Mladá Boleslav – Vsetín 8:2 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 4:5 (po pr.) | Liberec – Zlín 0:1 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Sparta – Třinec 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Pardubice 5:4 (kon.)
Slavia – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Plzeň 1929
5:4 (3:0, 1:1, 1:3)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 07.09.2013, 13:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Juniorská extraliga začne v sobotu 2. kolem, ve kterém se střetně v plzeňské ČEZ aréně domácí Plzeň s Pardubicemi. V minulé sezoně Pardubičtí oba zápasy na plzeňském ledě dokázali vyhrát, doma pak jednou zvítězili a jednou prohráli. V tabulce ale po základní části skončili za Západočechy.

HC Plzeň 1929: Pacl – Marcel, Kubík, Houfek, Hanus, Holý, Rajal – Kohel, Pejchar, Přikryl, Indrák, Michel, Tulačka, Kristl, Uhlík, Mašek, Kepka, Čadek, Polata, Langer.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Müller – Stibůrek, M. Voženílek, Vácha, Štědrý, Pilný, Petira, Schneider, Divecký, Havel, D. Voženílek, Řezníček, Kysela, Poulíček, Brida, Bureš, Chvojka, Zelinger, Bohuněk, Špaček.

00:01

00:18
    Marek Voženílek (PCE) dostává menší trest za hákování a může být rád, že nebylo nařízeno trestné střílení.

00:36
    Plzeňští sice v závaru před brankou hostů dokázali dostat kotouč za brankovou čáru, rozhodčí ale rozpažují a vykazují hru do středního pásma. Zřejmě postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:25
    Hosté se osvobozují a mohou vystřídat.

01:54
    Houfkovo nahození od modré neprošlo až k hostující brance a odražený kotouč Východočeši opět vyhazují.

02:18

02:18

02:39
    Kepka v první větší příležitosti domácích selhal. Z mezikruží hostující branku netrefil.

03:37
    Delší kombinaci domácích v útočném pásmu zakončil Michel nepřesnou zadovkou.

03:44
    Pardubičtí teď vybojovali vhazování před Paclem nahozením ze střední třetiny.

04:32
    Plzeňští se opět nastěhovali s kotoučem do útočného pásma.

04:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Dlouhý tlak nakonec Západočeši dokázali přetavit v úvodní branku a ujímají se vedení! Důraz v útočné třetině kolem branky Pardubic předvedl zejména Uhlík, po jehož zakončení dorážel z bezprostřední blízkosti JIŘÍ KEPKA. Asistence: Jiří Uhlík, Filip Mašek.

06:02
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo, kde puky většinou jen odevzdávají Plzeňanům.

06:40
    Bureš teď pláchl domácím po levé straně, ale nedokázal se protlačit do zakončení a jeho akce končí v rohu kluziště za Paclovou brankou.

07:11
    Icing indiánů.

07:27
    Řezníčkovu střelu vyrazil Pacl mimo branku. Kotouč možná ještě lízl spojnici levé tyčky a břevna.

08:09
    Na střed se protlačil s kotoučem Špaček, ale puk mu z čepele sjel a namísto střely tak poslal kotouč po ledě jen do rohu kluziště.

08:43
    Rychlý protiútok dokázali Plzeňané zužitkovat a přidávají další branku! Mezi kruhy před Müllerem se dostal k puku po parádní přihrávce Marcela VOJTĚCH TULAČKA a parádním blafákem do bekhendu prostřelil přesouvajícího se Müllera. Asistence: Daniel Pejchar, Patrik Marcel.

09:49
    Nahození Houfka si Müller pohlídal a puk s přehledem vyráží.

11:03
    Pacl vypomáhá domácí obraně s rozehrávkou.

11:42
    Indrák se dokázal rychle zorientovat a odražený puk před Müllerem zkusil dorazit za záda pardubického gólmana. Ten se ale nyní stihl ke své pravé tyči přesunout včas.

12:38
    Houfek střílel od modré z prvního doteku, ale jeho tvrdou ránu Müller viděl.

13:49
    Dobré nahození Holého teď natropilo pardubickému brankáři pořádné problémy, tím spíše, že k brance prolétlo skrz několik clonících hráčů.

14:01
    Domácí jsou stále v tlaku a Müller musel opět zasahovat. Další vhazování před brankou Pardubic.

14:22
    Váchovu střelu od modré jeden z domácích obránců stihl srazit mimo plzeňskou branku.

15:12
    Špaček aktivním forčekinkem vybojoval puk pro svůj tým.

16:05
    Michel se v útočné třetině proti přesile neprosadil, ale hosté se u kotouče také dlouho neohřáli.

16:50
    Zašlápnutý puk u mantinelu v pardubické třetině donutil rozhodčí přerušit hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže brance hostů.

