FC Ferreira – Braga 0:2 (kon.)
FC Paços Ferreira
0:2 (0:1)
SC Braga
Pátek 16.08.2013, 21:15 • Estádio Dr. Machado de Matos • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Přeji krásný páteční večer a vítám Vás u zahajovacího utkání nové sezony nejvyšší portugalské Primeira Liga mezi domácím celkem FC Pacos Ferreira a hosty SC Braga. Úvodní výkop je stanoven na 21:15.

Domácí celek obsadil v minulé sezoně 3. příčku s 54 body a díky tomu se kvalifikoval do finální fáze předkola Ligy mistrů, kde se utká o postup se Zenitem Petrohrad. První utkání budou hrát na domácí půdě. V přípravném období se Pacosu Ferreira moc nedařilo, své zápasy většinou prohrával například 0:2 s mistrem z Porta. V kole druhém zavítá dnešní domácí celek na hřiště Olhanense.

Hosté z Bragy skončili za svým dnešním soupeřem o jednu příčku vzadu s 52 body a to jim stačilo "jen" na finální fázi předkola Evropské ligy, rumunský tým Pandurii Targu Jiu bude jejich sokem o postup. Přípravné období šlo hráčům Bragy lépe a většinu svých soupeřů porazili. Ve 2. kole Braga přivítá na svém kolbišti celek Belenenses.

V minulou sezonu se dnešní soupeři setkali dvakrát. První zápas vyhrál Pacos Ferreira na domácí půdě 2:0. V odvetném utkání Braga podlehla na svém hřišti 2:3.

Na trávníků právě probíhá slavnostní zahájení nové sezony.

1

2
    Antonio v tlaku odkopává míč do zámezí.

3
    Na středu hřiště Mauro fauluje Miguela.

4
    Další ostrý zákrok na druhé straně, Leao si vyšlápl na Joaozinha.

5
    Obě družstva se zatím do útoku moc nehrnou a své útoky zakládají z hloubi svého pole.

6
    V ofsajdové pasti načapán Edinho.

7
    Jose z levé strany přihrává míč na Poulsena, ale k němu rychle přistupuje Baiano a o míč ho připravuje.

8
    Zezadu posílá Santos k zemi Edinha. Rozhodčí vše řeší jen domluvou.

9
    U rohového praporku Pardo bojuje o své místo na hřišti s Antoniem, který míč odkopává do autu.

10
    Útočný faul Poulsona na Coelha při vzdušném souboji.

11
    Při souboji Oliveira hlavou naráží do hlavy Micaela, ten je otřesen a musí být ošetřen mimo hrací plochu.

13
    Už se pokračuje ve hře. Přímý kop získává Braga za faul Arnolina.

14
    Další pád hráče Bragy. Nyní na zemi leží Carlos.

15
    V postavení mimo hru nachytán Pardo.

16
    Ze středu hřiště se Micael pokouší najít Alana, ale míč letí moc vysoko a končí za brankou.

17
    Na hranici vápna se krásně uvolnil Edinho a levačkou protahuje Degru, míč se odráží k Pardovi, avšak dorážka míří přímo do brankáře.

18
    Při souboji o míč se míč odráží od Viniciuse do náruče Eduarda, domácí se požadují písknutí malé domů.

19
    Nepřesné roztáhnutí hry předvádí Oliveira, jeho přihrávka na pravou stranu hřiště končí v zámezí.

20
    Po pravé straně se řítí dopředu Baiano a svým pokusem o centr získává rohový kop.

21
    K rozehrání rohu se staví Mauro a nachází hlavu Edinha, který jen o pár centimetrů míjí branku!

22
    Poulsen naráží míč Josemu, který se prodírá do středu hřiště a pravačkou posílá velmi nepřesnou střelu.

23
    Svou bojovností u pravé postranní čáry získává Santos autové vhazování pro svůj celek.

24
    Úder loktem za hlavu předvádí Vinicius, přímý kop pro domácí tým.

25
    Blízko vápna fauluje Antonio Parda, hostům se nabízí skvělá možnost skorovat.

26
    K míči se staví Alan, ale nastřeluje jen hráče ve zdi a míří do zámezí.

26
    Před zahráváním rohu dává hlavní arbitr ještě kázání hráčům v poli.

27
    Braga právě vstřelila branku!
    Rohový kop zahrává Alan a nachází hlavu nabíhajícího PAULA VINICIUSE, který posílá míč neomylně k levé tyči a střílí premierovou branku nové sezony!

29
    Domácí zahrávají svůj první roh utkání, Eduardo bez potíží míč vyráží.

30
    Oliveira chytře obehrává Micaela a uličkou posílá míč na nabíhající ho Poulsona, ten míč nezachytává.

31
    Po levé straně běží do předu Pardo, jeho centr do vápna blokuje domácí obrana do zámezí.

32
    Domácí zahrávají další roh, Leao hlavou netrefuje branku.

33
    Po faulu Leaa padá k zemi Alan.

34
    Další nepovolený zákrok, nyní se ho dopustil Carlos na útočné polovině hřiště.

35
    Zatím se hraje velmi nervózní utkání, můžeme sledovat velmi mnoho nedovolených zákroků na obou stranách.

36
    Hru rukou píská hlavní sudí Alanovi.

37
    Domácí zkouší signál, ale střela Oliveiry končí blokem prvního hráče hostujícího celku.

39
    U postranní čáry se nedovoleného zákroku dopouští Mauro.

40
    Joaozinho rukou stahuje k zemi Caetana, přímý kop pro domácí celek.

41
    Přímý kop posílá do středu dění Jose, avšak bohužel pro domácí nejvýše vyskakuje Vinicius a hlavou posílá míč mimo vápno.

