Real Madrid
Středa 24.04.2013, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Liga mistrů

Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (22:46:21)

Odvetné utkání se bude hrát 30. dubna 2013.

Po dnešním utkání se role otočily a adeptem na postup se stala Borussia Dortmund.

Rozhodčí Kuipers dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání, ve kterém domácí Borussia Dortmund přejela Real Madrid 4:1. Hvězdou utkání se stal Lewandowski, který zaznamenal všechny čtyři branky. První poločas byl vyrovnaný a zaslouženě skončil 1:1, v prvním poločase se prosadil zmiňovaný Lewandowski a Ronaldo, který zaznamenal důležitou vyrovnávací branku. Druhý poločas už patřil domácímu celku a Lewandowski se v něm trefil v 50. minutě, 55. minutě a 67. minutě. Real Madrid to bude mít v odvetě velmi složité a pokud bude chtít postoupit, bude se muset prezentovat ofenzivnějším hrou.

Střely na branku: Borussia Dortmund 9 ─ 6 Real Madrid.

Střely celkem: Borussia Dortmund 11 ─ 8 Real Madrid.

Držení míče: Borussia Dortmund 48% ─ 52% Real Madrid.

90+4
    Borussia se však pozorně brání a soupeře k ničemu nepouští.

90+4
    Běží poslední vteřinky dnešního utkání a u míče jsou hosté.

90+3
    Real Madrid dostal výhodu rohového kopu a ke střele se dostal Varane, avšak jeho střelecký pokus skončil těsně vedle levé tyče.

90+2
    Sergio Ramos vyfasoval žlutou kartu. Nejprve zahrál rukou a poté fauloval.

90+2
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází İlkay Gündogan, přichází Julian Schieber.

90+1
    V ofsajdové pasti uvízl Grosskreutz.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Weidenfeller už je na nohou a může pokračovat ve hře.

89
    Weidenfeller zůstal sedět na trávníku, ublížil si při střetu s Ronaldem, kterého vychytal.

89
    Khedira připravil zajímavou pozici Ronaldovi, ale ten se střelecky neprosadil.

87
    Vypadá to, že utkání se spíše dohrává. Nyní se na útočné polovině zmocní autového vhazování Borussia.

Lucie Rapantová

Branky: 8. Lewandowski, 50. Lewandowski, 55. Lewandowski, 67. Lewandowski (pen.) – 43. Ronaldo

Karty:   70. Lewandowski (DOR) – 54. Khedira (REA), 64. Özil (REA), 90+2. Ramos (REA)

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek (83. Grosskreutz), Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Bender, Gündogan (92. Schieber) ─ Blaszczykowski (82. Kehl), Götze, Reus ─ Lewandowski.
    Real Madrid: López ─ Ramos, Varane, Pepe, Coentrão ─ Khedira, Alonso (80. Kaka) ─ Özil, Modrić (68. Di María), Ronaldo ─ Higuaín (68. Benzema).

Rozhodčí: Kuipers ─ van Roekel, Zeinstra