Nymburk – Kolín 5:7 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 5:3 (kon.) | Poruba 2011 – Prostějov 3:6 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 5:3 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Klatovy – Klášterec nO 5:3 (kon.)
Vsetín – Orlová 6:2 (kon.) | Pelhřimov – Bílina 4:5 (po pr.) | Milevsko – Mor. Budějovice 3:2 (1:0 po s.n.)
Vrchlabí – Řisuty 5:3 (kon.) | Děčín – Žďár n/S 2:1 (kon.) | Tábor – Sokolov 4:3 (1:0 po s.n.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Jindř. Hradec – Jablonec n/N 0:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (4:0, 0:0, 0:2)
HC Frýdek-Místek
Sobota 14.09.2013, 17:00 • MEO Aréna Přerov • 2. liga skupina Východ

Dnes máme dobojováno! Zubři vstoupili hladce do utkání, když se prosadili hned třikrát z přesilové hry a vytvořili si solidní náskok. Čtvrtou trefu poté přidala nová posila v defenzivních řadách Michael Janota. Zubři už do konce utkání branku nedali, ale Frýdek se prosadil hned dvakrát. Nejprve se prosadil v přesilovce pohotově z brankoviště Ivan a v závěru ještě snížil na dvoubrankový rozdíl Gogolka. Závěrečná power-play už hostům nic nepřinesla. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek soboty. (19:20:20)

60:00

59:43
    Prokopovo nahození od modré Vojtek vyrazil. Frýdek stále na puku.

59:37
    Goiš se snažil vyhodit puk do bezpečí a nasměroval ho omylem na vlastní střídačku.

59:27
    Kubáň zůstal na střídačce, hosté to zkusí se šesti hráči v poli. Buly po levici Vojtka.

59:27
    Frýdecká lavička si bere ještě oddechový čas, že by se ještě utkání zkomplikovalo?

58:56
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Zubři na chvíli polevili v tempu a Frýdek to okamžitě trestá. JAROMÍR GOGOLKA si najel mezi kruhy, kde obdržel přihrávku od Macha a přesnou střelou nad Vojtkův beton snižuje na rozdíl dvou gólů. Asistence: Jakub Mach.

58:20
    Oba celky jsou kompletní.

58:17
    Únik Brančíka končí na připraveném Kubáňovi.

57:36
    Blinkovi střela od modré vůbec nesedla a Ivan zachytil puk a upaloval na Vojtka. Přerovský brankář se přitiskl k levé tyči a puk do branky nepropustil.

56:09
    Petr Sakrajda (PŘE) 2 minuty krosček. Hraje se čtyři na čtyři.

56:09
    Máme tu další vyloučení, Ondřej Sluštík (FRM) 2 minuty krosček.

54:19
    Vojtek si pohlídal zakončení z hole Ivana, frýdecký útočník se snažil zakončit bekhendem, ale neuspěl.

53:50
    Hosté tohle oslabení zvládli na jedničku, Prokop je na ledě.

52:26
    Frýdek se zatím dobře brání, Ivanovi se povedlo vyvést kotouč až k Vojtkovi.

51:47
    Zubři si zahrají další přesilovou hru. Petr Prokop (FRM) 2 minuty za hákování.

50:37
    Domácí tlačí Frýdek, hostující obránci jsou zmateni.

49:44
    Ministr pálil z otočky, Kubáň byl připraven.

48:38
    David Mikšan se ocitl zcela sám před Martinem Vojtkem. Hostující útočník se s ničím nepáral a nastřelil puk přímo vedle pravé tyčky. Veliká šance hostí zůstáva nevyužita.

47:45
    Vhazuje se před brankou Frýdku Místku.

47:02
    Podešva už opustil vrátka trestné lavice a hosté jsou v pěti.

45:32
    Domácí kombinují, schází tomu pořádné zakončení.

45:01
    Zubři budou hrát dvě minuty s výhodou jednoho hráče v poli. Ondřej Podešva (FRM) 2 minuty za hákování.

44:53
    Kundrátek zcela sám před Kubáněm netrefil odkrytou klec, v publiku to jenom zahučelo.

