USA U18 – Rusko U18 4:2 (kon.) | Švédsko U18 – Kanada U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 1:5 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (2:0 po s.n.)
USA U18
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Rusko U18
Úterý 06.08.2013, 14:00 • Easton aréna (Piešťany) • Hlinka Gretzky Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Memoriál Ivana Hlinky dnes vstupuje do druhého hracího dne a program v Piešťanech dnes otevírá souboj Spojených států amerických s Ruskem.

Američané ve včerejším zápase také od 14:00 nastoupili proti Finsku a utkání jistě nedopadlo podle jejich představ. V 8. minutě sice poslal USA do vedení Paul Bittner, ale v průběhu druhé a třetí třetiny Finové otočili a alespoň bod za remízu zachraňoval až v 58. minutě Kyle Connor. Zápas šel tak do prodloužení a hned v jeho první minutě Finové rozhodli o svém vítězství. Američané tak jistě mají co napravovat, bodík z prvního zápasu je pro ně málo.

Soupeřem USA však dnes budou vždy sebevědomí Rusové, ti v prvním zápase ve skupině narazili na domácí Slovensko a nakonec z toho byl velmi vyrovnaný zápas. Celkem padly tři branky a všechny ve druhé třetině, Slováci sice šli ve 22. minutě do vedení, ale Maxim Lazarev ve 26. a Kirill Pilipenko ve 39. minutě stav otočily a ten se již do konce utkání nezměnil.

Uvidíme, kdo se bude z vítězství radovat dnes. Zápas a s ním i náš přenos startuje přesně ve 14:00 a já Vás zvu k jeho sledování.

USA U18: Nedeljkovic – Haydon, Mantha, Dougherty, Nardella, Carlo, Wolff, Rosburg – Bittner, Schmaltz, Poganski – Connor, Snively, Wahlin – Malmquist, Wagner, Dudek, – Phelps, Turgeon, Iverson – Milan

Rusko U18: Korobov – Šaripzjanov. Nasybullin, Cvetkov, Bojkov, Ljamkin, Sleptsov, Nazarkin, Dervuk – Pilipenko, Fazlejev, Lazarev – Svečnikov, Kodola, Vovčenko – Lauta, Nikolišin, Zinoviev – Kamenev, Boltanov, Ryžkov

Rozhodčí: Goga, Stano – Tvrdoň, Výleta.

Již znějí státní hymny obou zúčastněných zemí. Do začátku utkání již moc času nezbývá.

00:01

00:29
    Hned v první minutě dochází k vyloučení, na dvě minuty za faul loktem odchází Poganski (USA).

00:55
    Rusové se okamžitě natlačili do útočného pásma, ale Wagner dokázal puk rychle vyhodit.

01:20
    Opět úspěšná obrana Spojených států, které opět vyhazují kotouč z obranné třetiny.

01:50
    Konečně se Rusům podařilo usadit v útočném pásmu na delší dobu, Zinoviev také hledal přihrávku Lautua, ale to se mu nepodařilo.

02:29
    Spojené státy již hrají v plném počtu.

03:05
    První snaha Američanů o útok, série několik přihrávek měla za úkol rozhodit obranu Ruska. Wolff dokázal kotouč zachytit na modré čáře, ale ke střele se už nedostal.

03:37
    Američané jdou opět do čtyř, vyloučen je Snively za sekání.

04:30
    Šaripzjanov (RUS) napálil od modré čáry a jeho dělovku se snažit tečovat Fazlejev, ale bezúspěšně.

05:07
    Dobrá obrana Američanů, ti dokázali kotouč vyvézt z obranného pásma.

05:20
    Rusové se nedokáží dostat přes napadající soupeře a zřejmě i jejich druhá přesilová hra efekt nepřinese.

05:37
    Spojené státy přečkali i druhé oslabení v zápase.

06:10
    Nedeljkovic dokázal pokrýt prostor u své brány, poté se ještě u jeho brány strhla menší mela, ale tu již rozhodčí v pohodě uklidnili.

