Sparta – Olomouc 0:2 (kon.) | Plzeň – Ostrava 2:0 (kon.) | Jablonec – Č. Budějovice 5:2 (kon.)
Příbram – Slavia 1:1 (kon.) | Slovácko – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Teplice – Hr. Králové 3:0 (kon.)
Táborsko – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Jihlava 1:3 (kon.)
AC Sparta Praha
0:2 (0:2)
SK Sigma Olomouc
Pondělí 29.04.2013, 13:00 • Generali Arena • Juniorská liga

Olomouc nakonec zaslouženě porazila Spartu 2:0. Po celou dobu utkání byla lepším a nebezpečnějším týmem. (14:50:54)

88
    A je tu další střídání hostí. Střelce branky Nešického vystřídal Zahradníček.

87
    Olomouc střídá. Bernarda nahradil Svozil.

85
    Kučerova střela z přímého kopu ovšem byla nepřesná.

84
    Nešický fauloval kousek za vápnem Miskoviče. Standadka pro Spartu.

83
    Langer důrazným napadáním vybojoval míč a dostal se ke střele uvnitř velkého vápna. Jeho pokus ovšem mířil jen do rukavic Verlokostase.

82
    Z něho žádné nebezpečí nevzniklo.

81
    Do nadějné pozice se na malém vápně dostával Kučera, ale hostující obránce obětavým zákrokem jeho střelu zblokoval na roh.

75
    V posledních minutách se hra vyrovnala, ale pokud se sparťané dostanou do zakončení, tak jen z velké dálky, odkud nehrozí přílišné nebezpečí. Zdramatizují ještě utkání?

73
    Olomouc střídá. Místo Bači si zahraje Richter

71
    Miskovič pálil z nějakých 30 metrů. Jeho střelu však Reichl lapil.

67
    Kučera zahrával přímý kop z nějakých 30 metrů. Jeho střela sice mířila doprostřed brány, ale brankáři vyskočila z rukou a málem se k dorážce dostali další sparťané. Machalický byl však rychlejší a míč odkopl.

63
    Sparta naposledy v utkání střídá. Místo Neužila si zahraje Holas

62
    Z něho nic nebylo, a tak Olomouc vyráží do protiútoku

61
    Kučera centroval z pravé strany. Machalický jeho pokus srazil na roh.

60
    Karamatič ostrým skluzem ve středu hřiště zajel do Bernarda a vidí za to žlutou kartu.

60
    Spartané se v druhé půli zatím pouze brání. Na zvrat skóre to momentálně nevypadá.

59
    Bača centroval z levé strany. Našel jen rukavice Verlokostase.

57
    Tlak Olomouce ale stále trvá. Je tu další roh

57
    Bača však sparťasnkou bránu přestřelil o několik metrů

56
    Zajímavá standardní situace pro Olomouc z nějakých 25 metrů od brány.

54
    K odraženému míči se za vápnem dostal Nešický a jen těsně přestřelil.

53
    Roh pro Olomouc

50
    Machalický se probíjel obranou Sparty. Ta ho však k centru ani k zakončení nepustila

48
    Kučera dostal povedný pas dopředu. Byl však v těsném ofsajdu.

46
    Sparta o půli počtvrté vystřídala. Místo Folprechta přišel Hájek

46

V prvním poločase byla jasně lepším týmem hostující Olomouc, která zaskočila sparťany vysokým presinkem. Domáci se za celý poločas nedostali do jediné vážnější šance. Vedení Olomouce 2:0 mohlo být ještě vyšší, kdyby Nešický proměnil svoji druhou penaltu v zápase.

45
    Olomouc právě neproměnila penaltu! Nešického vychytal Varlokostas. Nešický kopl penaltu stejně jako v prvním případě a sparťanský golman na to byl připraven.

42
    Folprecht faulován uprostřed hřiště. Hraje Sparta

40
    Sparta provádí hned dvojité střídání. Místo Reitera s Macháčem přichází Mařík a Breda.

37
    Olomouc dostala příležitost standardní situace těsně za velkým vápnem, ale Machalický míč napálil pouze do zdi.

36
    Sparta poprvé střídá. Peška nahradil Miskovič

35
    Adam Kučera se nyní snažil prosadit v pokutovém území Olomouce. V souboji s obráncem upadl, ale rozhodčí zákrok neposoudil jako penaltový.

32
    Sparťané ani po půlhodině zápasu neví, co na soupeře mají hrát. Hosté aktivně napadají a hrají důsledně dozadu. Zatím jsou jednoznačně lepším týmem na hřišti.

29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc i nádale zužitkovává lepší a aktivnější hry po celou dobu zápasu. Povedenou střelou se prosadil JIŘÍ BERNARD

24
    Hladík se dostal do vyložené šance, ale Varlokastas ho vychytal.

23
    Bernard střílel z dobré pozice. Trefil však jen Karamatiče.

21
    Hráči Olomouce zatím velmi pozorně brání a sparťany do ničeho nepouštějí...

18
    Ten však končí útočným faulem. Hrají hosté.

17
    Neužil vybojoval roh pro Spartu.

14
    Hosté se zatím prezentují velmi aktivní hrou a častým presingem velmi komplikují sparťanskou rozehrávku.

13
    To se ted snažil porušit Bača, ale jeho centr z pravé strany byl nepřesný a našel jim jen domácího obránce.

12
    Po vstřelené brance se hra trochu uklidnila a hraje se převážně ve středu hřiště.

8
    Varlokostas za svůj zákrok viděl i žlutou kartu.

8
    A ALEŠ NEŠICKÝ penaltu proměňuje. Pokutový kop vznikl po faulu brankáře Varlokostase na hostujícího Hladíka

7
    Pokutový kop pro Olomouc!

5
    K ní se postavil Adam Kučera a prezentoval se velmi povedenou ránou, která jen těsně minula pravou tyč Reichlovi brány.

5
    Pešek faulován v blízkosti pokutového území. Zajímavá standardka pro Spartu.

3
    Schmidt velmi dobře napadal domácího golmana, jehož výkop dokázal zablokovat tak, že se míč málem odrazil až do branky domácích.