Ludogorec – Slovan Bratislava 3:0 (kon.) | Maribor – Birkirkara 2:0 (kon.) | Legia – New Saints 1:0 (kon.)
Partizan Bělehrad – Širak 0:0 (kon.)
NK Maribor
2:0 (1:0)
Birkirkara FC
Středa 24.07.2013, 20:00 • Stadion Ljudski vrt, Maribor • Liga mistrů (předkola)

S konstatováním, že NK Maribor postupuje do další fáze LM se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (21:52:10)

Hotovo, je dobojováno. Maribor potvrdil papírové předpoklady a postupuje do další fáze Ligy mistrů. V prvním zápase remizoval 0:0, dnes o postupu rozhodl dvěma brankami. Nejprve se trefil v prvním poločase Cvijanovič, z kraje druhé půle jej napodobil Viler. Hosté bojovali především v první části, v té druhé už neměli dostatek sil na nějaký zvrat.

90
    Už běží poslední minuty zápasu, sudí Treimanis ještě tři přidá.

86
    Poslední střídání dnešního zápasu. Ze hry odešel Fajič a poslední minuty si v příjemném večeru užije Mendy.

85
    Utkání se už jen dohrává, je jasné, že do třetího předkola postoupí slovinské mužstvo NK Maribor.

83
    Střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Triganza.

79
    Střídání v týmu Birkirkara FC: ze hřiště odchází Vukanac, přichází Maciel.

77
    Potokar hru Mariboru ještě více oživil a je hodně nebezpečný svými centry před Habera.

75
    Střídající Potokar střílel pouze do stojícího obránce Vukanace, poté se ještě o dorážku pokoušel Ibraimi, neuspěl.

73
    Tak přeci jen ještě hosté zahrozili. Z levé strany vápna pálil Šodija a Handanovič musel míč vyrazit nad břevno.

71
    Domácí trenér se rozhodl podruhé zasáhnout do sestavy. Ze hry stahuje Arghuse a na jeho místo putuje Potokar.

69
    Další akce Mariboru je zastavena pro ofsajd. Slovincům to vadit příliš nemusí, čas stále hraje pro ně. Malťané naopak pekelně utíká.

68
    V prvním poločase byla statistika střel na bránu 5:4, nyní je to už 10:5, což je v tomto ohledu jasný důkaz, že Maribor má více ze hry a rázně kráči za postupem.

66
    Cvijanovič je dnes hodně aktivní, nyní měl k dispozici trestný kop, obstřelil sice zeď, ale přestřelil i bránu.

65
    Maribor je stále při chuti a neustále zaměstnává obranu soupeře.

63
    V ojedinělém brejku byl hostující Herrera, ovšem je z toho postavení mimo hru.

62
    V souboji tváří v tvář se utkal Tavares s nedávno potrestaným brankářem Haberem, ten byl však mnohem úspěšnější a třetí branku nepustil do své sítě.

60
    Další žlutou kartu dostává brankář maltského klubu Haber.

60
    Po hodině hry je stále stav 2:0, Birkirkara potřebuje k postupu vstřelit minimálně dva góly, jenže v ofenzivě je poměrně neškodná.

59
    Mnohem lépe zkoušel své štěstí Fajič a jeho rána orazítkovala boční tyč Haberovy svatyně. Už mohlo být definitivně hotovo.

57
    O hostech v tomto poločase není příliš vidět, ojedinou střelu vyslal Temile, ale nebylo to nic složitého, s čím by si Handanovič neporadil.

56
    Z levé strany centroval Cvijanovič a mnoho nechybělo, aby Fajič přidal třetí branku. Haber ale zasáhl úspěšně.

54
    Teď už to bude pro hosty obrovsky složité, musí vstřelit k postupu dvě branky. Na horké slovinské půdě to půjde velice těžko. Domácí jsou natolik zkušení, že by takové utkání už neměli pustit.

53
    Roh Cvijanoviče hledal rozběhnutého Fajiče, ten ale na míč nedosáhl.

51
    Další kartu inkasuje Rowen Muscat.

50
    Žlutou kartu dostává Tavares (NK Maribor).

48
    Maribor právě vstřelil branku!
    Další krok k postupu udělali domácí fotbalisté. Hned v úvodu poločasu se prosazuje MITJA VILER, který využil přihrávky Tavarese a bezpečně zakončil před bránou do Haberovy sítě.

47
    První pokus ve druhém poločase vyslal Filipovič, nadvakrát si Haber dokázal poradit.

46
    Hosté do druhého poločasu udělali jednu změnu. Posilují ofenzivu Tourém, který nahrazuje Camenzuliho.

46

Pokračujeme v 21:02.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli na obou stranách šance, nicméně na té mariborské se jednou prosadil Cvijanovič a díky němu jsou akcie slovinského klubu na výsluní. Tento výsledek jim totiž stačí k postupu do dalšího kola. Birkirkara ale nehraje vůbec špatně, ještě svůj boj zcela jistě nevzdá.

45+1
    V závěru prvního počasu ještě střílel Šodija, ale nebyla to přesná rána.

45
    Nad rámec poločasu budeme hrát ještě minutu.

44
    Hostující Zach Muscat je prvním potrestaným hráčem dnešního utkání.

43
    Co je však podstatné, díky Cvijanovičovi vedou 1:0.

42
    O vyrovnanosti zápasu hovoří i počet střel na bránu, domácí vedou pouze mírně 5:4.

40
    Zhruba pět minut do konce poločasu a další střelecký pokus vyslal Fenech, bohužel pro Birkirkaru míč šel vysoko nad.

