Chabarovsk – Riga 2:1 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 4:2 (kon.) | Novokuzněck – Lev 3:5 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:1 (kon.) | Ufa – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 5:0 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 1:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:6 (kon.)
Dynamo Moskva
2:6 (1:2, 1:0, 0:4)
SKA Petrohrad
Pátek 27.09.2013, 17:30 • Aréna Lužniki • KHL

S konstatováním, že Petrohrad přehrál svého přímého konkurenta v boji o čelo tabulky, se s vámi loučím a budu se těšit u dalších online přenosů. Na počtenou! (20:13:06)

Dinamo Moskva se naproti tomu propadlo až na 4. místo za Ak Bars Kazaň. A to ještě nemusí být propad poslední, neboť na své 10. utkání sezony ještě čeká 5 bodových konkurentů Dinama.

To znamená, že Petrohrad se udrží v čele tabulky před dotírajícím Barysem Astana. Nutno však podotknout, že celek z hlavního města Kazachstánu má 2 utkání k dobru, což mu může vynést prvenství s náskokem dvou bodů na SKA.

Třetí třetinu ovládli hosté z Petrohradu, a zaslouženě si tak odváží z arény Lužniki 3 body. Navzdory vyrovnaným prvním dvěma třetinám propukla v té třetí gólová smršť, jíž domácí nedokázali čelit. Dvakrát se trefil Panarin a po jednom gólu si připsal také Malyšev s Thoresenem.

60:00

59:59
    Petrohrad právě vstřelil branku! Potupa dokonána. Sekundu před koncem zápasu ještě PATRICK THORESEN korunuje vítězství SKA. Puk si stáhl a doklepnul za ležícího Jerjomenka. Bez asistence.

59:55
    A další střela. Tentokrát z hole Dmitriho Kalinina.

59:50
    Tentokrát už byl Kovalčuk přesnější, ovšem narazil na Jerjomenka.

59:40
    Ilja Kovalčuk se snažil v pádu usměrnit Ketovovu přihrávku. Puk ale netrefil čistě.

58:56
    Konstantin Gorovikov si přidržel Skačkova, a definitivně tak pohřbívá šance Dinama na alespoň korigování výsledku.

58:30
    Puk je v útočném pásmu Petrohradu a závěrečný tlak domácích tak zůstává v nedohlednu.

58:00
    Probíhají nejspíš poslední 2 minuty utkání.

57:41
    Ofsajd domácích.

56:21
    Viktor Tichonov oslovil Vadima Šipačova, který si ze strany najížděl do střelecké pozice. Ve finále jeho střelu tahem Jerjomenko vyrazil.

55:06

54:55
    Dinamo obléhá branku soupeře, ovšem ne a ne si vytvořit nějakou větší šanci.

54:32
    Jalasvaara si narazil s Kvapilem. Druhý jmenovaný se do zakončení nedostal poté, co jeden z obránců SKA zachytil přihrávku.

54:03
    Další akce domácích začíná od Jerjomenka.

53:06
    Dmitrij Kalinin zatáhl za záchrannou brzdu, když zahákoval ujíždějícího Komarova, a od sudího Odinse si vysloužil 2 minuty.

Petr Švanda

Branky a nahrávky: 17. Komarov (Jalasvaara, Gorovikov), 36. Komarov (Mironov, Pestuško) – 3. Skačkov (Malyšev, Čudinov), 10. Čudinov (Panarin, Alexandrov), 42. Panarin (Kučerjavenko), 45. Panarin (Tichonov), 50. Malyšev (Červenka), 60. Thoresen

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bocharov) – Novák, Graňák, Solovjov, Jalasvaara, Korjagin, Mironov, Bojkov, Barancev – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cvetkov, Kokarev, Karsums – Volkov, Kasjančuk, Sopin – Pestunov, Kvapil, Karpov
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij – Martensson, Thoresen, Červenka – Kovalčuk, Ketov, Šipačov – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Malyšev, Ponikarovskij, Sigarjov – Skačkov

Rozhodčí: Gašilov, Odins – Balodis, Lazarev