Motor ČB – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Trenčín – Nitra 2:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nowy Targ 3:4 (kon.)
Chomutov – Litvínov 2:3 (kon.) | Beroun – Tábor 0:0 (zruš.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 (kon.)
Třebíč – Skalica 8:6 (kon.) | Piešťany – Zlín 4:6 (kon.) | Šumperk – Jastrzębie 6:3 (kon.)
Vsetín – Přerov 2:2 (kon.) | Břeclav – Mor. Budějovice 4:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 2:3 (kon.)
Kadaň – Litoměřice 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Benátky n/J 4:1 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 2:2 (2:1 po s.n.)
Val. Meziříčí – Frýdek-M. 5:7 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 6:1 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 2:4 (kon.)
Znojmo – Kladno 7:1 (kon.) | Nymburk – Kobra 4:4 (kon.) | Zvolen – Prešov 7:0 (kon.)
Lausanne – Banská Bystrica 2:0 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:3 (3:0, 1:0, 2:3)
JKH GKS Jastrzębie
Úterý 27.08.2013, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Přípravné zápasy

To je ode mě pro dnešek vše, zase někdy u dalšího online přenosu napočtenou. (20:12:54)

Je konec, Michal Hlinka bekhend neproměnil.

Petr Lipina dává gól o horní tyč a posílá Jastrzebie do vedení.

Aleš Holík mohl rozhodnout, ale nevyšlo mu zakončení.

Pokus Urbanowicze Rozum zastavuje svým i betony.

Jakub Hulva nádherně vymetl horní růžek – 1:1!

Kapica proměňuje, hosté vedou 1:0.

Za Draky jel Lukáš Žálčík. Ale trefil pouze Fećovu lapačku.

První jeli hosté, Zatko trefil pouze Rozumovu masku.

Přichází samostatné nájezdy.

60:00

59:59
    Zakázané uvolnění hostů.

59:22
    Draci právě vstřelili branku!
    Nakonec to zdá se budou fanoušci Draků, kdo se dnes bude radovat poslední. Šumperk po delším pobytu v útočném pásmu dává gól, když MICHAL HLINKA střelou u modré čáry zavěšuje puk pod horní tyč. Asistence: Aleš Staněk.

58:54
    Michal Hlinka se dobře protáhl kolem branky Jastrzebie, těsně minul levou tyč.

58:25
    Draci se delší dobu drželi u branky Feće, ovšem nedostali se ke střele, největší krizi už ale zdá se mají za sebou.

57:34
    Domácí hokejisté se snaží alespoň dostat puk do útočného pásma a držet jej daleko od vlastního brankáře.

57:06
    Na druhé straně kluziště znovu pozorný Rozum.

56:36
    Tak po delší době se ke střele dostal také Šumperk. Pumelici Sedláka od modré ale Feć zastavuje.

55:41
    Šumperk znovu jen vyhazuje k brance polského výběru, domácí se musí rychle stahovat zpět do obrany.

55:15
    Šumperské problémy v obranné třetině pokračují. Hostující tým je očividně při chuti a rád by viděl v dračí kleci další puk.

55:00
    Další vhazování po pravici Kevina Rozuma, ten se v posledních několika minutách hry má co ohánět.

54:26
    Rozum musel vytasit proti střele od modré rameno.

54:16
    Icing Šumperka.

53:43
    Radek Kučera se během oddechového času pokusil o vydechnutí šumperských hokejistů. Ti jsou teď po spršce v podobě třech branek zaraženi.

53:26
    Oddechový čas pro domácí.

52:29
    Jastrzębie právě vstřelilo branku!
    Další sprška pro Salith! Jastrzebie se rozhodlo ukázat své útočné choutky a dává to znát. MACIEJ URBANOWICZ si vybruslil samotný před Rozuma a nádhernou kličkou šumperského gólmana překonal. Draci teď hodně chybují. Asistence: Kapica.

50:15
    A Jastrzebie dává hned vzápětí druhou branku. Samotný na branku unikal rychle PETR LIPINA, který se nemýlil a poslal kotouč přímo mezi betony Kevina Rozuma. 5:2, asistence: Minge, Bordowski.

49:51
    Hostující tým pohotově využívá nabídnutou přesilovou hru. Krásná akce v podání Jastrzebie. MACIEJ URBANOWICZ tečoval puk před Rozumem přímo do sítě. Asistence: Rompkowski, Kapica.

