Club Bruggy – Waregem 1:1 (kon.) | Anderlecht – Gent 4:1 (kon.) | Genk – Standard 0:2 (kon.)
RSC Anderlecht
4:1 (2:0)
KAA Gent
Neděle 11.08.2013, 18:00 • Constant Vanden Stock, Brusel (kapacita 28361 míst) • Belgická Jupiler Pro League

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou! (19:58:02)

Držení míče: 55%-45%

Dnešní utkání sice v prvním poločasu bylo hodně skoupé na šance, i tak se ale domácí mohli dvakrát radovat, když se ve 32. minutě prosadil Sacha Kljestan a o dvě minuty na to něj navázal Dennis Praet. Další branky přidávali bruselští ve druhém poločase, když se ve 49. minutě prosadil Massimo Bruno a v 78. minutě po krásné individuální akci střídající Frank Acheampong. Čisté konto Protovi smazal až v poslední nastavení minutě Nicklas Pedersen. Anderlecht tak splnil očekávání, porazil Gent 4:1 a posouvá se tabulkou směrem vzhůru.

90+2
    Gent právě vstřelil branku!
    A čestný úspěch opravdu přichází! Proto nezasáhl dobře proti centru z pravé strany, míč v podstatě připravil k zakončení NICKLASI PEDERSENOVI, pro kterého nebyl žádný problém uklidit míč do odkryté části branky!

90+1
    Všichni na stadionu už očekávají konec, hosté se ještě snaží o čestný úspěch.

90
    Sudí Delferiere nastaví v dnešním zápase 2 minuty.

89
    Suarez se snažil hlavou vystřelit, byla ale dobře bráněn.

88
    Dlouhý nákop až z vlastního pokutového území si málem našel Acheampong, u míče byl ale dříve Boeckx.

88
    Rohový kop pro hosty.

86
    Suarez se snažil vymyslet nějakou kulišárnu, hostující obránci mu zneškodnili skórovat.

84
    Utkání už se pouze dohrává, hosté by už nejradši byli ve sprchách, bruselští se ještě snaží přidat nějakou branku.

82
    A jde rovnou o dvojí střídání, pro dnešek mají odpracováno střelci branek Dennis Praet a Massimo Bruno, místo nich si zahrají Gohi Bi Cyriac a Deemy De Zeeuw.

82
    Bruno vybojoval rohový kop, ještě před jeho rozehráním ale proběhne střídání domácích.

81
    Proto si připisuje snadný zákrok proti střele Kagého.

80
    Stále ještě není konec, hosté by tak neměli polevovat, pokud z Bruselu nechtějí odjet s neradostným "bůrem".

79
    Cendros dostává za faul na unikajícího Acheamponga žlutou kartu.

78
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Rychlý brejk domácích končí čtvrtou brankou v síti Boeckxe, FRANK ACHEAMPONG si vzal míč od Prota na vlastní polovině, po pravé straně postupoval až do pokutového území, kde se uvolnil krátkou kličkou a přesnou střelou na vzdálenější tyč přidává čtvrtou branku Anderlechtu!

78
    Rohový kop Gentu zahraje Dejaegere.

Adam Lacek

Branky: 32. Kljestan, 34. Praet, 49. Bruno, 78. Acheampong – 90+2. Pedersen

Karty:   45. Kouyate (AND) – 14. Diogo (GNT), 63. Asare (GNT), 69. Gonzalez Pirez (GNT), 79. Cendros (GNT)

RSC Anderlecht: Proto – Gillet, Kouyate, Nuytinck, Deschacht – Bruno (82. De Zeeuw), Milivojević, Kljestan, Suarez – Praet (82. Bi Cyriac) – Armenteros (67. Acheampong)
    KAA Gent: Boeckx – Cendros, Zukanović, Gonzalez Pirez, Diogo – Asare, Hubert (59. Kagé), Neto – Yaya (77. Kola), Pedersen, El Ghanassy (59. Dejaegere)

Rozhodčí: Delferiere – De Neve, Cremers