Liberec – Příbram 6:4 (kon.) | Sparta – Táborsko 4:0 (kon.) | Dukla Praha – Slovácko 2:2 (kon.)
Hr. Králové – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Brno – Teplice 2:1 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:1 (2:1)
FK Teplice
Pondělí 03.06.2013, 17:00 • MFS Srbská, Brno • Juniorská liga

JE TU KONEC! Domácí vítězí 2:1 a získávají tak titul v premiérovém ročníku Juniorské ligy. O svém vítězství rozhodli již v první desetiminutovce brankami Buchty a Glasera. Během následujících minut tak hráči Zbrojovky zvednou nad hlavu pohár pro mistra soutěže.

Tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalších onlajnů z Brna. (18:48:13)

90
    Sudí Marek nastavuje jedinou minutu.

90
    ..a Varaďu nahrazuje Zezula.

89
    Domácí spoří čas, závěr utkání si místo Stehlíka zahraje Fall.

87
    Brno zodpovědně brání vedení, navíc se domácím daří držet míč daleko od své brány.

85
    Matyskův pokus míří pouze vysoko nad.

84
    Po pádu Stehlíka ve vápně se domácí dožadovali penalty, píšťalka sudího Marka však zůstala hluchá. U balonu je i dál Brno.

83
    Místo Vůcha si zahraje Shkreta.

82
    Brněnští si dali velký pozor a míč odvrací.

82
    Po dlouhé době šance pro Teplice v podobě rohu.

81
    Přerovský na polovině faulovaný, Zbrojovka tak může nastřádat další cenné sekundy.

77
    A opět se nehraje, žlutou kartu vyfasoval hostující Soukup.

75
    A je tu další z řady střídání.. Špírek nahrazuje Kodeše.

74
    Avdić měl po rohu na hlavě gól, ale v ideální pozici trefil pouze prostředek brány, kde byl nachystaný Lipš.

72
    Ve druhé půli se zatím opravdu více střídá než hraje, a tak Zbrojovka s přehledem brání těsný náskok. Od titulu ji dělí dvacet minut.

71
    Střídá Zbrojovka. Střelce zatím vedoucí branky Glasera nahrazuje Kršák.

69
    Faul Přerovského, hosté začnou z vlastní poloviny.

68
    A je tu další změna na straně Teplic, za Kopase naskakuje Vošmik.

66
    Hra je kromě celé řady střídání rozkouskována i malou potyčkou, kterou musel sudí Marek nyní uklidňovat. U míče jsou Teplice..

65
    Ohlášeno 346 diváků, což je rekord Juniorské ligy.

63
    První kartu domácího celku vidí Petr Glaser.

62
    Přerovský byl okamžitě v šanci, Lipš však byl na jeho pokus připraven. Zbrojovka je v těchto minutách aktivnějším mužstvem.

60
    Vystřídali i domácí, Kulhánka nahradil Kukačka.

59
    ..a za Traoreho si zahraje Kunc.

59
    Avizovaná střídání jsou tu.. Vávru nahrazuje Přerovský..

59
    Polákovu zblokovanou hlavu Hladký bez problémů chytá.

58
    Zbrojovka chystá dvojí střídání, ještě před ním ale uvidíme přímý kop Teplic.

55
    Úplně osamocen se řítil na Lipše Stehlík, ten však hostujícího gólmana nedokázal obstřelit. Zbrojovka teď mohla rozhodnout!

54
    Snaha Teplic o rychlý brejk končí útočným faulem Vůcha.

53
    Kulhánek fauloval na půli hřiště Varaďu a vidí žlutou kartu.

49
    Teď musela hostující obrana hasit závar poté, co Lipšovi propadl centrovaný míč z náruče. Tepličtí se ubránili..

47
    Hned v úvodu varování pro Zbrojovku! Kulhánkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti Hladký vyrazil ke střídajícímu Soukupovi, ten míč dostal do sítě, ale gól neplatil pro ofsajd.

