Tampa – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:1 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.)
Arizona – San Jose 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 25.04.2013, 03:40 • Rexall Place, Edmonton, AB • NHL

Hosté v poslední třetině přidali další dvě banky a zaslouženě dnes vítězí 4:1, když po většinu zápasu diktovali tempo hry. Dva body pro Chicago navíc znamenají vítězství v základní části soutěže a tím pádem i zisk Prezidentovy trofeje. Pro domácí porážka krom další ztráty sebevědomí neznamená tabulkově vůbec nic a ani letos neokusí postup do Play Off. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den! (06:10:48)

Chicago právě vstřelilo branku!
    PATRICK SHARP se s kotoučem dral ze středního pásma až k opuštěné brance domácího týmu, ač postupně bráněn snad třemi hráči, s pukem do branky dojel! Asistence: Patrick Kane.

57:50
    Domácí to zkouší se šesti hráči v poli, Dubnyk na střídačce!

57:30
    Nick Schultz pálí mimo hostující klec.

57:10
    Kruger hledal před brankou volné spoluhráče, leč nenašel.

56:00
    Stalberg vybojoval kotouč v útočném pásmu a vystřelil vedle, následně si kotouč ještě převzal Hjalmarsson a posílá jej pouze do hrudi domácího brankáře.

55:45
    Hosté u kotouče ve středním pásmu, už se nikam nepoženou.

55:25
    Puk pod rukavicí domácího brankáře po další útočné akci hostů.

55:15
    Na Crawfordovi si postupně vylámali zuby Jones, Lander i Fistric, hostující gólman dobře zasahuje proti jejich střelám.

54:35
    Do brejku se po návratu z trestné lavice hnal Saad, Dubnyke dobře vyjel a skočil útočníkovi hostí pod nohy!

54:21

54:15
    Petryho střela zpoza kruhů byla zblokovaná.

53:30
    Crawford vyráží tvrdou střelu Pottera od modré čáry.

53:01
    Jakupov se dostal do zakončení, proti stojí brankář hostí a vyráží.

52:44
    Domácí mají problémy s rozehrávkou ve vlastním pásmu.

52:26
    Hosté se rychle osvobozují po vyhraném buly.

52:21
    Brandon Saad (CHI) vyloučen za podražení, dvě minuty přesilové hry pro domácí.

52:07
    Hossovu střelu vyráží Dubnyk.

51:19
    Hosté kontrolují hru a nepřestávají útočit.

50:50
    Domácí brankář teď hokejkou rozehrává, puk ale zachytili hráči Chicaga.

50:00
    Rozsíval našel z pravé strany mezi kruhy LeBlanca, ten trefuje pouze dobře postaveného Dubnyka.

49:40
    Kane nadvakrát nepřekonal už ležícího Dubnyka!

49:10
    Od modré to zkouší Keith na domácího brankáře, ten puk vyráží do rohu kluziště.

48:39

48:35
    Až teď se povedlo domácím vystřelit, konkrétně Potter od modré, Crawford vyráží betony.

48:16
    Hosté dobře napadají domácí v jejich obranné třetině a sbírají tak cenné vteřinky.

47:50
    Puk opět až u Dubnyka, domácím se nedaří.

47:09
    Domácí se ale zatím nedostali za útočnou modrou, tam obrannou hráz postavili hráči hostujícího týmu.

46:39
    Šance pro domácí, Michal Rozsíval (CHI) vyloučen za krosček.

46:35
    Na druhé straně to zkouší backhandem Brown, rovněž neuspěl.

46:20
    Toews si dobře najel za domácí beky a střelou zápěstím pálí na domácí branku, Dubnyk vyráží.

45:54
    Hartikainen pálí tvrdě z pravého kruhu, hostující obrana blokuje jeho pokus.

44:36
    Ale udeřilo na druhé straně. Kane si sjel s pukem do útočné třetiny, na pravém kruhu počkal na dojíždějící spoluhráče z druhé vlny a poslal puk na druhou stranu, odkud pálil z první JOHNNY ODUYA, jenž prostřeluje Dubnyka! Asistence: Patrick Kane, Michal Handzuš.

44:23
    Domácí se ženou za vyrovnáním, teď donutili hosty vyhodit na icing. Buly před Crawfordem.

43:30
    Brown nedokázal sám před brankou trefit backhandem odkrytou klec hostů!

43:18
    Puk je pod hostujícím brankářem poté, co se pokoušel prosadit Brown.

43:00
    Crawford zakládá útok zpoza vlastní banky.

