Letňany – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 4:5 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 5:2 (kon.)
Olomouc – Vsetín 6:5 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 6:1 (kon.) | Vítkovice – Poruba 2011 7:3 (kon.)
Berani Zlín – Třinec 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 9:1 (kon.)
Jihlava – Písek 4:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 3:6 (kon.)
HC Kometa Brno
6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
AZ Havířov
Pondělí 23.09.2013, 17:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

Kometa tak v tabulce utekla svému dnešnímu sokovi na pětibodový rozdíl. To je z Brna pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek pondělního večera. (19:13:32)

A to je vše. Ve třetí třetině se sice hostům díky Pořízkovi povedlo v přesilovce pět na tři snížit, už to však byla jenom labutí píseň poraženého týmu. V závěru ještě Kometa upravila skóre díky Garčicově dovršení hattricku a trefě Romana Dymáčka. Hned čtyři body si dnes připsal obránce Patrik Štancl, ve všech případech za asistence.

60:00

59:51

59:36
    Zohorna šetří puk v útočné třetině.

59:21
    Slavíček přerušuje hru po nahození ze středního pásma.

59:08
    Hosté v přesilové hře zahráli zakázané uvolnění, moc času na korekci výsledku jim už nezbývá.

58:45
    Bednářova dalekonosná rána končí v náručí Zdeňka Slavíčka.

58:28
    Fejko se vytočil zpoza branky a snažil se poslat puk k bližší tyči, Slavíček tam ale prostor nenechal.

58:03
    Havířov začne přesilovku od vlastní branky.

57:51
    Vyloučení na straně Brna. Za vyhození puku mimo hřiště je vyloučen David Sedláček.

57:20
    Další zákrok havířovského gólmana, ten dnes asi pořádně propotil ribano.

57:09
    Hroudný po otočce zpoza branky nezaskočil Šimečka.

56:39
    Na hostech je znát, že další dva góly už je definitivně srazily do kolen.

56:00
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nakonec z toho bude asi debakl pro hosty. Havlát z velké blízkosti napálil jen beton Šimečka. K odraženému puku se ale dostal po výjezdy zpoza branky ROMAN DYMÁČEK a povedlo se mu poslat puk za brankovou čáru. Asistence: Robert Havlát.

55:10
    Dovolím si tvrdit, že je definitivně rozhodnuto. A opět se předvedl RICHARD GARČIC. Bleskově prohnal takřka přes polovinu hřiště a z poměrně velké vzdálenosti vypálil skrz posledního obránce v černém. Puk zapadl přesně k pravé tyči havířovské branky. Už čtvrtou asistenci si připsal Patrik Štancl. Asistence: Patrik Štancl.

53:39
    Zápas teď moc zajímavého nenabízí, zdá se, že už hosté nemají sílu na zvrat a Kometa hraje v pohodě.

53:10
    Pořízek mohl jet sám na Slavíčka, nezpracoval ale kolmici.

52:40
    Šimeček teď trochu nepromyšleně vyjel z branky a chvíli byla volná, když měli puk na holích domácí, nedokázali toho však využít.

52:18
    Hájek zablokoval Fejkovu ránu.

51:34
    Kometa v pohodě kontroluje hru, Havířov si nemůže vytvořit tlak.

51:09
    Další Garčicův střelecký pokus končí po zásahu havířovského hole v ochranné síti.

50:13
    Denk hledal před brankou Hroudného, ten ale prudký pas nezpracoval.

49:39
    Fejko jel s Bednářem ve dvou na posledního domácího beka Kubeše, ten ale situaci zvládl a prvně jmenovanému sebral puk.

49:22

49:06
    Podobně se teď vedlo také na pravé straně kluziště i Lukáši Denkovi.

48:47
    Garčicovi nesedla střela z pravého kruhu, Šimeček ji v pohodě drží v lapačce.

48:26
    Kometa má tlak, zatím však pálí nepřesně.

47:58
    Garčicovu střelu přizvedla havířovská obrana nad břevno.

47:33
    Na úvod oslabení se hosté osvobozují.

47:22
    Útočný faul Lukáše Bednáře, který hákoval před brněnskou brankou Zohornu.

46:39
    Domácí se koncentrují na obranu středního pásma, hosté mají problém s jeho přechodem.

