Košice – Nitra 4:2 (kon.) | Ružomberok – B. Bystrica 2:1 (kon.) | Myjava – Trnava 6:2 (kon.)
MFK Košice
4:2 (1:1)
FC Nitra
sk Sobota 27.07.2013, 17:00 • Lokomotíva Košice • Niké liga

Zápas 3. kola Corgoň ligy medzi Košicami a Nitrou sa skončil výsledkom 4:2. Po vyrovnanom prvom polčase mali Košičania fantastický vstup do druhého dejstva, v ktorom rozhodli o svojom víťazstve. V zápase bohatom na góly sa z troch bodov zaslúžene tešia východniari. (18:52:47)

90+3
    Po rohovom kope sa domáci ubránili a rozhodca následne píska koniec zápasu.

90+2
    Šimončič nabehol na prvú tyč. Jeho hlavičku domáci zblokovali na ďalší rohový kop.

90+1
    Turčák napriahol spoza šetsnástky. Gólman Tofilovský robinsonádou vyráža loptu na rohový kop.

90+1
    Brejk domácich skončil ešte pred šetsnástkou Nitry.

90
    Benčík sa proti presile Košičanov nepresadil. Prišiel o loptu a Košice zakladajú rýchly brejk.

90
    Čas sa naplnil. Nitra pokračuje v útočnej aktivite.

89
    Nitra dala gól!

Kaspřák prekrásnym pasom našiel HENRICHA BENČÍKA, ktorý parádnym gólom znižuje stav na 4:2.

88
    Nitra kombinuje na polovici súpera.

87
    Kolmokov sa ocitol na hrote, ale proti presile súpera sa nepresadil.

86
    Striedajúci Skvašík napriahol z diaľky a vystrašil brankára Chudého. Skóre ostáva nezmenené.

85
    Tóth robí vetry hosťujúcej obrane na pravej strane. Gólová šanca sa však z jeho aktivity nezrodila.

84
    Nitra sa snaží napádať hráčov súpera. Hostia vytvorili tlak na loptu a aj ju získali. Prihrávka na Clebera síce bola presná, ale hráč hostí stál v ofsajde.

83
    Rohový kop stiahol do koša brankár Chudý.

82
    Košičania nasťahovaní na polovici Nitry. Tóth poslal center do pokutového územia. Loptu na rohový kop zblokoval Kolmokov.

81
    Nitrania sa snažia aspoň kozmeticky upraviť výsledok. V útoku sa im ale kombinácia nedarí.

81
    Košičania už pohodlne kontrolujú svoj pohodlný náskok.

80
    Domáci Duda je ďalším napomínaným hráčom.

79
    Striedajúci Boris Turčák prenikol do šestnástky, ale finálnu prihrávku nezvládol. Domáci sa ubránili.

Ospravedlňujeme sa za výpadok. Už by malo byť všetko v poriadku.

77
    Posledné striedanie Košíc. Šinglára nahradil Korijkov.

73
    Košice dali gól!

Košický strelecký koncert v druhom polčase nekončí. Na 4:1 zvýšil ONDREJ DUDA.

70
    Druhé striedanie Košíc. Strelca druhého domáceho gólu Pačindu nahradil Trebuňák.

65
    Druhé striedanie Nitry. Do hry sa pozrie Le Giang a pre dnes má už odpracované Ivančík.

58
    Striedajú aj domáci. Bukatu nahradil Skvašík.

57
    Striedanie v hosťujúcom tíme. Z hry odišiel Šmehyl a na jeho miesto prišiel Turčák.

57

Košice majú parádny vstup do druhého polčasu. Do dvojgólového vedenia posiela domácich kanonier MIROSLAV VIAZANKO.

54
    Ďalší obranca hostí vidí žltú kartu. Jeho meno je Hála.

51
    Pačinda po góle dostáva žltú kartu za nešportové správanie.

51

Domáci sa na začiatku druhého polčasu dostávajú do vedenia. Strelcom gólu je ERIK PAČINDA.

Ospravedlňte technické problémy. Na ich odstránený pracujeme.

47
    Košičania sa znova nasťahovali na polovicu Nitry. Do šance sa však zatiaľ nedokážu dostať.

47
    Chudý vykopáva loptu od vlastnej brány.

47
    Útočná snaha domácich zatiaľ stroskotáva na pozornej obrane Nitry.

46
    Aktivita pochopiteľne na domácej strane. Tí s výsledkom určite nie sú spokojní.

46
    Nitrania zahrali loptu v strede ihriska a druhé dejstvo tak dvihlo svoju oponu.

Začal druhý polčas.

O malú chvíľu sa začne druhý polčas medzi Košicami a Nitrou. Stretnutie sleduje aj reprezentačný tréner Kozák spolu s asistentom Tarkovičom.

Do zápasu lepšie vstúpila Nitra. Hostia boli v útoku aktívnejší, ale paradoxne v 29. minúte inkasovali po presnom zakončení Sekulića. V zostávajúcom priebehu prvého polčasu sa domáci snažili kontrolovať svoj náskok, ale v závere polčasu z ničoho nič udrela Nitra. Po rohovom kope sa presadil Benčík a stanovil tak polčasový rezultát na 1:1.

