Kluž – Plzeň 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Znojmo 2:1 (kon.) | Opava – Frýdek-Místek 3:1 (kon.)
Ústí n. L. – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Prešov – R. Sobota 7:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Liberec 0:3 (kon.)
Chorzów – Karviná 0:0 (kon.) | Slovácko – Břeclav 5:0 (kon.) | Senec – Dunajská Lužná 1:2 (kon.)
Jablonec – Kolín nad Rýnem 0:3 (kon.)
CFR Kluž
1:4 (0:3)
FC Viktoria Plzeň
Úterý 09.07.2013, 16:00Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny příznivce kopané. Plzeňská Viktorie, která je na soustředění v rakouském Westendorfu, dnes sehraje další přátelské utkání. Tentokrát narazí svěřenci trenéra Pavla Vrby na Kluž. Mírným favoritem tohoto zápasu je český mistr.

CFR Kluž

Rumunskému celku se v přípravě zatím daří. V prvním přípravném utkání porazila Kluž 3:1 Burghausen. Ve druhém duelu remizoval celek z Rumunska 0:0 s Din. Tbilisi. Pak Kluž porazila 2:0 Novgorod a poté přehrála i M. Haifu, a to 2:1. V posledním přípravném utkání porazila Kluž skotský Celtic 2:1.

Fotbalisté Plzně vstoupili do přípravy zápasem v Doubravce, který vyhráli vysoko 8:0. Český mistr v dalším zápase rozstřílel Rokycany 8:2 a pak si poradil s druholigovým Sokolov, který porazil těsně 2:1. Pak ale Plzeň prohrála 0:1 s německým Furthem a naposledy remizovala 2:2 s Krasnodarem.

Plzeňské hráče čeká po tomto duelu zápas o český Superpohár. Pavel Vrba bude tedy v tomto duelu stabilizovat sestavu a podle jeho slov dnes dostanou větší prostor hráči, kteří jsou ve formě. Tento zápas může také rozhodnout o tom, kde bude v základní jedenáctce v předkole Ligy mistrů.

V základní sestavě plzeňského celku dnes určitě nebude útočník Michal Ďuriš, který se zranil a Pavlu Vrbovi bude chybět zhruba měsíc.

CFR Kluž: Doplníme později.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Darida, Horváth (C) – Rajtoral, Kolář, Petržela – Tecl

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže poslední přípravné utkání Plzně v rámci rakouského soustředění začne za malý okamžik.

1

3
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tak to je parádní vstup plzeňských hráčů do tohoto utkání. Už po třech minutách se prosadil navrátilec z německé Bundesligy MILAN PETRŽELA a svěřenci Pavla Vrby jdou tedy do vedení.

5
    Oba celky se tlačí dopředu, ale zatím jsme žádnou další větší šanci neviděli.

8
    Plzeňští nyní kombinovali na polovině Kluže a nakonec z toho byla i střela, ale brankář rumunského celku byl tentokrát na svém místě.

10
    Rohový kop pro Plzeň.

11
    Následuje další rohový kop pro českého mistra.

12
    Ani z jednoho rohu hráči Plzně nic nevytěžili a stav utkání se tedy zatím nemění.

13
    Po rychlé akci Kluže je tu rohový kop pro rumunský celek.

14
    Ani Kluž se ale neprosadila a u míče jsou plzeňští.

16
    Další rohový kop pro Viktorii Plzeň.

17
    Ani ze třetího rohu ale český mistr nic nevytěžil a stále tak vede o jednu branku.

19
    Po faulu na Stanislava Tecla bude Viktoria Plzeň zahrávat pokutový kop!

20
    K míči se postavil kapitán Pavel Horváth, ale brankář rumunského celku jeho pokus zneškodnil a míč vyrazil na rohový kop.

21
    Z následného rohového kopu nebylo vůbec nic.

23
    Další rohový kop pro Plzeň.

24
    Ani z pátého rohového kopu ale nedokázali svěřenci Pavla Vrby nic vytěžit.

26
    Hráči Plzně jsou stále aktivnější a tlačí se před branku Kluže.

27
    Po bleskové akci je tu rohový kop pro Kluž.

28
    Hráči rumunského celku se usadili na polovině Plzně, ale nakonec z toho nic nebylo.

30
    A Viktoria Plzeň už vede o dvě branky. Stanislav Tecl našel VLADIMÍRA DARIDU, který se nemýlil a zvýšil vedení svého celku.