38
    Podobnou střelu vyslal i Herrera, ale mířil doprostřed brány, kde byl připraven Handanovič.

37
    Šanci ovšem měli domácí fotbalisté. Filipovič přízemní střelou vystrašil Habera, který raději skákal k pravé tyči, nakonec míč těsně minul cíl.

35
    Maribor však nesmí zapomínat na obranu, soupeř dnes již několikrát ukázal, že v této činnosti je nebezpečný.

34
    Domácí se očividně uklidnili a drží častěji míč na svých kopačkách.

32
    I Herrera si koledoval o žlutý kartonek, nakonec také pouze vyvázl domluvou.

30
    O další akci domácích se pokoušel Filipovič, toho skluzem zastavil Šodija.

28
    Je jasné, že se dnes nebude prodlužovat, domácí z ničeho nic udeřili. GORAN CVIJANOVIČ vystihl přihrávku Tavarese a střelou po zemi překonal vyběhnuvšího Habera. A nyní jsou na řadě hosté, kteří musí otevřít více obranu.

28
    Sciberras si koledoval o žlutou kartu, ale nakonec mu sudí Treimanis pouze ústně domluvil.

27
    Maribor zahrával rohový kop, Ibraimiho centr však likviduje obránce Vukanac. Míč odklidil do bezpečných míst.

26
    Hraje se ve středu hřiště, na obou stranách také registrujeme mnoho faulů a špatných kombinací.

24
    K trestnému kopu se dostali i hosté, centroval Temile a mnoho nechybělo, aby Fenech zakončil. V pádu však na míč nezasáhl.

22
    Střela slovinského záložníka Milece měla razanci, nikoliv už přesnost. Haber tak nemusel zasahovat.

21
    Je zde první střídání v týmu Mariboru, bohužel je to vynucené. Odchází zraněný Mezga, jehož nahrazuje Bohar.

20
    Možná je to trochu překvapení, ale Birkirkara nehraje vůbec špatně a již dvakrát Handanoviče slibně ohrozila.

18
    Následně šli do brejku domácí, ale Tavares byl zachycen do ofsajdové pasti.

16
    No a další pokus Malťanů. Temile z hranice vápna prověřil pozornost Handoviče.

14
    Další roh pro Maribor zahrával Milec. Míč se několikrát motal v pokutovém území, ale domácím se nepodařilo zakončit. Tuto situaci Birkirkara zvládla.

12
    Na druhé straně z levé strany odcentroval Fajič a v pokutovém území nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

10
    Velká šance hostů, kteří nehrají vůbec špatně. Herrera zahrával standardní situaci, svým přesným centrem našel hlavičku Morena a ten jen těsně míjí cíl!

8
    I hosté poprvé vystrčili růžky, Herrovu akci však zastavil obránce Viler.

7
    Samozřejmě netřeba připomínat, pokud výsledek skončí i dnes 0:0, bude se prodlužovat. Jakákoliv výhra domácích nebo hostů, automaticky posunuje dál toho šťastnějšího.

5
    Nicméně tlak NK pokračuje. Nástup maí Slovinci velice dobrý, Ibriaimi pálil a míč se snesl vysoko do oblak. I tak dobrý pokus, je potřeba střílet z každé pozice.

4
    O další akci se pokoušel Cvijanovič, ale včas ho obral o míč kapitán maltského týmu Sciberras.

3
    Zahrával jej Mezga, ale brankář Haber si pro míč bezpečně došel.

2
    Hned v úvodu se dostali do šance domácí, střílel Milec, ale jeho rána byla zblokována na první roh zápasu.

1

NK Maribor: Handanovič – Rajčevič, Viler, Arghus, Filipovič – Milec, Mezga, Ibraimi, Cvijanovič – Tavares (C), Fajič. Trenér: Ante Čačič.

Birkirkara FC: Haber – Vukanac, Moreno, Sciberras (C), Fenech – Camenzuli, Muscat Z., Muscar R., Hererra, Šodija – Temile. Trenér: Paul Zammit.

Rozhodčí: Treimanis – Spasjonnikovs, Gudermanis (všichni Litva).

Ve Slovinsku je příjemné letní počasí, něco kolem 25°C, takže poměrně ideální podmínky. Co bychom za to v Česku dali..

Tak či tak, doufejme, že dočkáme zajímavého fotbalu. Brazilci, Makedonci, také zástupce Bosny a Hercegoviny, takové rozmanité národnosti dnes budeme registrovat.

Maltský celek Birkirkara na začátek své soutěže teprve čeká, zatímco ve Slovinsku už liga na plné pecky běží. Mariboru se zatím daří výborně, má plný počet bodů, když porazil Zavrč 2:1 a venku 3:0 Rudar. Jsou tak i více rozehranější, v nohou mají více duelů, proto by dnes měli tento mač bezpečně zvládnout a postup si pohlídat.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u druhého odvetného zápasu předkola Ligy mistrů. Šance jsou pro obě mužstva otevřené, protože po prvním zápase je stav 0:0. Mírným favoritem je dá se říci zkušenější Maribor, ale tento výsledek je hodně ošidný a může se stát cokoliv. Maribor by ale měl být připraven a bojovat o postup.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.