Ingolstadt – Zug 4:0 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Jokerit – Färjestad 0:2 (kon.)
HC Slovan – Chomutov 5:3 (kon.) | Vienna Capitals – Sparta 2:1 (3:1 po s.n.) | Djurgården – TPS 5:4 (1:0 po s.n.)
HV71 – Kuopio 1:2 (kon.) | Linköping – JYP 2:5 (kon.) | Brynäs – Tappara 2:1 (kon.)
Bern – Pardubice 0:3 (kon.)
ERC Ingolstadt
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
EV Zug
Čtvrtek 15.08.2013, 14:30European Trophy

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (16:49:16)

Je dobojováno! Domácí ERC Ingolstadt nedopustil v poslední části žádné překvapení, naopak přidal další dvě branky a po zásluze v dnešním utkání vítězí. Zároveň si tak domácí připisují druhé vítězství v druhém zápase evropské trofeje. To je pro německý celek výborný start!

60:00

59:50
    V zápase se už nic nestane, domácí gólman Janka udrží čisté konto.

58:40
    S tresty se roztrhl pytel. Patrick Hager dostává další dvě minuty za zdržování hry vystřelením puku mimo hřiště. Na domácí čeká ještě maximálně minuta oslabení ve třech.

57:47
    Domácí ve čtyřech.

57:34
    Domácí Derek Hahn dostává dvě minuty za sekání. Hosté budou mít zkrácenou přesilovou hru čtyři na tři.

56:59
    Hosté mají zatím při hře čtyři na čtyři více šancí. Marcus Janka však dělá maximum pro to, aby udržel svůj čistý štít.

56:38
    A je po přesilovce. Corsin Casutt inkasuje dvouminutový trest za sekání. Bude se tak hrát čtyři na čtyři.

55:47
    Patrick Hager vidí dvě minuty za faul loktem. Přesilovka pro hosty, dočkají se alespoň čestného gólu?

54:36
    ERC Ingolstadt diktuje tempo hry, Zug se nemůže dostat na puk.

53:38
    Velká šance Allessia Bertaggia. Útočník švýcarského Zugu ovšem nedokázal potrestat chybnou rozehrávku domácího gólmana. Janka byl zcela mimo svoji bránu, Bertaggia však před prázdnou bránou netrefil ideálně puk.

52:46
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Další využita přesilová hra domácího celku znamená již čtvrtou branku v síti švýcarského Zugu. Travis Turnbull udržel puk v útočném pásmu, ten se následně přes dva domácí hráče dostal až k osamocenému JOHNU LALIBETEOVI, který s nutnou porcí štěstí prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Tim Hambly, Jared Ross.

51:25
    Tim Ramholt je vyloučen za podražení, přesilovku si vyzkouší znovu domácí.

51:12
    Přesto to mohlo být už jen o dvě branky! Gólman domácího mužstva Marcus Janka však skvělým zákrokem vynuloval pokus Lina Martschiniho z pravého křídla.

49:13
    Přesilovka nakonec nevyužita, což ale Ingolstadt nemusí příliš mrzet. Deset minut před koncem drží luxusní náskok tří branek.

47:13
    Rob Schrempp je dalším vyloučeným hráčem, provinil se hákováním. Přesilovka pro domácí Ingolstadt.

46:58
    Šarvátka mezi Jean Frnacois Boucherem a Alessandrem Chiesem končí trestem 2+2 minuty za hrubost pro oba hráče, pokračuje se v pěti hráčích na každé straně.

46:06
    Třetí branka v síti hostujícího Bouchera nejspíš definitivně láme odpor hostujícího mančaftu. Po pěkném ťukecu mezi Patrickem Köppchenem a Robertem Sabolicem se k puku dostal ALEXANDER OBLINGER a nekompromisně ho napálil za záda přesouvajícího se Bouchera. Ten byl bez šance. Asistence: Patrick Köppchen, Robert Sabolic.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 3. Bouck (Periard, Conboy), 35. Boucher (Turnbull), 47. Oblinger (Köppchen, Sabolic), 53. Lalibete (Hambly, Ross)

ERC Ingolstadt: Janka (Pielmeier) – Bouck, Hahn, Laliberte, Ross, Sabolic, Hager – Classen, Périard, Conboy – Turnbull, Hambly, Dinger – Oblinger, Schopper, Köppchen – Boucher, Barta, Patočka, Schütz.
    EV Zug: Boucher (Hauser) – Lindemann, Diem, Casutt, Schremp, Bertaggia, Sutter – Lammer, Ramholt, Chiesa – Christen, Fischer, Hutchinson – Martschini, Erni, Alatalo – Schmuckli, Schneuwly, Dünner, – Lüthi.