Pondělí 29.04.2013, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League

Střely na branku: Aston Villa 10:4 Sunderland AFC. (23:02:14)

Střely celkem: Aston Villa 12:6 Sunderland AFC.

Držení míče: Aston Villa 55% ─ 45% Sunderland AFC.

Aston Villa FC se v tabulce posunula na šestnáctou příčku a na svém kontě má 37 bodů. Sunderland AFC zůstává na příčce patnácté a na svém kontě má taktéž 37 bodů.

Dnes jsme sledovali výborné utkání, ve kterém padlo celkem 7 branek a všechny stály za to. Úvod utkání příliš zajímavý nebyl, ale od 30. minuty se bylo na co dívat. Domácí tým poslal do vedení ve 31. minutě Vlaar, ale o dvě minuty později vyrovnal na 1:1 Rose. Ve 38. minutě šli do vedení zase domácí fotbalisté a první poločas skončil výsledkem 2:1. První desetiminutovka druhého poločasu byla ospalá, ale pak se to rozjelo. V 55. minutě se trefil Benteke a o pět minut později úřadoval znova. Benteke odehrál dnes opravdu skvělé utkání a v 72. minutě zkompletoval hattrick. Posledních dvacet minut dohrávali hosté pouze v deseti hráčích, a jejich síla tak uvadla. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby se trefil ještě Agbonlahor a díky jeho trefě skončil zápas výsledkem 6:1.

90+5
    Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Mandron a prověřil brankáře Guzana, který si připsal brilantní zákrok a zlikvidoval stoprocentní gólovou šanci.

90+4
    Další rohový kop pro Sunderland.

90+3
    Hosté z rohového kopu nic nevytěžili, a Guzan tak nemusel vůbec zasahovat.

Dnešní utkání sleduje 37 428 diváků.

90+3
    McClean vybojoval rohový kop.

90+2
    Teď se však hráči Sunderlandu přesunuli na útočnou polovinu, ale soupeř dobře vykrývá prostor, a tak se hosté vrací do středu hřiště.

90+2
    Míč na kopačkách mají po delší době hosté, ale kombinují pouze na vlastní polovině.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

88
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Skvělou práci s balonem a stabilitu teď prokázal GABRIEL AGBONLAHOR, jenž obešel obránce a následně i brankáře Mignoleta, který v souboji jeden na jednoho neuspěl a AGBONLAHOR se mohl radovat ze vstřelené branky.

86
    Di Canio přichystal dvojí střídání. Ze hry odešli Graham a Gardner, nahradili je Mandron a Vaughan.

85
    V šanci se ocitl Weimann, který mohl přidat svoji druhou branku, ale na Mignoleta si tentokrát nepřišel.

82
    Držení míče ve druhém poločase: Aston Villa 60% ─ 40% Sunderland AFC.

80
    Oba celky mají k dispozici ještě dvě střídání.

Lucie Rapantová

Branky: 31. Vlaar, 38. Weimann, 55. Benteke, 60. Benteke, 72. Benteke, 88. Agbonlahor – 33. Rose

Karty:   34. Cuéllar (SUN), 66. Rose (SUN), 76. Bardsley (SUN)   70. Sessegnon (SUN)

Aston Villa FC: Guzan ─ Lowton, Vlaar, Baker, Bennett ─ Westwood, Delph ─ Weimann, Sylla, Agbonlahor ─ Benteke (79. Bent)
    Sunderland AFC: Mignolet ─ Bardsley, O'Shea, Cuéllar, Rose ─ Gardner (86. Vaughan), N'Diaye ─ Larsson (62. McClean), Sessegnon, Johnson ─ Graham (86. Mandron)

Rozhodčí: Dean ─ Collin, Brooks

Diváci: 37 428