49:29
    Domácí jsou však oslabeni, na dvě minuty za nedovolené bránění si jde sednout Tomáš Sedlák.

49:03
    Draci teď mohou hrát daleko více v klidu, jde to vidět i na celkové hře.

48:00
    Další povedený kousek končí v síti Jastrzebie. Náderná střela Petra Gewieseho od modré se ještě nějakou chvíli povalovala na brankovišti hostujícího týmu, když poté úplně volný puk našel LUKÁŠ ŽÁLČÍK, jenž svou druhou brankou v zápase zvyšuje už na 5:0. Asistence: Gewiese, Hulva.

47:08
    A znovu v popředí gólman Draků. Jastrzebie se snaží protlačit kus černé gumy za jeho záda, zatím neúspěšně.

46:58
    Hostující Kapica zůstal osamělý před domácí svatyní, Rozum si připisuje další úspěšný zákrok.

46:50
    Střelou od modré Rozuma prověřil Zatko.

46:43
    Když už se tým v černooranžových barvách dostal za půlku, zastavil jej ofsajd.

46:23
    O rozehrávku za vlastní brankou se pokouší hráč Jastrzebie, zatím ale núspěšně.

45:34
    Hosté se rozhodli obklopit Rozumovu klec, ale brankář Salithu si dával dobrý pozor.

45:10
    Teď se navíc vrátí zpět před vlastní branku. Zakázané uvolnění.

44:30
    Delší pasáž hry za svatyní Feće, ale Draci si zatím netvoří palebné pozice tam, kde by to bylo potřeba.

44:03
    Střelecký pokus Koguta zblokován jedním ze šumperských obránců.

42:58
    Tomáš Langr se vydal na útočný výlet, do batohu už mu chyběla pouze tatranka na svačinu. Jeho bleskurychlé zakončení však gólovou radost nepřineslo.

42:14
    Půhoný získal puk pro Marka Haase, ten ale kotouč za brankou soupeře ztratil v souboji s protihráčem.

41:46
    Poprvé během třetí třetiny útočí také domácí celek, puk Feć přidržel na brankovišti.

41:21
    Po skrumáži před šumperskou brankou si Rozum připisuje zákrok lapačkou.

40:58
    Sedlákova přihrávka na volného Lukáše Žálčíka neskončla přesně.

40:20
    Pu buly se stává aktivnějším týmem Šumperk, který zatím drží puk na svých holích.

40:01

Po skončení utkání budou následovat tři nájezdy na každé straně.

Blíží se start poslední části.

Závěr druhé třetiny přinesl branku Michala Skoumala, který zvýšil už na 4:0 pro Salith. Uvidíme, co přinese část poslední.

40:00

39:51
    Ou, Aleš Holík ve velké příležitosti trefuje pouze betony Feće!

39:38
    Třetina se dohrává občasnými útoky Draků.

38:59
    Čtvrté jásání šumperských fanoušků je na světě. Kotouč zůstal dlouho volný před brankou Jastrzebie, když se k němu po chvíli dostal MICHAL SKOUMAL, který nedal střelou do lévého horního růžku Fećovi šanci. Asistence: Langr, Kobza.

37:52
    Hosté už hrají v pěti.

37:35
    Marek Haas znovu skvěle, jen těsně nyní netečoval puk do sítě.

37:15
    Znovu střela, tentokrát jejím autorem Haas.

36:47
    Palebnou pozici si prozměnu vyzkoušel i Jakub Hulva, ale touš mu na hůl nesedl a končí na zadním mantinelu.

36:11
    Po pecce Sedláka se musel Feć rychle natáhnout.

35:41
    Michal Hlinka, jenž pro dnešek vyfasoval kapitánské céčko, prověřil gólmana hostí střelou po ledě.

35:19
    Jastrzebie se už podruhé osvobozuje.

35:11
    Dobrý pokus Aleš Holíka z levého křídla. Pumelici šumperského hráče ukrývá Feć ve výstroji.

34:29
    Domácí dokázali rozevřít pověstný přesilovkový deštník, ale možná až příliš dlouho si přihrávali, nakonec o puk přichází.

33:49
    A hned si připisuje gólman Jastrzebie zákrok lapačkou.