41:38
    Dubnyk drží kotouč mezi betony po další šanci hostů ,konkrétně Bickella.

41:07
    Hosté dlouho kroužili s pukem na holích v útočném pásmu, ke střele se ale dostal až Oduya, jeho pokus od modré míjí domácí branku.

40:01

Statistiky po 2. třetině

Střely na branku: 13 – 16
    Vhazování: 18 – 16
    Vyloučení: 2 – 2
    Hity: 16 – 14

Ve druhé třetině byli hosté lepším týmem a byli to oni, kdo měl více ze hry. Nicméně ani oni, ani domácí z ojedinělých šancí branku nedali a tak je stav po druhé třetině stále příznivý pro hostující barvy. Třetí třetina začne přibližně v 05:31.

40:00

39:49
    Sharp číhal zcela sám u pravé tyče domácí branky, přes Dubnyka ale puk do branky nepropasíroval!

39:33
    Domácí po tlaku hostí raději vyhodili puk přes všechny čáry, buly před Dubnykem.

39:18
    Puk končí ve výstroji hostujícího brankáře po střele jednoho z domácích hráčů.

39:00
    Domácí to ještě zkusí ve druhé třetině, začít musí až od Dubnyka.

38:20
    Potter pálí od modré čáry rychlou střelu, Crawford vyráží.

37:50
    Hosté jsou v této třetině lepším týmem a nepouští domácí do zakončení.

37:38
    Z pravého kruhu pálí Kane, domácí brankář už drží puk ve své výstroji.

37:13
    Zakázané uvolnění vrací hru před Dubnyka.

37:05
    Domácí brankář teď čelí střela Kanea, dobře ale přitiskl levý beton k tyči a puk nepropustil.

36:50
    Jestřábi se znovu dostávají až k Dubnykovi.

36:13
    ..nakonec ale byli vytlačeni z útočné třetiny a musí pokračovat až od Crawforda.

35:55
    Hosté dobře napadali a vybojovali kotouč..

35:22
    Po sérii nepřesností na obou stranách je nakonec hra přerušena a čeká nás komerční pauza.

34:19
    Hosté blokují střelu domácího Jakupova.

33:51
    A rozhodčí si ještě berou video, puk totiž poskakoval po brankové čáře, celým objemem ale nepřešel brankovou čáru a tak branka není.

33:51
    Tak nakonec docela velký závar před domácí brankou, do puku tam šťourali Kane i Sharp, domácí ale podržel Dubnyk.

33:24
    Puk mají teď na hokejkách hráči hostujícího týmu, uvidíme, co s ním vymylí.

32:25
    Toews nezachytil kotouč na červené, škoda pro hosty, hnal by se sám na Dubnyka.

32:17

31:20
    Domácí se nemohou usadit v útočné třetině, puk opět mimo dosah Crawforda.

30:50
    A opět puk až u domácího brankáře po vyhození slovenského hráče.

30:17
    Handzuš vyhrál buly a poslal puk až k Dubnykovi.

30:17
    Za podražení potrestán dvěma minutami Viktor Stalberg (CHI).

28:41
    Dvě střely Sharpa v krátkém časovém rozmezí, první letí mimo domácí klec, tu druhou dobře kryje Dubnyk.

28:11
    Horcoff v další šanci domácích, opět je úspěšnější hostující brankář.

27:42
    Obrovská šance domácích na vyrovnání, kdy přečíslení dvou proti jednomu řeší Jordan Eberle střelou pod horní tyč, Crawford ale vytahuje perfektní zákrok lapačkou!

26:47
    A v šanci hned domácí, Jones z pěkné pzice před brankou netefuje hostující svatyni.

26:40

26:00
    Tahle přesilovka se hostům nedaří, už poněkolikáté domácí v pohodě vyhazují kotouč ze třetiny.

25:30
    Kotouč je opět až u branky hostů.

25:10
    Z kruhů se zkouší prosadit Saad, domácí mu ale zablokovali hůl a nebyl tak schopný vystřelit.

24:50
    Domácí se rychle osvobozují.

24:40
    Mark Fistric (EDM) vyloučen za vražení na hrazení, přesilová hra pro Chicago.

24:20
    Podobně si vede v zakončení i hostující Stalberg a rovněž posílá puk mimo branku.

23:36
    Z levé strany pálí Hall, kotouč letí vedle branky.

23:14
    Puk nakonec končí pod Dubnykovými betony, i když se hosté hodně snažili puk vyšťourat.

