Mladá Boleslav – Písek 4:1 (kon.) | Sparta – Ústí n/L 3:0 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 4:5 (po pr.)
Zlín – Vsetín 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Letňany 7:4 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 4:5 (1:2 po s.n.)
Liberec – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Vítkovice – Havířov 5:0 (kon.)
Kladno – Chomutov 5:0 (kon.) | Olomouc – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Pardubice – Jihlava 1:2 (0:2 po s.n.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 21.09.2013, 13:00 • Svijanská aréna, Liberec • Extraliga staršího dorostu

Hradec po povedené třetí třetině vyhrává, Liberec už srovnat nedokázal. Tygří program pokračuje zápasem juniorů proti Pardubicím od 16 hodin. (15:49:56)

60:00

59:29
    Tak tohle bylo štěstí! Puk se odrazil od tyče prázdné klece Tygrů.

58:53
    Stezka na střídačce, Liberec hraje v šesti.

58:25
    Drašnar trefil betony Stezky, Hradec si dále drží pásmo.

58:09
    Vhazuje se v útočném pásmu Hradce.

58:09
    Liberec si vyžádal oddechový čas, zkusí hru bez gólmana?

57:30
    Liberec právě vstřelil branku!
    A je tu kontaktní branka! Měčíř posílal puk před branku, kde šikovně a nenápadně kotouč tečoval PETR SVITÁK. Gólman hostů o něm vůbec nevěděl a puk proplul za jeho záda. Utkání tedy bude ještě zajímavé. Asistence: Jakub Mečíř, Tomáš Němeček.

56:40
    Tygři se nadechují k závěrečnému náporu, ale přihrávky jim nevycházejí.

55:20
    Tohle mohl být kontaktní gól, Král o milimetry minul branku hostů!

53:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    Velká chyba liberecké obrany a Hradec skóruje podruhé. Liberečtí beci zaspali na modré čáře a Chalupa s TOMÁŠEM ZAHRADNÍKEM se vydali do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný pak už čelil tváří v tvář Stezkovi a nekompromisně zakončil a připisuje si druhou branku dnešního klání. Asistence: David Chalupa.

53:43
    Posunutá branka Hradce na chvíli přerušuje hru. Bude se vhazovat po levici Petrice.

52:43
    Zakázané uvolnění hostů, Tygři tak získávají útočné pásmo.

50:46
    Tak přece jsme se dočkali gólu! Několik střel letělo na Stezku, ten si poradil s pokusem Malinského, ale nestačil se přesunout, když se k puku dostal TOMÁŠ ZAHRADNÍK a střelou pod víko posal svůj tým do vedení. Asistence: Marek Malinský, David Chalupa.

50:00
    Hronek se hned po buly ujal puku a rychle ho napálil do rukovice Stezky.

48:47
    Šancí je opět pomálu, tímto tempem to zřejmě povede k samostatným nájezdům.

47:35
    Ordoš sražen v úniku, ale trestné stílení to nebude.

47:06
    Střela Krále skončila v rukavici Petrice, ještě mu puk vyklouzl, ale nakonec ho dokázal zkrotit.

45:43
    Postupné střely Hradeckých byly všechny sraženy nebo napáleny do bruslí.

44:31
    Ordoš s Lakatošem zatápěli v předbrankovém prostoru, nakonec se puku ujala obrana Hradce a přesouvá hru na druhou stranu.

43:09
    Lvi jsou v plném počtu, v oslabení zvládli ubránit velkou šanci.

42:45
    Individuální akce Ordoše střelou nekončí, byl donucen objet branku. Tygři pak nedokázali útočné pásmo udržet.

42:03
    Lakatoš šikovně posunul na Krále, ten ale mířil mimo branku.

41:09
    Přesilovka pro domácí. Vyloučen Jaroslav Faltýnek (HKR) za sekání a po dlouhé době uvidíme přečíslení.

40:37
    Trochu vlažnější vstup do třetí periody, zatím se bojuje o puk ve středním pásmu.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli lepší hokej, první půle patřila Hradci, v té druhé dominovali domácí. Uvidíme, zda ve třetí části nějaká branka konečně padne.

40:00

39:40
    Královští lvi se zmohli k útoku, Hofman v úniku jen těsně minul branku.

39:04
    Od modré tvrdě a skrytě vypálil Divila, puk chytá při ledu do lapačky gólman hostů.

