Chomutov – Zlín 3:4 (1:2 po s.n.) | Kladno – Třinec 4:5 (kon.) | Pardubice – Liberec 6:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 3:1 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Piráti Chomutov
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Berani Zlín
Pátek 04.10.2013, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V podkrušnohorské SD ARÉNĚ se vše intenzivně připravuje k devátému kolu Tipsport extraligy a druhému domácímu zápasu chomutovských Pirátů v řadě. Tentokrát je vyzvou bojovníci z dalekého Zlína.

Pirátům Chomutova se úterní zápas příliš nevydařil. Start do utkání proti Pardubicím jim sice vyšel, když z prvního střídání skóroval Ľuboš Bartečko, ale hosté zareagovali góly Tybora a Cetkovského a nakonec zvítězili 5:2. Krušnohorcům se tedy ani zdaleka nepovedlo navázat na předešlou výhru ve Vítkovicích 2:0.

Hokejisté PSG Zlín se v osmém kole utkali právě s Vítkovicemi, kteří si na nich ale po předchozím nezdaru s Piráty zpravili chuť. Ševci, podobně jako chomutovští hokejisté, vstoupili do utkání lépe, když se ve čtvrté minutě trefil Balaštík. Jenže druhá třetina patřila Vítkovicím. Ty otočily skóre a nakonec zvítězily 3:1. Zlín si tedy připsal třetí porážku v základní hrací době, čímž napodobil právě Chomutov.

Berani ovšem mají v celkovém součtu o dva body více, a to díky dvěma vítězstvím a jediné porážce po prodloužené hrací době. Piráti hráli prodloužení také celkem třikrát, ale nepodařil se jim vybojovat ani jeden bod navíc.

Piráti Chomutov: Řehoř – Malec, Lakos, Šulák, Pulpán, Bartejs, Kučný, Mazanec – Bartečko, Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše.

PSG Zlín: Horčička – Valenta, Marušák, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Tesařík – Veselý, Leška, Okál – Kubiš, Holík, Balaštík – Čech, Čajánek, Honejsek – Köhler, Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Brejcha, Suchánek..

Dobré odpoledne, teď už živě vítám všechny fanoušky hokeje při sledování on-line přenosu z utkání devátého kola Tipsport extraligy. Zhruba za osm minut bude vhozeno úvodní buly zápasu mezi domácími Piráty Chomutov a PSG Zlín.

Na led už nastupují hokejisté hostujícího celku, čeká se už jen na triumfální příchod Pirátů.

Kapitáni Čajánek s Batrečkem si podali ruce a vše je tak přichystáno k začátku utkání!

00:01

00:04
    Úvodní vhazování vyhrál Leška a Zlín se žene do útoku.

00:42
    První útočné akce obou týmu nepřinesly žádnou nebezpečnou situaci. Ševci začínají opět za vlastní bránou.

01:30
    Balaštík nezachytil přihrávku a u puku je tak Pulpán.

02:03
    Šagát mohl vystřeli z mezikruží, ale jeho hůl si kotouč nenašla.

02:24
    Puk je mimo hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.

02:49
    Köhlerova střela byla sražena obranou Chomutova do rohu.

03:19
    Marek Račuk v brejku nedotáhl bekhendový blafák do úspěšného konce. Obránci v modro-žlutém se k němu dobře vrátili.

04:10
    Horčička chytil vysoké nahození Šuláka a stihl i rozehrát.

04:38
    Hodek se teď upískl v domnění, že Má Řehoř kotouč ve své moci.

04:51
    Čajánkova střela skončila na levé tyči Řehořovy brány!

05:18
    Na druhé straně kluziště byl ve slibné šanci Svoboda, Horčička ale včas sklepl betony.

05:47
    První přesilovka pro domácí. Bedřich Köhler (ZLN) – 2 minuty za hákování.

06:28
    Piráti právě vstřelili branku!
    Skvěle sehraná akce v podání první přesilovkové formace Pirátů! Ľuboš Bartečko zpoza brány svou přihrávkou našel volného DAVIDA HRUŠKU, který se v předbrankovém prostoru střelou mezi betony nemýlil. Asistence: Ľuboš Bartečko.

07:27
    Ofsajd Zlína.

07:50
    V útoku teď operuje Sikorova formace.

08:14
    Hřebejk opět získal puk, ale jen ho odevzdal a vyčerpaný odjel střídat.

08:38
    Köhler nabral velkou rychlost a poslal nepříjemný puk na Řehoře, ten ho ale lapil a přerušil tak hru.

09:27
    V útočném pásmu teď srdnatě bojoval Hruška, ale nakonec se kotouče zmocnili Ševci a oba týmy střídají.

09:52
    Ondřej Kaše (CHM) – 2 minuty za faul kolenem.

10:21
    Kubinčák vyhazuje a Piráti střídají.

10:41
    Je po početní výhodě. Antonín Honejsek (ZLN) – 2 minuty za držení protihráče.

11:18
    Při signalizovaném vyloučení vyrazili Piráti dopředu, Divíškova střela byla sražena do ochranné sítě.

11:18
    Bedřich Köhler (ZLN) narazil na mantinel Libora Šuláka a odpyká si 2 minuty za krosček.

