62 7 4
Tejmuraz Gabašvili
2
7 65 6
sk Pátek 12.07.2013, 11:42Challenger Istanbul - Istanbul Challenger TED Open (tvrdý povrch)

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemné piatkové popoludnie. (14:58:22)

Vo veľmi vyrovnanom zápase sme nevideli žiadnu výraznú prevahu niektorého z hráčov. V prvých dvoch setoch dokázal Karol Beck zakaždým odpovedať na brejk súpera, čo sa mu žiaľ v treťom sete už nepodarilo. Gabašvili si v ňom podržal servis a v zápase, ktorý trval 3 hodiny a 13 minút sa nakoniec presadil. Karol napriek prehre predviedol na turnaji výborné výkony a jeho forma je prísľubom dobrých výsledkov v ďalších turnajoch.

Koniec zápasu

4:6
    Druhý mečbal však už Tejmuraz Gabašvili premieňa a po dlhom vyrovnanom zápase postupuje do semifinále!

30-40
    Prvú hrozbu prehry Karol odvrátil.

15-40
    Po troch hodinách a 11 minútach má Tejmuraz Gabašvili dva mečbaly!

15-30
    Karol sa ešte snaží niečo urobiť s týmto zápasom.

0-30
    Ruský tenista je dve loptičky od postupu do semifinále.

0-15
    Gabašvili začína dôležitý gem ziskom loptičky.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Tejmuraz Gabašvili na víťazstvo v zápase a postup do semifinále turnaja.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Karol Beck získava čistú hru a znižuje na 4:5. Podávať však teraz bude jeho súper.

40-0
    A dotretice úspešná loptička, posúva Slováka k trom gembalom.

30-0
    Ďalší fiftín pre Karola Becka.

15-0
    Pokiaľ si chce Karol uchovať akú-takú nádej, musí si servis v tejto hre udržať. Začína dobre.

3:5
    Gabašvili získava ôsmu hru vo svoj prospech a je teda len jediný gem od víťazstva.