po s.n.
Ne
3:4 (0:2, 1:1, 1:0)
Rönnby IBK
Středa 02.10.2013, 09:00 • Finland, Tampere, Tampere Areena • Pohár mistrů (ženy)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnešním dnem začíná ve Finsku Pohár Mistrů a onlajny.com vám přinesou on-line přenosy českých zástupců a všechny semifinálové a finálové zápasy. Úvodním zápasem a naším prvním přenosem je zápas českého mistra extraligy žen Herbadent SJM Praha 11 a švédského mistra Rönnby IBK.

Herbadent vládne české extralize i v letošním roce. Ve čtyřech letošních zápasech extraligy nepoznaly hořkost porážky. Všechny zápasy zvládly s přehledem a nastřílely soupeři 52 branek.

Odehrané zápasy Herbadentu v letošním ročníku:

Herbadent Praha 11 SJM – FBC ČPP BONUSIA Ostrava 12:2
    TJ X3M Sokol Královské Vinohrady – Herbadent Praha 11 SJM 4:19
    FBŠ AL INVEST Jihlava Herbadent Praha 11 SJM 1:9
    Herbadent Praha 11 SJM Tempish FBS Olomouc 12:1

Herbadent SJM Praha 11: Velčická, Horňáková – Pilíková, Macurová, Krupnová, Jarolímová, Skořepová, Jílková, Klímová, Billá, Urbánková, Šrámková, Theodosisová, Horejšová, Kubišová, Košturiaková, Šteglová, Hašová, Ferencová, Kleinová

Rönnby IBK: Viklundová, Frisková – Scheerová, Wikströmová, Byová, Normanová, Högbergová, Forslundová, Schilströmová, Andgrimová, Linhartová, Nilssonová, Riuttová, Augustssonová, Rösnäsová, Johanssonová

Rozhodčí: Tero Fordel a Lasse Vuola.

Zahajovací sestavy:

Herbadent SJM Praha 11: Velčická – Krupnová, Urbánková – Šteglová, Jílková, Billá

Rönnby IBK: Viklundová – Byová, Riuttová – Forslundová, Normanová, Scheerová

Hráčky a rozhodčí nastupují na hrací plochu. Utkání nám za chvíli začne.

Nyní jsou představovány zahajovací sestavy obou klubů.

Formality máme za sebou.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrály hráčky ze Švédska.

00:14
    A okamžitě se snaží dostat dopředu kombinační hrou.

00:34
    Nepřesnou přihrávkou ovšem přicházejí o míč.

01:10
    Augustssonová v první šanci, ale branku Herbadentu přestřelila.

01:45
    Hráčky Rönnby IBK vstoupily zatím do utkání lépe, uzavřely teď Herbadent na jejich polovině. Snaží se kombinační hrou dostat do zakončení, ale zatím bez úspěchu.

02:34
    Naše hráčky ovšem nezahálí a snaží se taky postupným útokem vytvořit si šanci.

02:50
    Volný úder z rohu pro Herbadent.

03:00
    Ovšem bez vážnějšího ohrožení švédské branky.

03:45
    Linhartová se snažila na levé straně probojovat kolem mantinelu, ale neuspěla.

04:30
    České hráčky dobře napadají a tak musí Švédky rozehrávat až od vlastní branky.

05:00
    Riuttová v šanci před bránou, ale nedokázala přetlačit míček do sítě.

05:45
    Od vlastní branky to teď zkouší české hráčky.

06:20
    Nepřesnou přihrávkou ovšem přicházejí o míček.

06:45
    Macurová se málem dostala do šance, ale míček nedokázala zpracovat .

07:45
    Velčická teď podržela Herbadent skvělým zákrokem.

08:40
    Urbánková z otočky střílela nepřesně.

09:08
    Rönnby právě vstřelilo branku!
    Švédské hráčky jdou do vedení. Schilströmová uviděla ve středu hrací plochy úplně volnou ADINU AUGUSTSSONOVOU, která přesnou střelou k pravé tyči střílí úvodní branku Poháru Mistrů. Asistence: Moa Schilströmová.

10:45
    Švedské hráčky se i nadále snaží kombinační hrou útočit. Herbadent je teď trošku opařený po obdrženém gólu.

11:30
    Pokus českých hráček o přechod do útoku zastavuje nepřesná přihrávka.

12:15
    I další pokus dopadl úplně stejně.

12:58
    A další pokus a opět chyba v rozehrávce, tentokráte to byla Šteglová.

13:20
    Krupnová teď dorážela před bránou, ale švédská brankářka se nenechala překvapit.

13:55
    Švédské hráčky už vedou o dvě branky. Po přihrávce Schilströmové míček našel LINNEU NILSSONOVOU, která přesnou střelou přidává druhou branku svého týmu. Asistence: Moa Schilströmová.

15:30
    Naše holky se ovšem nevzdávají a snaží se bojovat.

16:10
    Macurová teď prověřila pozornost švédské gólmanky.

16:45
    Útočný faul teď přivuje hráčky Rönnby IBK o míč.

18:20
    Vinkludová teď na dvakrát skvělým zákrokem podržela svůj tým.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:53
    Vypadá to, že první třetiny už nic nepřinese.

19:58
    V závěru přeci ještě předvedla skvělý zákrok Vinklundová.