06:43
    Plyne teprve sedmá minuta utkání a je tu již třetí vyloučený hráč USA. Tentokrát trest odpyká Dervuk, který vyhodil kotouč mimo hrací plochu.

07:19
    Opět jim však bránění nedělá větší problémy.

07:58
    Vladislav Kodola (RUS) se dostal do první vážnější šance v utkání, ale jeho zakončení nad levou rukou gólmana se otřelo o výstroj a nakonec skončilo těsně nad.

08:20
    Hraje se při mantinelu a to samozřejmě vyhovuje více hráčům USA, kteří jsou ve čtyřech.

08:43
    Také třetí přesilová hra Ruska zůstává nevyužita.

08:54
    Američané zřejmě trénují hru v oslabení, Phelphs si pomohl hákováním a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

09:30
    Ljamkin (RUS) vypálil tvrdě od modré čáry a americký brankář jeho pokus pouze vyrazil před sebe, ale Zinoviev v dorážky neuspěl.

10:05
    Rusko je opět v útočném pásmu, ale Nikolišinův pokus mezi tři tyče nezamířil.

10:30
    Poprvé dnes je vyloučen někdo z Ruska a je tím Lauta.

10:54
    USA již hraje v plném počtu a začíná tak jejich přesilová hra.

11:46
    USA právě vstřelilo branku!

Přečkali čtyři oslabení a nakonec sami v přesilové hře skórují. NICK SCHMALTZ dostal puk po zmatku v brankovišti až za čáru a otevírá tak skóre zápasu. Asistence: Joey Dudek

11:59
    Krátkce po inkasovaném gólu je vyloučen Lazarev (RUS) za hru vysokou holí.

12:40

Také druhá přesilovka USA končí brankou, JOEY DUDEK dokázal navýšit vedení svého týmu, které je rázem dvougólové. Asistence: Nick Schmaltz, Jack Dougherty

12:41
    V čase druhého gólu jsou vyloučení Dougherty (USA) a Cvetkov (RUS), oba za hrubost.

13:30
    V tomto utkání zatím sledujeme mnoho vyloučení na obou stranách, zatím právě hra v přesilovkách udává rozdíl ve skóre.

15:00
    Rusové se dostali až k zakončení, ale Kodolovova střela nenadělala Nedeljkovičovi větší problémy.

16:45
    Boltanov (RUS) dostává dvě minuty a ruská obrana tak musí zbystřit. Přesilové hry Spojených států jsou dnes totiž velmi účinné.

17:10
    Snivey se sám dostal přes celou obranu, ale v zakončení nebyl přesný.

18:45
    Rusko hraje v plném počtu.

20:00

První třetina utkání mezi USA a Ruskem je za námi, v úvodu této periody měli Rusové několik přesilových her, ale nakonec žádná z nich nebyla využita. Naopak hned první dvě přesilové využili hráči USA, konkrétně Nick Schmaltz a Joey Dudek.

Před druhou třetinou tak mají mnohem lepší výchozí pozici hráči USA.

20:01

20:30
    Hned v úvodu druhé třetiny se Rusové natlačili do útočného pásma a Nasybulin také vypálil od modré čáry. Tomuto střeleckému pokusu však předcházela přihrávka rukou a tak se celá akce přerušila.

21:00
    Rusové ve druhé části puk soupeři nepůjčili, ale zatím jejich snažení nevedlo k žádné větší akci.

21:29
    Cvetkov (RUS) sice získal puk, ale nedokázal se dostat do nebezpečného prostoru.

22:02
    Nyní už Cvetkov dobrou přihrávkou hledal před bránou Vovčenka, ale ten v ten nejhorší moment podklouzl a upadl.

22:09
    Vypadá to, že bez vyloučení se neobejdeme ani ve druhé třetině. Rosburg (USA) dostává dvě minuty za podražení.

22:20
    Bezprostředně po buly vypálil tvrdě Nasybulin, ale Nedeljkovic zasáhl dobře.

22:45
    Keegan tvrdě narazil na mantinel Bojkova, ale ten se dokázal rychle vrátit do hry a nezůstal tak dlouho otřesen.

