4:1 (1:1)
Real Madrid
Středa 24.04.2013, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes máme na programu semifinále, ve kterém domácí Borussia Dortmund bude hostit Real Madrid. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Björn Kuipers, na čarách mu budou asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Berry Simons. Vypomáhat budou také brankoví rozhodčí, kterými jsou Pol van Boekel a Richard Liesveld. Všichni pánové jsou z Nizozemska.

Místem, kde se veškeré dění bude odehrávat je Signal Iduna Park v Dortmundu.

Borussia Dortmund do semifinále postoupila přes španělskou Málagu, se kterou na venkovní půdě remizovala 0:0. Ovšem odveta byla velmi zajímavá a musela bavit i nezaujatého diváka. Ve 25. minutě šla do vedení Málaga, ale ve 40. minutě Borussia vyrovnala. Osm minut před koncem řádné hrací doby poslal Málagu do vedení Eliseu a fanoušci tohoto celku už věřili v semifinále. Rozhodčí Thomson však nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby a v těchto minutách se stalo něco neuvěřitelného, protože Borussia dokázala během dvou minut vstřelit dvě branky, a otočila tak nepříznivé skóre 1:2 na 3:2. O tyto důležité branky se postarali Reus a Santana.

Real Madrid se do semifinále dostal přes Galatasaray Istanbul, který nejprve porazil 3:0, ale v odvetě mu podlehl 3:2. První zápas byl jednoznačný, ale odvetný už tolik ne. Ronaldo poslal Real sice do vedení, ale Galatasaray Istanbul dokázal nepříznivé skóre otočit na 3:1, o branky se postarali Eboué, Sneijder a Drogba. Druhý poločas byl ze strany tureckého týmu velmi sympatický, ale na postup to nestačilo. Navíc těsně před konečným hvizdem přidal branku opět Ronaldo a utkání skončilo 3:2. Real sice prohrál, ale díky prvnímu vítězství 3:0 postoupil mezi nejlepší čtyřku.

Pravděpodobné sestavy:

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Bender, Gündogan ─ Błaszczykowski, Götze, Reus ─ Lewandowski.

Real Madrid: López ─ Ramos, Pepe, Varane, Coentrão ─ Alonso, Khedira ─ Di María, Özil, Ronaldo ─ Higuaín.

Tyto dva celky se v letošní sezoně střetly už dvakrát a bylo to právě v Lize mistrů, kde bojovaly o postup ze skupiny D. V úvodním utkání zvítězila Borussia, která na domácí půdě porazila Real 2:1. Za Dortmund se prosadili Lewandowski a Schmelzer, za Real snižoval Ronaldo. V odvetném utkání skončilo utkání nerozhodně 2:2. Za Real se prosadili Pepe a Özil a za Dortmund se trefili Reus a Götze.

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Bender, Gündogan ─ Blaszczykowski, Götze, Reus ─ Lewandowski.

Real Madrid: López ─ Ramos, Varane, Pepe, Coentrão ─ Khedira, Alonso ─ Özil, Modrić, Ronaldo ─ Higuaín.

Rozhodčí: Kuipers ─ van Roekel, Zeinstra.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

-4
    Hlavní sudí Kuipers přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-3
    Na stadionu panuje výborná atmosféra.

-3
    Stadionem zní hymna Ligy mistrů.

-1
    Dortmund povede s kapitánskou páskou Weidenfeller a Real Madrid zase Ramos.

1

1
    Po levé straně pelášil s míčem Ronaldo, ale balon opustil hrací plochu, a tak útočná akce skončila.

1
    Domácí tým dostal výhodu autového vhazování, ale Real pak míč vybojoval zpět na své kopačky.

1
    Přišla však nepřesná přihrávka a následuje další autové vhazování pro domácí tým.

2
    Borussia drží míč na svých kopačkách a pohybuje se s ním na vlastní polovině.

3
    Teď už domácí hráči o míč přišli, ale okamžitě ho vybojovali zpět. Real rozehrávku opět napadá.

3
    Schmelzer odcentroval míč do pokutového území, ale připravený Varane jej odvrátil do bezpečí.

4
    Prozatím se hraje hlavně mezi pokutovými územími. Žádná šance ještě nepřišla. Nicméně domácí se teď pohybují na útočné polovině, a tak se nějaká šance třeba urodí.

5
    Khedira fauloval a Dortmund bude rozehrávat.

5
    Real se ubránil a mohl vyrazit do protiútoku, ale Ramos přihrával nepřesně na obsazeného Özila, a hosté tak o míč přišli.

6
    Útočnou akci podniká Modrić a na pravé straně hledá Özila.

6
    Bender si připsal obranný zákrok a útočnou akci Realu zastavil.

7
    Reflexivním zákrokem likviduje López stoprocentní gólovou šanci. Reus si střihl sólo přes půlku hřiště a pak ze své kopačky vyslal nepříjemnou střelu, kterou López výtečně vyrazil.

7
    Do prázdné branky mohl dorážet Lewandowski, ale u balonu nebyl včas. Pak se k míči dostal, ale trefil pouze bránícího protihráče.