23:06

22:40
    Domácí vyhazují až k brance hostů.

22:27
    Kane opět u kotouče, jeho střelu ale blokuje domácí obrana.

21:49
    Leddy to naopak zkouší tvrdou ranou od modré, i s jeho pokusem si domácí brankář poradil.

21:29
    Kane střílí technicky na domácí klec, Dubnyk dobře zasahuje.

21:06
    Justin Schultz (EDM) vyloučen za hákování.

20:43
    V další šanci Hossa, puk ale posílá mimo branku.

20:20
    Oduya pálí od modré čáry, Dubnyk vyráží betony.

20:01

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 11 – 9
    Vhazování: 8 – 9
    Vyloučení: 0 – 1
    Hity: 8 – 9

Hosté po první třetině vedou o jednu branku, když se dokázali zásluhou Kanea dostat opět do ztraceného vedení. Další třetina začne přibližně v 04:37.

20:00

19:50
    Další brejk v podání hostí, Dubnyk dobře zasahuje.

19:11
    Duncan Keith pálí na Dubnyka, ten vyráží.

18:50
    Opět přečíslení hostů, tentokrát 2 proti 1, Kane ale před brankou přihrávku nedostal.

18:23
    Dubnyk v permanenci, nejprve chytá střelu Hjalmarssona, pak i pokus Saada.

18:05
    Snaha domácích o založení útoku vyzněla naprázdno s pukem už operují hostující hráči.

17:39
    Domácí se budou i nadále bránit, teď totiž museli vyhodit až ke Crawfordovi a píská se zakázané uvolnění.

17:24
    Nadějně se rozvíjející útok Chicaga zastavuje offside.

16:57
    Ve hře i čtvrtá formace domácích, na konci jejich akce střela Browna, tu Crawford vyráží.

16:24
    Hartikainen pálí na Crawforda, ten dobře kryje jeho pokus.

16:10
    Hráči Chicaga teď dlouho krouží v útočném pásmu, žádná šance z toho ale není a domácí již přebírají kotouč.

16:05
    Kane z nenápadné akce trefuje tyč!

15:01
    Jakupov na druhé straně kluziště pálí mimo hostující klec.

14:45
    Hosté vypíchli špatnou nahrávku domácích při rozehrávce a hnali se ve třech proti jednomu na Dubnyka, jenž ale nemusí zasahovat, neboť akce skončila šatnou přihrávkou a hosté ztrácí puk.

13:58
    Crawford si hned připisuje úspěšný zákrok po střele Eberleho z pravé strany.

13:49
    Střídání v brance Chicaga, Crawford střídá Emeryho. Důvod zatím neznáme.

13:49
    Po dlouhé době hosté v útočném pásmu, kam se dostali po nahození, které Dubnyk přikryl rukavicí.

13:20
    Edmonton je po přesilové hře i nadále aktivnější a drží puk na svých holích.

12:52
    A znovu puk až u Dubnyka.

12:36
    Domácí začínají další útočnou akci až od své branky.

12:07

11:22
    Justin Schultz opět střílí, tentokrát z prostoru mezi kruhy, Emery ale opět úspěšný.

10:33
    Gagner v dobré pozici mezi kruhy, jeho ostrou ránu vyráží Emery levým betonem.

10:24
    Justin Schlutz pálí od modré, Emery vyráží.

10:07
    Přesilová hra pro Edmonton poté, co úplně zbytečně fauloval v útočném pásmu Jonathan Toews (CHI), dvě minuty za podražení.

09:51
    Saadův backhandový pokus letí mimo domácí klec.

09:07
    Na branku Chicaga se teď valí jeden útok za druhým další rána letí tentokrát z hole Pottera.

08:40
    Domácí se opět snaží o rychlou odpověď, zprava střílí Hartikainen, Emery vyráží.

08:11
    Mayers našel přesným pasem od vlastní modré PATRICKA KANEA, jenž si nabruslil za obranu hostí a ač tísněn posledním bekem domácích, tváří v tvář Dubnykovi posílá kotouč mezi jeho betony! Asistence: Michal Handzuš, Michal Rozsíval.

07:53
    Hra je i nadále plná chyb, žádný z týmů tak nemá dostatek času ani přesnosti na zakončení.

07:15
    Další rána z hole Taylora Halla končí mimo branku hostů.

07:10
    Od modré tvrdě pálil Petry, Emery vyráží betony zpět do hry.

06:40
    Po icingu Chicaga se hra stěhuje zpátky před Emeryho.