46

První střídání na straně hostí, Jursu střídá Soukup.

..a již je následují i hosté s rozhodcovskou trojicí.

Domácí borci jsou zpět na hrací ploše...

Po závěrečném hvizdu prvního dějství zatím Zbrojovka drží stav, který by jí přinesl vytoužený titul, ve druhé půli však rozhodně bude muset přidat na obrátkách. Po fantastické úvodní desetiminutovce, během které se trefili Buchta a Glaser, bylo k vidění polevení domácích a tlak Teplic, který znamenal pět minut před půlí kontaktní gól Poláka. Domácí trenér Maléř bude mít svým svěřencům v kabině jistě co říct..

45
    Jursa ale trefuje zeď.

45
    Ještě jedna standardka pro hosty. Šance do poločasu vyrovnat.

43
    Do zakončení se po přiťuknutí Matysky tlačil Traore, Lipš však včasným vyběhnutím šanci domácích utnul.

41
    Teplice právě vstřelily branku!

A přichází logický trest! Závar před domácí bránou přinesl sérii zablokovaných střel, míč ale do sítě přece jen propašoval Jakub Polák. Před poločasem nepříjemná komplikace pro domácí....

41
    Teplice před koncem poločasu pokračují v tlaku, domácí hra je teď plná nepřesností.

37
    Druhá standardní situace pro Teplice v krátkém časovém sledu, nebezpečně tentokrát hlavičkoval Kodeš. Naštěstí pro domácí pouze mimo Hladkého bránu.

36
    Roh byl k vidění i na druhé straně, míč si ale našel cestu pouze k Lipšovi. Již se opět hraje na obranné polovině Brna.

33
    Hosté pokračují v náporu, jejich roh však domácí opět bez problémů odvrací.

31
    Teplice začínají hrozit. Kulhánkova střela zablokována.

28
    Osmadvacet minut se čekalo na první střelecký pokus hostí, ten pak končí pouze mimo bránu. Útočí Zbrojovka..

26
    Domácí bez problémů odvrací. Raketové úvodní tempo zápasu pomalu opadá.

25
    Asi čtyřicet metrů od brány byl faulovaný Strada, Teplice budou mít další možnost standardní situace.

21
    Traore si teď pohrál s teplickou obranou, zpětná přihrávka ale neměla adresáta.

21
    Vávra mohl postupovat sám na Lipše, v souboji s obráncem si však pomohl faulem.

20
    Hosté teď pěkně zakombinovali před vápnem, chyběla jim bohužel finální přihrávka.

17
    Pohledná akce domácích po křídle končí jen nepovedeným centrem kapitána Stehlíka.

15
    Traore ve vápně nedokázal zpracovat míč, další útočnou snahu Zbrojovky zastavil praporek pomezního.

14
    Teplice teď poprvé dokázaly zatlačit Brno, na svou první šanci však čekají..

13
    Přímý kop Vůcha odvrátila domácí obrana na roh.

13
    Další Matyskův průnik a následná přihrávka před Lipše končí rohem, celá situace však vyústila v útočný faul Zbrojovky.

8
    Brno právě vstřelilo branku!

Začátek z říše snů! Nebezpečný Matyskův centr odvrátila hostující obrana pouze na Petra Glasera, který střelou k tyči posílá domácí již do dvoubrankového vedení!

7
    Nyní se již tepličtí vymanili z tlaku.

7
    Z následného rohu neměl daleko k vlastní brance Jursa, naštěstí pro hosty následoval pouze další roh.

6
    Hosté odvracejí na roh.

5
    Domácí začali opravdu ve velkém tempu a Glaser rozehraje další přímý kop z podobné pozice, ze které padla úvodní branka.

5
    A je tu i první karta, tu si připisuje hostující Kopas.

3

Je to tu, co si brněnští přáli – brzký gól. Glaser poslal krásný centr na hlavu PETRA BUCHTY, a ten nedal Lipšovi nejmenší šanci.