8
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Götze odcentroval z levé strany míč do pokutového území, kde se skvěle uvolnil ROBERT LEWANDOWSKI a přesnou trefou poslal Dortmund do brzkého vedení.

10
    Na vlastní polovině kombinuje Real Madrid a postupně se přesouvá do středu hřiště.

10
    Ramos se prezentoval nedovoleným zákrokem a Dortmund dostane výhodu standardní situace.

11
    Real Madrid se před touto standardní situací ubránil bez potíží, ale domácí fotbalisté u balonu zůstali.

11
    Teď už však následuje autové vhazování ve prospěch Realu.

11
    Özil přihrával Ronaldovi, ale přihrávka byla příliš dlouhá, a tak ji portugalský hráč nestihl.

13
    Útočnou akci Realu překazil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Higuaín.

14
    Real byl opět na útočné polovině, ale domácí fotbalisté se ubránili a svého soupeře do ničeho nepustili.

14
    Hosté kombinují na vlastní polovině.

15
    Autové vhazování ve prospěch Realu Madrid.

16
    Khedira fauloval a domácí tým bude rozehrávat.

17
    Ronaldo fauloval Piszczeka a rozehrávat budou opět domácí hráči.

18
    Borussia Dortmund je v úvodních minutách aktivnějším týmem a zaslouženě vede.

18
    Schmelzer se provinil útočným faulem na Ramose a Real bude rozehrávat.

19
    Götze poslal ke vzdálenější tyči zajímavý centr, ale Ramos byl včas na místě a balon odhlavičkoval do bezpečí.

19
    Real Madrid vyrazil do protiútoku, ale soupeřovu branku neohrozil. Hosté zůstávají na útočné polovině.

20
    Ramos odcentroval míč do velkého vápna, ale Ronaldo na něj nedoskočil a balon skončil v zámezí.

21
    Higuaín uvízl v ofsajdové pasti, a hosté tak o míč přišli.

22
    Autové vhazování pro Dortmund.

23
    Faulovaný byl Ronaldo a hosté budou rozehrávat.

23
    Bender zahrál rukou a Real dostane výhodu standardní situace.

23
    Volný přímý kop si na starost bere Ronaldo.

24
    Ronaldo ze své pravačky vyslal velmi jedovatou střelu, ale Weidenfeller byl ve střehu a balon vyrazil do bezpečí.

25
    Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Gündogan, a López tak zasahovat nemusel.

26
    Khedira sice vystřelil, ale Schmelzer jeho pokus zablokoval bez potíží.

26
    Faulovaný byl Ronaldo, provinil se Piszczek a hosté dostanou výhodu standardní situace, kterou si na starost bere Alonso.

26
    Alonso nádherně zakroutil balon do pokutového území, ale Subotić jej odhlavičkoval do bezpečí, a hosté se tak k ohrožení branky nedostali.

27
    Další standardka ve prospěch Realu.

27
    Opět si ji na starost vzal Alonso, ale tentokrát se mu centr vůbec nepovedl a skončil v zámezí.

29
    Faulovaný byl Coentrão a Real bude zahrávat další standardní situaci.

29
    Alonso odcentroval míč do pokutového území, ale tam byl připravený Weidenfeller, jenž balon vyboxoval do bezpečí.

31
    Autové vhazování pro hosty.

31
    U míče jsou fotbalisté Realu, kteří se teď pohybují v blízkosti středového kruhu a jejich soupeř rozehrávku napadá.

32
    Higuaín přišel o míč a do protiútoku vyráží Blaszczykowski.

32
    Blaszczykowski však branku hostí neohrozil, protože Higuaín se stihl vrátit a svému protihráči střelu na branku nedovolil.

33
    Autové vhazování pro domácí tým.

34
    Domácí tým se drží na útočné polovině, ale Real se brání pozorně. Khedira teď balon odkopl do bezpečí.

35
    Ronaldo přihrával nepřesně, ale jeho protihráči získali míč zpět na své kopačky.

36
    Ramos odcentroval míč do pokutového území, ale domácí tým se ubránil.

36
    Higuaín hledal centrem Ronalda, ale tento centr byl přetažený a skončil v zámezí. Rozehrávat bude Borussia.

37
    Na druhé straně přihrával nepřesně Schmelzer, a tak se míč přestěhoval na kopačky fotbalistů Realu Madrid.

38
    Následuje autové vhazování pro hosty.

38
    Do protiútoku vyráží domácí celek.

39
    Nicméně z tohoto protiútoku žádné nebezpečí nehrozilo.

40
    Hummels vyvezl míč a centrem hledal na pravém křídle Bendera, ale našel pouze Ronaldovu hlavu.

40
    V pokutovém území se zamotal Coentrão a svého soupeře vůbec neohrozil.

41
    Na útočné polovině se autového vhazování zmocní Borussia.

41
    Ronaldo založil protiútok, ale domácí tým se ubránil a svému soupeři nic vážného nedovolil.

42
    Dortmund se přesunul na útočnou polovinu.

43
    Real právě vstřelil branku!
    Obrovskou hrubku udělal Hummels a svému soupeři nabídl gól. Higuaín se zmocnil míče a na levé straně našel přihrávkou CRISTIANA RONALDA, jenž přesnou trefou dopravil balon do prázdné brány.