46:02
    Teď na druhé straně zahrozil Štancl, jeho ránu z pravého křídla ale Šimeček kryje.

44:53
    Hosty branka povzbudila a jsou nyní hodně aktivní.

44:28

44:03
    Havířov pokračuje v klasické přesilovce.

44:04
    Havířov právě vstřelil branku!
    Tak nakonec Havířov dvojnásobnou přesilovku využívá a ještě má naději na bodový zisk. Bednář na levém kruhu naznačil střelu, namísto toho ale přihrál na vzdálenější tyč RADKU POŘÍZKOVI, který uklidil z voleje puk do sítě. Asistence: Lukáš Bednář, Jakub Ďurkáč.

43:40
    Hosté zatím jenom kombinují.

43:28
    Jenže teď jde Kometa do tří. Martin Biolek podrazil opět Polaka a hosté budou hrát dvojnásobnou přesilovku skoro minutu.

42:48
    Puk až za Šimečkem, přesilovka se hostům moc nedaří.

42:26
    Pronikajícího Polaka zastavil Dymáček nedovoleně a je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem.

42:01
    Denkova střela z pravého křídla také končí jenom u havířovského brankáře. Ten i přes čtyři inkasované góly patří k nejlepším hráčům na ledě.

41:36
    Přihrávkou rukou vyhání Kometu z útočné třetiny.

41:11
    Denk vykoroužil zpoza branky, jeho ránu pak zlikvidoval Šimeček vyrážečkou. Zatím to nevypadá, že by hosté měli zdramatizovat utkání.

40:28
    Orság posílal puk do mlýnice před brankou, domácí beci ale situaci s přehledem zvládli.

40:16
    Ofsajd Komety.

40:03
    Hned na začátku třetiny skončila přesilovka, kterou ještě Kometa přenášela z druhé třetiny.

40:01

Druhá třetina kopíruje svým výsledkem třetinu první. Opět se radovala jenom Kometa a znovu dvakrát. O obě branky se v rozmezí minuty a půl postaral kapitán Richard Garčic, u jeho druhé branky si už třetí asistenci v zápase připsal Štancl. Pro Havířov je čtyřgólová ztráta o to bolestnější, že hned dvakrát jeho útočníci napálil v právě skončené dvacetiminutovce tyčku.

Další třetina začne přibližně v 18:39 .

40:00

39:55
    Denkovu ránu od pravého hrazení schytal Šimeček přímo do masky, po přerušení bude pokračovat ve hře.

39:48
    Ještě jedno buly po pravici hostujícího gólmana.

39:31
    Tentokrát pálil Štancl, Šimeček opět zasahuje betonem.

39:18
    Šnajnar mocně napřáhl na modré čáře. Prudká rána ale mířila jen na prostředek branky.

39:13
    Kometa rozvážně kombinuje.

38:52
    Rozjetého Dymáčka zastavuje ofsajd.

38:32
    Po dvou nepovedených domácích střelách vyhazuje Stružík za Slavíčka.

38:03
    Navíc jdou hosté do čtyř. Radek Pořízek je trestá za hákování.

37:33
    Toto už bude pro hosty těžké. Štancl svou třetí gólovou asistencí v zápase našel rozjetého RICHARDA GARČICE. Ten se hnal sám na Šimečka a trefil skulinku mezi jeho betony. Kapitán Brna se prosazuje podruhé za minutu a půl. Asistence: Patrik Štancl.

37:01
    Další domácí ofenzivu zastavuje odpískaný ofsajd.

36:56
    Kometu branka opět nabudila, Dymáčkova střela ale nebyla nebezpečná.

36:05
    Atraktivní pasáž hry končí třetím gólem v síti Havířova, pro hosty je to možná po dvou tyčkách trochu kruté. Domácí kapitán RICHARD GARČIC našlápl, vřítil se do útočné třetiny a z mezikruží se trefil pod břevno havířovské svatyně. Na tuto ránu už byl jinak výborný Šimeček krátký. Bez asistence.

35:32
    Orságovu střelu z plné rychlosti likviduje Slavíček vyrážečkou.

35:23
    Na druhé straně se zprava řítil na Šimečka Šnajnar, jeho střelu ale brankář Havířova zastavil ramenem.

