Prešov – Bardejov 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 5:2 (0:1 po s.n.) | Spišská N. Ves – Miskolc 4:1 (kon.)
Litvínov – Kladno 2:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Benátky n/J 4:5 (0:2 po s.n.) | Piešťany – Pavlodar 3:4 (kon.)
Šumperk – Havířov 3:4 (kon.) | K. Vary – Landshut 5:3 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 5:3 (kon.)
Břeclav – Senica 6:0 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 8:4 (kon.) | Beroun – Kadaň 5:4 (1:0 po s.n.)
Znojmo – Jihlava 5:4 (kon.) | Litoměřice – Most 3:1 (kon.) | Olomouc – Třebíč 3:1 (kon.)
Přerov – Opava 0:7 (kon.) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
HK Nový Jičín
Úterý 13.08.2013, 18:00 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý podvečer ze vsetínského Lapače. Dnes tady proběhne další ze série přípravných utkání, domácí VHK Vsetín přivítá hosty z Nového Jičína, pro které to bude teprve první přípravný zápas. Vsetínští hokejisté mají za sebou úspěšný start do přípravného období. Ve svém prvním představení dokázali porazit celek SHK Hodonín celkem jasným rozdílem pěti branek. Jak to dopadne dnes je ve hvězdách, sledujte onlajn přenos.

Oba týmy už jsou na ledě a nic tak nebrání začátku utkání.

VHK Vsetín: Plšek – Farda, Žák, Báchor, Hradil, Tichý, Vodák, Valentík, Žabčík – Ambruz, Vaněk, Mikšovský, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Kajaba, Valigura, Daněk, Štrbík, Baroš, Podešva, Vítek.

HC Nový Jičín: Kozák – Horák, Štěpják, Andrýsek, Pelikán, Putniorz, Brynecký, Skaloš, Martinčík, Vašut, Macháček, Fišera, Hanák, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Rozhodčí: Husička – Laczko,.

00:01

0:20
    Hned v úvodu se domácí pustili do útočení, od mantinelu vyslal Ambruz puk na Kozáka, ten ho viděl a v pohodě vyrazil levým betonem.

1:50
    Domácí jsou stále na puku, v šachu je však drží aktivní obrana jičínských.

2:25
    Také domácí hrají velmi aktivně a hosté mají problémy z rozehrávkou.

3:01
    Když už se hosté dostali do útočného pásma počínal si příliš aktivně Hanák a jde si tak odsedět dvě minuty za hákování.

3:40
    Mikšovský zavezl puk do útočného pásma, předal ho Fardovi, jehož rána prosvištěla těsně nad Kozákovou klecí.

4:00
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    Vaněk vybojoval v rohu kluziště puk, poslal ho na modrou na Fardu, ten ho ještě posunul na MARTINA AMBRUZE, který střelou nad vyrážečku překonal hostujícího gólmana. Asistence: Jiří Farda, Daniel Vaněk.

4:40
    Další přesilovka pro domácí, Chvostek jde na dvě minuty opět za hákování.

5:30
    Domácí operují v útočném pásmu.

6:20
    Hosté jdou do tří, Dušan Pelikán se provinil faulem kolenem.

7:10
    Po tom co si Ambruz dělal v útočném pásmu doslova co chtěl, se k puku dostal Farda a další ránou orazítkoval drvno. Hosté jsou ve čtyřech.

8:20

9:00
    Ojedinělý výpad hostí řeší jistým zákrokem Plšek.

9:25
    Střelu od modré Plšek vyrazil, následná dorážka Štěpjaka mířila mimo vsetínskou svatyni.

9:44
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Martinčík přihrál zpoza brány volnému expřerovskému PAVLU HANÁKOVI, který střelou do odkryté poloviny brány srovnává stav na 1:1. Asistence: Václav Martinčík, Petr Macháček.

10:30
    V dobré šanci se ocitl David Vítek, jeho střela z první však byla tečována nad branku.

11:40
    Kajaba situaci dva na jednoho vyřešil střelou mimo branku. Velká šance pro domácí.

12:18
    Také hosté si zahrají přesilovou hru, za pád pod nohy jde na dvě minuty Tomáš Vodák.