33:44
    Přesilovka pro Salith Šumperk. Vyloučen je na 4 minuty hostující Miroslaw Zatko.

33:38
    U modré čáry měl palebný pokus i Gewiese, byl však zblokován.

33:03
    Staněk dostal dobrý pas a unikal skoro sám, ovšem při pokusu o střelu mu kotouč sklouzl z hole.

32:37
    Nádhera! Michal Hlinka se prokličkoval úplně sám až před branku Feće a zamířil střelu zápěstím k pravé tyči. Polský gólman ale včas vytasil svou lapačku.

31:45
    Po delší době také zákrok pro Kevina Rozuma, jemuž situaci na brankovišti zkomplikovali hráči domácí i hostí.

31:15
    Tohle střídání se polskému kádru nepovedlo, hosté museli po celou jeho dobu jen bránit.

30:11
    Znovu puk na holi Jiřího Půhoného a znovu s ním měli hosté trable. Domácí forvard obkroužil klec Jastrzebie, pak ale touš ztratil.

29:33
    Půhoný u Fećovy svatyně dobře zkoušel zasunout kotouč k tyči.

29:06
    Cestu do útočné třetiny Draci i nadále hledají, několik nepřesných přihrávek jim brání útočit.

28:43
    Ofsajd hostí.

28:11
    Dlouho teď puk pobývá ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří přejít před branku soupeře.

27:50
    Ani teď se Šumperští nedostanou k puku v útoku, zakázané uvolnění Draků.

27:20
    Karel Plášek měl dobře najeto na hranici modré útočné čáry, ale spoluhráč mu stál v postavení mimo hru.

26:38
    Jastrzebie kompletní.

26:23
    Marek Haas našel před brankou volného Jiřího Půhoného, ale ten neměl moc času na střelu. Nakonec se vhazuje po Fećově pravici.

25:43
    Hostujcí tým teď v pohodě vyhodil puk až k brance Rozuma a nasbíral drahocené vteřiny.

25:11
    Domácí pobývali v útočném pásmu, dostali se ke střele, ale při následujícím zpracování puk byli nepřesní.

24:35
    Vyloučen je hráč Jastrzebie, na 2 minuty za sekání si jde sednout český hráč Jiří Zdeněk.

24:20
    Jastrzebie místo zakládání protiútoku šlo vystřídat a málem ho to stále problém v obranném pásmu.

23:53
    Teď už Rozum musel být pozorný. Od modré se napřáhl Kotaška, jeho pokus ovšem končí ve výstroji šumperského strážce svatyně.

23:28
    Nadějně to vypadalo i s hostujícím zakládáním útoku. Draci však svého osupeře zastavili na modré čáře.

22:50
    Na teč před brankou byl připravený osamocený Marek Haas, jemuž puk těsně přeskočil hokejku.

22:22
    Opakující se nápor před hostující svatyní vrcholí dalším Fećovým zákrokem lapačkou.

21:57
    Lukáš Žálčík se zjevil volný po pravici Feće, jen těsně jej nepřekonal mezi betony!

21:28
    Jakub Hulva si hledal místo před brankovištěm Jastrzebie, ovšem nedostal přesnou přihrávku.

21:04
    Už Draci byli až u branky Fece, ovšem k zakončení se nedostali.

20:23
    Puk na vhazování získal Salith, stáhl se s ním však k vlastní brance, kde zakládá útočnou akci.

20:01

Pomalu se nám blíží začátek druhé dvacetiminutovky. V úvodní třetině padly tři branky, jejich autory byli tři hokejisté Šumperka. Uvidíme, zda se dračí hlad po gólech projeví i v prostřední části. Oba týmy jsou již na ledě a připravují se na vhazování, ještě před tím si však tradičně vymění strany.

V první části jsme viděli gólóvé hody v podání domácích hokejistů. Jastrzebie šance mělo, ale zatím mu chybí i potřebné štěstí.

20:00

19:49
    Už se v poklidu dohrává.

19:29
    Ještě to není z první třetiny vše. Domácí zvyšují na rozdíl tří branek. LUKÁŠ ŽÁLČÍK neváhal zakončit kotouč za úplně bezmocného Kopycinskiho, když dostal nádhernou příhru od Jakuba Hulvy. Asistence: Jakub Hulva, Tomáš Sedlák.

19:13
    Hezká střela v podání Petra Gewieseho těsně míjí levou tyčku.