32
    U míče jsou hráči Plzně, kteří jsou stále aktivnější a diktují tempo hry.

35
    Ke střele se nyní dostal i jeden z hráčů Kluže, ale Kozáčik byl na svém místě a s tímto pokusem si poradil.

37

38
    Ani z tohoto rohu ale hráči Plzně nedokázali ohrozit branku svého soupeře.

41
    Do konce prvního poločasu zbývají čtyři minuty a Plzeň vede nad Kluží o dvě branky.

43
    Rohový kop pro Viktorii.

44
    Ani z tohoto rohu nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic vážného nestane.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Tak ještě rohový kop pro Plzeň.

45+2
    Tak jsem se mýlil, protože český mistr se v nastaveném čase ještě jednou prosadil a vede už 3:0. Třetí branku Plzně vstřelil DANIEL KOLÁŘ, kterého našel přesným centrem Václav Procházka.

První poločas je za námi. Zcela ho ovládla plzeňská Viktoria, který vstřelila Kluži tři branky a vede tak 3:0. Nutno dodat, že ještě Pavel Horváth neproměnil pokutový kop! Druhý poločas začne zhruba v 17:03.

46

48
    Ve druhém poločase jsou zatím u míče častěji hráče Kluže, ale do žádné šance se ještě nedostali.

50
    Trenér Vrba v poločase nestřídal, takže na hřišti je celá základní jedenáctka.

53
    U míče jsou hráči Plzně, kteří kombinují na své polovině.

55
    Plzeňští se nakonec vydali dopředu, ale o míč přišli.

56
    Kluž právě vstřelila branku!
    Rumunský celek podnikl rychlou akci, která skončila gólem. Kluž tedy snižuje na rozdíl dvou branek.

60

61
    Z tohoto rohu nic nebylo a Plzeň tak vede zhruba 30 minut před koncem zápasu 3:1.

64
    Pavel Vrba poprvé střídá. Ze hřiště odchází Čišovský, Rajtoral, Tecl, Kolář, Darida a Petržela a zahrají si Wágner, Bakoš, Hořava, Hora, Hejda, Kovařík.

67
    Kluž je nyní aktivnější, ale hráči Plzně zkušeně kontrolují své vedení.

70
    Nyní se hraje převážně uprostřed hrací plochy.

71
    Rohový kop pro Kluž.

72
    Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a na další branku tak stále čekáme.

75
    Plzeň nyní dlouho kombinovala na polovině Kluže, ale nakonec z toho byla pouze ztráta míče.

76
    Viktoria vybojovala další rohový kop, dnes už desátý.

77
    Místo Horvátha si zahraje Hanousek.

78
    Z desátého rohového kopu Plzeň nic nevytěžila.

80
    Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Plzeň stále vede nad Kluží 3:1.

82
    Tak a je definitivně rozhodnuto. Čtvrtou branku Plzně vstřelil osm minut před koncem střídající MAREK BAKOŠ.

85
    Kluž zahrávala rohový kop, ale ani tentokrát nedokázala ohrozit branku, kterou střeží Kozáčik.

87
    Míč mají na kopačkách hráči Plzně, kteří tři minuty před koncem vedou o tři branky. O vítězi tohoto přátelského zápasu je rozhodnuto.

89
    Rohový kop pro rumunský celek.

90
    Ani tentokrát ale Kluž nezahrozila.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    Místo Bakoše si ještě zahraje Krmenčík.

A je dobojováno. Poslední utkání v rámci rakouského soustředění zvládla Viktoria Plzeň na výbornou a po dobrém výkonu porazila rumunskou Kluž 4:1. Za českého mistra se gólově prosadili Petržela, Darida, Kolář a Bakoš. Nutno dodat, že Pavel Horváth ještě neproměnil pokutový kop. To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek úterního dne. (17:47:34)