23:30
    Američané velmi dobře brání a ve svém oslabení nemají téměř žádný problém, navíc jejich napadání komplikuje Rusku rozehrávku.

24:09
    USA hrají v plném počtu.

24:35
    Dougherty se dostal ke střele, ale Korobov zasáhl dobře nohou a vyráží jeho pokus.

25:39
    Boltanov (RUS) dostává dvě minuty za sekání a tým Spojených států může opět navýšit své vedení.

26:05
    Také ruský tým se zatím brání dobře.

26:43
    Naopak právě Rusové zaútočili, ale kotouč podél mantinelu pouze vyvezli a ke střele tak nedošlo.

27:39
    Přesilová hra USA je u konce, vyloučený Boltanov je na ledě.

28:30
    Milan si vyměnil kotouč s Malmquistem a ten se ještě snažil přihrát na lépe postaveného Wagnera, ale to již bylo trošičku přes čáru.

29:45
    Ilja Dervu zachránil puk na útočné čáře, ale jeho následná střela úspěch nepřinesla.

30:44
    Rusko právě vstřelilo branku!

Aktivita z posledních minut se Rusku vyplatila, tvrdou střelou pod horní tyč se trefil ALEXEJ SLEPTSOV. Rusové tak v polovině utkání dokázali snížit a tím se nám zápas hodně zdramatizuje. Bez asistence

32:00
    Rusku gól evidentně prospěl a nyní jsou tak aktivní, Svečnikov se sám snažil prodral do útočné třetiny až od vlastní brány, ale nakonec se mu to nepodařilo.

33:20
    Nedeljkovic dokázal fantastickými zákroky podržet svůj tým, Kodolov a ani Vovčenko nedokázali dostat kotouč za amerického brankáře.

33:58
    Opět byl americký gólman v jednom kole, opět však dokázal svou lapačkou zachytit dělovku Boltanova.

35:04
    Navíc je vyloučen za hákování Wagner (USA) a šance na srovnání se tak Rusku ještě zvyšuje.

35:10
    Jenže přesilová hra trvala pouze šest vteřin, Lazarev se také provinil hákováním a bude se tak hrát ve čtyřech.

35:40
    Ve hře čtyři na čtyři se hraje opravdu hodně rychlý hokej, hra se stěhuje z jedné strany na druhou a toto se musí divákům líbit.

36:23
    Je tu další vyloučení a s ním také přesilová hra čtyři na tři po Rusko, vyloučením je Nardella (USA).

37:00
    Velmi dobře se však americká trojice brání a zřejmě se dokáže ubránit.

37:04
    Wagner je na ledě a hraje se tak ve čtyřech na obou stranách.

37:10
    To však trvalo pouze šest vteřin, také Lazarev je na ledě a pokračuje tak klasická přesilovka Ruska.

38:00
    Lazarev vypálil, se Nedeljkovic se překvapit nenechal.

38:23
    Po delší době jsou oba týmy kompletní.

39:00
    Plyne poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, na dvě minuty odchází Haydon (USA) za sekání. Navíc osobní desetiminutový trest za nesportovní chování dostává Vovčenko (RUS).

40:00

Ve druhé třetině se hra Ruska mnohem více zlepšila a výsledkem bylo také snížení, o které se postaral ve 31. minutě Alexej Sleptsov. Rusko tak dokázalo snížit a rázem je tak vše otevřené.

Třetí třetina jistě nabídne zajímavý boj a přesně s úvodním buly ve třetí periodě začne také náš textový přenos.

40:01

40:48

Tak tomu se říká vstup do třetiny jako z učebnice, Rusové vstoupili do závěrečné třetiny výhodou přesilové hry a RADEL FAZLEJEV dokázal kotouč dostat z blízkosti brány do sítě a vyrovnat. Asistence: Maxim Lazerev, Eduard Nasybulin

42:10
    Američanům se jasně nelíbí ztráta dvougólového vedení a okamžitě se tak snaží dostat do útočné třetiny.

43:00
    Phelps si sám nahodil kotouč do útočné třetiny a sám se ho snažil také dojet, jenže marně.