18:45
    Draci jsou na koni. I nadále motají hlavy všem polským hráčům, ty teď drží gólman Kopycinski.

18:28
    Michal Hlinka však svou kličku stahovačku nedotáhl do úspěšného konce, stále 2:0 pro Salith.

18:28
    Šumperk pojede trestné střílení!

18:11
    Zase akce, která vznikla prakticky z ničeho. Souhra šumperských mladíků v útočném pásmu končí krásnou brankou v hostující síti. Kotouč na hůl dostal od Jana Kobzy TOMÁŠ LANGR, jenž zavěsil do sítě. Asistence: Kobza, Skoumal.

17:53
    Znovu dobrá přáce domácích obránců, jenž vytlačili Jastrzebie až za polovinu.

16:59
    Haas se Starým zkoušeli kombinaci u levého mantinelu, nakonec druhému jmenovanému přeskočil kotouč hokejku.

15:51
    Po delší době útočnou třetinu okupují také hosté. Domácí celek zatím ale přistupuje dobře ke všem volným hráčům s pukem a Jastrzebie se tak do šancí příliš nedostává.

15:10
    Kopycinski si připisuje další zásah svými chrániči. Draci aktivnějšími na ledě.

14:50
    Karel Plášek dlouho motal hlavu polskému brankáři, jen těsně nedokázal na jeho brankovišti zakončit!

14:40
    Jastrzebie v plném počtu.

13:51
    Znovu aktivní hráč hostů Radek Procházka unikl ve vlastním oslabení, trefil boční síťku.

13:24
    Tesařík včas zachytil touš na modré čáře, zpracoval jej, vystřelil, ale trefil hráče před sebou.

12:55
    Hosté byli při přechodu modré čáry ukvapení, ofsajd.

12:31
    Vteřinu před navrácením Aleše Staňka na led je vyloučen hostující Jiří Zdeněk za sekání.

12:06
    Ve vlastním oslabení unikal také Šumperk.

11:24
    Bordowski si našel úplně sám místo před domácí brankou, už měl Rozuma položeného, ale jeho mířený pokus zápěstím nebyl úspěšný!

11:10
    Po střele Procházky Rozum zasahuje.

10:50
    Domácí hned vyhazují, zatím brání úspěšně.

10:31
    První hříšník i na straně Šumperka. Na dvě minuty za hákování si jde sednout Aleš Staněk.

10:04
    Polský tým je kompletní.

01:46
    Jastrzebie se ve vlastní oslabení dostalo do úniku, ale Rozuma neohrozilo.

09:11
    Domácí i nadále dlouho drželi útočné pásmo, zakončovací akce ale překombinovali. Hosté vyhazují.

08:25
    Kopycinski se teď měl co otáčet. Nejdříve pokus Hulvy těsně přeskočil horní tyč a následně od modré pálil Tomáš Sedlák.

07:55
    Uvidíme první trest. Za vysokou hůl si jde dvě minuty odpykat hostující Petr Lipina.

07:45
    Na modré čáře zůstal úplně volný Aleš Staněk. Zpracoval přihrávku, vystřelil, ale jeho rána byla nakonec sražena do ochranné sítě.

06:54
    A znovu skvěle Kapica! Pokoušel se obkroužit šumperskou branku, ale Rozum byl u své levé tyče včas.

06:22
    Před domácí svatyní zůstal volný Kapica, jeho pokus zápěstím však končí těsně nad úrovní horní tyčky.

06:05
    Další skvělá akce Červenky. Protáhnul se kolem dvou soupeřových hráčů a v cestě mu stál už jen gólman hostí. Ten úspěšně zasáhl betony.

05:39
    Teď se to snažil napravit útočník Adam Červenka, jenž natlačil puk až na Kopycinského brankoviště.

05:23
    Přestože jedinou branku zatím vstřelili domácí, aktivnější je celek z Polska. Šumperští hokejisté se provinili dalším icingem a nemohou se dostat z vlastní obranné třetiny.

05:01
    Další zběsilý přechod Šumperka do útoku. Pramenilo z něj zakázané uvolnění, hra se vrací před Rozuma.

04:19
    Jastrzebie si poměrně dobře počínalo s kotoučem za brankou Draků, ale všem vyřešil domácí obránce Petr Gewiese.

