Mladá Boleslav – Písek 4:1 (kon.) | Sparta – Ústí n/L 3:0 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 4:5 (po pr.)
Zlín – Vsetín 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 7:4 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.)
Liberec – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Vítkovice – Havířov 5:0 (kon.)
Kladno – Chomutov 5:0 (kon.) | Olomouc – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 – 0:2)
HC Dukla Jihlava
Sobota 21.09.2013, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Extraliga staršího dorostu

V dnešním duelu vítězí Jihlava po odhodlaném výkonu. Střelcem vítězné branky je Jíří Ondráček. Děkuji za sledování dnešního přenosu. Z pardubické malé haly se loučí Patrik Moučka. (18:07:19)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava. Jiří Ondráček proměnuje i druhý nájezd a Jihlava si veze 2 body z dnešního duelu.

Jakub Martinec nájezd neproměnuje.

Hosté proměnují první nájezd. Střelcem Daniel Kolouch.

Andreas Jajcay jede jako první. Kličkou do forhandu neproměnuje.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

4:43
    Posledních 17 vteřin utkání, vhazování před Brožem.

4:10
    Vhazování před Husárem.

3:00
    Hosté rozehrávají útočnou akci.

1:38
    Závar před brankou skončil v síti Pardubic. Gól nemohl být uznán pro posunutí branky.

0:36
    Zadina mohl rozhodnout, ale Brož ho o vítězný gól připravil!

60:01

Po nerozhodném stavu v základní hrací době, utkání bude pokračovat 5-ti minutovým prodloužením s náhlou smrtí.

60:00

59:34
    Oddechový čas pro hosty. Jihlava má poslední šanci udělat něco s výsledkem. Vhazování před Husárem!

59:00
    Vhazování před jihlavskou brankou.

58:23
    Kolouch mohl přesypat písek na jihlavské váhy, ale střela se mu nepovedla.

57:43
    Ondráček se dostal do samostatného úniku, ale byl čistě zastaven pardubickými obránci!

56:14
    Zakázané uvolnění domácích.

53:55
    Husár zkrotil nepříjemnou dorážku jihlavského útočníka.

52:50
    V dnešním zápase sledujeme hlavně souboj obou brankářů, kteří předvádějí úctyhodné výkony.

52:08
    Zadina střílel přes nohy obránce Jihlavy, ale i teď byl Brož připraven.

51:39
    Povedenou střelu Benýška chytá Brož.

51:00
    Závar před pardubickou brankou reší opět až Husár.

49:21
    V uplynulých minutách se oba týmy snaží vsřelit vedoucí gól.

46:38
    Jihlavu vstřelený gól opravdu nabudil. Jejich hra se o 50% zrychlila.

46:06
    Vhazování před Brožem.

43:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tlak Jihlavy přináší zasloužené ovoce. Filip Nováček posunul puk na Vojtěcha Balaštíka, který nasměroval křižnou nahrávku na JIŘÍHO ONDRÁČKA, který překonal Husára. Asistence: Vojtěch Balaštík, Filip Nováček.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli o dost atraktivnější hokej než v té první. Jihlava ke konci třetiny začala bruslit a Pardubice to budou mít ve třetí třetině hodně těžké. Třetí třetina začne přibližně v 17:25.

40:00

39:40
    Samostatný únik Zadiny skončil na betonech Brože!

38:18
    Nádherný průnik Huberta skrz pardubické obránce. Narazil však na Husára, který vyrovnání nedopustil!

37:21
    Střela Hyleny rozechvěla síť, ale pouze tu v Brožově lapačce.

36:06
    Jihlavští se ocitli dva sami před brankou. Přihrávka do prázdné brány, se ale nevyvedla dle představ.

35:11
    Ani jeden z týmu nevydrží dlouho na puku.

33:23

33:14
    Od jihlavských obránců jsme ještě neviděli střelu na branku. Vše končí u nahození nebo ztečování.

32:01
    A opět zásah Husára, díky kterému se Pardubice osvobozují.

31:21
    Už třetí vyloučení na straně Pardubic. Na dvě minuty za hákování usedá Ondřej Vála.

30:37
    Pardubice se můžou opřít o skvělého Husára v brance, ten by dnes chytil i rýmu.

29:56
    Jihlava se snaží dostat do útočného pásma. Vždy se jim to podaří pouze na okamžik.

