DHC Sokol Poruba
35:27 (15:13)
DHK Baník Most
Úterý 14.05.2013, 18:00 • VSH Sareza, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy

Porubské hráčky dokázaly porazit mistrovský Most a získávají tak stříbrné medaile. Prakticky celé utkání vedly domácí hráčky a před koncem ještě svůj náskok navyšovaly. Vítězství o sedm branek nakonec ukončuje celou sezonu Poruby ale i Mostu. Příjemný podvečer vám z Ostravy přeje Tomáš Martínek. (19:24:45)

60
    Konec zápasu. (35:27)

60
    Poslední zásah zápasu má na svědomí mostecká Marcela Šplechtová. Pět sekund před koncem dostává ještě dvě minuty Pavla Poznarová. (35:27) (35:27)

59
    Další gól Poznarové půl minuty před koncem. (35:26) (35:26)

59
    Navíc Martinková opět netrefuje branku a porubská Doláková rozehrává míč na Poznarovou. (34:26) (34:26)

59
    Pavla Poznarová vpohodě střílí a skóruje. Pro domácí to vypadá hodně nadějně. (34:26) (34:26)

59
    Tyč v podání Šplechtové a Poruba se nyní do útoku příliš nehrne. (33:26) (33:26)

58
    Ještě uvidíme přesilovku Mostu, asi poslední šance Severočešek něco se skóre udělat. Na dvě minuty odchází Dominika Selucká. (33:26) (33:26)

58
    Tři minuty před koncem zvyšuje stav Alžbeta Tóthová. Dvaatřicátý gól Poruby. (33:26) (33:26)

57
    Rána k levé tyči slavil úspěch. Most snižuje díky Hany Martinkové. (32:26) (32:26)

56
    Doláková v brance Sokola čaruje, proto se mohou prosazovat její spoluhráčky i na druhé straně. Krásnou ranou z dálky se nyní prezentovala Pavla Poznarová. (32:25) (32:25)

55
    První branka Ivety Mičiníkové v zápase dává Porubě náskok šesti branek. (31:25) (31:25)

54
    Jubilejní třicátý gól Poruby dává ze sedmičky Michela Hrbková. (30:25) (30:25)

53
    Ovšem i Most se nevzdává, Marcela Šplechtová dostala míč do volného prostoru a věděla jak překonat Dolákovou. (29:25) (29:25)

53
    Na druhé straně se zkušeně prosazuje Lucie Uhráková. (29:24) (29:24)

52
    Technická chyba Beňuškové v útoku. Poruba si bere míč, ale má již po přesilovce. (28:24) (28:24)

51
    Přihrávku Chrenkové na brankovišti Adámková nepochopila, proto jde Most do útoku. Snadný gól v oslabení pro Michaelu Janouškovou. (28:24) (28:24)

50
    Bleskově využívá přesilovku rodačka z Komárna Alžbeta Tóthová. (28:23) (28:23)

50
    Kateřina Dvořáková z Mostu odchází na dvě minuty. (27:23) (27:23)

49
    Jenže okamžitě brankově odpovídá Hana Martinková a má z gólu velkou radost. (27:23) (27:23)

49
    Na druhé straně si pěkně udělala prostor Alžbeta Tóthová a umístila míč za Bezpalcovou. (27:22) (27:22)

48
    Hostujícím hráčkám se povedlo z obléhání branky uspět. Autorkou branky je Petra Beňušková. (26:22) (26:22)

48
    Most jde po timeoutu do útoku, začne jako první u míče. (26:21) (26:21)

47
    Chvíli na to si domácí kouč Ján Beňadík bere oddechový čas. (26:21) (26:21)

47
    Další gól dlouho mlčící střelkyně, tentokrát porubské Pavly Poznarové. (26:21) (26:21)

47
    Po dlouhé době se brankově prosazuje také Hana Martinková. (25:21) (25:21)

46
    Chytrým lobem překonala Bezpalcovou aktivní Dominika Selucká. Brankový rozdíl mezi Mostem a Porubou narůstá, nyní vedou domácí házenkářky o pět branek. (25:20) (25:20)