44:28
    Tresty jsou rozdány Matěj Blinka (PŘE) – Michal Krutil (FRM) oba 2+2 minuty za hrubost. Bude se hrát 4na4.

44:28
    Domácí útočníci dotírali na Kubáně a to se nelíbílo hostujícím obráncům. Za brankou hostí se strhla menší šarvátka více hráčů.

43:18
    Hosté se přecijenom dočkávají snižující trefy a to v přesilové hře! Prokopovu střelu vyrazil Vojtek přímo před sebe, kde stál osamocený MAREK IVAN a poslal puk pohotově do sítě. Asistence: Petr Prokop, Vít Stránský.

42:51
    Frýdek Místek si zahraje dvouminutovou přesilovku pět na čtyři. Vyloučen je David Šťastný (PŘE) na dvě minuty za hákování.

41:38
    Podešvovi jeho střela z prostoru modré čáry vůbec nesedla. Kotouč se po střele obránce Frýdku snesl až vysoko do ochranné sítě.

40:54
    Na druhé straně byl odpískán ofsajd hokejistům Frýdku.

40:33
    Kundrátek se vydal na sólovou akcičku, kterou zakončil slabou střelou do lapačky Kubáně.

40:01

Ve druhé části jsme branku neviděli, ale zato šancí bylo dost, hlavně ze strany domácích. Zubři neproměnili několik samostatných úniků. Brankář Vojtek si v této části osvojil, jak vypadá hokejový puk, protože v první třetině měl minimum zásahů. Poslední třetina začne v 18:40.

40:00

39:09
    Vhazuje se před Vojtkem.

38:34
    Frýdečtí dobrou minutku kombinovali před brankou Přerova. Trojice útočníků ale zatím nenašla recept na připraveného Vojtka.

37:56
    Kolář ujížděl sám společně s Ministrem na brankáře hostí. Prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu, která mířila dobré dva metry nad branku. Možná by to chtělo více nahrávat.

37:34
    Kudělka už je na ledě, Zubři jsou kompletní.

37:19
    Hra se stěhuje před Vojtka, hosté obléhají přerovskou klec.

36:37
    Okamžitě po vhazování se opřel do puku Janeba, jeho tvrdá střela pouze orazítkovala zadní plexisklo.

36:19
    Frýdečtí hokejisté si v přesilové hře nepřesně přihráli a píská se icing.

35:48
    Domácí si dnes v oslabení dělají s kotoučem co chtějí, Sedlák si teď zakličkoval s kusem černé gumy a zkoušel překvapit Kubáně mezi betony, neuspěl.

35:15
    Je tu přesilová hra pro hostující celek, David Kudělka (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

34:18
    Ministrovo nahození končí na připraveném Kubáňovi.

33:45
    Oba celky hrají v plném počtu, tempo hry nám trošku polevilo.

31:38
    David Samiec (FRM) 2 minuty za sekani. Bude se hrát 4na4.

30:35
    Další přesilová hra pro hosty, Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

29:52
    Kolář je na ledě, Zubři přečkali tohle oslabení opět bez úhony.

29:33
    Sedlák zachytil v oslabení kotouč a upaloval na frýdeckou svatyni. Domácí útočník přebruslil hostujícího beka a dělovkou prověřil pozorného Kubáně.

29:24
    Vojtek předvedl skvostný zákrok lapačkou proti úniku Ondřeje Sluštíka. Publikum to vzápětí náležitě ocenilo.

28:49
    Pumelice z hole Prokopa končí na připraveném Vojtkovi.

28:23
    Blinka se výborně ve vlastním oslabení protlačil až před Kubáně, kde dokonce bekhendem dokázal zakončit.

27:52
    Jan Kolář (PŘE) 2 minuty za držení protihráče.

26:14
    Opět šance hostí a opět pozorný Vojtek, tentokrát však na něj mířila slabší střela z hole Podešvy.

25:37
    Vojtek dobře zasahje proti jedovce jednoho z hostujících hráčů.

24:47
    Pohlednou kombinaci domácích zakončoval tvrdou střelou kousek za modrou čarou Vlček. Kubáň stačil jeho pumelici vyrazit a Sakrajda z dorážky jen těsně minul brabnku! Obrovská příležitost domácího celku zůstala neproměněna.