45:12
    Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Ljamkin (RUS).

46:19

Američané se vrací do vedení a to sebou nese obrovskou radost na jejich střídačce. Od modré čáry napřáhl JACK DOUGHERTY a jeho střela k pravé tyči se dostala až za záda Korobova.

46:53
    Nyní si však hokejisté USA pomohli zakázaným uvolněním.

47:30
    Malmquist a Wagner dobře zapracovali v obranném pásmu a otáčí hru směrem k ruské bráně.

49:16

Rusko sice dokázalo v úvodu třetí třetiny vyrovnat, ale Američané se dvěma brankami dostávají do pohodlného vedení. JOSEPFH SNIVELY projel kolem Korobova a přestože první zakončení ještě ruský brankář vyrazil, tak při následné dorážce neměl nárok. Asistence: Kyle Connor

50:06
    Američané jsou nyní jasně na koni, aktivní Haydon podržel kotouč v útočném pásmu a dokázal i vystřelit, ale puk letěl těsně vedle brány.

51:00
    Rusko se marně snaží dostat k zakončení, jejich soupeř nyní předvádí výbornou hru a kontroluje výsledek.

51:40
    Rusům se nyní podařilo nahodit kotouč do pásma, ale moc dlouho se tam neudrželi. Nedeljkovic vybruslil z brány a pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

53:28
    Bittner vypálil z pravého kruhu do prostoru ruské brány a Korobov nepředvedl příliš jistý zákrok. Američané se snažili situaci využít, ale rozhodčí trošičku předčasně pískl do píšťalky a to samozřejmě Američany rozčílilo.

55:00
    Lauta (RUS) se dostal ke střele z velkého úhlu, ale jeho protiútok brankou nekončí. Nedeljkovic vyráží kotouč pravým betonem a nikdo z dalších ruských hráčů nebyl poblíž, aby puk do sítě dorazil.

55:49
    Čas se Rusku velmi výrazně krátí, ale stále se hokejisté z této země nevzdávají a snaží se s výsledkem něco udělat.

56:40
    Na ledě začíná emoce stoupat a to především u Rusů. Na ledové ploše zůstal ležet jeden z Američanů, ale bude podle všeho v pořádku.

57:30
    Hraje se hodně u mantinelu a to pochopitelně vyhovuje Američanům, kteří mají dvougólový náskok.

57:58
    Milan (USA) v pohodě vyhodil kotouč do útočné třetiny, ale nikdo z jeho spoluhráčů se za pukem nehnal.

58:37
    Rusové se tlačí do zakončení, ale Nedeljkovic si z ničeho hlavu nedělá. Před Fazlejevem v pohodě schoval kotouč a hru přerušil.

59:22
    Svečnikov si zbytečně po odpískání dovoluje na amerického brankáře a to samozřejmě sebou nese vlnu emocí.

59:22
    Rusko si bere oddechový čas.

59:22
    Haydon (USA) a Svečnikov (RUS) dostávají za společnost strkanicí dvě minuty.

59:45
    Nasybulin (RUS) je vyloučen v samém závěru na dvě minuty za nedovolené bránění.

60:00

Je za námi první utkání druhého dne Memoriálu Ivana Hlinky, zápas v Piešťanech lépe zvládli Američané, kteří se dostali v 1. třetině do vedení 2:0. Hosté ve druhé části snížili a hned v úvodu té poslední srovnali. Jenže ve 47. a 50. minutě hokejisté USA vstřelili další dvě branky a utkání rozhodli. Dnes se hrálo hodně ostře a k vidění bylo několik vyloučených hráčů.

Nejlepším hráčem Ruska je vyhlášen Fazlejev, na druhé straně dostává cenu brankář USA Nedeljkovic.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (16:11:52)

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 12. Schmaltz (Dudek), 13. Dudek (Schmaltz, Dougherty), 47. Dougherty, 50. Snively (Connor) – 31. Sleptsov, 41. Fazlejev (Lazerev, Nasybulin)

Rozhodčí: Goga, Stano – Tvrdoň, Výleta