37:32
    Lakatoš napálil prvního beka před sebou. Liberec je už podstatnou dobu aktivní a nepouští své soupeře k žádným protiútokům.

37:04
    Střela z otočky se Kačírkovi nepovedla, ale i tak šla těsně vedle tyče.

36:51
    Time-out pro hosty.

36:17
    Nyní Liberec tlačí, Babec zkoušel z nulového úhlu, ale do střely se vrhli dva bekové z hostujícího týmu.

34:12
    Tak teď se to šancemi hemží! Opět Ordoš i udělal místo před brankovištěm a dostal přesnou přihrávku, ale puk nezpracoval nejlépe a ten míří mimo tři tyče.

32:37
    Šance Liberce. Babec poslal na Zachara, který promáchl, ale puk sebral Tržický a poslal ho do závaru před brankou. Tam zůstal ležet Petric, když na něj spadli dva hráči. Nakonec jsou všichni v pořádku, a gól se ještě nekoná.

31:29
    Gančarčík napálil puk na hruď gólmana, tomu se odrazil skoro až do branky, ale Stezka zachoval klid a puk polapil.

30:57
    Střela z Ordošovy hole je sražena, liberecký útočník však zkusil ještě jednu akci, která skončila těsně na brankové čáře.

30:03
    Stezka dnes září a díky němu Tygři ještě neinkasovali. Nyní předvedl sérii akrobatických pozic, aby zabránil brance z velké skrumáže před libereckou klecí.

29:10
    Liberec se dopustil zakázaného uvolnění po špatné rozehrávce. Vhazuje se po levici libereckého brankáře.

28:19
    Gančarčík se snažil dostrkat puk za ležícího Stezku, ale ten za sebe už nic nepustil.

27:32
    Z levého kruhu trefil rukavici gólmana Gecko. Vhazuje se před Petricem.

26:30
    Babcova šance v úniku! Otevřel se mu prostor, a tak bruslil až ke gólmanovi Petricovi, byl však už napadán třemi hráči a střela byla zblokována těsně u tyče.

25:25
    Hosté jsou ve druhé třetině aktivnějším týmem. Nyní Faltýnek zkoušel potrápit Stezku, ale bez úspěchu.

24:10
    Hradečtí nyni dlouho uzavřeli hru v útočném pásmu. Nakonec se však dopustili úmyslného ofsajdu a Liberec tak získává své útočné pásmo.

23:14
    Luštinec se zamotal v útočném pásmu a nestihl vystřelit. Liberec vyváží puk pryč od své branky.

22:08
    Drobného tutovka! Stezka ležel dezorientovaný v brankovišti a Drobný byl sám před odkrytou klecí. Nedokázal však puk usměrnit do volného prostoru za gólmanem.

21:37
    Únik se však povedl Hradeckým, Malinský čelil pouze gólmanovi, ale ten si proti němu vyjel a zmenšil mu manévrovací prostor. Puk míří do rohu.

21:06
    Do úniku se chtěl dostat Ordoš, ale puk nestihl a je to zakázané uvolnění domácích.

20:25
    Bažant ujel po levé straně a protáhl Stezku střelou na rameno.

20:01

V úvodních dvaceti minutách jsme gól neviděli. Hra je z obou stran impotentní, ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance. Ani několik přesilovek nepomohlo oboum celkům skórovat. Druhá část začne přibližně v 13:42.

20:00

19:25
    Tohle je skutečně plácaná, moc kloudných střel nepřichází a ani nahrávky nenacházejí své adresáty. Doufejme, že do druhé třetiny si hráči přenesou větší aktivitu.

18:04
    Při snaze uniknout byl Gecko čistě sražen. Ale jeho spoluhráči ještě dokázali na chvíli udržet útočnou třetinu.

17:00
    Hronkova střela míří nad branku. Dnes se střelecky nikomu nedaří.

15:27
    Zahradník poslal kotouč na úplně volného Chalupu před brankou, ale ten si nedokázal puk dobře zpracovat a střela mu nevyšla.

14:09
    Drobný zamířil do růžku branky, ale střelu moc zvedl. Puk tak míří až do ochraného plexiskla za brankou Stezky.

13:22
    Zakázané uvolnění hostů, hra se přesune zpět před jejich klec.

12:28
    Královští Lvi jsou v plném počtu, oslabení zvládli bez větších obtíží.