28:55
    Zakázané uvolnění hostí. Hraje se hodně živý hokej.

26:55

26:55
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Máme tu opravdu povedené využití přesilové hry. Jakub Martinec našel na modré čáře volného JAKUBA PROCHÁZKU, který ostrou střelou propáll vše co bylo v cestě. Asistence: Jakub Martinec.

26:11
    I Pardubice si zahrají přesilovku. Na dvě minuty usedá Filip Nováček za držení protihráče.

25:29
    Pokus o brejk Jihlavy dělily asi tři metry mezi hráčem a pukem.

25:16

24:49
    Husár maří všechny pokusy Jihlavy.

23:33
    Puk se zničeho nic ocitl před brankou, kde stál připravený Franc, aby ho odpálil.

23:16
    Další vyloučení na straně domácích. Na dvě minuty za podražení usedá Jakub Procházka.

22:34
    Takové spíše lehké nahození Benýška uklidil Brož do rukavice.

21:30
    Havrda zkoušel překonat Brože backhandem, ale nepovedlo se.

38:55
    Zadina se snažil rozhodit obránce tak rychle, že sám neudržel puk na holi.

20:01

V první třetině jsme neviděli žádnou brankou, avšak bylo vidět hodně příležitostí. Pardubice mají zatím lehkou převahu. Druhá třetina začne přibližně v 16:45.

20:00

19:22
    Ke konci třetiny se už neděje nic závratného.

18:17
    Bambula se ocitl sám před brankou, ale ani on neotevřel dnešní skóre.

16:55
    Střela Hoskovce prolétla jen těsně vedle spojnice Husárovy branky.

16:27

15:27
    Po slibné šanci Jihlavy následuje vyhození Pardubic.

14:27
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá Vála za podražení.

13:12
    Port střílel ze slibné pozice, ale jeho střela byla zblokována.

12:14
    Vypadalo to, že si Jihlava vytvoří slibnou příležitost, ale vše skončilo tak rychle, jak začalo.

11:05
    Pardubice se usadily na chvíli v pásmu Jihlavy, ale na puku byly pouze po rohách, odkud prostě gól dát nejde.

08:58
    Hlaváček přetlačil obránce a dostal se až do předbrankového prostoru, kde už bylo ale holí moc a tak se nedostal k zakončení.

07:33
    Zadina poslal obránce doslova na párek, ale svoji povedenou kličkovanou nezakončil do odkryté klece.

06:21
    Ke střele se dostal Hlaváček, mířil však jen do plexiskla.

05:25
    David Hubert se dostal až před Husára, ale pardubičtí obránci zabránili gólu.

04:25
    Ota Husár přikryl nahozený puk. Vhazování před brankou domácích.

03:07
    Jihlava má částečně navrch, ale nedaří se jí to to zužitkovat. Hraje se převážně ve středním pásmu.

01:25
    Port zkoušel pozornost Husára, ten byl ale připraven.

00:35
    První přerušení hry po vyhození puku mimo hrací plochu.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Husár (Červený) – Rudy, Horyna, Procházka, Kučera, Franc, Vála, Benýsek, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Hylena, Musil, Havrda, Voženílek, Jajcay, Martinec,

HC Dukla Jihlava: Brož (Vacek) – Pospíchal, Dörrer, Půža, Mandát, Klofáč, Kochánek, Port, Kolouch, Hubert, Balaštík, Ondráček, Bambula, Hoskovec, Peschout, Vala, Nováček, Lang.

Pardubice se po čtyřech utkáních nacházejí na 3.místě tabulky se ziskem osmi bodů.
    Jihlava je na tom podstatně hůře. Se čtyřmi body osídluje až 6.místo.

Pardubice prohrály svůj poslední zápas s rivaly z Hradce Králové.
    Jihlava nevyhrála už tři zápasy v řadě.

Uvidíme zápas, ve kterém se střetne Jihlava, která chce ukončit sérii proher a Pardubice, které by si rády připsaly další tři body do výsledkové tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Patrik Moučka

Branky a nahrávky: 27. Procházka (Martinec) – 44. Ondráček (Balaštík, Nováček), rozh. náj. Ondráček

HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Rudy, Horyna, Procházka, Kučera, Franc, Vála, Benýsek, Zadina, Hlaváček, Rohlík, Velinský, Kusý, Hylena, Musil, Havrda, Voženílek, Jajcay, Martinec,

Rozhodčí: Barek