34:47
    Polakova střela z mezikruží opět rozezvonila domácí tyčku! Hosté mají i kus smůly.

34:12
    Havířov strávil nějaký čas v útočném pásmu.

33:47
    Orságovo bekhendové nahození Slavíčka neohrozilo.

33:22
    Tlak Komety řeší Havířov vyhozením na zakázané uvolnění.

32:12
    Zase se hraje v obranném pásmu Havířova, aktivní je hlavně Radim Zohorna.

31:37
    Pořízek vystihl Slavíčkovu rozehrávku a zívala na něj prázdná brána. Z levého křídla ale v plné rychlosti napálil jen tyčku. Domácí brankář si může oddechnout.

31:23
    Šimeček v permanenci, hned po buly pálil Šnajnar.

31:19
    Další Denkovu střelu, tentokrát z druhé strany kluziště, Šimeček chytá do lapačky.

30:47
    Denk vykroužil na střed z pravého rohu, střela mu ale moc nesedla.

30:26
    Zakázané uvolnění hostí, hra zůstává v jejich obranném pásmu.

30:17

30:15
    Zohornova střela z pravého křídla mířila přímo na hruď připraveného Šimečka.

29:55
    Orság v náznaku úniku, domácí beci ho ale rychle dojeli.

29:18
    Brnu se nedaří opětovně usadit za útočnou modrou.

28:48
    S Kubešovou střelou od modré si Šimeček poradil, poté hosté vyhazují.

28:29
    Kometa zatím kombinuje v útočném pásmu.

28:17
    Podruhé v jedné třetině hrál Havířov v šesti. Tentokrát trest odpyká Fejko.

27:36
    Obrany aktuálně předčí útoky, hraje se bez šancí na obou stranách.

26:53
    Pořízek se po pravé straně prohnal celým hřištěm, jeho zakončení ke vzdálenější tyči ale minulo branku.

26:44
    Dudkova rozehrávka končí jenom zakázaným uvolněním Havířova.

26:24
    Až po přesilovce domácí pořádně zamkli hosty v obranném pásmu, Hroudného střela z velkého úhlu ale Šimečka nevystrašila.

25:16
    Dymáčkova střela z otočky skončila jenom na zadním hrazení.

24:58
    Mlynář se snažil obejít posledního obránce Heinzla, ten ale vyšel ze souboje jako vítěz.

24:50

24:39
    Dvořákova rána z pravého křídla nebyla přesná.

24:13
    Až teď se Brňané usadili v útočném pásmu a kombinují.

23:58
    Další vyhození hostí obstaral Polak.

23:43
    Navíc teď Kometa zahrála zakázané uvolnění.

23:18
    Tato početní výhoda zatím domácím nevychází, Havířov se dobře brání.

23:02
    Bednář mohl v oslabení uhánět sám na Slavíčka, na hranici faulu ho ale zastavil Hájek. Sudí Kika vylučovat nebude, naštvaný Bednář pak posunul branku Komety a vhazuje se ve středním pásmu.

22:50
    Navíc si domácí zahrají další přesilovou hru. Havířovských hokejistů teď bylo na ledě příliš. Trest za hráčskou lavici odpyká Hendrych.

22:18
    Kometa opět přebírá aktivitu a drží puk na holích.

21:56
    Štancl rozhodil Šimečka při rozehrávce, nedokázal ale ze situace něco vytěžit.

21:34
    Druhá třetina zatím nabízí hlavně boj u mantinelů.

20:57
    Po Cihlářově střele z pravého křídla přerušuje Slavíček hru.

20:28
    Polak se uvolnil a vypálil z poměrně velké vzdálenosti. Branku minul.

20:08
    Ani ve druhé třetině se asi fungující časomíry nedočkáme...

20:01

Hlasatel odpočítal posledních deset sekund první třetiny. V ní byla Kometa o něco lepším týmem a dokázala svou převahu gólově zúročit. Jako první se v deváté minutě trefil Šnajnar, o pět minut později na něj navázal Dvořák. Po jeho trefě hosté trochu zvedli hlavy a dokázali se udržet v útočném pásmu, čímž naznačili, že mají síly na to, aby zápas zdramatizovali.

Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:30
    Další vhazování před Slavíčkem, teď po icingu Komety.

