Chabarovsk – HC Slovan 2:5 (kon.) | Vladivostok – Lev 2:3 (po pr.) | Novokuzněck – CSKA Moskva 2:3 (po pr.)
Novosibirsk – Riga 1:4 (kon.) | Kazaň – Mytišči 4:2 (kon.) | Viťaz – Jaroslavl 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Petrohrad 5:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 3:1 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
SKA Petrohrad
Úterý 01.10.2013, 17:30 • KRK, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky ve třetí třetině

Střely: 8 – 7 (celkem: 23 – 26)
    Vyhraná vhazování: 10 – 7 (celkem: 28 – 29). (19:54:20)

V poslední třetině branka nepadla a to i přesto, že si obě mužstva vytvořili několik šancí, ale tentokrát oba brankáři zamčeli své branky a neponechali nic náhodě. O celém utkání rozhodly první 2 třetiny, kdy se domácí Torpedo ujalo vední 5:2 i díky hatriku Jarkka Immonena.

60:00

59:30
    Možná jeden z posledních útoků Petrohradu, který hosté zahazují ve vlastní obranné třetině.

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny s kotoučem hraje SKA, ale už je to jen platonický tlak.

58:30
    Vladimír Galuzin získal puk ve vlastním pásmu, přejel to střední, na modré napřáhl, Salák vytasil rukavici a letící puk v ní ukryl.

57:38
    Petrohrad už rezignoval na to s utkáním cokoliv udělat.

55:57
    Na led skáče Sigarjov, který odseděl 2 minuty za Thoresena.

55:30
    Domácí se vlastní chybou připravili o pásmo. Musí jej vyklidit.

55:09
    Moc se jim to nedaří, Petrohrad vyhazuje.

54:42
    Torpedo rozestavuje přesilovkovou formaci v útočném pásmu.

53:57
    Tak teď to Patrik Thoresen přehnal s důrazem. Ohnal se po protihráči rukavicí, což neušlo pohledu hlavních sudí, kteří mu udělili 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

53:17
    Salák přerušuje hru. A. Ponikarov si ještě něco ústně vysvětluje s Rjasenskim.

52:50
    Na druhé straně nebezpečně střílel Salminen, Salák se jen ohlédl.

52:25
    Střela Alexeje Ponikarovského byla sražena do ochranné sítě.

51:28
    Hraje se nahoru dolů, oba brankáři jsou v permanenci a drží stále stav, který určila druhá třetina utkání.

50:43
    Thoresen s Mortenssonem kombinovali, ale druhému jmenovanému následně puk uniká.

50:01
    Půlka třetiny za námi, blíže k vítězství je domácí Torpedo.

49:57
    Gelašvili chytá střelu Sigarjova.

49:30
    Vyhození Torpeda krotí Salák a posílá puk na dojíždějícího spoluhráče.

49:16
    Rozháraná hra, kdy se hrálo především ve středním pásu, byla ukončena vypadnutím puku z hřiště. Vhazování ve středním pásmu.

48:23
    Panarin v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:05
    Domácí v plném počtu. S kotoučem hrají Petrohradští.

47:45
    Domácím se podařilo ukořistit kotouč a vyhodit přes všechny čáry.

47:35
    SKA se usídlil v pozicích.

47:17
    Vhazování ve středním pásmu, poblíž útočné modré čáry SKA.

46:59
    Petrohrad v plném počtu a od své branky začíná akci své přesilové hry.

46:05
    Síly na ledě se vyrovnají, když si nedovoleně pomohl Juuso Hietanen, který si odsedí 2 minuty za hru vysokou holí.

44:59
    Alexandr Salák dostává 2 minuty za podražení, trest za něj odsedí Artemij Panarin.

44:54
    Užuž to vypadlo, že by se Grigorjev mohl protlačil před Saláka, ten jeho výpad vydržel, i když s vypětím všech sil.

44:31
    Domácí fanoušci si žádají další branku.

43:46
    Do další akce se pustilo Torpedo, ale Salák byl opět pozorný.

43:16
    Salák vyráží střelu od pravého hrazení, s pukem hraje SKA.

42:57
    Nepřesná přihrávka hráčů Torpeda končí zakázaným uvolněním.

42:40
    Obě mužstva nepřesně hrála ve středním pásmu.

