Giannessi – Hájek 2:1 (kon.) | Schoorel – Pospíšil 0:2 (kon.)
Čtvrtek 26.09.2013, 10:05Challenger Sibiu - BCR Sibiu Open (antuka)

6:4
    Ten již využil a může se tak radovat z postupu do dalšího kola.

5:4
    Esem Hájek ukončil tento gem a snížil na rozdíl jediného gemu. Po krátké pauze však půjde jeho soupeř servírovat na vítězství.

5:3
    Nad Hájkem již je velké nebezpečí, následné dva gemy musí bezpodmínečně uhrát, jinak na turnaji v Rumunsku končí.

4:3
    Ten třetí už Giannessi využil a vede 4:3. Tři poslední gemy v řadě tenisté prohráli svůj servis.

3:3
    Hned první brejkbol Jan Hájek využil a okamžitě tak vzal soupeři servis zpět.

3:2
    Opravdu to dokázal a Hájek bude muset stav dohánět.

2:2
    Srovnáno na 2:2 a nadále není vůbec jasné, kdo tento boj vyhraje.

1:2
    S naprostým přehledem Hájek uhrál tento gem a vede tak 1:2. Servírovat však jde soupeř.

1:1
    Opravdu také Giannessi uhrál své podání bez ztráty fiftýnu.

0:1
    Čistá hra je zde, výborný vstup Hájka do tohoto setu.

6:7
    Jenže Giannessi vyrobil dvojchybu a jeho stíhací jízda ve zkrácené hře tak končí opravdu hodně zbytečnou chybou.

6:6
    Opravdu je tu tiebreak, který rozhodne o vítězi i ve druhém setu.

6:5
    Italský tenista gem také následně ukončil a rázem půjde Hájek podávat na udržení se v zápase.

5:5
    Ten třetí však Giannessi využil a srovnal na 5:5. Je až neuvěřitelné, že již potřetí v zápase Hájek servíroval na ukončení setu a ani jednou to nedokázal.

40-0
    Tři brejkboly se staly realitou.

4:5
    Po sérii pěti prohraných gemech v řadě se Giannessi přece jen raduje ze zisku gemu. Uvidíme, co se stane v dalším gemu.

3:5
    Povedlo se. Český tenista je jediný gem od zisku druhého setu.

3:4
    Ze 3:0 je to 3:4 a Hájek půjde navíc servírovat.

3:3
    Esem srovnal Hájek na 3:3. Na esa to momentálně máme 1:4.

3:2
    Hned první z nic Honza Hájek využil a vrátil se zpět do zápasu.

3:1
    Čistou hrou zvládl Hájek uhrát tento gem, uvidíme co se bude dít v dalším průběhu tohoto zápasu.

3:0
    Alessandro Giannesi se k vedení o tři gemy opravdu dostal a český tenista bude mít co napravovat.

2:0
    Nakonec to Alessandro Giannessi dokázal, vede 2:0 a má velmi dobře nakročeno do čtvrtfinále.

1:0
    Čistou hrou získal Giannessi úvodní gem druhé sady.

7:6
    Giannessi hned první setbol proměnil a získal tak první set.

6:6
    Za stavu 0:5 asi nikdo nečekal, že se bude rozhodovat o zkrácené hře.

5:6
    Čistou hrou zvládl český tenista jedenáctý gem zápasu. Kdyby se mu toto podařilo za stavu 1:5 nebo 3:5, tak by měl první set již v kapse.

5:5
    Hájek vedl už 0:5 a rázem je stav srovnán, český tenista prohospodařil velký náskok.

4:5
    Čistou hrou ztratil český tenista svůj náskok a tím také všechny své brejky, podávat na srovnání půjde po krátké pauze jeho soupeř.

3:5
    Esem ukončil Giannessi tento gem a ze stavu 0:5 je rázem 3:5 a Hájek bude v dalším gemu pod tlakem.

2:5
    Hájek sice měl setbol, ale nakonec o celý gem přišel a celý první set tak pokračuje.

1:5
    Nakonec to zvládl Giannessi čistou hrou a odvrátil tak hrozbu kanára. První set však má Hájek výborně rozehrán.

0:5
    Stylově esem ukončil Hájek tento gem a chybí mu jen jeden k získání prvního setu.

0:4
    Ten dokázal proměnit a český tenista tak vede již 0:4 a první set má tak skvěle rozehrán.

0:3
    Tu však dokázal Hájek napravit a získal tak celý gem.

0:2
    Napodruhé to už vyšlo, Jan Hájek hned v úvodu zápasu získává servis soupeře a vede tak již 0:2.

0:1
    Nakonec se podařilo českému tenistovi celý úvodní gem zápasu získat ve svůj prospěch.