19:23
    Dudkova střela končí po odrazu od hokejky domácího hokejisty jenom v ochranné síti.

19:00
    Hlasatel už oznámil začátek poslední minuty první třetiny.

18:37
    A daří se jim to, hraje se hlavně ve středním pásmu.

17:48
    Domácí se snaží kontrolovat hru, aby do kabin odešli za příznivého stavu.

17:17
    Štefko nyní pěkným čistým hitem zastavil u mantinelu projíždějícího domácího hráče.

16:40
    Další atak Komety končí ofsajdem.

15:49
    Stružík z mezikruží vyprášil betony Zdeňka Slavíčka.

15:36
    Hraje se nahoru dolů, k zakončení se nikdo nedostává.

14:50
    Hosté teď přidali na důrazu a hrnuli se před Slavíčka, vznikla z toho drobná strkanice, kvůli které se ale vylučovat nemusí.

14:22
    Hosté se už přeci jen probrali a teď oni provětrávají domácí obranu.

13:31
    Teď už však Šimeček kapituluje. Štancl našel z rohu svým pasem mezi kruhy FILIPA DVOŘÁKA, který dokázal propálit klubko těl před havířovským brankářem, který puk viděl asi až ve své síti. Patrik Štancl si připsal důležité asistence u obou domácích branek. Asistence: Patrik Štancl, Radim Zohorna.

13:-27
    Další zákrok si připsal po Garčicově ráně z pravého křídla.

12:45
    Dymáček se elegantně uvolnil u levého hrazení, jeho střelu z kruhu ale Šimeček viděl a pokryl. Havířovský gólman si na nudu stěžovat nemůže.

12:25
    Snaha o havířovský protiútok končí jenom zakázaným uvolněním.

12:15
    Hájkovu dalekonosnou střelu udržel Šimeček před dotírajícím Havlátem v náručí.

11:57
    Od úvodní branky je Kometa výrazně lepším týmem, zatím se ji však nedaří přetavit aktivitu v další gól.

11:39

11:20
    Zatím sledujeme nejlepší přesilovku zápasu, střela Brna je však nepřesná.

10:49
    Dvořák se odhodlal ke střele, pro Šimečka se ale nejednalo o větší problém a ztlumil ji na hrudi.

10:37
    Kometa se usadila v útočné třetině a kombinuje.

10:11
    Hájkova bomba se od zadního mantinelu odrazila před branku Havířova, kde puk přikryl Šimeček a přerušil hru.

09:57
    Ďurkáč vysokým obloukem vyhazuje puk do středního pásma.

09:39
    Brňané mají šanci zvýšit vedení, Kalus je vyloučen za sekání.

08:58
    Úvodní trefa domácí nabudila a dostávají hosty pod tlak.

08:27
    Domácí se ujímají vedení. Patrik Štancl našel křížným pasem z levého kruhu u vzdálenějšího tyče sjíždějícího ROSTISLAVA ŠNAJNARA, který správně nastavil hokejku a trefil odkrytou část havířovské branky. Asistence: Patrik Štancl, Daniel Hroudný.

07:46

07:40
    Fejko dorážel zblízka střelu Bednáře, nepřehodil ale ležícího Slavíčka.

07:02
    Hosté sice mají puk na holích, nedostávají se však do útoční třetiny.

06:32
    A právě Šnajnar zařídil další domácí osvobození.

05:17
    Změna! Čárový rozhodčí opravil verdikt hlavního, puk byl tečován, Šnajnar se vrací na střídačku a pokračuje klasická přesilovka.

05:17
    Kometa jde do tří. Rostislav Šnajnar vyhodil puk bez teče hrazení mimo hrací plochu, je tak trestán za zdržování hry. Dvojnásobnou přesilovku tak budou hrát Havířovští bez jedné sekundy minutu a půl.

06:01
    Brnu se daří dostat puk až za branku hostí.

05:46
    První domácí vyloučení. Za nedovolené bránění odjel na trestnou lavici Denk.

05:11
    Chyby v brněnské rozehrávce využil Wróbel, střelu z mezikruží ale nevměstnal mezi tři domácí tyčky.

05:02

04:33
    Na chvíli rozjeli Brňané typický přesilovkový kolotoč, chyběla jim ale střelba.