41:44
    Novgorod se dostal po pásma, kde pobyl pouze krátký čas, ale SKA se rovněž s pukem daleko nedostal.

40:51
    Domácí vyhazují ze svého obranného pásma, ale zakázané uvolnění to není, puk by nepřešel brankovou čáru.

40:19
    Viktor Tichonov v první šanci třetí třetiny, Gelašvili se vytáhl a jeho střelu chytil.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Střely: 10 – 13 (celkem: 15 – 19)
    Vyhraná vhazování: 9 – 15 (celkem: 18 – 22).

Ze druhé třetiny se stala přestřelka, nejprve Immonen využil přesilovou hru, hosté se dostali do hry zásluhou Alexandrova, ale vzápětí se potřetí radoval Immonen. Hra se na chvíli vyrovnala, ale 2 minuty před koncem udělal Alexandr Salák chybu při nahození Grigorjeva a bylo to 4 branky. Petrohrad ještě do druhé sirény zkorigoval výsledek Panarinem.

Petrohrad právě vstřelil branku!
    Petrohrad koriguje, kdy pro odražený kotouč se naháhl ARTEMIJ PANARIN a z otočky trefil síť za Gelašvilim, který nic neviděl – 5:2.
    Asistence: Viktor Tichonov, Alexandr Kučerjavenko.

37:58
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Tak tohle už je pro favorita debakl! MICHAIL GRIGORJEV vjel podél hrazení do útočného pásma, protože nevěděl, co s toušem vystřelil a Salák máchl do prázdna – 5:1.
    Bez asistence.

37:40
    Torpedo dál obléhá hostujcí branku.

37:07
    Denis Paršin si vzal ve středním pásmu kotouč a proličkoval se až ke střele, jeho bekhend po ledě nebyl pro Saláka nebezpečný.

35:58
    Torpedo po nahození muselo vyklidit útočné pásmo, protože jinak by to byl úmyslný ofsajd.

35:12
    Petrohrad za vlastní brankou uklidňuje hru.

34:30
    Valentěnko zakládá další akci domácích.

33:46
    Novgorod je rychlejší a důraznější v soubojích a tím se dostává snadněji to útočného pásma.

33:34
    A nyní zakázané uvolnění, Petrohrad se zadarmo dostal před Gelašviliho.

33:18
    Ofsajd na útočné modré Torpeda.

32:59
    Viktor Tichonov nahrál na modoru na Kalinina, který se na ni uvolnil vystřelil, Gelašvilimu puk vypadl, ale dotírající hostující hráč Tichonov již nestihl zakončit.

32:03
    Šarvátka, kterou čároví rozhodčí ukončili ihned v zárodku.

31:28
    Hatrick JARKKA IMMONENA a třetí využitá přesilová hra v utkání. Denis Paršin nahrál na modrou na Hietanena, který z první vystřelil, Salák vyráží, ale před ním stojící domácí střelec mu puk vrátil do sítě – 4:1.
    Asistence: Juuso Heitanen, Denis Paršin.

30:35
    Hákováním se provinil kapitán hostů Dmitrij Kalinin, který si odsedí za to 2 minuty na lavici hanby.

30:00
    Hra se mírně vyrovnanala, ale i nadále jsou nebezpečnější domácí, i když hosté vstřelená branka povzbudila.

27:10
    Artemij Panarin manévroval okolo domácí branky, na kruhu přihrál na modrou JURII ALEXANDROVOVI, který nahodil na Gelašviliho a k překvapení všech puk skončil v síti – 3:1.
    Asistence: Artemij Panarin.

27:00
    Petrohrad se konečně dostal do útočného pásma na delší dobu.

26:37
    Hosté se vystavili do ofsajdu Mortensson udělal na modré kličku navíc a spoluhráči mu přejeli do útočného pásma dříve než měli.

25:53
    Mortensson měl teď smůlu. Zívala na něj prázdná branka, sice to měl z úhlu, ale toto měl být gól! Gelašvili předvedl tygří skok, kterým zachytil letící kotouč do opuštěné branky, a proto na jeho kontě stále svítí nula.

25:45
    Gelašvili přerušuje hru po střele Igora Makarova.

25:27
    SKA dostal kotouč do středního pásma, hráči Torpeda u něj byli dříve a obracejí hru směrem Salák.