Prvý polčas skončil.

45+1
    Domáci po rohovom kope vyrobili závar v šetsnástke hostí. Akciu zakončil Duda strelou rovno do pripraveného Chudého.

45
    Pridávať sa bude jedna minúta.

45
    Sekulić poslal ľahká center na Haskiča, ktorého hlavička letela tesne nad bránu Chudého.

44
    Viazanko sa krásne pretlačil do čistej gólovej šance. Jeho strela však letela tesne vedľa hosťujúcej brány.

43
    Benčík to skúsil z diaľky. Lopta letí vysoko nad.

42
    Domáci sa snažia do konca prvého polčasu vrátiť vedenie do svojej moci. Šinglár krásnou prihrávkou poslal do šance Pačindu. Akciu výborne prečítal Chudý a Košickému hráčovi uchmatol loptu spod nosa. Čiarový rozhodca navyše zdvihol zástavku.

42
    V podstate gól do šatne môže Nitre do ďalšieho priebehu veľmi pomôcť.

41

Rohový kop Clebera našiel v domácej šestnástke osamoteného HENRICHA BENČÍKA, ktorý hlavou parádnym angličákom vyrovnáva na 1:1. Benčík je prvým úspešným strelcom Nitry v tejto sezóne. Gólový pôst hostí sa končí po 221 minútach.

40
    Gajdoš posiela ďalší vysoký center do šestnástky Košíc. Tofilovského lopta popálila a Nitra má výhodu rohového kopu.

40
    Rohový kop Nitry nebezpečnú situáciu nepriniesol.

39
    Gajdoš poslal dlhý center do pokutového územia Košíc na Kolmokova. Nitra sa do šance nedostala, ale vybojovala si rohový kop.

39
    Duda poslal center do šestnástky Nitry. Hostia sa ale ubránili, pretože sa jeden z hráčov Košíc dopustil faulu.

38
    Košičania opäť trápia defenzívu hostí. Nitra sa ubránila, ale domáci budú kopať rohový kop.

37
    Nitra sa po góle nevie dostať do tempa. Košice pohodlne kontrolujú svoj minimálny jednogólový náskok.

36
    Po rohovom kope Košíc sa dostal k strele z 20 metrov Viazanko. Jeho strela však letela Pánu Bohu do okien.

35
    Košičania zvyšujú svoj tlak. Jeho výsledkom je rohový kop.

35
    Viazanko sa ocitol v pokutovom území s loptou, ale finálnu prihrávku nezvládol.

34
    Hostia operujú na polovici Nitry. Center Košíc z pravej strany letel na Viazanka. Domáci útočník sa k lopte nedostal.

33
    Nitra je po góle otrasená a jej hra je poznačená množstvom nepresných prihrávok.

32
    Duda sa ocitol za nitrianskou obranou. Čiarový rozhodca však videl postavenie mimo hry.

31
    Cleber s Benčíkom sa snažia ťahať útočné akcie Nitry. Výsledok je ale zatiaľ nulový.

30
    Nitra sa snaží o okamžitú odpoveď. Košičania však dobre bránia.

29

Priamy kop Dudu našiel v šestnástke BORISA SEKULIĆA, ktorý otvára skóre zápasu. Pod tento gól sa podpísal brankár Nitry Chudý, ktorý nepochopiteľne podbehol center Dudu. Pre Sekulića je to prvý gól v tejto sezóne.

28
    Gajdoš sa na polovici ihriska dopustil faulu a rozhodca Trutz mu bez váhania udelil žltú kartu.

27
    Nitrania výborne zachytávajú prihrávky Košíc na vlastnej polovici. Po rýchlom brejku zakončoval po dobrej prihrávke Clebera Ivančík. Tofilovský jeho strelu na dvakrát chytá.

27
    Nitra sa dostala na dostrel. Gajdošova jedovka minula Tofilovského bránu.

26
    Košičania zoradení na vlastnej polovici. Nitrania hľadajú diery v obrane súpera.

25
    Cleber zahral krátky roh na Gajdoša, ktorého center do päťky prešiel až na Ivančíka. Nitriansky hráč v dobrej pozícii nechal vyniknúť domáceho brankára.

24
    Kaspřák vyslal krásny pas na Halu, ktorý na pravje strane vybojoval rohový kop pre Nitru.

23
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Útočné akcie sa však končia ešte pred šestnástkami.

23
    K videniu je množstvo nepresných prihrávok na jednej aj druhej strane.

22
    Cleber operuje na polovici Košíc. Nitrania prišli o loptu. Domáci podnikajú rýchly brejk.

21
    Pačinda poslal Dudu do čistej šance, ktorý však z dobrej pozície namieril rovno do brankára Chudého.

20
    Haskič potiahol loptu až pred šestnástku Nitry, ale jeho prihrávka na Viazanka už nebola presná.

19
    Nitra v útoku veľa vody nenamútila. Košičania tak majú šancu založiť ďalšiu útočnú akciu.

18
    Košičania sa snažia krátkymi prihrávkami dostať cez pozornú defenzívu Nitry. Hostia však neboli presní a loptu má tak Nitry.