04:04
    Kometě zatím přesilovka příliš nejde, teď ji zastavil ofsajd.

03:32
    Na druhé straně hrozilo nebezpečí při úniku Pořízka, nakonec ho ale domácí obránci dojeli a akci překazili.

03:19
    Dvořákovu střelu Šimeček jenom vyrazil, Zohorna ale nedokázal skákavý puk dorazit.

03:02
    První vyloučení v utkání na straně hostí. Za nedovolené bránění je na dvě minuty potrestán Erich Polak.

02:34
    Po Hájkově zaváhání na útočné modré se hnal zcela sám na Slavíčka Orság. Zkusil vypálit pod břevno, střele však dal moc výšky a ta nakonec skončila jen na zadním plexiskle.

02:27
    Dymáčkova z pravého kruhu byla hodně prudká, mířila však jen na prostředek branky a s tím si Šimeček poradil.

02:02
    Dudkovu ránu od modré zblokoval první domácí bek.

01:48
    Na chvíli se podíval do pásma i Havířov, ani Slavíček ale zatím zasahovat nemusel.

01:18
    Kometa se na chvíli usadila v útočné třetině, ohrožení branky Havířova se ale nekonalo.

00:51
    První přerušení přišlo po ofsajdu domácího celku.

00:03
    Na začátku zápasu v KAJOT ARENĚ nefunguje časomíra, z boxu třestoměřičů by ale mělo zaznívat pravidelné hlášení o tom, kolik už je odehráno.

00:01

Oba týmy se zdraví na modrých čarách, úvodní buly je na dohled.

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Hájek, Sedláček, Marcello, Švejda, Kratochvíl, Šnajnar, Kubeš, Štancl – Mlynář, Nohel, Zohorna R., Dvořák, Denk, Horký, Dymáček, Garčic (C), Biolek, Hroudný, Havlát.
    Trenér: Jan Konečný.

AZ Havířov: Šimeček (Turšner) – Kalus, Heinzl, Chroboček (C), Dudek, Štefko, Kiss, Trombik, Ďurkáč – Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Pořízek, Bednář, Cihlář, Stružík.
    Trenér: Martin Janeček.

Rozhodčí: Kika – Měkýš, Pospíšil.

AZ Havířov má na svém kontě jedenáct bodů, což je o dva méně než Kometa. Ta je v tabulce skupiny východ po první čtvrtině třetí, dnešní hosté okupují pátou pozici. Rozestupy v tabulce jsou stále minimální. Přestože bodů mají Havířovští méně, také mají na svém kontě čtyři výhry a tři prohry, častěji však vyhráli až po prodloužení či nájezdech. Poslední dva zápasy zažil Havířov jako na houpačce. Nejprve doma jednoznačně porazil silnou Olomouc 6:2, poté ale prohrál ve Vítkovicích 5:0. Uvidíme, co předvede dnes.

HC Kometa Brno nasbírala za první čtvrtinu soutěže, tedy sedm zápasů čtyři výhry a tři prohry. Pouze jedinkrát však odešla z ledu bez bodu, dvakrát padla aspoň s bodovým ziskem. V posledních dvou duelech se Brňané střetli s těžkými soupeři Vítkovicemi a Třincem. S prvně jmenovaným týmem doma padli po nájezdech, přestože vedli o dva góly ještě necelé dvě minuty před třetí sirénou. Zaváhání ale napravili v Třinci, kde z ledu Ocelářů ukořistili plný bodový zisk.

Je za námi první čtvrtina základní části, ve které se v rámci tří regionálních skupiny mezi čtyřikrát utká osm týmů. Dnes začínají odvety prvních zápasů. Kometa se tedy s Havířovem už potkala, v prvním utkání ročníku padla ve Slezsku 4:3 po nájezdech.

Pěkný den vám přeji z brněnské KAJOT ARENY, která se dnes stane dějištěm zápasu Rako extraligy staršího dorostu. Domácí Kometa Brno poměří síly s Havířovem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 9. Šnajnar (Štancl, Hroudný), 14. Dvořák (Štancl, Zohorna), 37. Garčic, 38. Garčic (Štancl), 56. Garčic (Štancl), 56. Dymáček (Havlát) – 45. Pořízek (Bednář, Ďurkáč)

Rozhodčí: Kika – Měkýš, Pospíšil