05:40
    Hosté se ale po inkasované brance znovu pouští do útočení, obléhání domácí obranné třetiny ale nevede k zakončení.

04:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí rychle srovnávají skóre. Edmonton dlouho kombinoval v pásmu hostů, jejich tlak vrcholí přesnou střelou NEILA JAKUPOVA z levého kruhu! Asistence: Mark Fistric, Shawn Horcoff.

03:58
    Přečíslení dvou proti jednomu zakončuje JONATHAN TOEWS střelou z pravého kruhu pod Dubnykovu pravou ruku! Asistence: Brandon Saad, Marián Hossa.

03:30
    Oba týmy se zatím nedostávají do přesného zakončení, v kombinaci je příliš mnoho chyb.

02:30
    Emery rozehrává od své branky, domácí se ale snaží napadat rozehru hostí.

01:20
    Další pokus hostů, tentokrát střílí zápěstím Sharp.

00:37
    Toews se obtočil kolem domácí branky a pokoušel se zakončit, Dubnyk na svém místě.

00:01

Oproti původním předpokladu teď vidíme na ledě i českého obránce Michala Rozsívala, zdá se tedy. že už ho zranění nelimituje. Naopak v sestavě hostí postrádáme Michaela Frolíka.

Oba týmy už krouží po ledové ploše, utkání začne za malou chvíli.

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Fistric, Potter – Eberle, Gagner, Hall – Jakupov, Horcoff, Paajarvi – Hartikainen, Lander, Jones – Brown, Smithson, Smyth.

Chicago Blackhawks: Emery (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Leddy, Rozsíval, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, LeBlanc, Sharp – Stalberg, Handzuš, Bickell – Frolík, Shaw, Mayers.

Rozhodčí: Leggo, Meier – Kovachik, Lazarowich.

Češi v akci

V týmu hostů uvidíme útočníka Michaela Frolík, obránce Michal Rozsíval nenastoupí kvůli zranění v horní polovině těla. Za domácí nastoupí obránce Ladislav Šmíd, se zraněním laboruje útočník Aleš Hemský, tam by se mělo jednat o poranění nohy.

Vzájemné zápasy

25.02.2013 Chicago – Edmonton 3:2p
    10.03.2013 Chicago – Edmonton 5:6

Edmonton Oilers se opět smiřuje s faktem, že ani letos jeho hráči nebudou hrát v bojích o Stanley Cup. Tři utkání před koncem základní části ztrácí domácí na postupovou osmičku nedostižných 10 bodů a tak je jejich účast v PlayOff opět vyloučena. V 45 zápasech dokázali domácí zvítězit 17krát, společně se sedmi body za remízy to dává 41 bodů, což stačí na třináctou pozici na Západě. Jestli alespoň s něčím mohou být olejáři spokojení, tak je to hra mladých, talentovaných hráčů. I přes vyrovnané výkony brankářů Dubnyka a veterána Chabibulina, to však na elitní osmičku zřejmě opět stačit nebude.

Jordan Eberle 32 (13+19)

Chicago Blackhawks je aktuálně vedoucím týmem Západní konference a se 73 body získanými za 34 výher a 5 remíz z normální hrací doby i vůbec nejlepším týmem celé soutěže. Hosté disponují druhým nejproduktivnějším útokem a vůbec nejlepší obranou napříč ligou. O útočné manýry se stará již několikátou sezónu dvojice Kane – Toews, kterou dobře doplňují i další forwardi amerického týmu, Hossa, Keith či Sharp. Za dobře fungující obranou se činí brankářská dvojice Crawford – Emery, která se o svá utkání rovnoměrně střídá.

Vancouver – Chicago 3:1
    Chicago – Phoenix 2:3sn
    Chicago – Nashville 5:4p

Patrick Kane 51 (21+30)
    Jonathan Toews 46 (21+25)
    Marián Hossa 29 (17+12)

Dnes pro Vás budeme sledovat utkání Západní konference, ve kterém domácí Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Chicago Blackhawks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Jakupov (Fistric, Horcoff) – 4. Toews (Saad, Hossa), 9. Kane (Handzuš, Rozsíval), 45. Oduya (Kane, Handzuš), 59. Sharp (Kane)

Chicago Blackhawks: Emery (14. Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Leddy, Rozsíval, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, LeBlanc, Sharp – Stalberg, Handzuš, Bickell – Kruger, Shaw, Mayers.

Rozhodčí: Leggo, Meier – Kovachik, Lazarowich

Diváci: 16839