13:44
    Sám před Plškem se objevil Pavel Hanák, nedokázal však propasírovat puk za záda domácího gólmana.

13:36
    Hosté zatím drží domácí v obraném pásmu, ale všechny jejich pokusy s klidem řeší Plšek.

14:18
    Domácí jsou v plném počtu, hosté sice zahrozili, ale na gól to nestačilo.

15:05
    Další pokus hostí, kteří jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, končí opět u Plška.

15:30
    Teď zaútočili i domácí, Vojtěch Baroš poslal hezkou přihrávku před bránu na Štrbíka, jehož teč Kozák se štěstím vyrazil.

16:50
    Branecký s Pelikánem teď udělali průvan v domácí obraně, vše opět zklidňuje Plšek.

18:00
    Hraje se teď především ve středním pásmu.

19:05
    Vypadá to že oba týmy budou s průběžným výsledkem spokojeny a třetina se už jen dohrává.

20:00

Úvodní část přinesla vyrovnaný hokej, prvních deset minut byli aktivnější domácí, poté iniciativu přebrali hosté a podařilo se jim tak vyrovnat stav. Jinak byl k vidění docela pohledný hokej plný zajímavých momentů. Další třetina začne přibližně 18:45.

20:01

20:40
    Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, dobrou šanci připravil Ambruz, skóre se však nemění.

22:15
    Podivný odraz puku o mantinel řeší Kozák přerušením hry. Vhazuje se po jeho levici.

23:02
    Hosté vypadají, že neví, kteří jsou a domácí tak zakládají jeden útok za druhým. Teď zakázané uvolnění hostí.

24:23
    Z ojedinělé akce se hosté ujímají vedení! PAVEL ZEDNÍK si najel na střed, vystřelil, puk se mu však od brusle obránce vrátil zpátky a druhá střela už mířila nad Plškovu lapačku. Bez asistence.

26:00
    Uhlár se dostal do slibné šance, když z pravé strany udělal kličku do středu kluziště a švihem vystřelil, Plšek však tentokrát úspěšný.

26:57
    Hanákovu střelu vyráží Plšek do ochranné sítě.

27:29
    Hosté v ofsajdu.

27:55
    Nepřesnost na domácích hokejkách – icing.

28:39
    Excelentní přihrávku dostal RENÉ KAJABA, který se řítil sám na Kozáka a jeho střela nad lapačku nakonec propadla do brány.

30:47
    Další přesilovka pro domácí, k zdržování hry se přiznal Felix Horák.

31:10
    Domácí se zatím k ničemu nedostali.

31:45
    Žákovu střelu od modré Kozák viděl a neměl s ní problémy.

32:04
    Hosté jdou znovu do tří, tentokrát je oslabuje Vašut, který odchází na dvě minuty za hákování.

32:40
    Domácí hrají přesilovku jako parta vysokoškolských profesorů a ke střele se nikdo nemá.

32:47
    Hosté ve čtyřech.

33:20
    Tlak domácích pokračuje, přišly i nějaké střely, žádná však neměla gólové parametry.

34:04

36:00
    Poslední dvě minuty ve znamení exjuniorské lajny domácích, která dlouho držela hosty v šachu, gólu se však domácí nedočkali ani po pěkné Barošově střele.

37:07
    Mikšovský oslabuje zelenožluté a hosté tak mají možnost jít do vedení.

37:53
    Až teď se novojičínským podařilo usadit v útočném pásmu a hned z toho je velký závar před Plškem.

38:40
    Zedník dostal přihrávku před bránu, kde byl úplně sám, z první však Plška ve velké šanci nepřekonal.

39:55
    Domácí se s koncem třetiny dostali ještě do šance, Kozák pozorný.

40:00

I druhá třetina přinesla po jednom gólu na každé straně a do kabin se tak jde opět za nerozhodného stavu. Domácí však dokázali neproměnit už dvě dvojnásobné přesilovky. Poslední část se započne přibližně v 19:32.

40:01

40:30
    Opatrný vstup do třetiny od obou týmů.

41:20
    Tichý vystřelil od modré, jeho střelu vyrazil Kozák přesně na hokejku MARTINA VALIGURY, pro kterého už nebyl problém dostat puk do sítě a domácí znovu do vedení. Asistence: Juraj Tichý

43:20
    Domácí i nadále aktivní.

