1:2 (1:1)
Benfica Lisabon
Pondělí 29.04.2013, 21:00Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer Vám přeji při sledování 27. kola portugalské nejvyšší fotbalové soutěže. V něm se mezi sebou střetne CS Maritimo s Benficou Lisabon.

CS Marítimo – Aktuálně devátý tým Primeira ligy má na svém kontě 35 bodů a jistou šanci na to, že se dostanou v tabulce před pátou Estorii a zahrají si tak v Evropské lize. Domácí už neprohráli 4 kola v řadě. Naposledy si připsali bod za remízu 1:1 s CD Nacional. Hosté to dnes nebudou mít proti Marítimu lehké, o domácích je totiž známo, že doma body neztrácejí. Hořkost prohry zažili na svém stadionu pouze dvakrát.

Benfica Lisabon – Hosté vévodí tabulce portugalské ligy. Po včerejším vítězství Porta ale mají už pouhý bod náskok. Dnes tak musí naplno bodovat, pokud chtějí mít mistrovský titul blíže. Hosté se mohou pyšnit výbornou formou, už osm utkání v řadě dokázali vyhrát. A co více, v letošní sezóně stále čekají na přemožitele. Domácí celek tak rozhodně nečeká s Benficou lehký zápas.

1

3
    Začátek utkání je zatím velmi opatrný.

5
    Hosté budou kopat pokutový kop poté, co Rozario poslal k zemi jednoho z útočníků!

6
    Benfica právě vstřelila branku!
    Míč si na značku pokutového kopu postavil LIMA, který ho bezpečně proměnil, Salin šel na druhou stranu, než kam mířil míč.

8
    Domácí mohli vzápětí ze standardní situace srovnat! Rozario zahrával přímý kop, ze kterého trefil pravou tyč Salinovy branky!

10
    S dlouhým nákopem si poradil dnešní dosavadní smolař Rozario, který prodloužil míč k brankáři.

12
    Dvakrát po sobě se ke střele dostal Artur, tu první schytal Matič, tu druhou mu bez problémů chytil Salin. Matič ale vypadá poněkud otřesen.

14
    Centr Rodriga z pravé strany skončil až za brankou Salina.

16
    Matič se pokoušel z velké dálky o zakončení, jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

19
    Marítimo kombinuje s míčem na kopačkách na polovině soupeře, pozorná obrana je ale nepouští do pokutového území.

21
    První žlutou kartu v utkání dostal Igor za faul zezadu.

23
    Benfica bude zahrávat rohový kop.

24
    S centrovaným míčem si nejlépe poradil Olim.

26
    Lima se provinil útočným faulem a hosté budou muset zpět.

27
    Artur sundal soupeře ostrým skluzem bez míče, za což si vysloužil žlutou kartu.

30
    Zatím se hraje velmi kvalitní utkání, oba celky se snaží útočit, ještě nás čeká zajímavý zápas.

30
    Heldonův centr zleva jen proletěl pokutovým územím.

31
    Roh pro domácí.

31
    Po něm se domácí dostali k zakončení, Artur byl ale pozorný.

33
    Dlouhý pas sebral těsně před Jun Sukem brankář Artur.

34
    Další pokus za obranu zvládl Luisao za pomoci Artura.

35
    Jun Suk byl podle sudích v offsidové pozici, opakovaný záběr však potvrdil opak.

36
    Rohový kop budou zahrávat hosté.

36
    Domácí ho ale skvěle ubránili a budou moci sami založit akci.

38
    S centrem Salvia si domácí poradili, hosté budou vhazovat v blízkosti branky, kterou střeží Salin.

40
    Pérez se mohl dostat do zakončení, místo toho ale volil kličku, po které o míč přišel.

41
    Z bleskového protiútoku si na druhé straně vybojovali domácí rohový kop. Po něm Salvio jen o kousek dostal míč na další roh.

42
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Centr mířil na zadní tyč, kam si sběhl osamocený IGOR, pro kterého nebyl problém umístit míč do branky!

44
    První žlutou kartu na straně Benfiky vidí Garay.

45
    Sudí nastaví ještě dvě minuty v prvním poločase.

Máme za sebou první poločas. Utkání lépe začala Benfica, která kopala už v 6. minutě pokutový kop, ten bez problémů proměnil Lima. Hraje se výborný fotbal nahoru dolu, akce střídá akci. V samém závěru prvního poločasu se povedlo domácím vyrovnat, když si na krásný centr naběhl Igor. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02

46

49
    Druhá půle začala velmi svižně, oba celky se tlačí před branku soupeře.

50
    Rodrigo se prosmýkl mezi dvěma obránci a v pokutovém území se dostal i ke střele, byl ale již moc z úhlu, i přesto ale branku minul jen o kousek!

53
    Hosté mohli jít znovu do vedení! Matič dokázal z brankové čáry poslat zpětnou přihrávku na volného Limu, který trefil břevno Salinovy branky!

55
    Benfica se tlačí dopředu a v některých momentech soupeře hodně přehrává.

58
    Almeida uhlídal útočníka jen za cenu rohového kopu.

58
    Ten ale Benfice nenadělal žádný problém.

60
    Ola John opouští trávník, na jeho místo příjde Cardozo.

62
    Salvio byl u postranní čáry faulovaný.

64
    Luisao byl ve vápně postrčen soupeřem, v tomto případě se ale o pokutový kop nejednalo.

66
    Artur nedokázal zastavit nepřesnou hlavičku jednoho z obránců Benficy, domácí tak budou kopat darovaný rohový kop.

67
    Z něj se jim ale nepodařilo hostujícího brankáře ohrozit.

68
    Benfica se s přibývajícím časem stále více tlačí kupředu, což se jim snaží překazit domácí obrana.

72
    Hosté si berou vedení zpět! Salvio se dostal do pokutového území odkud posílal střílený centr do šestnáctky soupeře, tam si míč do vlastní branky srazil Igor!

73
    Marakis jde ze hřiště, nahradí ho Siamo.

75
    S odpovědí se pokoušel přijít Jun Suk, rozvlnil ale pouze boční síť.

76
    Hostující trenér stahuje ze hřiště Rodriga, kterého nahradí Carlos Martins.

77
    Oscar Cardozo se prokličkoval do vápna, kde ho k zemi poslal Igor. Píšťalka sudího zůstala němá. Tento zákrok se rozhodně mohl posoudit jako pokutový.

79
    Druhé střídání na domácí straně, Heldona nahradí Dias.

80
    Tempo hry poněkud polevilo. Benfica se soustředí jen na obranou činnost, domácí naopak nemohou obranný val překonat.

82
    Domácí vsadí v posledních minutách jen na ofenzivu, Artura na hřišti nahradí Fidelis.

86
    Dlouhý nákop směřoval na Fidelise, který pálil hned z otočky, jeho střele ale chyběla razance.

88
    Praporek pomezního sudího vlaje ve vzduchu – offside a v něm Pereira.

90
    Taktické střídání, odchází Lima, pár vteřinek si užije Roderick.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty navíc.

90+2
    Oscar Cardozo vidí žlutou kartu za nasimulovaný pád v pokutovém území.

A je dobojováno! V druhém poločase se hrál fotbal převážně jen na branku Salina. Hosté byli za svou aktivitu odměněny v 72. minutě, kdy si srazil do vlastní sítě míč Igor. Hosté si pak již dokázali vedení do konce utkání pohlídat a slaví tak velmi důležité vítězství.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a těším se u dalších onlajn přenosů. (22:52:46)