Rakousko – Lotyšsko 6:3 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 2:3 (po pr.) | Rusko – USA 5:3 (kon.)
Kanada – Norsko 7:1 (kon.)
Rusko
5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
USA
Úterý 07.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena, Helsinky • Mistrovství světa

To je pro dnešek vše, program ve Finsku pokračuje také zítra velmi zajímavými zápasy. Příjemný úterní večer přeje Petr Dejnožka. (21:30:06)

Ben Bishop – 25 zákroků, 83,33 %

Rusové o svém vítězství rozhodli ve třetí třetině poté, co během dvou minut dvakrát překonali americkou obranu Medvěděv a v přesilové hře poté Radulov. Skvělý zápas plný šancí na obou stranách je u konce, Rusko se dostává do čela své finské skupiny.

60:00

59:40
    Tjutinovu ránu od modré chytá na brankové čáře obránce Hunwick!

59:02
    Smithova rána z mezikruží byla nepřesná, Američanům utíká čas strašně rychle.

58:36
    Paul Stastny je nyní příčinou amerického ofsajdu.

58:19
    Medvěděv přejel červenou čáru, vystřelil, ale trefil pouze boční oblouk prázdné ruské klece!

57:47
    Bishop je na střídačce, Spojené státy to zkouší v šesti!

57:30
    Rusko se zatáhlo a hlídá si své vedení. Nahození od červené čáry se rozhodl Bryzgalov raději ukrýt pod lapačkou.

56:32
    Američanům již příliš času nezbývá, Smithovu střelu z mezikruží lapil Bryzgalov.

55:27
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilová hra v podání Rusů zřejmě rozhoduje o osudu dnešního utkání! Ilja Kovalčuk ukázal, že kromě přesného střelce umí také nahrát, tentokrát připravil puk pro ALEXANDERA RADULOVA (2+3), který ranou z první popáté rozvlnil síť za Bishopem – 5:3! Asistence: Ilja Kovalčuk (5+2)

55:16
    Danny Kristo (USA) komplikuje situaci pro Spojené státy, dostává totiž dvě minuty za hru vysokou holí.

55:00
    Palushaj se snažil něco udělat s nepříznivým stavem, proti třem protihráčům ale neměl velké naděje na úspěch.

53:35
    Američané v obranném pásmu zazmatkovali a po chybě Thompsona se Rusko šest minut před koncem dostává do vedení! Velké mely na brankovišti využil JEVGENIJ MEDVĚDĚV (2+3), který si našel pod hráči soupeře kotouč a umístil ho přesně k pravé tyči – 4:3! Asistence: Sergej Mozjakin (0+2) a Alexander Těreščenko (1+2).

53:32
    Petrov velmi chytře obkroužil branku, Bishop byl ale u tyče včas.

53:00
    Na hráčích je již vidět, že se blíží konec třetí třetiny. Američtí zadáci si hodně střeží zejména Kovalčuka, který, ač se snaží, má jen málo prostoru na to, aby vymyslel něco smysluplného.

52:20
    Svitov byl již dlouho na ledě, a tak jeho zakončení od modré čáry scházela potřebná razance. Alespoň svoji střelou vymohl pro Rusko vhazování v útočné třetině.

51:36
    Carle lvím skokem udržel útočné pásmo, poté mu však byla odpískána přihrávka rukou.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 6. Bělov (Děnisov, Anisimov), 15. Kovalčuk (Nikulin, Radulov), 32. Těreščenko (Mozjakin, Petrov), 54. Medvěděv (Mozjakin, Těreščenko), 56. Radulov (Kovalčuk) – 11. Stastny (Smith), 14. Stastny (Faulk), 28. Hunwick (Palushaj)

Rusko: Bryzgalov (Košečkin) – Nikulin, Birjukov, Tjutin, Medvěděv, Děnisov, Bělov, Rjasenski – Loktionov, Radulov, Kovalčuk – Popov, Pěrežogin, Anisimov – Mozjakin, Těreščenko, Petrov – Svitov, Kokarev, Soin
    USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Johnson, Hunwick, Trouba, Butler Ch., Petry, McBain – Smith, Moss, Stastny – Butler B., Stapleton, LeBlanc – Gionta, Carter, Thompson – Kristo, Bjugstad, Palushaj

Rozhodčí: Jeřábek (Česko), Vinnerborg – Kack (oba Švédsko), Blümel (Česko)