44:03
    Zakázané uvolnění domácích.

44:34
    Nepřesnost i na druhé straně, novojičínští v ofsajdu.

45:00
    Hosté si zahrají přesilovku, za podražení jde na trestnou lavici Stanislav Báchor.

47:00
    Hosté v přesilovce nevymysleli vůbec nic a více na puku byli vsetínští hokejisté.

47:33
    Vsetínští operovali v útočném pásmu, puk se najednou ocitl u Vaňka, který z mezikruží sice nedokázal překonat Kozáka, tomu však touš vypadl a pro takového střelce jakým je MARTIN AMBRUZ už nebylo problém doklepnou puk do brány. Asistence: Daniel Vaněk.

48:29
    Velmi ostrým faulem se prezentoval hostující Chvostek, který poslal k ledu lednoho z domácích hráčů. V tom samém čase vyloučen jičínský Putniorz za nesportovní chování. Hosté dvě minuty ve třech.

49:38
    Obrovský závar před Kozákovou brankou, který končí potyčkou Vašuta s Macháčkem, když Vašut zákeřně napadl Brezániho v brankovišti a Kajaby, který se rozhodl bránit svého spoluhráče. Všichni jdou posedět za hrubost.

50:06
    Vsetínská kombinace došla až na modrou k PETRU HRADILOVI, který výstavní střelou do šibenice zvyšuje vedení domácích. Tahle střela by mohla kandidovat na Zlatou hokejku. Asistence: Tomáš Žabčík, Vojtěch Baroš.

50:37
    Hosté v pěti.

51:50
    Hra se teď po předcházejících krušných momentech trošku uklidnila.

52:20
    Tomanovu střelu od modré s přehledem chytá Plšek.

52:07
    Novojičínští teď doslova vyšachovali vsetínskou obranu. Uhlár se prokličkoval před Plška do velmi nadějné pozice, všichni čekali střelu ale hostující útočník ještě vymyslel nečekanou zadovku na VÁCLAVA MARTINČÍKA, který vymetl pavučinu v Plškově bráně. Asistence: Adam Uhlár.

55:00
    K vidění je teď pěkný hokej, především domácí hokejisté se snaží přidat ještě branku a tak není o hezké kombinace v obraném pásmu jičínských nouze.

56:40
    Nepřesnost v domácí rozehrávce končí střelou Macháčka, ten však trefil Plška přímo do hrudi.

57:45
    Vojtěch Baroš (VSE) se ocitl už v několikáté šanci, dnes mu však štěstí nepřeje a tak dál zůstává bez vstřeleného gólu.

58:56
    Vhazování před Kozákem.

59:59
    Vsetín dohrával zápas v ponechané výhodě, hru však v útočném pásmu pouze kontroloval a došel si tak pro druhé vítězství v přípravě.

60:00

Domácí si připsali další vítězství v přípravě, když tentokrát porazil Nový Jičín 5:3. Tato výhra se nerodila snadno, ve třetí části však domácí dokázali odskočit na rozdíl dvou branek a vítězství si pohlídat. Na konci se jely 3 samostatné nájezdy v nichž hosté zvítězili 2:0.

Ode mne je to dnes vše, z Lapače přeji příjemný úterní večer. (20:15:29)

Ondřej Konvičný

Branky a nahrávky: 4. Ambruz (Farda, Vaněk), 29. Kajaba, 42. Valigura (Tichý), 48. Ambruz (Vaněk), 51. Hradil (Žabčík, Baroš) – 10. Hanák (Martinčík, Macháček), 25. Zedník, 53. Martinčík (Uhlár)

VHK ROBE Vsetín: Plšek – Farda, Žák, Báchor, Hradil, Tichý, Vodák, Valentík, Žabčík – Ambruz, Vaněk, Mikšovský, Hruška O., Brezáni, Kajaba, Valigura, Daněk, Štrbík, Baroš, Podešva, Vítek.
    HK Nový Jičín: Kozák – Horák, Štěpják, Andrýsek, Pelikán, Putniorz, Brynecký, Skaloš, Martinčík, Vašut, Macháček, Fišera, Hanák, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Rozhodčí: Husička – Laczko, Novák.