Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.) | Kazaň – Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
2:5 (1:4, 1:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 01.10.2013, 10:00KHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (12:09:39)

Je dobojováno! Hosté díky skvělé první třetině vítězí v dnešním utkání. Lepším týmem byli ale pouze v první zmíněné periodě, dvě následující třetiny jsme sledovali velmi vyrovnaný hokej se stejným množstvím šancí na obou stranách.

60:00

59:21
    Pokus hostujícího Škouly od modré čáry, Murygin je připraven.

59:00
    Ohlášena poslední minuta utkání, na výsledku se již nic moc nezmění.

57:57
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a v poklidu kombinují. Ke střele se však zatím nemají.

57:00
    Zápas se prakticky již jen dohrává, o výsledku je již rozhodnuto.

55:54
    Kukumberg se řítil sám na domácího brankáře, v kontaktu s domácí obranou ale upadl a místo puku dopravil do branky sám sebe. Po krátké úpravě domácí brány budeme moci pokračovat.

54:56
    Hosté se soustředí již převážně na defenzívu. Domácí, kteří by měli hrát aktivní hokej, však za svým soupeřem zaostávají, jako kdyby byli již s výsledkem smířeni.

52:59

52:31
    Hostům se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

52:08
    Prudká rána Ježova od modré, před Kopřivou se o dorážku snažili další hráči Amuru, Kopřiva byl však bezchybný.

51:17
    Slovan je již ve čtyřech.

51:10
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

51:05
    Za držení je vyloučen hostující Vondrka. Domácí budou mít krátkou výhodu pěti proti třem. Trvat bude 15 vteřin.

50:40
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma, Slovan aktivně brání.

50:20

49:50
    Domácí Litovčenko se prokličkoval mezi dvěma obránci Slovanu, byl ale již velmi blízko Kopřivovi a proto nedokázal zakončit přesněji.

49:15
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Peter Olvecký se provinil též vysokou holí.

48:37
    Reese šetří vteřiny v útočném pásmu, rád by ale ohrozil bratislavského brankáře.

48:20
    Hosté v přesilové hře neohrozili domácího gólmana, vadit jim to ale příliš nemusí. Čas plyne, navíc Šiškanov je znovu vyloučen. Tentokrát za vysokou hůl.

47:52

47:13
    Další vyhození domácích. Hosté nejsou v přesilové hře příliš aktivní.

46:48
    Domácím se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

45:52
    Domácí Šiškanov je vyloučen za držení.

45:26
    Petružálek se vymotal zpoza brány a chtěl propasírovat puk kolem pravého Kopřivova betonu do brány. Hostující brankář byl však u své tyčky neomylný.

45:12
    Murygin s problémy krotí puk po střele Bakoše z levého křídla. Nakonec však černý kus gumy dokázal přikrýt svoji lapačkou.

44:09
    Tarasov dostal pěkný pas do mezikruží, odkud puk poslal jen do hrudi dobře postaveného Kopřivy.

43:37
    Orlov nebezpečně pálil z levého křídla, Kopřiva připraven. Následuje zakázané uvolnění hostujícího mužstva, hra se vrátí před Kopřivu.

43:29

43:07
    Hosté dostali puk do středního pásma.

42:37
    Hosté vyvezli puk ve vlastním oslabení ven z pásma a díky Bartečkovi dokázali ještě ohrozit Murygina. Ten chytá puk do lapačky.

41:39
    Po nahození Bykova od modré čáry nevěděl Kopřiva chvíli, kde má puk, nakonec ho však našli hostující obránci a vyhazují pryč z pásma.

41:29
    Sersen ze Slovanu je vyloučen za podražení.

41:26
    Po Hudáčkově průniku středem hřiště přeruší Murygin raději hru.

40:28

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 8 – 7 (celkově: 20 – 21).

Druhá třetina nabídla nejprve aktivní nápor domácího týmu, který se chtěl vrátit do utkání. Branku však Amurští nevstřelili, naopak sami inkasovali. Ve 32. minutě ovšem domácí Šiškanov vykřesal naděje pro Amur, když snížil na rozdíl tří branek.

40:00

39:46
    Nahození Terjajeva od modré čáry Kopřivu neohrozilo.

38:56
    Hostům se podařilo vybojovat puk a vyhodit ho z obranného pásma.

38:19
    Za podražení Litovčenka odchází na trestnou lavici Milan Bartovič. Další přesilová hra pro domácí.

37:57

37:31
    Muršák si vybruslil od pravého mantinelu do lepší střelecké pozice, trefil však jen připraveného Kopřivu.

36:38
    Hosté vyhráli buly ve středním pásmu a okamžitě posílají puk k Muryginovi.

36:35
    Další přechod Amuru do útočného pásma brzdí ofsajd.

36:19
    Domácí si nerozuměli při kombinaci a hosté se osvobozují.