23:45

23:01
    Brančík zachytil nepřesnou rozehrávku hostí a řítil se v přečíslení dvou na jednoho společně se Sakrajdou na brankáře Kubáně. Brančík ale místo přihrávky zvolil střelu a tu mu dokázal bránící hráč úspěšně zblokovat.

22:07
    Zakázané uvolnění hokejistů Frýdku Místku, buly před Kubáňem.

21:48
    Oba celky hrají v plném počtu a Janota společně se Sluštíkem mohou na led.

20:38
    Další šance hostí končí zakončenou střelou do Vojtka.

20:21
    Vojtek si ihned po začátku druhého dějství připisuje první zákrok v této třetině.

20:01

Úvodní dvacetiminutovku jasně ovládli domácí Zubři, kteří využili hned tři přesilové hry a zaslouženě vedou 4:0.

20:00

19:48
    Ještě stihneme vyloučení. Michael Janota (PŘE) – Jan Sluštík (FRM) 2 oba hrubost.

19:34
    Nejprve nepřesný pokus Sluštíka a poté dorážka těsně vedle z hole Slováka.

19:08
    Probíhá poslední minutka první třetiny.

18:34
    Ovšákova střela příklepem od levého mantinelu končí v lapačce Vojtka.

17:41
    Sluštík se dostal do šance, bohužel pro hostujícího útočníka byl odpískán ofsajd.

17:10
    Zubři se v pohodě zvládli ubránit a jsou kompletní.

16:52
    Vojtek musel zasahovat vyrážečkou proti slušné střele z hokejky Macha.

16:17
    Hostům se v přesilové hře zatím nedaří vůbec nic vymyslet.

15:28
    Domácím se okamžitě podařilo dostat puk do bezpečí.

15:10
    Početní výhoda pro hostující celek. Vyloučen je Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za nedovolené bránění.

14:37
    Frýdečtí vyhazují kotouč přes všechny čáry na icing.

13:45
    Omlouváme se za menší výpadek, skóré zatím zůstává stejné.

10:45
    Frýdečtí se snažili zakončit, jenže kotouč jim sebral na poslední chvíli pozorný Faltýnek.

9:49
    Zubři zatím jasně dominují dnešnímu utkání. Brankář Vojtek stále čeká na svůj první pořádný zákrok. Zatím si může v klidu uklízet brankoviště.

9:27
    Přerov právě vstřelil branku!
    Kubáň si ani nestačil osahat kotouč a už jej loví ze sítě. Brančíkův pas využil parádní trefou obránce MICHAEL JANOTA. Asistence: Richard Brančík, Petr Sakrajda.

9:04
    Tohle už bylo na brankáře Chvostka příliš a své místo přepouští kolegovi Andreasi Kubáňovi.

9:04
    Zubři dnes využívají třetí přesilovou hru ze tří. To je více než slušná bilance. Autorem třetí trefy domácího celku je RADOMÍR Pala. Asistence: Zdeněk Sedlák, Daniel Faltýnek.

8:42
    Osinovo nahození končí v náručí Chvostka.

8:25
    Přesilová hra pro domácí celek. Vyloučen je na dvě minuty Vít Stránský (FRM) 2 minuty za hákování.

8:24
    Vlček je na ledě, Zubři jsou kompletní.

8:01
    Frýdečtí kombinovali ale ke střele se nedopracovali.

7:29
    Zubrům se podařilo dvakrát úspěšně vyhodit puk pryč z obranného pásma.

6:35
    Frýdečtí delší dobu kombinovali a nakonec puk v poslední chvíli přeskočil Prokopovi přes čepel.

6:23
    Vyloučen je Tomáš Vlček (PŘE) na dvě minuty za faul loktem.

4:33
    Kudělka při jednom ze soubojů ztratil přilbu a okamžitě musí střídat. Bylo to nejspíše po střetu s Markem Ivanem.

4:07
    Do šance se snažili protlačit hostující hráči, ale Janota jim stačil včas odebrat čistě kotouč z hokejky.

4:07

3:29
    Kotouč byl ztečován mezi diváky, hra se přesouvá do středního pásma.

3:24
    Vhazuje se po levé ruce Vojtka.