17
    Priamy kop Košíc upratal do bezpečia Gajdoš.

16
    Kaspřák si za protesty takisto vyslúžil žltú kartu.

16
    Kolmokov dostáva prvú žltú kartu tohto zápasu.

15
    Chudý podbehol rohový kop domácich a Bukata hlavičkou "koníkom" tesne míňa bránu Nitry.

15
    Pačinda svojou aktivitou na ľavej strane vyslúžil pre Košice rohový kop.

14
    Košičania to skúšajú cez stred. Tam je ale príliš husto. Nitra sa v pohode bráni.

13
    Ďalší dlhý pas na Viazanka. Domáci útočník bol ale včas odzbrojený obranou Nitry.

12
    Benčík fauloval Šinglára a rozhodca Trutz honásledne dôrazne upozornil, že podobné zákroky už ďalej nestrpí.

11
    Košičania sa dostali pred bránu súpera, ale šancu si nevypracovali. Po Pačindovom centri sa navyše Viazanko ocitol v ofsajde.

10
    Dlhý pas na Viazanka sa k útočníkovi hostí nedostal. Loptu si pohodlne vyzdvihol brankár Chudý.

9
    Nitra v úvode aktívnejšia, ale na tabuli skóre naďalej svietia dve veľké nuly.

8
    Cleberov rohový kop zahratý po zemi na Kapřáka, ktorého následná strela letela vysoko nad domácu svätyňu.

7
    Gajdošov priamy kop narobil starosti v defenzíve Košíc. Nitra bude zahrávať prvý rohový kop.

7
    Po ľavej strane sa pokúšal zaútočiť Gajdoš. Nitra vyťažila ďalšiu štandartnú situáciu.

6
    Košiačania sú síce našťahovaný na polovici Niry, ale loptu držia vo svojej moci hostia.

5
    Prvá vážnejšia šanca domácich. Lopta z pravej strany smerovala do malého vápna, kde ale svojho adresáta nenašla a následne Hála odkopával loptu do bezpečia.

4
    Cleber fauloval v strede poľa. Košičania sa vo väčšom počte presunuli na polovicu Nitry.

3
    Gajdoš z priameho kopu otestoval pozornosť Tofiloského. Domáci gólman bol na mieste. Zaregistrovali sme prvú strelu na bránu.

3
    Futbalisti Nitry neprišli na východ len brániť. Aktívnou hrou si vynútili štandartnú situáciu.

2
    Nitrania stratili loptu v strede poľa. Domáci previedli okamžitý rýchly brejk, ale do šance sa napokon nedostali.

1
    Košičania sa krátkymi prihrávkami na vlastnej polovici snažia vytiahnúť Nitranov z obrannej ulity, do ktorej sa Nitrania okamžite po úvodnom hvizde stiahli.

1
    Stretnutie práve začalo.

Stretnutie sa o malú chvíľu začne. Úvodný výkop budú mať Košičania. Futbalisti Nitry nastúpujú v modro-bielej kombinácii, domáci sa predstavia v tradičných žlto-modrých farbách.

Úvodné zostavy:

MFK Košice: Tofiloski – Tóth, Kavka, Sekulić, Bašista – Bukata, Duda, Šinglár, Viazanko – Haskič, Pačinda

FC Nitra: Chudý – Kolmokov, Hála, Mičic, Kaspřák – Šimončič, Nascimento, Ivančík, Šmehyl – Gajdoš, Benčík

Rozhodca: Trutz – Somoláni, Kubačka.

V minulej sezóne platilo vo vzájomných zápasoch týchto tímov pravidlo: "Môj dom, môj hrad!". Očakávame preto obojstranne útočný zápas s množstvom gólov. Náš tip: 3:1

Košice odštartovali sezónu domácim víťazstvom nad Zlatými Moravcami 2:0. Trojbodový úlovok ale nedokázali zopakovať v Banskej Bystrici, kde prehrali 1:0.
    Nitra vstúpila do sezóny dvoma prehrami. Trogári vybuchli v Trenčíne, kde prehrali vysoko 4:0 a herne i výsledkovo im nevyšiel ani domáci duel proti Myjave, ktorý prehrali 0:1.

V 3. kole futbalovej Corgoň ligy nastúpia Košice na domácej pôde proti Nitre. V zaujímavom zápase sa budú východniari snažiť nestratiť prvé body doma a naopak Nitra sa pokúsi v Košiciach vydolovať svoje prvé body v novej sezóne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Daniš

Branky: 29. Sekulić, 51. Pačinda, 57. Viazanko, 73. Duda – 41. Benčík, 89. Benčík

Karty:   51. Pačinda (KOS), 80. Duda (KOS) – 16. Kolmokov (NIT), 16. Kaspřák (NIT), 28. Gajdoš (NIT), 54. Hála (NIT)

Rozhodčí: Trutz – Somoláni, Kubačka