17:05
    Proti rychlé a přesné souhře Plzeňanů teď musel vytáhnout výborný zákrok hostující gólman Müller. Ten betonem zastavil Tulačkovu střelu z vyložené pozice.

17:22
    A je to 3:0! Rychle po vhazování si dostal ke kotouči DAVID MICHEL a tvrdou přesnou ranou propálil potřetí pardubického Müllera, kterého také vyhání z branky. Asistence: Vojtěch Tulačka.

17:22
    Do branky hostů naskakuje místo Michala Müllera Antonín Stibůrek.

18:21
    Uhlík pod tlakem ze středního pásma jen nahazuje na nového brankáře hostů.

18:36
    Hosté nyní zahráli na zakázané uvolnění.

18:57
    Kubík zkusil vystřelit odražený puk na modré čáře, ale trefil jen prvního obránce a musí rychle obracet.

19:43
    Obrovskou šanci měl ještě v samém závěru první třetiny Pejchar, jehož bekhendový blafák se zakončením mezi nohy ale hostující Stibůrek přečetl.

20:00

Výborný vstup do utkání zaznamenali domácí hokejisté, kteří se ujali v první třetině už tříbrankového náskoku. Nejprve se prosadil v páté minutě Kepka, který uplatnil důraz na brankovišti. Následně prostřelil Müllera v deváté minutě po krásné kličce do bekhendu Tulačka a dvě minuty před koncem jej dokonce vyhnal z brankoviště tvrdou a přesnou ranou Michel. Hosté si zatím příliš nerozumí při rozehrávce a přechodu do útočného pásma a do zakončení se tak dostávají jen sporadicky.

Druhá třetina začne přibližně v 14:16.

20:01

20:29
    Indrák svým aktivním napadáním znepříjemňuje rozehrávku Pardubicím.

20:36
    Východočeši si ale zahrají přesilovou hru. Patrik Marcel (PLM) dostává dvouminutový trest.

21:03
    Mašek vyhazuje do středního pásma a domácí mohou vystřídat.

21:42
    Poulíčkovu ránu Pacl vyráží.

21:55
    Domácí se nyní dostali do úniku, ale situaci 2 na 2 nedokázali přetavit v zakončení.

22:28
    Obrovskou hrubku domácích teď mohl potrestat Řezníček, který využil špatné přihrávky a mohl střílet z mezikruží. Pacl ale výborným zákrokem proti jeho střele zasáhl a drží si čisté konto.

22:36

23:13
    Jiří Kysela (PCE) míří na trestnou lavici, kde odslouží trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:33
    Houfek nahazuje od modré. Stibůrek chytá.

23:44
    Hanusovu dělovku hosté dokázali zblokovat, ale u kotouče zůstávají Plzeňané.

24:07
    Indiáni svoji přesilovou hru využívají a navyšují své vedení! DAVID MICHEL dostal od pardubických obránců příliš mnoho času a volného prostoru, a tak si nabruslil na střed hřiště a tvrdou ranou propálil gólmana Stibůrka. Asistence: Vladimír Hanus, Jakub Houfek.

25:18
    Kepkovu ránu zastavil Stibůrek levým betonem.

26:02
    Zakázané uvolnění Plzně.

26:32
    Trestuhodně moc času teď dostal na zakončení před Paclem Havel, plzeňského gólmana ale po křižné přihrávce prostřelit nedokázal.

26:57
    Michel se po Houfkově střele z ostrého úhlu dostal k dorážce, ale branku hostů netrefil.

28:07
    Uhlík teď hledal v tandemu dojíždějícího Kepku, ale ten se přes svého obránce ke kotouči neprobojoval.

28:47
    Na druhé straně střílel Chvojka, ale Pacl byl opět pozorný a betony jeho střelu vyráží.

29:41
    Po další chybě v rozehrávce Západočechů mohl střílet z dobré pozice Marek Voženílek. Branku ale střelou zápěstím minul.

30:30
    Nekonečný souboj u mantinelu za Paclovou brankou rozhodčí přerušují. Bude se vhazovat v plzeňském obranném pásmu.

30:43
    Michel se dostal do samostatného úniku a nabral slušnou rychlost. Svoji střelu však opřel jen do tyče pardubické branky a následně při nárazu do mantinelu ještě zlomil svoji hokejku.

31:06
    Další šanci domácích hasí pohotový Stibůrek.

31:43
    Další přerušení při souboji v plzeňské třetině.

31:57
    Zelinger teď zůstal před brankou domácích úplně zapomenutý, ale nedokázal toho využít. Možná i proto, že stál až moc blízko před Paclem. Při dorážce byl ale faulován a hosté si zahrají přesilovku.

32:10
    Matyáš Kubík (PLM) dostává menší trest za faul na Zelingera.

33:09
    Do úniku se při vlastním oslabení dostal Kepka, ale svoji šanci nedokázal proměnit. Bekhendový blafák mu brankář Stibůrek přečetl.

33:09
    Oddechový čas pro hosty.

33:33
    Domácí vyhazují kotouč a mohou vystřídat.

33:51
    Špačkovu střelu sice před Paclem zřejmě ještě tečoval Havel, ale plzeňský brankář dokázal udržet puk před brankovou čarou.

34:10

35:04
    Domácí přechod do útoku přerušují rozhodčí pro hru vysokou holí. Hra se přesouvá před Pacla.

35:17
    Po icingu Pardubic se bude vhazovat pro změnu před Stibůrkem.

35:45
    Nebezpečnou střelu Kubíka Stibůrek schovává ve své výstroji.

36:02
    Pěkný zákrok předvádí také Pacl, který si lapačkou chytil Voženílkovu ukrytou ránu zpoza obránce.

36:21
    Do velké šance se dostal Tulačka. Ten střílel z dobré pozice na vzdálenější tyč, kterou jen těsně minul.

36:57
    Ofsajd Plzně.

37:32
    Holého tvrdá rána branku Pardubic minula a po mantinelu se vyvezla až do střední třetiny.

38:06
    Protiútok hostů zastavují rozhodčí pro přihrávku rukou. Následuje vhazování před Stibůrkem.

38:30
    Ke střele z brankoviště se dostal Pejchar, ale Stibůrka neprostřelil.

38:46
    Kristl neuspěl v samostatném úniku a promarnil další velkou šanci svého týmu.

38:54
    Nyní se navíc Richard Kristl (PLM) provinil držením protihráče a hosté budou hrát přesilovku.

39:09
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A tu také hosté rychle využívají! MICHAEL ŠPAČEK zkusil štěstí ihned po přechodu modré čáry a jeho pokus zápěstím zapadl přesně do vzdálenějšího horního růžku Paclovy branky. Plzeňský gólman byl tentokráte zřejmě bez šance. Asistence: Patrik Poulíček.

40:00

Dlouho to vypadalo, že domácí ovládnou i druhou třetinu, když se v pětadvacáté minutě prosadil Michel. Jeho spoluhráči pak navíc měli několik dalších šancí na navýšení svého náskoku, v závěru ale doplatili na špatnou produktivitu a nedisciplinovanost, když Kristl nejprve neuspěl v samostatném úniku a následně fauloval. Za hosty pak proměnil přesilovou hru nejmladší hráč na jejich soupisce, Michael Špaček.

Třetí třetina začne přibližně v 15:04.

40:01

40:21
    Ofsajd zastavil první pardubický přechod do útočného pásma ve třetí třetině.

40:41
    Pacl byl pozorný a chybu v plzeňské rozehrávce napravil včasným přikrytím kotouče před napadajícím Chvojkou.

41:32
    Pardubičtí stahují plzeňský náskok už jen na rozdíl dvou branek! Z velmi ostrého úhlu zkusil své štěstí kapitán PATRIK POULÍČEK a nutno podotknout, že zamířil opravdu výborně. Jeho rána totiž zaplula na vzdálenější tyč přesně pod břevno Paclovy branky. Asistence: Michael Špaček, Daniel Voženílek.

42:38
    No a drama je na světě! DANIEL VOŽENÍLEK si tentokráte nabruslil přímo před branku Plzně a Špačkovu přihrávku na vrchol brankoviště dokázal propasírovat za přesouvajícího se Pacla. Asistence: Michael Špaček, Michal Štědrý.

42:38
    Oddechový čas pro domácí tým.

43:27
    Icing Plzeňanů. Těm se nyní nedaří vymanit se zpod tlaku Východočechů.

43:47
    Jednoduše se teď dostávají hosté ke střelám. Jen štěstí pro domácí, že Voženílek svůj pokus neusměrnil mezi tři tyče.

44:05
    Po dalším zákroku Pacla se vhazuje v plzeňském obranném pásmu.

44:53
    M. Voženílek teď kotouč v útočné třetině neudržel a domácí se po delší době dostávají s pukem přes polovinu.

45:40
    Marcel s Pejcharem stříleli z nadějných pozic, ale branka přišla na druhé straně. RADOVAN CHVOJKA dostal výbornou kolmou přihrávku přímo na čepel na útočné modré čáře a samostatný únik proměnil zakončením k tyči do spodní části branky. Asistence: Patrik Poulíček.

46:35
    Zakázané uvolnění Pardubic.

46:42
    Marcelovu dělovku schytal Pilný a z ledu se zvedá jen stěží. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

46:59
    Michael Špaček (PCE) v koncovce neuspěl a poté navíc fauloval. Dostává dvě minuty za podražení a domácí budou mít šanci vrátit se zpět do vedení.

47:30
    Nádherným gólem se Plzeňští dostávají zpět do vedení! JIŘÍ KEPKA dostal od Indráka nabito na pravé straně a tvrdou ránu z první pověsil přímo pod břevno Stibůrkovy branky. Asistence: Miroslav Indrák, Patrik Marcel.

47:39
    Jan Holý (PLM) dostává menší trest a přesilovku mají také hosté.

48:14
    Nadějné přečíslení domácích skončilo jen nepřesnou střelou Tulačky.

49:12
    Chvojkovu ránu domácí k vlastní brance nepustili, ale u kotouče zůstávají hosté.

49:32
    Teď už ale domácí přece jen vyhazují.

49:39

50:10
    Dobře teď v obraně zapracoval Holý a domácí uklidňují hru.

50:45
    Dobře to zkoušel Indrák, který se z pravé strany natlačil před Stibůrka, ale z bezprostřední blízkosti už nedokázal pardubického gólmana překonat.

51:25
    Řezníček si s přesilou domácích hráčů neporadil a o kotouč přišel.

52:03
    Vypadalo to, že Uhlík teď zahrál vysokou holí, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

53:23
    Štědrého rána byla nakonec nebezpečnější, než to původně vypadalo, ale domácí se ubránili.

53:36
    Hrubka v rozehrávce indiánů vedla ke střele Poulíčka. Puk však branku minul a po jeho nárazu jen zaduněl mantinel za Paclovou brankou.

54:16
    Výborně se teď ve středním pásmu kličkou uvolnil Chvojka a dostal se i ke střele. Jeho pokus mířil mezi betony plzeňského gólmana, který ale dokázal tuto mezírku včas pokrýt.

54:17
    Richard Kristl (PLM) dostává dvouminutový trest. Pardubice budou hrát přesilovou hru.

54:44
    Špaček trefuje z mezikruží pravou tyč Paclovy branky.

55:14
    Štědrý teď podle sudích vyjel s kotoučem až do středního pásma.

55:46
    Holý s Tulačkou dokázali vyhodit.

56:15
    Dvě vteřiny před koncem pardubické přesilovky se bude vhazovat před plzeňskou brankou.

56:15
    Menší trest za zdržování dostává Dominik Zelinger (PCE). Vhazování se tak ještě přesouvá před Stibůrka.

56:17

56:32
    Jakub Řezníček (PCE) míří také na trestnou a domácí mají k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru.

57:01
    Marcelova rána branku hostů míjí.

57:35
    Teď to domácí dobře prokombinovali až k zakončení z mezikruží, ale Stibůrek stál na správném místě.

58:16
    Domácím se nedaří přihrávky a hosté už hrají ve čtyřech.

58:30
    Pejcharovu ránu z nouze Stibůrek s přehledem pokryl. Do vypršení Řezníčkova trestu scházejí dvě sekundy.

58:32

59:15
    Hosté hrají bez gólmana!

59:19
    Štědrého rána míří mimo, ale hosté zůstávají u kotouče.

59:46
    Obrovskou šanci teď zazdili Pardubičtí, když doráželi do naprosto odkryté branky! Tu ale netrefili a domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

59:58
    Michel trefuje z otočky z vlastní modré čáry tyčku té pardubické! Poslední vhazování před Paclem.

60:00

To, co se mohlo zdát po první třetině jako jasné utkání se nakonec proměnilo ještě v pořádné drama. Domácí na přelomu druhé a třetí třetiny promrhali čtyřbrankové vedení, když během šesti minut nechali Východočechy srovnat stav utkání. Nejprve se trefil Špaček a své zásahy přidali také Poulíček s Davidem Voženílkem a Chvojkou. Následně ale domácí zabojovali a při přesilovce se dostali zpět do vedení, které s vypětím všech sil i proti pardubické power-play v závěru utkání uhájili.

Pro dnešek se s vámi loučím a přeji hezký zbytek víkendu. (15:42:48)

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 5. Kepka (Uhlík, Mašek), 9. Tulačka (Pejchar, Marcel), 18. Michel (Tulačka), 25. Michel (Hanus, Houfek), 48. Kepka (Indrák, Marcel) – 40. Špaček (Poulíček), 42. Poulíček (Špaček, D. Voženílek), 43. D. Voženílek (Špaček, Štědrý), 46. Chvojka (Poulíček)

HC Dynamo Pardubice: Müller (18. Stibůrek) – M. Voženílek, Vácha, Štědrý, Pilný, Petira, Schneider, Divecký, Havel, D. Voženílek, Řezníček, Kysela, Poulíček, Brida, Bureš, Chvojka, Zelinger, Bohuněk, Špaček