35:57
    Na domácí navíc čeká přesilová hra. Matoušek byl vyloučen za hákování.

35:20
    Hosté jako kdyby se snažili myslet více na obranu a vůbec nemyslí na ofenzivu. Hrají tak domácí, kteří mají na ledě zatím docela dost prostoru.

34:51
    Junkov hledal zpoza brány některého ze svých spoluhráčů, našel však jen hůl hostujícího obránce.

33:49
    Kopřiva přeruší hru před dotírajícím Tarasovem. Následuje komerční přestávka.

33:03
    Branka domácí lehce nabudila a pokračují tak dále v útočném snažení.

31:29
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Domácí snižují skóre dnešního duelu. Korotkov po přejetí modré čáry přenechal zadovkou puk TIMOFEJI ŠIŠKANOVI, který příklepem trefil přesně pod vyrážečku Kopřivy. Ten možná přes dva clonící obránce Slovanu toho příliš mnoho neviděl. Asistence: Jevgenij Korotkov.

30:50
    Hosté hrají velmi jednoduše, Amur má problémy sám se sebou.

29:49
    Pumelenice Olveckého od levého mantinelu, betony domácího Murygina však byly na svém místě.

28:54

28:21
    Slovan se jednoduše brání, další puk letí pryč z obranného pásma.

27:51
    Znovu se domácí arénou žene pískot, domácí se nemohou ani usadit v útočném pásmu.

27:34
    Hosté v poklidu vyváží puk z obranného pásma, domácím se přesilovka zatím nedaří.

26:54
    Michal Sersen ze Slovanu je vyloučen za vražení na hrazení.

26:28
    Tvrdý ortel pro Amur. Ve druhé třetině byl lepším týmem, ale zase je to on, kdo inkasuje. Z hlediště se na domácí hokejisty snáší logický pískot.

25:24
    Slovan právě vstřelil branku!
    Tak již tomu tak není, z první závažné šance druhé třetiny přidávají hosté pátou branku v zápase, tvrdý verdikt pro domácí Amur. TOMÁŠ NETÍK si na pravém křídle najel do střelecké pozice, dostal přesný pas od svého spoluhráče Bartoviče a trefil přesně nad přesouvajícím se Muryginem. Asistence: Milan Bartovič.

25:13
    Domácí jsou úvodní minuty druhé třetiny jasně lepším týmem, hosté se musí převážně bránit.

24:56
    Nahození Junkova z pravého křídla nemířilo mezi tři tyče hostující brány.

23:59
    Šiškanov dostal přesný pas na pravé křídlo, střelou příklepem ale trefil jen náruč hostujícího brankáře.

22:36
    Nahození domácí Litovčenka od pravého mantinelu mířili mimo hostující bránu.

21:57
    Tarasov si nahodil puk do útočného pásma, nestihl ho však dobruslit, hostující brankář byl u něj rychleji.

20:53
    Domácí vstoupili do druhé části aktivním hokejem, před dotírajícím Tarasovem přeruší Kopřiva raději hru.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 12 – 16.

Viděli jsme třetinu snů pro bratislavský Slovan. Hosté ze Slovenska se dostali do vedení hned na samotném začátku třetiny a tento náskok si postupně navyšovali. Po první dvacetiminutovce se skóre zastavilo na poměru 1:4, uvidíme s jakou taktikou vyrukují oba celky do druhého dějství.

20:00

19:33
    Již po konci přesilové hry se hosté znovu prosazují a střílí čtvrtou branku v první třetině. Domácí obrana byla ještě zmatená z končícího oslabení, čehož využil Tomáš Netík, z pravého křídla poslal puk do mlýnice před Muryginem, který ze závaru dokázal doklepnout do chabarovské brány JURAJ MIKUŠ. Bez asistence.

19:18

18:37
    Další vyhození domácích. Slovanu se zatím v přesilové hře nedaří vytvořit si tlak v útočném pásmu.

18:10
    Domácím se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

17:48
    Od levého mantinelu střílel Mikuš, Murygin připraven.

17:18
    Domácí Fisenko je vyloučen za podražení. První přesilová hra v zápase, zahrají si ji hosté.

17:18
    Rána Sersena od modré, Murygin pohotově chytá. Bude se ale vylučovat.

15:48
    Rychlík Bartovič se zkoušel z pravé strany natlačit před Murygina a znovu mu zasunout puk mezi betony, tentokrát byl ale slovenský útočník dobře zablokovaný obranou. Hosté mají herně navrch, hrají v pohodě.

14:40
    Hosté ze Slovanu se usadili v útočném pásmu a dlouze motali domácí obranu. K puku se dostal MICHEL MIKLÍK, který objel bránu, natlačil se až před Muryginem a šikovně mu poslal puk mezi betony potřetí do jeho klece. Asistence: Michal Vondrka.

13:12
    Po nahození Litovčenka ze středního pásma přeruší Kopřiva raději hru.