46
    Opět branka z pravého křídla Poruby. Tam je obvyklé místo Romany Chrenkové. (24:20) (24:20)

45
    Růčková nyní své zaváhání napravila a přichází dvacátá branka Mostu. (23:20) (23:20)

44
    Sedmimetrový hod pro Most, jenže Růčková se proti Dolákové neprosadila. (23:19) (23:19)

43
    Snížení Mostu v podání střelkyně Martiny Vysloužilové. (23:19) (23:19)

42
    V brance Poruby je nyní Doláková, která se uvedla pěkným zákrokem. Domácí nyní hrají lépe a vypadá to s konečným druhým místem nadějně. (23:18) (23:18)

41
    Po nedorozumění Mostu v útoku uniká Michaela Hrbková a je to další branka v síti Bezpalcové. (23:18) (23:18)

40
    Tóthová běžela osamocená na Bezpalcovou, jenže trochu laxně zamířila jen do tyče! (22:18) (22:18)

40
    A jelikož Most nastřelil jen tyč, domácí hráčky uklidňují hru a jdou do ofenzivy dvacet minut před koncem. (22:18) (22:18)

39
    Tu má ale i Michaela Hrbková a vedení Poruby je v této chvíli čtyřbrankové. (22:18) (22:18)

38
    A opět je to jako na houpačce. Mostecká střelkyně druhého poločasu Michaela Janoušková má nyní fazonu. (21:18) (21:18)

38
    Branky nyní padají v rychlém sledu. Za Sokol byla úspěšná Dominika Selucká. (21:17) (21:17)

37
    Ovšem hráčky hostí velice rychle snižují, opět je u toho Janoušková. (20:17) (20:17)

37
    Navyšování skóre Poruby pokračuje, Michaela Hrbková má z branky velkou radost. (20:16) (20:16)

36
    Teprve druhý gól Romany Chrenkové v zápase, ale pořád je to vedení Poruby o čtyři góly. (19:16) (19:16)

35
    Gól Mostu opět u rukou Michaely Janouškové. (18:16) (18:16)

34
    Po pravé straně unikla mostecká Michaela Janoušková a opět je zde snížení, tentokrát na rozdíl tří branek. (18:15) (18:15)

33
    Tóthová nejdříve napálila míč do břevna, ale dorážku volejbalovým způsobem zvládla na jedničku. (18:14) (18:14)

32
    Most se také prosazuje. Helena Ryšánková má na svědomí snížení Baníku. (17:14) (17:14)

32
    Rychlý kontr Poruby proměňuje Michaela Hrbková. (17:13) (17:13)

32
    Premiérovou úspěšnou střelkyní druhého poločasu je domácí Alžbeta Tóthová. (16:13) (16:13)

31
    Druhý poločas začal, jeko první je v útoku Poruba. (15:13) (15:13)

31
    Začal druhý poločas. (15:13)

Za malou chvíli začne druhý poločas.

V úvodu se dostaly do vedení hráčky Baníku Most, jenže domácí svěřenkyně trenéra Jána Beňadíka zabraly a udržují si nyní dvoubrankové vedení. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Momentálě by tento stav vyhovoval Porubě, která by udržela druhé místo v tabulce. Druhý poločas začně zhruba v 18:48.