44
    Lewandowski fauloval a hosté budou rozehrávat.

45
    Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

Držení míče: Borussia Dortmund 49% ─ 51% Real Madrid.

Střely celkem: Borussia Dortmund 4 ─ 4 Real Madrid.

Střely na branku: Borussia Dortmund 3 ─ 4 Real Madrid.

Máme za sebou první poločas, který byl velmi vyrovnaný a skončil zaslouženým stavem 1:1. Dortmund poslal do vedení už v osmé minutě Lewandowski a hosté na vyrovnávací branku čekali velmi dlouho. Nicméně ve 43. minutě se dopustil obrovské hrubky Hummels a Real Madrid ji dokázal potrestat. Higuaín našel Ronalda a ten přesnou trefou do prázdné brány vyrovnal na 1:1.

Hráči se vrací zpět na hrací plochu, a druhý poločas tak za malou chvíli může začít.

46

46
    Götze se s míčem vydal do velkého vápna, ale protihráči ho o balon obrali.

46
    V ofsajdové pasti uvízl Lewandowski.

47
    Ramos se provinil šlapákem a Borussia bude rozehrávat.

47
    Domácí fotbalisté dnes hrají v tradičních pruhovaných černo-žlutých dresech a v černých trenýrkách.

48
    Hosté oblékli tradiční bílé komplety.

48
    Borussia Dortmund bude zahrávat rohový kop.

48
    Reus odcentroval míč do pokutového území, kde si pro něj vyskočil pozorný López a uklidil jej do rukavic.

49
    Po pravé straně zakládá útočnou akci Blaszczykowski a Real Madrid se musí pozorně bránit.

49
    Borussia u balonu zůstává a Real se stále pozorně brání.

50
    ROBERT LEWANDOWSKI dává z ničeho nic dnešní druhou branku a posílá domácí tým opět do vedení. Také druhou branku usměrnil LEWANDOWSKI přesně k tyči a López byl bez šance. Na gól přihrával Reus.

51
    Přihrávku obdržel Alonso, ale balon si zpracovat nedokázal a přišel o něj.

53
    Ke střele se dostal Blaszczykowski, ale mířil velmi nepřesně.

54
    Žlutou kartu vyfasoval Sami Khedira.

55
    Vypadá to, že Borussia Dortmund získala po vedoucí brance klid a hraje s větší lehkostí.

55
    ROBERT LEWANDOWSKI zaznamenává hattrick a Borussia odskakuje na dvoubrankové vedení. Schmelzer přihrával do vápna, kde si LEWANDOWSKI balon zpracoval a vystřelil. López opět neměl šanci této brance zabránit a na své spoluhráče se právem zlobí.

57
    Na druhé straně se v šanci ocitl Modrić, ale Weidenfeller byl včas na správném místě a střelecký pokus lehce zneškodnil.

59
    Real Madrid kombinuje na vlastní polovině a pomalu se přesouvá do středu hřiště.

60
    Real se přesunul na útočnou polovinu, ale Borussia se brání pozorně.

60
    Ronaldo odcentroval míč do pokutového území, ale domácí hráči se ubránili bez potíží.

60
    Teď přišla nepřesná přihrávka a bude následovat autové vhazování pro Dortmund.

61
    Útočnou akci Realu Madrid zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl Higuaín.

61
    Pokud chtějí hosté dosáhnout lepšího výsledku, chtělo by to změnu v sestavě.

62
    Gündogan se ocitl v obrovské šanci a jeho střela měla gólové parametry, ale López si připsal výtečný zákrok a střelu vytěsnil na rohový kop.

62
    Hosté se před rohovým kopem ubránili a vyrazili do protiútoku.

63
    Real Madrid bude zahrávat volný přímý kop.

63
    Gól na hlavě měl Ramos, ale Weidenfeller si s jeho střelou poradil a míč uklidil do rukavic. Navíc sudí odpískal ofsajd, a tak byla veškerá snaha zbytečná.

64
    Faulovaný byl Özil a hosté dostanou výhodu standardní situace.

64
    Mesut Özil se dožadoval žluté karty pro soupeře, ale za protesty ji vyfasoval on sám.

65
    Hosté vybojovali rohový kop.

65
    Real Madrid z této standardní situace vůbec nic nevytěžil. Ronaldo se sice dostal ke střele hlavou, ale mířil nepřesně.

66
    Borussia Dortmund bude zahrávat pokutový kop.

67
    ROBERT LEWANDOWSKI bezpečně proměňuje pokutový kop a jednoznačně se stává hvězdou dnešního utkání. Díky této trefě si připisuje také desátou trefu v letošním ročníku Ligy mistrů.

68
    Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Ángel Di María.

68
    Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Karim Benzema.

69
    Přihrávku do ofsajdu obdržel Ronaldo, a sudí tak musel hru přerušit.

70
    Robert Lewandowski fauloval Ramose a vyfasoval žlutou kartu.

73
    Pro faul si došel Blaszczykowski a Borussia Dortmund dostane výhodu standardní situace.