25:19
    Kuljomin na ledě a hned prověřil Saláka, ten byl na místě.

24:41
    Salák za vlastní brankou zastavuje nahozený kotouč a rozehrává na spoluhráče.

23:58
    Po vyhraném vhazování SKA se ke střele dostal Červenka, domácí brankář jeho střelu vyráží do rohu.

23:17
    Kuljomin se s bolestivou grimasou dobelhal na střídačku, prsty v tom měl Roman Červenka, který jej nechtěně trefil holí, což ovšem ušlo očím hlavních sudí.

22:45
    Domácí hrají obětavě a padájí do střel.

21:09
    Pavel Valentěnko vystřelil od modré čáry, Salák vyrazil ale pouze na hůl JARKKA IMMONENA, který vrátil puk do hostující branky – 3:0.
    Asistence: Pavel Valentěnko.

20:53
    Vladimír Galuzin se dostal ke střele od levého hrazení. Salák chytá.

20:25
    Domácí v plném počtu a hrnou se do útoku.

20:15
    Gelašvili se nezorientoval po střele Alexandrova, ale branka z toho nebyla, domácí se ubránili.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely: 5 – 6
    Vyhraná vhazování: 9 – 7.

Je za námi první třetina celkem zajímavého utkání, ve kterém hrají prim domácí hokejisté, kteří vstřelili 2 branky. Nejprve se prosadil Žarkov, když zužitkoval přihrávku zpoza branky. Pak došlo na první vyloučení zápasu a domácím trvalo 9 vteřin, než nabídnutou přesilovou hru využili Immonenem. SKA se nemůže dostat do své obvyklé formy. Uvidíme, jak utkání bude pokračovat v dalších třetinách.
    Druhá třřina začne přibližně v 18:20.

20:00

19:59
    Galuzin se mohl rovněž zapsat mezi střelce, na modré napřáhl, ale jeho střelu vytáhl Salák až do ochranné sítě.

19:07
    A je po přesilovce, nedovoleným zákrokem se prezentoval Patrik Thoresen, který dostává 2 minuty za držení. Hrát se bude 4 na 4.

19:00
    Minuta do konce první třetiny, Petrohrad se nemůže dostat do útočného pásma.

18:25
    Prvním vyloučeným hráčem Torpeda je střelec první branky Daniil Žarkov. Od hlavního sudího dostává 2 minuty za držení.

18:00
    Hraje se neustále v útočném pásmu Nižnij Novgorodu.

17:40
    Torpedo se opět drží v útočném pásmu, SKA je při bránění velice pasivní.

16:41
    Alexej Potapov se uvolňoval v útočném pásmu, ale obránci Petrohradu jej vytlačili ze střelecké pozice.

16:00
    Čtyři minuty do konce první třetiny a domácí jsou evidentně na koni, vedou o 2 branky a jsou neustále na kotouči.

15:25
    Galuzin se pokoušel o blafák do bekhendu, ale Salák jeho úmysl přečetl, proto se skóre nemění.

15:25
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul Rjasenskeho na Galuzina, který šel sám na Saláka.

14:55

12:54
    Georgij Berdjukov dostává 2 minuty za podražení.

12:34
    Domácí bleskově přesilovou hru využívají! Hietanen od modré ještě netrefil Salákovu branku. Puk se odrazil od zadního hrazení k JARKKU IMMONENOVI, který z velkého úhlu trefil prázdnou branku, Salák dělal co mohl, ale nezasáhl včas – 2:0.
    Asistence: Juuso Heitanen.

12:25
    Z toho rezultuje vyloučení, za krosček odchází na 2 minuty hostující Alexej Semjonov.

12:00
    Domácím narostla křídla.

09:56
    Domácí udeřili jak blesk z čistého nebe! Puk se pohyboval za brankou, kde k němu sjel Maxim Potapov, který jej zadovkou poslal před branku, kde se zjevil zcela volný DANIIL ŽARKOV, který vystřelil na vzdálenější tyč a Salák kapituloval – 1:0.
    Asistence: Maxim Potapov, Vadim Krasnoslobodcev.

08:30
    Hra především ve středním pásmu, ani jednomu mužstvu neumožňuje ohrozit to druhé.