3:06
    Druhá využítá přesilovka a dvoubrankové vedení nyní svítí na světelné tabuli. Goiš našel chytrou přihrávkou na modré čáře JIŘÍHO OSINU a ten bez přípravy svojí dělovkou rozsvítil červené světlo za hostujícím brankářem. Asistence: Jiří Goiš

2:37
    Milan Gajda (FRM) 2 minuty hákování.

2:26
    Osina se propracovával před Chvostka a vynutil si druhý faul. Zubry čeká opět přesilová hra pěti proti čtyřem.

1:48
    Frýdek se zatím do vážnější šance nedostal, hosté pouze třikrát nahodili kus černé gumy na Vojtka.

1:17
    Bleskově využitá početní výhoda ze strany domácích. MATĚJ BLINKA si počkal na přihrávku od pravého mantinelu a nekompromisní dělovkou nedal Chvostkovi šanci. Asistence: Zdeněk Sedlák

1:05
    Vyloučen je Jaromír Gogolka (FRM) 2 minuty za podražení.

0:50
    Osina se prokličkoval z vlastního pásma až do útoku a Zubři si vynutili první přesilovku.

0:32
    Vojtek si připisuje hned první zásah proti lehoučkému nahození z hole Ivana.

0:14
    Na úvidní buly se proti sobě postavil Brančík s Ivanem a domácí jsou na kotouči.

00:01

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Okáč) – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček, R. Šťastný. – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Kolář, Ministr, Goiš – Kundrátek, Brada, Loupal.

HC Frýdek-Místek: Chvostek (Kubáň) – Gajda, Podešva, Měkýš, Krutil, Čintala, Ovšák, Prokop – Gogolka, Slovák, O. Sluštík – Stránský, Samiec, J. Sluštík – Ivan, Mach, Mikšan – Golasovský, Jakubowski, Mamula.

Rozhodčí: Slavka – Novotný, Šimčík.

Pěkný sobotní podvečer z přerovského zimního stadionu. Všichni nedočkavci se dnes konečně mohou usadit na svá oblíbená místa a shlédnout první kolo 2. ligy skupiny východ. Zubři budou na úvod soutěže hostit celek z Frýdku Místku, který přes letní přestávku prošel značnou obměnou.

HC Zubr Přerov – V kádru domácích nenajdeme mnoho změn. Hlavní osa mužstva zůstala pohromadě. Kádr modrožlutých opustil obránce Ferenc, který zamířil díky studijním povinnostem do Finska. Dvojice útočníků Pavel Hanák a Antonín Sprušil budou od letošní sezony oblékat dres Nového Jičína. Diváci neuvidí v letošní sezoně talentovaného Matěje Málka, kterého zastavilo v přípravě nepříjemné zranění a letošní ročník tak vynechá.

Lodivod Zubrů Zdeněk Sedlák ve svém kádru přivítal několik nových tváří. Obranu vyztuží ze Zlína talentovaný bek Michael Janota, který by měl nahradit právě odchozího Ference. V útoku bude nově oblékat přerovský dres fanouškům známý Milan Ministr (Olomouc) a Marek Haloda (Zlín) Z Olomouc se vrátil junior David Šťastný.

HC Frýdek Místek – Kádr frýdeckých hokejistů doznal trochu větší změn než celek Zubrů. V brance Frýdku už nebude působit Michal Láníček. Kvůli špatné finanční situaci v Karviné se povedlo frýdeckým získat poměrně zajímavé posily. Nejznámější jméno z této nabídky je všem fanouškům jistě známo. Dres Frýdku Místku bude v letošní sezoně oblékat bouřlivák Marek Ivan. Nadále pak David Mikšan, Michael Samiec, Petr Prokop, Milan Ovšák, Vít Stránský, Ondřej Sluštík. To je kompletní součet nových posil v dresu černého koně soutěže. Brankářskou trojici by měli tvořit Daniel Chvostek, Radim Vašíček a Andreas Kubáň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 2. Blinka (Sedlák), 4. Osina (Goiš), 10. Pala (Sedlák, Faltýnek), 10. Janota (Brančík, Sakrajda) – 44. Ivan (Prokop, Stránský), 59. Gogolka (Mach)

Rozhodčí: Slavka – Novotný, Šimčík