pardubickým bekům. Ti pak vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

41:40
    Topolánek (VLA) sestřelil u mantinelu Wabera a za napadení oslabuje svůj tým. To je obrovská šance Pardubic na prodloužení série.

41:00
    Urbanec čaruje v útočném pásmu, dokázal si poradit s dvěma protihráči a poté vybojoval alespoň vhazování před Strakou.

40:05
    Do konce zápasu nám chybí pět minut, Vlašim se snaží rozhodnout ještě v základní hrací době.

39:02
    Obě mužstva hrají po delší době v plném počtu.

38:52
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Topící se stébla chytá! Hudeček posunul míček na červenou čáru na MARIÁNA JURÁČKA, který dělovkou do horní poloviny branky srovnává stav zápasu – 1:1! Asistence: Lukáš Hudeček.

37:50
    Nyní však bude hrát druhý tým po základní části přesilovou hru čtyři na tři. Radek Mašík (PCE) je vyloučen za sekání.

37:32
    Icing Vlašimi.

37:02
    Vzápětí se do šance na druhé straně hnal hostující útočník, už mohl zakončovat, ale rozhodčí přerušují! To vyvolalo velké ohlasy u lavičky Vlašimi! Rozhodčí budou vylučovat za hrubost na obou stranách.

36:58
    Mohlo být rozhodnuto! Jan Skřivánek šel sám na brankáře, jeho ránu po zemi Straka vyrazil!

36:04
    Útok Vlašimi je zastaven kvůli výraznému vychýlení pardubické branky.

35:03
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A rázem tu deset minut před koncem máme první zápletku! Skvělý důraz na brankovišti předvedl ONDŘEJ WABER a nadvakrát překonal ležícího Straku! Hosté nyní musí rozhodně zapnout a pokusit se se zápasem ještě něco udělat – 1:0! Bez asistence.

34:54
    Vlašim se nyní unáhlila s rozehrávkou a je jí odpískáno zakázané uvolnění.

33:02
    Je vidět, že domácí mužstvo má velké problémy. Waber se zmohl pouze na vyhození přes všechny čáry.

32:04
    Hosté jsou v úvodu třetího dějství aktivnější a Pardubice se jim podařilo zatlačit v pásmu. Smekal ale zatím nemusel předvést žádný složitější zákrok.

31:32
    Kieler prostrčil míček na Juráčka, jeho střela ale trefila pouze boční oblouk pardubické branky.

30:21

30:01

Na začátku třetího dějství budou hrát Pardubice ještě jednadvacet sekund v početní výhodě.

Ani ve druhé třetině jsme se vedoucího gólu nedočkali, hraje se velmi vyrovnaný hokejbal plný osobních soubojů a zajímavých situací. Ještě máme před sebou patnáct minut. Hráči Vlašimi se po siréně vrhli na rozhodčí a žádají si přesný popis jejich vyloučení, hosté jsou evidentně hodně podráždění. Uvidíme, jak to se zápasem a celou sérii zamíchá.

30:00

29:24
    Vlašim je alespoň ve čtyřech.

29:08
    Domácí si zatím vůbec nic nevytvořili a čas se jim pomalu krátí.

28:21
    A pozor! Z normální přesilové hry se rázem stává početní výhoda dvojnásobná! Horák (VLA) sekl dorážejícího pardubického útočníka a šel se také posadit na lavici hanby. Nyní je tu 63 vteřin přesilovky pět na tři.

28:02
    V Pardubicích se výrazně zhustilo sněžení, domácí se snaží něco vymyslet v přesilové hře.

27:24
    Uvidíme přesilovou hru Pardubic čtyři na tři. Za držení je totiž za katr odeslán také Kříž (VLA). Ten se výrazně rozčiluje a den před Velikonocemi si koleduje o nadílku v podobě desetiminutového trestu.