06:53
    Hráči Torpeda se na delší dobu usídlili před brankou Saláka. Zpoza branky přišla nahrávka na najíždějícího domácího hráče, který jen taktak, že neproměnil vyloženou šanci.

05:53
    Patrik Thoresen se objevil sám na kruhu, ale jeho střela zápěstím problémy Gelašvilimu nenadělala.

05:12
    Na druhé straně přerušuje hru Gelašvili, vhazování po jeho pravici.

04:36
    Torpedo se dostalo do útočného pásma, Chomickij z kruhů vyzkoušel Salákovu pozornost, ten vyráží do rohu.

03:38
    Na chvílli se SKA usídlil v útočném pásmu, ale domácím se podařilo vyhodit, Čudinov musel podstoupit spritnerský souboj, naštěstí byl úspěšný.

02:49
    Torpedo po pravé straně prošlo přes obranu SKA, ale Salák byl připraven.

02:09
    Poprvé se osmělili i domácí, ale dostali se přes modrou nikoliv ke střele.

01:12
    První střelou na Gelašliviliho se představil od modré Kučerjavenko.

00:43
    Torpedo se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

00:01
    Jako první vyhráli vhazování domácí a budou dobývat Saláku branku.

00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Valentěnko, Hietanen, Děnisov, Grigorjev, Makarov A., Chomickij, Belochvostikov – Potapov A., Galuzin, Kuljomin – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Brent, Kulakov – Žarkov, Potapov M., Krasnoslobodcev. Trenér: Skudra.

SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Čudinov, Alexandrov, Kalinin, Semjonov, Rjasenskij, Berdjukov, Tichonov M., Judin – Thoresen, Mortensson, Červenka – Panarin, Kučerjavenko, Tichonov V. – Skačkov, Špičjov, Ponikarovskij – Sigarjov, Malyšev, Makarov I.. Trenér: Jalonen.

Rozhodčí: Ravodin, Naumov – Zacharenkov, Sazonov.

Domácí se nachází na šestém místě Východní konference. V deseti utkáních zvítězili v rovné polovině z nich. Dvě střetnutí prohráli na samostatné nájezdy a třikrát prohráli. Brankový poměr má Torpedo kladný o osm branek, vstřelilo 26 a odbrželo 18 gólů.

Posledních 5 utkání:
    Nižnij Novgorod – Čerepovec 0:2
    Nižnij Novgorod – Jaroslavl 5:0
    Riga – Nižnij Novgorod 2:3
    CSKA Moskva – Nižnij Novgorod 1:2
    Lev Praha – Nižnij Novgorod 4:3sn

Nejlepší bodovač týmu: Sakari Salminen 9 bodů (4 +5).
    Nejlepší střelec týmu: Sakari Salminen, Juuso Heitanen – 4 branky.

Hosté se nachází na prvním místě Západní konference. V jedenácti odehraných utkáních vyhráli plných 8 za plný počet bodů. Jedenkrát prohráli a stejný počet zápasů mají na kontě výher i proher v samostaných nájezdech. Jejich brankový poměr 47 – 22 značí, že jsou velmi dobří střelci, ale zároveň pamatují i na obranu.

Čechov – Petrohrad 2:3sn
    Dinamo Moskva – Petrohrad 2:6
    Záhřeb – Petrohrad 4:3sn
    Petrohrad – Doněck 2:4
    Petrohrad – Spartak Moskva 4:1

Nejlepší bodovač týmu: Roman Červenka 15 bodů (5 +10).
    Nejlepší střelec týmu: Ilja Kovalčuk – 7 branek.

Dobré odpoledne vážení sportovní příznivci, dnes je na programu další utkání ruské nejvyšší hokejové soutěže s názvem Kontinentální hokejová liga. My se zaměříme na střetnutí Torpeda Nižnij Novgorod s aspirantem na titul týmem SKA Petrohrad. Úvodní buly vhozeno v 17:30 středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Sochor

Branky a nahrávky: 10. Žarkov (Potapov m., Krasnoslobodcev), 13. Immonen (Hietanen), 22. Immonen (Valentěnko), 32. Immonen (Heitanen, Paršin), 38. Grigorjev – 28. Alexandrov (Panarin), 39. Panarin (Tichonov V., Kučerjavenko)

Rozhodčí: Ravodin, Naumov – Zacharenkov, Sazonov