30
    První poločas skončil. (15:13)

30
    Gól Petry Adámkové těsně po závěrečném hvizdu už neplatí. Poruba tak vede o dvě branky. (15:13) (15:13)

29
    Půl minuty před koncem poločasu se opět prosazuje hráčka ze severu Čech Petra Růčková. (15:13) (15:13)

29
    Technická chyba Baníku Most díky krokům a Michaela Hrbková z rychlého kontru trestá. (15:12) (15:12)

29
    Díky Pavly Poznarové jsou domácí fanoušci opět o něco klidnější, pěkná branka. (14:12) (14:12)

28
    Jako je již tradicí, rychlé snížení Mostu. Autorkou branky je Marcela Šplechtová. (13:12) (13:12)

28
    Další branka Alžbety Tóthové drží náskok Poruby na dvoubrankovém odstupu. (13:11) (13:11)

27
    Most snižuje díky Petře Růčkové, která si vedla dobře individuálně. (12:11) (12:11)

27
    Po kombinaci na levé straně se dostal míč k Petře Adámkové a ta uklidila míč na levou stranu branky. (12:10) (12:10)

27
    Nyní již timeout pro domácího Jána Beňadíka. (11:10) (11:10)

26
    Před oddechovým časem se trošku se štěstím mostecká Edita Vaňková. (11:10) (11:10)

25
    Osamocená Pavla Poznarová nakonec proti vracejícím se obránkyním Mostu neuspěla. Most se v oslabení vrhá do útoku. (11:9) (11:9)

24
    Dvě minuty za zásah rukou do tváře Poznarové pro Irenu Tomáškovou a Poruba bude hrát přesilovku. (11:9) (11:9)

23
    Janoušková měla při střele přešlap a Poruba může do útoku. (11:9) (11:9)

22
    Domácí opět zabraly, na dvoubrankový náskok vrací Porubu Dominika Selucká. (11:9) (11:9)

22
    Do třetice to již Baníku vyšlo a ze svižného protiútoku mířila k pravé tyči Roháčkové Michaela Janoušková. (10:9) (10:9)

21
    Nyní další střela Mostečanek, ovšem dělovka Petry Růčkové orazítkovala jen levou tyč domácí svatyně. (10:8) (10:8)

20
    Petra Beňušková mohl snížit ze sedmimetrového hodu, ale obloučkem trefila jen břevno. (10:8) (10:8)

19
    Na středu brankoviště se prodrala k míči porubská Lucie Uhráková a domácí poprvé v zápase vedou o dvě branky. (10:8) (10:8)

17
    Most již musel po oddechovém čase střílet a Martinkové se podařilo propálit Roháčkovou. (9:8) (9:8)

17
    Oddechový čas pro hostujcí tým. (9:7) (9:7)

17
    Roháčková chytila pokus Martinkové a na druhé straně se prosazuje Romana Chrenková. (9:7) (9:7)

16
    Technická chyba Baníku a Michaela Hrbková uniká po pravé straně. Poruba po delší době ve vedení. Přesilovka Sokola stále pokračuje. (8:7) (8:7)

15
    Michaela Hrbková se v těchto situacích nemýlí, je vyrovnáno. (7:7) (7:7)

15
    Dvě minuty pro Kateřinu Dvořákovou a zároveň sedmička pro Hrbkovou. (6:7) (6:7)

14
    Po neúspěšné střele Tóthové šel Most do rychlého protiútoku a zakončení Petry Beňuškové bylo nekompromisní. Roháčkové nedala žádnou šanci. (6:7) (6:7)

13
    Vyrovnání pro Baník Most zařizuje Irena Tomášková. Ta byla při střele nepříjemně zasažena a bude muset být ošetřena. Hrbková za tento zákrok vidí první dvouminutový trest zápasu. (6:6) (6:6)

12
    Porubské hráčky ve vedení díky úspěšně proměněné sedmičky Michaely Hrbková. (6:5) (6:5)

12
    Už to vypadalo že se Poruba ubránila, jenže jsme viděli přešlap a Most se dostává k míči. Martina Weisenbilderová trestá nedůraz v obraně Sokola Poruba. (5:5) (5:5)