12:13
    Tržického příležitost z mezikruží byla moc nízká a blok bránících Lvů ji snadno zastavil.

11:27
    Divila zkoušel od modré, ale trefil pouze svého spoluhráče. Tygři mají problém vymyslet kloudnou střelu a po chvíli ztrácejí pásmo.

10:28
    Nyní bude dvouminutová výhoda pro Liberec, Adam Čech (HKR) zahřeje trestnou za napadení.

10:02
    Opět hluchý úsek hry, hráči jenom kombinují a hrají spíše ve střední pásmu.

09:21
    Hronkova střela obloučkem přistála v náručí Stezky, bude se vhazovat po jeho pravici.

08:49
    Radek Šír se statečně vrhl mezi tři bránící hráče, ale nedokázal již vystřelit. V tlaku mu sklouzl puk z hole.

08:11
    ...a to se daří. Za dvě sekundy budou domácí v plném počtu a prodloužené oslabení se jim podařilo ubránit.

07:45
    Vypadá to, že zbytek přesilovky bude chtít Liberec ubránit ve středním pásmu...

07:28
    Od modré zkoušel Faltýnek, ale nepohlídal si nohy a stílel v ofsajdové pozici.

07:19
    Liberec už je ve čtyřech, stále zbývá ještě minuta oslabení.

06:54
    Královští lvi drží pásmo, Bažant si vyměnil puk se Zahradníkem, ale ten se netrefil ideálně.

06:13
    Tak tohle je velká příležitost pro hosty. Vyloučen Petr Sviták (LIB) za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště. Hradec tak hraje pět proti třem.

06:09
    Zahradníkova akce průchodem mezi kruhy moc nevyšla, pro Stezku tohle byla spíše rutina.

05:19
    Nyní si Hradec zahraje přesilovku. Michael Klinger (LIB) si posedí za držení protihráče.

05:05
    Král zkoušel s Kačírkem vymyslet souhru v útočném pásmu, ale první jmenovaný nestačil puk posunout na svého spoluhráče. Hosté už hrají v plném počtu.

03:59
    Solenský zkoušel z pravého kruhu vystřelit, ale v brankovišti byl puk sražen a Hradečtí vyhazují.

03:05
    První vyloučení dnešního zápasu. Martin Bažant (HKR) si posedí dvě minuty za faul kolenem. Přesilová hra pro Liberec.

02:40
    Hra je zatím klidná, bez vyložených šancí. Nyní jsou u puku hosté, ale ohrožení branky se nekoná.

01:18
    První šance zápasu, Jan Ordoš se osvobodil ve středním pásmu a přijel si až ke gólmanovi Hradce. Zkusil střelu nad rukavici, trefil však pouze beton.

00:15
    Domácí vyhráli vhazování a ihned se vydali do útočné třetiny. Chvilková kombinace však střelu nepřinesla a hra se tak posouvá do středního pásma.

00:01

Hráči již nastoupili na led a utkání za pár okamžiků vypukne.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Hosnedl) – Běhula, Klinger, Tržický, Suchý, Mečíř, Němeček, Divila – Babec, Šír, Sviták, Král, Gecko, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Kačírek, Chlum

Královští lvi Hradec Králové: Petric (Černý) – Bažant, Souček, Vacek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Hofman, Zahradník, Tvrdík, Hnik, Hronek, Gančarčík, Chalupa, Voříšek, Drobný, Malinský, Miškář, Drašnar

Rozhodčí: Třasák – Grundler, Krejbich.

I Hradec je jeden z favoritů tabulky. Nyní je na třetím místě, ovšem má zápas k dobru. Až do včerejška zůstávali Východočeši neporaženi, ovšem v boji o první pozici podlehli Slavii dneska je pro změnu čeká boj o druhou příčku.

Liberečtí hokejisté si vedou dobře, po šesti odehrných zápasech jim náleží druhé místo s dvanácti body. Ve včerejším utkání proti Písku se dobře naladili na dnešek, když Jihočechy dokázali překonat 4:0.

Dobré odpoledne z Liberce. Dnes se podíváme na utkání mezi Bílými Tygry a Královskými Lvy z Hradce Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 58. Sviták (Mečíř, Němeček) – 51. Zahradník (Malinský, Chalupa), 54. Zahradník (Chalupa)

Rozhodčí: Třasák – Grundler, Krejbich