3
    A je tu další šance domácích v podobě přímého kopu, nyní již z mnohem nebezpečnější vzdálenosti.

1
    ..Glaserův nákop Lipš stahuje bez problémů do náruče.

1
    První přímý kop pro domácí...

1

Za potlesku diváků nastupují oba celky a trojice sudích na hrací plochu.

Rozcvičky obou celků jsou již v plném proudu.

FC Zbrojovka Brno: Hladký – Matyska, Malík, Avdić, Janoščin – Glaser, Buchta, Vávra, Varaďa, – Traore, Stehlík

FK Teplice: Lipš – Kopas, Šalda, Jursa, Bubeníček – Strada, Vůch, Polák, Hlaváček – Kulhánek, Kodeš

Rozhodčí: Marek – Hájek, Šenkýř.

První hráči Teplic již začali s předzápasovou rozcvičkou.

Zdravím vás necelou hodinu před zápasem již přímo ze stadionu na Srbské. Přesně podle předpovědi v Brně opravdu přestalo před čtvrtou hodinou pršet a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se dnes nemělo hrát.

Jih Moravy sice od rána skrápí déšť, podle posledních informací o stavu trávníku by se však na Srbské hrát mělo. Rozhodující slovo bude mít ale logicky po posouzení situace hlavní rozhodčí. Podle snímků z radaru by déšť v Brně mohl ustat kolem čtvrté hodiny.

Začátek zápasu byl oproti původnímu plánu posunut o deset minut, na Srbské se bude hrát od 17:00. Vstup na utkání je zdarma, takže pokud přemýšlíte, zda se na toto utkání vydat, tak již neváhejte.

Pro všechny ostatní tu bude již před pátou náš onlajn, který vám přinese informace nejen o sestavách, ale i o počasí u nás v Brně.

Podzimní vzájemný zápas obou celků zvládlo lépe Brno, když v 83. minutě vystřelil tři body Jurdík.

Tepličtí do posledního zápasu sezony naskakují jako čtrnáctý celek, bojující již pouze o svou čest.

Teplice jsou se svými posledními výsledky jako na houpačce. Prohra 5:2 v Olomouci, výhra 4:0 s Plzní a nejčerstvější domácí prohra 2:3 s Libercem.

Jak je vidno, v zápasech Teplic není o branky nouze. V posledních sedmi zápasech, do kterých tepličtí naskočili, byly k vidění minimálně tři góly.

Dočkáme se přestřelky i v ostře sledovaném zápase, který může Juniorskou ligu rozhodnout?

Zbrojovka se po jednom kole stráveném na druhé příčce vyhoupla zpět do čela výhrou 1:4 v Jablonci. Dvakrát se trefil Avdić, po jedné brance přidali Malík a Stehlík.

Ať už to dnes pro Zbrojovku dopadne jakkoliv, na její cestu premiérovým ročníkem Juniorské ligy se bude dlouho vzpomínat. 900 minut trvající série bez inkasované branky, vedoucí pozice od druhého do jednatřicátého kola, devět remíz v posledních dvanácti bitvách a ztráta první příčky dvě kola před koncem.. Těžko by někdo napsal více dramatický scénář. Před posledním zápasem má však Zbrojovka vše ve svých rukou a touha po titulu je v Brně velká.

Před pondělním zápasem jsou karty rozdány jasně. Pokud Zbrojovka zvítězí, bude se v Brně slavit titul. Případné zaváhání by brněnské hráče odsoudilo k nemilosrdnému čekání na sobotní zápas Slavie s Duklou. Prvně jmenovaný pražský celek dělí po třiatřiceti odehraných kolech od Jihomoravanů jediný bod.

A je to tu! Poslední zápas prvního ročníku Juniorské ligy pro Zbrojovku Brno a FK Teplice!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.