42
    Při pádu hraje míč rukou Edinho, domácí získává další přímý kop z velmi slibné vzdálenosti během pár minut.

43
    Oliveira z přímého kopu míjí bránu jen o fous!

45
    Santos nešikovně tečuje míč, díky tomu Braga zahrává rohový kop.

45+1
    Edinho se při rohu dopouští útočného faulu.

45+2
    V nastavení Leao šikovně uvolňuje Poulsona, který nechává vyniknout Eduarda skokem k levé tyči!

Máme u konce první poločas nové sezony. Obě mužstva se v něm dopouštěla hodně nedovolených zákroků za hranicí pravidel. V 27. minutě jsem taky viděli prozatím jedinou branku utkání, když se hlavou trefil Vinicius. Doufejme, že druhá půle nabídne ještě nějakou tu trefu, započít by měla okolo 22:25.

Před začátkem druhé půle přichází na trávník Huertas Paolo Hurtado a střídá Oliveiru. A u hostů Aderlan Santos nahrazuje střelce branky Paula Viniciuse.

46

47
    Na hranici vápna Rodrigo Antonio posílá k zemi Micaela a vidí za tento zákrok po právu žlutou kartu.

49
    Edinho pravačkou přestřeluje branku.

50
    Na středu hřiště se nedovoleného zákroku dopouští Edinho.

51
    U rohového praporku svádí souboj o míč Rodrigues s Joaozinhem, ten ho přes sebe nepouští a získává míč pod svou kontrolu.

52
    Carlos krásným centrem nachází volného Edinha, ten je však přítomen v postavení mimo hru.

53
    Z velké dálky Hurtado posílá míč velmi daleko od branky Eduarda.

55
    Za ošklivý ostrý skluz na Joaozinha vidí žlutý kartonek Manuel Jose. Joaozihna musí být ošetřen mimo hřiště.

56
    Obránce Bragy už pokračuje ve hře.

57
    Další faul domácích, kterého se doupouští Leao.

58
    Nyní zezadu Alan posílá k zemi Poulsona.

59
    Domácí celek podruhé střídá, Jaime Poulson míří pod sprchy a na trávník míří Carlao.

61
    Velmi zajímavou přihrávku posílá Santos na Parda, ale Pardo nedokáže míč zpracovat.

63
    Coleho fauluje Carlaa a sudí nařizuje volný přímý kop.

64
    K míči se staví Leao a posílá míč přímo do zdi.

65
    Micael načapán v postavení mimo hru.

65
    Alan posílá přesnou přihrávku FELIPE PARDOVI, který s míčem běží po brankové čáře a z úhlu posílá míč pod břevno!

67
    Do samostatné akce se dostává Edinho, ale jeho sprint je přerušen kvůli postavení mimo hru.

69
    Alan posílá centr do vápna, pár centimetrů schází Micaelovi ke vstřelení další branky hostů!

71
    Středem hřiště táhne míč Pardo, avšak Arnolin mu míč bere před vápnem.

73
    Do vápna se neohroženě dostává Edinho a padá k zemi přes Anunciacaoa, rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

74
    Tvrdou střelu zpoza vápna vysílá, Degra s ní má mnoho práce!

75
    Poslední střídání domácích hráčů, Romeu nahrazuje Manuela Joseho.

76
    Přímý kop hostí zahrává Coelha a Degra předvádí další skvělý zákrok.

77
    Šlapák na středu hřiště v podání Maura.

78
    Felipo Pardo, střelec druhé branky, opouští trávník a jeho místo zaujme Salvador Agra.

80
    Až k brankaři posílá přihrávku Alan, který je tísněn protihráči u postranní čáry.

82
    Pokus o narážečku nevychází Leaovi, z první posílá míč na kopačku Coelha.

83
    Při zpracování míče chytají křeče Micaela.

85
    Při odchodu ze hřiště je Ruben Micael vypískán za svou předešlou hereckou etudu, pr minut si ještě zahraje Luis Silva.

86
    Centr Santose tečuje na roh Coelho. Eduardo bere, následný míč z rohu, přímo ve vzduchu.

88
    Zápas se už jen dohrává, Braga se snaží míč držet co nejvíce na svých kopačkách.

89
    Rozběhnutý Leao posílá k zemi Maura.

90
    Další postavení mimo hru ve kterém je nachytán Edinho.

90
    Nastavují se 3 minuty.

90+1
    Při vzdušném souboji Romeu fauluje Agru.

90+2
    Baianova střela z velké dálky míří vysoko nad branku.

90+3
    Na centr Santose nejvýše vyskakuje Leao, avšak nedokáže nasměrovat míč mezi tři tyče.

Skončilo nám utkání 1 .kola portugalské nejvyšší soutěže. Tři body si po právu odváží Braga za svoji aktivnější snahu vstřelit branku. To se jí taky dvakrát povedlo, nejprve v 42. minutě Vinicius hlavou otevřel skore a v 65. minutě upravil na konečných 2:0 dělovkou pod břevno Pardo. Já se s Vámi loučím a u dalšího přenosu na viděnou! (23:16:12)