20:00

Skončila nám první třetiny úvodního zápasu Poháru Mistrů v kategorii žen, ve kterém po první třetině prohrává český zástupce Herbaden Praha 2:0. Švédské hráčky jsou zatím lepším týmem a po zásluze vedeou 2:0. Druhá třetina začne přibližně za 7 minut.

Střely na bránu v první třetině: 3-9.

Rozhodčí už jsou na hřišti, čekáme na hráčky.

20:01

21:00
    Hráčky Herbadentu se vrhly do druhé třetiny nebezpečněji. Málem si vytvořily první branku.

22:20
    Šteglová teď bojovala v rohu u vlastní branky, byla faulovaná. Bude to míček pro Herbadentů

23:10
    Herbadent teď uzavřel Švédky na jejich polovině.

23:55
    Ty ovšem díky dobrému napadání vybojovaly míček.

25:00
    A opět dobré napadání soupeřek, tentokráte vytlačily české hráčky pouze do vlastního rohu za bránou.

26:26
    Přesnou střelou k pravé tyči se dokázala prosadit SANNA SCHEEROVÁ. Asistence:Alexandra Högberg

27:36
    Herbadent právě vstřelil branku!
    České hráčky se přeci jen dočkaly. Po přihrávce Klímové napálila bombu ANET JAROLÍMOVÁ, která přesnou střelou zachovává naději Herbadentu, Aisistence: Magdalena Klímová.

29:52
    Máme tady první vyloučení. Vyloučena byla Rebecka Normanová na dvě minuty a navíc dostává ještě osobní trest v délce deseti minut.

31:10
    Urbkánková pálila z otočky z první, ale neuspěla.

32:02

33:50
    Hráčky Rönnby IBK se teď snaží kombinační hrou dostat do šance.

34:20

35:40
    Na druhé straně pohotová Velčická teď chytá slabší střelu švédských hráček.

36:20
    V hledišti jsou slyšet i čeští fanoušci.

38:00
    Závěr poločasu se nám hraje nahoru – dolů. Oba soupeři se snaží kombinační hrou dostat do zakončení a vytvořit si vážnou šanci k ohrožení branky, ale zatím bez úspěchu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:55
    V druhé třetině se už nic nestane.

40:00

Střely na bránu v druhé třetině: 2-7.

Skončila nám druhá třetina úvodní zápasu poháru mistrů, ve kterém vedou hráčky Rönnby IBK nad českým mistrem Herbadent Praha po čtyřiceti minutách 3:1. Švédské hráčky mají zápas pod kontrolou a po zásluze v utkání vedou. Druhý poločas začne přibližně za 10 minut.

Hráčky a rozhodčí už jsou připraveni. Před námi je poslední dvacetiminutovka, který nám za pár okamžiků začne.

Dnešní utkání sleduje 269 diváků.

40:01

41:10
    České hráčky drží míček na svých florbalkách a snaží se kombinační hrou dostat do zakončení.

41:40
    Nepřesnou přihrávkou ovšem o míček přicházejí.

43:00
    Diváci v hale stále povzbuzují a ženou české děvčata dopředu.

43:30
    Signalizována výhoda pro Herbadent.

43:30
    Herbadent to zkouší v šesti.

44:29
    Výhoda u konce. Vyloučena Malin Wikströmová na dvě minuty.

45:00
    Herbadent uzavřel švédské hráčky na jejich polovině.

45:52
    České hráčky ovšem teď ztratily míček a hráčky Rönnby IBK je teď v poklidu drží na svých florbalkách dobrou minutu.

46:29
    Hráčky Rönnby IBK v plném počtu.

47:58
    Z otočky teď vypálila Klímová, ale její střela si cestu mezi tři tyče nenašla.

48:20
    Volný úder pro Rönnby IBK z nebezpečné vzdálenosti od branky Herbadentu.

48:34
    Ten ovšem rozehrály hráčky Rönnby IBK hodně nepřesně.

49:02
    A máme tady drama, hráčky Herbadentu se dotahují na rozdíl jedné branky. Denisa Billá přihrála z levé strany na druhou, kde našla ELIŠKU KRUPNOVOU. Ta vypálila z první a prostřelila úplně vše. Asistence: Denisa Billá.

50:49
    Byová v obrovké šanci před bránou Herbadentu. Z bezprostřední blízkosti nedokázala překonat Velčickou!

51:35
    Alexandra Ferencová vyloučena na dvě minuty.

51:55
    Herbadent teď drží míček v poklidu na svých hokejkách a nepouští soupeře do zakončení a drží tak čas.

52:35
    Minut přesilovky je pryč a hráčky soupeře ještě nevystřelily na bránu.

53:10
    Naopak Klímová mohla vyrovnat, ale její střela byla zblokovaná.

53:35
    Herbadent kompletní.

55:01
    Herbadent má už jen posledních pět minut, aby mohl vyrovnat.

55:34
    Riuttová vyzkoušela pozornost Velčické, ale ta pozorná.

56:15
    Závěr teď paří naším hráčkám, které teď drží míček na svých florbalkách a snaží se kombinací ještě něco vymyslet.

57:00
    Míček skončil teď v bráně Rönnby IBK, ale až po odpískání.

57:30
    Klímová teď vybojovala míček před bránou. Její střela ji ovšem nesedla a skončila v zázemí.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Tak přeci se to holkám povedlo. Lucia Košturiaková nastřelila před bránu, kde svým důrazem TAMARA HAŠOVÁ dokázala dostat míček do sítě a vyrovnat.

59:48
    Do konce základní hrací doby zbývá dvanáct sekund.