Třinec – Vítkovice 4:1 (kon.) | Kolín – Havlíčkův Brod 2:3 (po s.n.) | Mladá Boleslav – Znojmo 6:6 (kon.)
Třebíč – Šumperk 3:2 (kon.) | Beroun – Most 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 3:1 (kon.)
Přerov – Břeclav 3:4 (0:1 po s.n.) | Piešťany – SHK Hodonín 4:3 (1:0 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 6:2 (kon.)
Technika Brno – J. Korea 1:3 (kon.) | Bílina – Děčín 6:1 (kon.)
HC Technika Brno
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Jižní Korea
Čtvrtek 15.08.2013, 18:00 • haly dětí a mládeže Brno • Přípravné zápasy

Je dobojováno. Korea nakonec tento zápas zvládla a Technika prohrává na domácím ledě 1:3. Rozhodla jednoznačně první třetiny, kde se hostům dařilo. Od druhé části se hra Brna zvedla a přicházely i šance. Jenže Mitsuaki vše pochytal a zabránil několika tutovkám. Především ve třetí třetině za stavu 1:2 vytáhl mnoho klíčových zákroků. Tolik tedy utkání z Brna, přihlásím se opět v úterý na utkání Technika – Prostějov. (20:06:53)

60:00

59:15
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. MICHAEL SWIFT trefuje z půlky hřiště prázdnou bránu a Korea tento zápas nakonec dotáhne do vítězného konce. Bez asistence.

58:50
    Čas na poradu pro tým Romana Kaňkovského. Vypadá to, že Vrba zůstane na střídačce. Brňané to zkusí v šesti.

57:32
    Ani teď to není gól. Matouš sice prostřelil Mitsuakiho betony, ale do kotouč si to místo do brány zamířil těsně vedle levé tyče. Dvě velké příležitosti Brna zůstávají nevyužity.

56:23
    David Brine dává Brnu naději na vyrovnání, je vyloučen za krosček.

56:02
    Až nyní Martin Zábranský sám před bránou a lapačka Mitsuakiho se vymrštila do vzduchu v pravou chvíli. Parádní zákrok, kterému uznale pokynul i brněnské útočník.

55:52
    Hraje se prakticky bez přerušení, hra má svižné tempo, jen bohužel postrádá nějaké šance.

52:02
    Dvakrát se zjevil zcela sám před Vrbou Bin Ishioka, ale ani nadvakrát mladého brněnského brankáře nepřekonal.

50:42
    Lukáš Hnilička vyloučen za hákování.

50:00
    Na Technice je už vidět menší únava, dnes hrají již druhý zápas v řadě po pár dnech tréninků na ledě. Korejci navíc dobře brání hubený výsledek.

47:50
    Hostům se přesilová hra vůbec nedaří. Technika úspěšně vyhazuje kotouče z obranného pásma.

46:37
    Tomáš Blaha (TEC) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Ukáží hosté domácím, jak se hraje přesilová hra? Fanoušci doufají, že ne.

46:23
    Hosté se ubránili.

44:23
    Hyun-Bin Ko inkasuje dvě minuty za hákování. Technika bude hrát přesilovou hru.

44:10
    Jižní Korejci ve třetí části zlepšili svůj pohyb. Od modré čáry pálil Hyeok Kim a Vrba musel zasáhnout lapačkou. Stihl to, skóre se nemění.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které jsme sledovali podstatné zlepšení brněnských hráčů a také zaslouženou odměnu v podobě gólu Buhaje. Domácí mohli i vyrovnat, šancí měli dostatek, ale brankář Mitsuaki ukázal své kvality. Do třetí části má Technika za úkol smazat jednobrankové manko.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 25. Buhaj (Maršálek) – 1. Swift (Brine), 17. Song (Young), 60. Swift

HC Technika Brno: Vrba (Novák) – Habrovec, Maršálek, Klimeš, Štindl, Zapletal, Žalud, Havíř, Odehnal L., Matouš, Zábranský, Boček, Čtvrtníček, Hnilička, Buhaj, Benýšek, Blaha, Odehnal V., Telesz, Šedý, Bělohlávek. Trenér: Roman Kaňkovský.
    Jižní Korea: Inoue Mitsuaki (Hyun-Ho Young) – Donghawan Song, Michael Swift, David Brine, Bryan Young, Donghawan Kim, Bin Ishioka, Kon Youske, Hyung-Joo Kim, Hyeok Kim, Kawai Ryuich, Tea-wan Kwan, Chan-Hwi Lee, Jung-Sik Chol, Kwang-Sik Oh, Jun-il Chang, Hyun-Bin Ko, Sung-Joon Lee, You Lee, Jea-Uk Lee, Kwan-Gi Min. Trenér: Yoosung Kim.

Rozhodčí: Homola – Měkýš, Klein