11
    Domácí Adámková s Tótohovou unikly po pravém křídle, jenže šestou branku nedaly. (5:4) (5:4)

11
    Vysoká Martinková nepropálila domácí obranný blok, ale Most bude i nadále v útoku. (5:4) (5:4)

10
    Stává se tak díky přesnému zásahu Michaely Hrbkové. Ta napřáhla z velké dálky a míč končí v síti. (5:4) (5:4)

9
    Stav je nerozhodný a Poruba v útoku. Poprvé v zápase by mohla jít do vedení. (4:4) (4:4)

8
    Opět Tóthová a je poprvé od začátku zápasu srovnáno. Byl to gól z brejku, Bezpalcová neměla šanci. (4:4) (4:4)

7
    Tentkrát udeřilo na druhé straně. Autorkou gólu je Alžbeta Tóthová. (3:4) (3:4)

6
    Čtvrtou mosteckou branku zařídila hráčka s číslem sedm. V zápise o utkání ovšem nefiguruje. Nakonec je touto hráčkou Helena Ryšánková. (2:4) (2:4)

6
    Poznarová v dobré pozici minula branku a Most může do útoku. (2:3) (2:3)

5
    Žlutá karta opět pro hráčku Poruby, tentokrát pro Michaelu Hrbkovou. (2:3) (2:3)

5
    Podruhé dává gól i Poruba, ze středu to poslala k pravé tyči Alžbeta Tóthová. (2:3) (2:3)

4
    Zatím jedinou střelkyní Mostu je Martinková. Mistři ligy a nedávní šampioni Vyzývacího poháru si zatím počínají velice dobře. (1:3) (1:3)

3
    Poruba selhala v útoku díky technické chybě, ovšem ani Most neuspěl. Ránu Beňuškové pokryla Lenka Roháčková. (1:2) (1:2)

2
    Druhý gól Hany Martinkové v zápase opět posílá do vedení mostecký Baník. (1:2) (1:2)

2
    Je vyrovnáno. Na středu se dostala k míči Petra Adámková a také se nemýlila. (1:1) (1:1)

1
    První branku zápasu obstarává Martinková a žlutou kartu vidí za obranný zákrok Uhráková. (0:1) (0:1)

1
    V útoku jako první Most, ale neuspěl. Nyní míří do ofenzivy Poruba. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

V brankách obou týmů začnou Lenka Roháčková a Eva Bezpalcová.

Probíhá nástup hráček obou celků. Most přijel do Ostravy v ne uplně kompletním složení, uvidíme jak se to projeví na předvedené hře.

Domácí Poruba je připravena v bílých dresech, hostující "černí andělé" v černém úboru. Přibližně za čtvrt hodinky začne poslední duel letošní extraligové sezony. Napjatě budou očekávat výsledek i fanoušci pražské Slavie.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Tóthová, Lešková, Chrenková, Poznarová, Hrbková, Adámková, Rechtorisová, Osinová, Révajová, Uhráková, Mičiníková, Selucká, Mýlková. Trenér: Ján Beňadík.

DHK Baník Most: Bezpalcová – Dvořáková, Tomášková, Beňušková, M. Vysloužilová, Vítková, K. Vysloužilová, Martinková, Šplechtová, Janoušková, Weisenbilderová, Růčková, Ryšánková, Vaňková. Trenér: Dušan Poloz.

Rozhodčí: Marek Bečička, Jiří Horák.

Sokol Poruba má stejný počet 41 bodů jako DHC Slavia Praha, takže k uhájení druhé příčky potřebují Ostravanky získat alespoň bod. Most v sezoně vyhrál extraligový i interligový titul a přidal k tomu ještě triumf ve Vyzývacím poháru proti chorvatskému Samoboru. Otázkou je, jakou motivaci dnes budou mít Mostečanky případně jaký kádr přiveze na sever Moravy trenér Dušan Poloz.

Poslední utkání sezony dnes uvidí fanoušci v Ostravě. Na duel druhé Poruby s vítězem Extraligy z Mostu by mohlo přijít větší množství diváků. Domácím děvčatům jde o konečné druhé místo, které nevybojovaly v neděli na palubovce Slavie. Uvidíme, zda se to svěřenkyním trenéra Jána Beňadíka podaří.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.