Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pátek 27.09.2013, 10:00KHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (12:12:01)

Zápas je u konce, ve hře bez brankáře nakonec branka nepadla, byť domácí k ní měli několikrát velmi blízko, ze tří šancí však nedokázali dopravit puk mezi tři volné tyče. Domácí Amur si tak uhlídal těsný náskok a v utkání vítězí.

60:00

59:40
    Buly v blízkosti hostující brány, gólman Tellqvist se musí vrátit. Do konce zbývá dvacet vteřin.

58:54
    Muršák mohl rozhodnout dnešní duel, unikl všem hostujícím hráčům, sám proti prázdné bráně si však nepočínal ideálně a netrefil ji. Domácí tak budou stále bránit těsný náskok.

58:34
    Není na co čekat, hosté odvolávají brankáře a zkusí to s šesti bruslaři.

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

57:29
    Hosté jsou usazeni před Muryginem a kombinují. Domácí Amur zatím moc neví, kam dříve skočit. Tlak hostí začíná sílit.

56:42
    Indrasis mohl dorážet volný puk do polodkryté části domácí brány, v rozhodující chvíli mu však puk přeskočil hůl.

56:00
    Hosté navyšují na obrátkách, domácí již nikam nespěchají a soustředí se spíše na poctivou defenzívu.

55:51
    Oddechový čas pro domácí.

54:11
    První formace hostí se usadila na delší dobu v útočném pásmu, celá kombinace byla zakonče ránou Wilsona do betonů připraveného Murygina.

53:54
    Pokus hostujícího Szczechury z levého kruhu pro vhazování byl tečován domácím obráncem mimo.

53:32
    Hosté jsou mírně aktivnějším týmem, skóre však zatím nahrává více domácímu Amuru.

52:16
    Marcel Hossa je ve třetí třetině hodně vidět. Ovšem ani jeho pátá rána za posledních deset minut nemířila za záda domácího Murygina.

51:33
    Hosté v plném počtu a mohou se znovu vrhnout do útoku.

50:54
    Svoje štěstí od levého mantinelu vyzkoušel i obránce Bykov, trefil ale jen náruč dobře postaveného Tellqvista.

50:09
    Rána Loginova od modré, Tellqvist raději přeruší hru.

50:00
    Domácí kombinují v útočném pásmu, zatím se ale nemohou dostat ke střelbě. Zároveň nám začala poslední desetiminutovka třetí třetiny a možná i zápasu.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 4. Petružálek (Krjukov), 47. Ježov (Junkov, Orlov) – 30. Hossa (Ozolinš, Wilson)

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Bilalov, Sedunov, Loginov, Ježov, Bykov, Terjajev – Muršák, Petružálek, Krjukov – Korotkov, Junkov, Orlov – Tarasov, Lugin, Litovčenko – Fisenko, Stěpanov, Smurov.
    Dinamo Riga: Tellqvist (Cimermanis) – Ozolinš, Cibulskis, Robinson, Pujacs, Redlihs, Sotnieks, Siksna – Wilson, Pavlovs, Hossa – Kuzmenkovs, Niživijs, Cipulis – Skvorcovs, Dzerinš, Meija – Siksnis, Szczechura, Indrasis, Bukarts.

Rozhodčí: Gusev, Sergejev – Putilin, Nazarov