26:20
    Opět se nám trochu přiostřilo. Za drobnou potyčku jsou vzájemně vyloučeni pardubický Filip (PCE) a vlašimský Šindelář (VLA).

25:36
    Hostující Horák šel sám na brankáře, vyzkoušel střelu na vyrážečku, ale přestřelil!

24:46
    Vypadá to, že dnešní zápas rozhodne možná i jediná branka. Blíže k ní mají nyní rozhodně hosté.

23:43
    S návratem vyloučeného hráče byla střela Blažka odražena mimo hřiště.

23:03
    Doslova drtivý tlak nyní předvedla hostující pětice, která ostřelovala pardubickou klec ze všech stran. Smekal se má co ohánět.

21:43
    Zbytečného útočného a, myslím si, nechtěného faulu se dopustil Ondřej Waber (PCE), za podražení putuje za katr.

20:34
    Vlašim je v těchto chvílích důraznější a více se tlačí do zakončení. Brankář Smekal zatím odolává.

19:03
    Rozhodčí docela povolili v pískání sporných zákroků a na hřišti je to hned vidět. Oba celky přitvrdily a rozhodně si nenechají nic líbit.

18:02
    Hudečkovo nahození Smekal pouze vyrazil před sebe, nikdo z hostujících hráčů však míček za jeho záda nedorazil.

17:39
    A opět. Útok Pardubic zastavilo postavení mimo hru.

17:02
    V úvodu druhé části je hra velmi rozkouskovaná, rozhodčí jsou donuceni často přerušovat.

16:39
    Stejná situace se opakuje o několik sekund později, před Smekalem bude opět rušno.

16:01
    Špatné rozehrály také Pardubice, pískáno je zakázané uvolnění.

15:46
    Waber zachytil rozehrávku Vlašimi, jeho střela z první skončila u Straky.

15:01

Úvodní třetina nám právě skončila, diváci se v Autosklo-H.A.K. Aréně branky nedočkali. V úvodu byla Vlašim jednoznačně lepší, jenže poslední minuty první periody se Pardubice dostaly do hry a byly výrazně nebezpečnější.

15:00

14:23
    Radek Mašík příklepem z pravé strany rozvlnil síťku pouze z vnější strany.

13:35
    Ondřej Waber sebral hostujícímu obránci míček a z levé strany se nacpal do brankoviště. Straka jeho bekhendový pokus dokázal lapit!

12:28
    Pardubice hrají v pěti.

12:15
    První zákrok Smekala v oslabení přišel po střele Hudečka od červené čáry.

11:43
    Početní výhoda Vlašimi je ale zatím výrazně horší než v podání Pardubic. Domácí se skvěle brání.

10:28
    Za držení je poslán na trestnou lavici Jan Barva (PCE), první přesilovou hru v dnešním zápase si zkusí hosté.

10:05
    Kličku na modré čáře si dovolil Jan Gabriel, čímž vystavil svého spoluhráče do ofsajdu.

09:01
    Vlašimští hrají v plném počtu, po odpískání se na střídačku vrátí také Mokříž.

08:27
    Nepřesné vyhození zachytil Jan Skřivánek a byl osamocen na kruzích! Jeho ránu však na poslední chvíli vychýlil jeden z hostujících beků těsně mimo!

07:56
    Autosklo zatím neopustilo útočnou třetinu a snaží se o otevření střeleckého účtu. Jejich nepřesná koncovka je ale proti.

07:01
    Pardubice se také osmělují a jejich první vážnější pobyt končí vyloučením. Za hru vysokou holí budou hrát domácí přesilovou hru, když byl potrestán Bartek (VLA). Po odpískání dostává za hrubost Jakub Mokříž (PCE) také dvě minuty.

05:26
    Jan Gabriel z otočky napálil míček na branku, hostující gólman si připisuje dnešní první zákrok.

04:33
    Blažek z první donutila Smekala k dalšímu zákroku. Pardubický brankář zatím drží svůj mančaft.