03:50
    O okupování soupeřovy branky se snažili také hráči ve žlutých dresech, ale byl jim odpískán úmyslný ofsajd.

03:15
    Hosté se teď na kratší dobu usadili v útočné třetině, ale Salith zatím vzdoruje.

02:08
    Blesk z čistého nebe, který udeřil na šumperském zimním stadionu! Draci se poprvé od úvodního vhazování dostali k lepší příležitosti v útočném pásmu a hned toho dokázali využít. Puk ze své hole vyslal přímo do horního růžku JIŘÍ PŮHONÝ, který rozradostněl domácí publikum. Bez asistence.

01:57
    A znovu Šumperští bez úspěchu. Ofsajd týmu Radka Kučery.

01:12
    Domácí poprvé v útočném pásmu, když do něj kotouč dostal Tomáš Sedlák. Dlouho se tam ale neohřáli.

01:00
    Při dalším přechodu modré čáry v podání Jastrzebie čárový rozhodčí ukazuje ofsajd.

00:16
    Hned po prvním vhazování se dostal osamocený Procházka před Rozumovu branku. Ale trefil vedle.

00:01

Oba celky už na ledové ploše, Draci jsou vítáni svými fanoušky.

Na ledě už jsou rozhodčí, za chvili se na scéně objeví i hráči a zápas českého celku s polským může vypuknout.

Salith Šumperk: Rozum – Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý, Schön – Staněk, Hlinka, Plášek – Brunec, Hulva, Žálčík – Haas, Půhoný, Červenka – Langr, Skoumal, Kobza

JKH GKS Jastrzębie: Kopycinksi – Kotaška, Rompkowski Mateusz, Urbanowicz, Procházka, Kapica, Zatko, Górny – Lipina, Zdeněk, Bordowski – Pastryk, Bryk, Marzec – Rompkowski Maciej, Minge, Sordon – Nalewajka R., Kogut, Nalewajka L.

Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar.

Salith Šumperk má za sebou odehraných šest přípravných utkání, v nichž si připsal jedinou výhru, když na domácím ledě těsně udolal druholigový Vsetín. Svěřenci trenéra Radka Kučery se tak zatím výsledkově trápí, na ledě soupeře ještě uspět nedokázali vůbec.

Draci budou následujících několik utkání postrádat brankáře Tomáše Štůralu, který byl stažen do extraligového Zlína, jako náhrada za zraněného Luboše Horčičku. Štůrala tak bude na jihu Moravy tvořit brankářskou dvojici s Liborem Kašíkem.

Další pokus na zlepšení budou mít hokejisté z podhůří Jeseníků proti polskému týmu JKH GKS Jastrzębie. Úřadující vicemistr polské nejvyšší hokejové ligy už se během přípravy podíval do dvou českých měst, ani v jednom však nesklidil oslavné ovoce. Prohru si odvezl z Havířova i Znojma.

Jastrzębie se tradičně řadí mezi špičku extraligy našeho severního souseda a znát soupeřům o sobě dalo i v poslední odehrané sezóně 2012/2013. V základní části se hokejisté JKH umístili na druhé příčce tabulky, aby se následně v play-off prodrali až do finále ligy. Tam však narazili na Krakow, který byl o malý kousek lepší a zvítězil těsně 4:3 na zápasy.

Další zápas před zraky šumperských fanoušků vypukne v úterý 27. srpna v 18:00 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 3. Půhoný, 19. Langr (Kobza, Skoumal), 20. Žálčík (Hulva, Sedlák), 39. Skoumal (Langr, Kobza), 48. Žálčík (Gewiese, Hulva), 60. Hlinka (Staněk) – 50. Urbanowicz (Rompkowski, Kapica), 51. Lipina (Minge, Bordowski), 53. Urbanowicz (Kapica)

DRACI PARS ŠUMPERK: Rozum – Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý, Schön – Staněk, Hlinka, Plášek – Brunec, Hulva, Žálčík – Haas, Půhoný, Červenka – Langr, Skoumal, Kobza
    JKH GKS Jastrzębie: Feć – Kotaška, Rompkowski Mateusz, Urbanowicz, Procházka, Kapica, Zatko, Górny – Lipina, Zdeněk, Bordowski – Pastryk, Bryk, Marzec – Rompkowski Maciej, Minge, Sordon – Nalewajka R., Kogut, Nalewajka L.

Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar