PZ Kladno – Kladno 0:11 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Žďár n/S – Slavia 5:1 (kon.)
Ústí n/L – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:8 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 3:4 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 12.09.2013, 18:00ELIOD extraliga mladšího dorostu

Je dobojováno! Hosté nakonec vítězí po samostatných nájezdech a na východ Čech si odváží dva body.
    Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (20:23:36)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Jediným úspěšným střelcem je hostující FILIP ZADINA.

Jan Süss přestřelil hostující bránu, hosté vítězí!

Michal Machač nevyzrál na beton hostujícího brankáře.

Gajarský za Kometu nedokázal protlačit puk mezi tyčkou a brankářem Grohem – 0:1.

Filip Zadina poslal puk Dostálovi mezi nohy – 0:1!

Filip Král se rozhodl pro stejnou střelu, jeho ale zastavila levá tyčka.

Rozhodl se pro kličku do bekhendu, trefil ale jen Dostála.

První pojede hostující Machala.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení o výsledku nerozhodlo, po krátké úpravě ledu budeme svědky samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:06
    Vála dorážel na hranici brankoviště, domácí gólman si však dokázal udržet puk před brankovou čárou.

62:49
    Několik pohledných situací domácího týmu v útočném pásmu, Brňanům však scházela přesnější muška.

61:52
    Prudká rána Vály od modré orazítkovala beton Dostála.

61:28
    Gajarský a jeho rána chvíli po buly, Groh připraven.

61:20
    Icing hostujícího týmu, hra se přesune před Groha.

60:01

Třetí třetina je u konce, branku jsme viděli jen v síti Groha. Po šedesáti minutách je skóre vyrovnané 3:3, po tří minutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

58:28
    Kometa je v závěrečných minutách aktivnějším týmem, dělá vše pro to, aby ještě obrátila výsledek na svoji stranu.

57:30
    Mlynář si několikrát vyměnil puk s Králem, druhý jmenovaný mohl z mezikruží pohodlně přidat čtvrtou branku domácího týmu, mířil však velmi nepřesně. Pěkná kombinace domácího celku.

56:24
    Rána Bora z pravého křídla, Dostál puk vytáhl mimo tři tyče.

55:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí mančaft čtyři minuty před závěrečnou sirénou vyrovnává stav utkání. Ve skrumáži před brankářem Grohem se jako první zorientoval TOMÁŠ MLYNÁŘ, který švihem trefil přesně pod víko. Velká radost na brněnské střídačce, domácí si o vyrovnání hlasitě říkali. Asistence: Štěpán Kučera.

54:08
    Kučera zatáhl zleva puk do brankoviště, do poloprázdné brány mohl dorážet Král, ten však trefil jen ležící obránce. Kdyby puk poslal výše, byl by hostující brankář bez šance.

53:48
    Brněnská pětka svírala hosty v pásmu více než půl minuty, ke střele se ale domácí nedostali.

52:36

52:07
    Hosté se osvobozují, domácím se přesilovka vůbec nedaří.

51:19
    Hosté jsou již ve čtyřech.

50:58
    V oslabení unikl domácím Filip Zadina, sám proti Dostálovi však bekhendem nemířil přesně!

50:36
    Oddechový čas pro hosty.

50:36
    Kometa bude mít přesilovou hru pět na tři, trvat bude maximálně 43 vteřin. Za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen hostující kapitán Rudy.

50:03
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry, domácí se nemohou dostat do koncovky.

49:19
    Kometa bude moci přidat na obrátkách díky přesilové hře. Za držení je vyloučen hostující Králíček.

48:17
    Hosté přidali na forčekinku a domácí mají spoustu problémů dostat se vůbec přes svoji polovinu.

47:07
    Král nahrával na hranici brankoviště dobře najíždějícímu Mlynářovi, který puk tečí nasměroval jen těsně nad břevno.

46:35
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, hosté se dobře brání.

45:01
    Kometa přidává na obrátkách, hosté vyhazují jen na icing.

44:32
    Mlynář přenechal na levém křídle puk Královi, který však vyprášil jen beton hostujícího brankáře.

44:24
    Ofsajd domácího mužstva, buly ve středním pásmu.

43:19
    Na pravém křídle prchal hostující Zadina, chtěl přihrát na střed zcela volnému spoluhráči, v přihrávce mu však zabránil obranný zákrok padajícího Zábranského.

41:49
    Po střele Mikyska od modré se o dorážku snažil Tauwinkl, nezdařila se mu však ani následná klička zezadu brány.

41:19

40:46
    Gajarský si vybruslil na vrchol levého kruhu, jeho ránu vyrazil pohotově Gorh.

40:19
    Kometa pokračuje v přesilové hře.

40:01

Druhá třetina je za námi, o krok napřed jsou hosté, kteří ve druhé části vstřelili hned dvě branky. Domácí Kometa vstřelila pouze jednu branku, tudíž bude muset ve třetí části dohánět výsledek.

40:00

39:40
    Tauwinkl z levého křídla poslal puk rychle švihem směr brána, bohužel pro něj mířil příliš nad.

39:20
    Kometa bude dohrávat třetinu v přesilové hře. Za nedovolené bránění je vyloučen Syrovec.

38:11
    Domácí si nerozuměli při rozehrávce – icing.

37:30
    Šmída a jeho pokus švihem z levého křídla. Kometa přidala na svém herním projevu a je momentálně aktivnějším týmem.

36:53
    Tauwinkl tečoval nebezpečně nahození od modré čáry, Groh s ním měl mnoho problémů, nakonec však puk zkrotil na své náruči.

36:35

36:13
    Domácí mají zatím spoustu problémů dostat se do útočného pásma, hosté se poměrně jednoduše brání.

35:17
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

34:43
    Král a jeho bekhend z pravého křídla, s tím neměl Groh příliš problémů.

34:34
    Přesilovka pro Kometu, faul loktem je vyloučen hostující Zadina.

33:10
    Gajarský našel z pravého křídla v mezikruží zcela osamoceného Klence, který v jasné šanci však trefil dobře povyjetého brankáře Groha.

32:44
    Nahození Machaly od modré končí v lapačce připraveného Dostála. Ten raději přeruší hru.

31:32
    Škvrně se pěkně obtočil kolem hostující brány, u bližší tyče byl však první beton hostujícího brankáře.

31:20
    Rána domácího Knapa od modré končí v rukavici připraveného Groha.

30:43
    Icing domácího celku, hra se vrátí před Dostála.

29:33
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice se vzápětí dostávají dovedení. Po zaváhání brněnského Trnky se sám před Dostála natlačil MICHAL MACHAČ a sám proti Dostálovi si počínal zkušeně. Nejprve si domácího gólmana položil a následně mu poslal puk do horní části brány. Brněnský strážce brankoviště byl na tuhle střelu krátký. Asistence: Roman Bor.

29:11
    Nahození Rudyho bylo domácími sraženo mimo.

27:38
    Gajarský prchal sám na hostujícího brankáře, o puk ho však čistě připravil Machala, který stihl domácího brankáře dobruslit.

27:23

27:09
    Škvrně přetlačil dva hostující hráče a dokázal puk vyvést pryč z pásma.

26:54
    Rána hostujícího Zadiny byla sražena domácím obráncem do ochranné sítě. Buly po levici Dostála.

26:30
    Brňané vyhazují puk až k Grohovi.

25:56
    Nahození Rudyho od modré bylo nepřesné.

25:23
    Dominik Knap (KOM) inkasuje trest 2+10 minut za vražení zezadu na hostujícího Kubištu. Ten se s bolestivou grimasou zvedá z ledu, měl by být ale v pořádku.

24:35
    Hosté vyrovnávají stav utkání! Hosté se ihned po buly vrhli směrem k domácí bráně, po ataku na domácího gólmana se Dostál dostal mimo bránu a hostujícímu ONDŘEJI MACHALOVI tak stačilo poslat puk do prázdné sítě. Brňané následně reklamovali faul na domácího brankáře, jejich protesty ale byly plané. Asistence: Filip Zadina.

24:27
    Cach se po další střele na Dostála snažil o dorážku, Dostál však již měl puk pod kontrolou. Furch se o hostujícího útočníka následně rázně postaral.

24:20
    Nahození Vály od modré chvíli po buly končí v připravené lapačce domácího brankáře.

23:30
    Kometa se z rychlého protiútoku ujímá vedení v zápase. Süss s TOMÁŠEM MLYNÁŘEM unikli do rychlého protiútoku dva na jednoho, druhý jmenovaný se rozhodl pro střelu švihem, která zaplula přesně k tyči Grohovy brány. Asistence: Jan Süss.

22:20
    Icing domácího týmu, hra se vrátí před Dostála.

22:00

21:01
    Hosté se svoji špatnou rozehrávkou připravili o útočné pásmo.

20:37
    Kometa se zatím dobře brání, hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

20:01

Kometa dostává dvouminutový trest za pozdní nástup do druhé třetiny. Trest odpyká Klenec.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní po jedné brance na každé straně. Nejprve hosté využili dvojnásobnou přesilovou hru, v závěrečné minutě však skóre vyrovnal domácí Kučera, když využil klasickou přesilovou hru pěti proti čtyřem.

Další třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

18:53
    Kometa v první třetině ještě vyrovnává stav utkání, když využívá tuhle přesilovou hru. Gajarský zpoza brány našel v mezikruží dobře postaveného ŠTĚPÁNA KUČERU, který puk z první poslal přesně pod víko hostující brány. Asistence: Adam Gajarský, Jakub Čejka.

17:59
    Hosté ihned po buly vyhazují puk pryč z pásma.

17:52
    Další přesilovka pro brněnskou Kometu. Za faul kolenem je vyloučen hostující Boček.

16:21

16:02
    Domácím se nepodařila rozehrávka v útočném pásmu, hosté se osvobozují.

15:20
    Ofsajd hostujícího mužstva brzdí rozjetého Zadinu do další brankové situace.

14:32

14:21
    Za krosček je vyloučen hostující Cach, oba týmy budou hrát ve čtyřech, pak se vrátí vyloučený Čejka a začne přesilová hra Komety.

14:08
    Zakázané uvolnění Pardubic, hra se stěhuje zpět před Groha.

13:24
    Kometa pokračuje ve čtyřech.

12:53
    Hosté se ujímají vedení v zápase a vyžívají dvojnásobnou přesilovou hru hned z kraje. FILIP ZADINA z levého kruhu spíše jen nahazoval na brankáře Dostála, puk však brněnskému brankáři zapadl pod víko ke vzdálenější tyči. Domácí Dostál toho příliš mnoho neviděl, na puk tedy nemohl patřičně zareagovat. Asistence: Ondřej Vála, Samuel Rudy.

12:41
    Po střele Machaly vyhazuje Škvrně puk do středního pásma.

12:32
    Za hákování je vyloučen domácí Süss, navíc Kometa hrála v šesti bruslařích, tudíž bude hrát ve třech proti pěti! Trest za hráčskou lavici odpyká Čejka.

11:11
    Králíček se v mezikruží dostal k vyraženému puku od brankáře Dostála a z první ho poslal přímo do náruče připraveného Dostála. Kdyby zamířil o kousek vedle, byl by domácí brankář nejspíš bez šance.

10:17
    Icing hostujícího týmu, buly se vrátí před Groha.

09:38
    Rána Bočka od modré nebyla příliš přesná, orazítkovala zadní mantinel.

09:17
    Za podražení je vyloučen domácí Čejka, přesilovka tentokrát pro hosty.

09:15
    Rána Zábranského od modré byla tečována hostujícím obráncem mimo, minula tak těsně tyčku hostující brány.

08:47
    Domácí mají problémy usadit se v útočném pásmu, hosté je nepouští příliš do pásma.

08:01
    Zadina si ve vlastním oslabení vybruslil znovu do mezikruží, ani jeho další nepříjemná rána švihem se však neujala.

07:20
    Hosté se ihned po buly osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

07:17
    Machač (PCE) je vyloučen za podražení, přesilovka pro Kometu.

07:06
    Nahození Rudyho od modré vyráží betony Dostál.

06:30

05:51
    Hostující Zadina se z pravého křídla vymotal do mezikruží, jeho nepříjemně štiplavá rána trefila Dostála jen do hrudi.

05:07

04:53
    Syrovec dostal puk na levé křídlo, jeho rána švihem však těsně minula pravou tyč Dostálovy brány.

04:31
    Aleš Trnka hákoval před brněnskou brankou Králíčka a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Bude se hrát 4 na 4.

04:24
    Králíček ve vlastním oslabení zlobí v útočném pásmu.

04:00
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, hosté se však dokázali osvobodit a vyhazují.

03:07
    Jakub Mert (PCE) vyloučen za podražení.

03:04
    Po akci Libora Zábranského se k volnému puku v mezikruží dostal Škvrně, puk však nasměroval jen do levé tyčky hostující brány. První velká šance zápasu a v ní domácí Kometa.

02:17
    Oba týmy se zatím snaží překonat obranu středního pásma a dostat se souvislého tlaku.

01:20
    Nahození Cacha od modré, Dostál poprvé betony vyráží puk mimo.

00:31
    Domácí se ihned po buly vrhli do útočení, hosté raději vyhazují na icing.

00:01

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Mikyska, Zábranský, Trnka, Furch, Král, Kučera, Matula, Mlynář (C), Gajarský, Čejka, Süss, Tauwinkl, Knap, Škvrně, Klenec, Šmída, Krejčí.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Groh (Klouček) – Mert, Rudy (C), Boček, Vála, Leder, Žouželka, Polák, Machač, Bureš, Bor, Machala, Zadina, Cach, Kubišta, Králíček, Syrovec, Hašek, Petrus.

Mladší dorostenci brněnské Komety v letošní sezoně obhajují titul. A do lehce obměněné soutěže vstoupili podle očekávání. V Havlíčkově Brodě nedovolili domácím ani jednou skórovat a k tříbodovému zisku tak stačily dva góly, o které se postarali Süss a Čejka.
    HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Když přijel tým z města perníků do Brna naposledy, přihlíželo domácí výhře 8:1 přes tři a půl tisíce diváků. Jednalo se o památný zápas, ve kterém byl vytvořen nový návštěvnický rekord na extralize mladších dorostenců. Taková návštěva se ve čtvrtek na zápas jistě podívat nepřijde, po sportovní stránce se ale bude jedna o důležitější zápas.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Eliod extraligy mladšího dorostu. V rámci druhého kola skupiny Střed hostí domácí Kometa Pardubice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 19. Kučera (Gajarský, Čejka), 24. Mlynář (Süss), 56. Mlynář (Kučera) – 13. Zadina (Vála, Rudy), 25. Machala (Zadina), 30. Machač (Bor), rozh. náj. Zadina

HC Dynamo Pardubice: Groh (Klouček) – Mert, Rudy (C), Boček, Vála, Leder, Žouželka, Polák, Machač, Bureš, Bor, Machala, Zadina, Cach, Kubišta, Králíček, Syrovec, Hašek, Petrus.