12:31
    Hostující Mikuš obkroužil bránu, puk však nasměroval jen do betonů připraveného Murygina. Následně se kolem domácího brankáře rozpoutala drobná rozmíška a výměna názoru, vylučovat se ale nebude.

12:11
    Znovu domácí Junkov. Ten však nadvakrát nedokázal z levého křídla prostřelil klubko těl před hostujícím brankářem.

10:40
    Hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění, buly po pravici Kopřivy.

10:11
    Tarasov vyzkoušel štěstí ze středu útočného pásma, Kopřiva však pohotovým zákrokem vyráží mimo.

09:40
    Mikuš a jeho pokus z pravého křídla končí na pozorném Muryginovi.

08:09
    Bleskové snížení domácího týmu. Bratislavská obrana zapomněla na ALEXANDRA JUNKOVA, který se dostal za hostující obránce a sám proti Kopřivovi se střelou mezi betony nemýlil. Asistence: Jakub Petružálek.

07:11
    Hostující Slovan pokračuje v dobrém nástupu do zápasu a přidává druhou branku v utkání. ROMAN KUKUMBERG dostal přesný pas na pravé křídlo, sjel si blíže k bráně a přesnou střelou kolem levé tyče domácí brány dopravil puk za záda Murygina. Asistence: Libor Hudáček.

06:53
    Další útočná akce se hostům nezdařila, u puku jsou domácí, kteří se pomalu vrhají směr Kopřivova brána.

05:37
    Sersen udělal dvě kličky v útočném pásmu, po jeho bekhendovém pokusu se před Muryginem strhl drobný závar, ze kterého se ale hostům nepodařilo přidat druhou branku.

04:51
    Domácí Tarasov vletěl po levém křídle do útočného pásma, nabruslil si na střed, jeho pokus švihem ale končí na betonech připraveného Kopřivy.

03:22
    Hosté se dostávají do vedení, po akci v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru k obránci TOMÁŠI MOJŽÍŠOVI, který napřáhl a trefil přesně skulinku mezi betony domácího brankáře Murygina. Ten toho přes clonícího Mikuše ani moc neviděl. Bez asistence.

03:01
    Krjukov nastartoval na pravém křídle Muršáka, který však švihem netrefil domácí bránu.

02:37
    Hostující Bakoš z pravého křídla prozkoušel pozornost domácího brankáře Amuru. Ten jednoduše chytá a přeruší hru.

02:06
    Domácí začali aktivněji, jsou usazeni v útočném pásmu a ohrožují brankáře Kopřivu.

00:59
    Po střele Junkova z levého křídla přeruší hostující Kopřiva raději hru. Buly po jeho pravici.

00:01

Domácí nastoupí v tmavě modrých dresech, na hosty čekají barvy bílé.

Před úvodním buly ještě státní hymny obou zainteresovaných klubů. Tedy slovenská a poté i ruská.

Amur Chabarovsk: Murygin (Jerjomin) – Reese, Ježov, Bykov, Terjajev, Sedunov, Bilalov – Muršák, Tarasov, Krjukov – Korotkov, Junkov, Petružálek – Lugin, Litovčenko, Orlov – Fisenko, Šiškanov, Smurov, Klimčuk.

HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Godla) – Škoula, Kutlák, Mojžíš, Sersen, Mihálik, Sigalet, Stajnoch – Miklík, Vondrka, Olvecký – Netík, Bartovič, Mikuš – Kukumberg, Matoušek, Hudáček – Kolena, Kudrna, Dano, Bakoš.

Rozhodčí: Bondar, Komarov – Majuša, Palej.

V minulých zápasech se vedlo lépe Slovanu. Amur totiž na domácím ledě nestačil CSKA Moskva, se kterým prohrál 1:3, zatímco Slovan vyhrál stejným poměrem na ledě Novokuzněcku.

Jen těžko bychom v dnešním duelu hledali favorita utkání. Ani jednomu z týmů se vstup do nové sezóny nevydařil a oba se pohybují ve spodních patrech svých konferencí. O kapánek lépe jsou na tom domácí hokejisté, kteří z devíti zápasů vytěžili osm bodů a v tabulce Východní konference jim patří předposlední 13. příčka. Hokejisté bratislavského Slovanu již odehráli zápasů deset, získali pouhopouhých sedm bodů a proto jsou v tabulce Západní konference až na posledním čtrnáctém místě.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím Amurem Chabarovsk a hosty z HC Slovan Bratislava. Úvodní buly celého duelu je naplánované na 10:00 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 9. Junkov (Petružálek), 32. Šiškanov (Korotkov) – 4. Mojžíš, 8. Kukumberg (Hudáček), 15. Miklík (Vondrka), 20. Mikuš, 26. Netík (Bartovič)

Rozhodčí: Bondar, Komarov – Majuša, Palej