11:35
    Ofsajd domácích.

11:56
    Domácí jsou kompletní, ale vyhodili se z pásma.

12:22
    Tvrdá střela Baleje skončila mimo a Piráti se opět musí vystěhovat.

12:47
    Další Balejova střela byla zblokována.

13:05
    A Chomutov je opět z pásma. Přesilovka skončí za 15 sekund.

13:31
    Hosté už v pěti hráčích vyrazili dopředu, Leška ale nezpracoval přihrávku a bylo po šanci.

14:01
    Zlínští v ofsajdu.

14:12
    Řehoř příložníkem zlikvidoval pokus Melenovského.

15:11
    Hruška vyslal do brejku Kubinčáka, který byl ale faulován. Zdeněk Okál (ZLN) – 2 minuty za sekání.

15:27
    Balej opět střílí od modré, opět nepřesně. Piráti začínají za vlastní bránou.

16:05
    Valenta vyhodil přes všechny čáry a odjíždí střídat.

16:22
    Puk je mimo led, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:42
    Kubiš se v oslabení dostal ke střele, se kterou si ale Řehoř poradil.

17:13
    Hosté jsou v plném počtu.

17:40
    Sikora skvěle vypíchl kotouč, ke kterému ale dříve přisprintoval Horčička.

18:13
    Valenta uklidnil hru za vlastním gólmanem.

19:00
    Malec vypálil od modré, puk byl sražen a zastavila ho ochranná síť.

19:35
    Zlín hrál v šesti a je za to okamžitě potrestán dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Zdeněk Okál.

19:49
    Čelanského družina stihla do konce třetiny přidat ještě jednu branku! Lukáš Pulpán zachytil vyhození a přihrál JOZEFU BALEJOVI, který poslal puk po ledě k levé tyči Horčičkovy brány a gólman hostů nedokázal zareagovat. Asistence: Lukáš Pulpán.

20:00

Zlín nezačal utkání vůbec dobře. V první třetině byli svěřenci Rostislava Vlacha celkem pětkrát vyloučeni, z čehož dokázali Piráti dvakrát vytěžit maximum. První přesilovku využil David Hruška a na konci třetiny ho napodobil Jozef Balej. Ševci mohou být rádi, že ubránili oslabení pěti proti třem a je to zatím pouze 0:2 z jejich pohledu. Druhá třetina začne v 18:21.

Zásahy brankářů v 1. třetině:
    Milan Řehoř: 6
    Luboš Horčička: 7

20:01

20:26
    Veselý s Okálem se hned pokusili ohrozit Řehořovu branku, ale puk ke gólmanovi domácích ani nedoklouzal.

21:22
    Hruška teď dvakrát vystřelil. Napoprvé z otočky trefil Kubiše, napodruhé neprotlačil puk skrze Horčičkovy betony.

22:21
    Šagát chtěl přihrát Sikorovi, ale vyklubalo se z toho pouze nahození a Piráti pouští na led čtvrtou formaci.

23:21
    Druhé vyloučení z řad Pirátů. David Kämpf (CHM) 2 minuty za držení protihráče.

23:47
    Pirátům se už dvakrát podařilo vyhodit.

24:07
    Marušák tvrdě pálil od modré a puk byl tečován, ale spadl Řehořovi přímo do klína.

24:27
    Nepřesná rána Urbance od modré.

24:51
    Kučný padl do Čajánkovy přihrávky a zmařil tak šanci Zlína.

25:02
    Řehoř s kotoučem v rukavici přerušuje hru.

25:29
    Domácí jsou v plném počtu a v moci kotouče.

25:47
    Matějíček ale Piráty o kotouč obral a nastřelil tyč!

26:22
    Hřebejk pálil nebezpečně z ostrého úhlu, obrana Ševců pak raději kotouč odpálila přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.

26:56
    Leška vyhazuje vysokým obloučkem.

27:04
    Puk je mimo hřiště, vhazuje se po Řehořově pravici.

27:30
    Divíšek hledal důmyslnou přihrávkou Hrušku, který ale kotouč před bránou nezpracoval.

27:35
    Tomáš Divíšek (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění.

27:46
    Urbanec vystřelil z levého kruhu, Řehoř byl pozorný.

27:59
    Kubinčák odpálil kotouč až za Horčičku.

28:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    Piráti měli na holi vyhození, ale Antonín Honejsek je obral o kotouč a Radim Tesařík přihrál volnému ONDŘEJI VESELÉMU, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Radim Tesařík, Antonín Honejsek.

29:37
    Zajímavý okamžik. Jiří Ondráček přišpendlil Jiřího Kučného na mantinel tak tvrdě, že s ním vyrazil plexisklo. Čeká nás tedy krátká pauza zaviněná výměnou skla.

Pauza se trochu protáhne, ledaři přinesli moc široký kus plexiskla.

Nyní už sklo pasuje perfektně, ledoborci sklidili aplaus a vše je připraveno ke hře.

30:07
    Balej stihl nahozený kotouč až na hranici zakázaného uvolnění, stihl i vystřelit a dorážet. Horčička byl ale pozorný a šanci zlikvidoval.

30:38
    Balaštík nebezpečně nahodil před branku, kotouč ale pouze projel brankovištěm.

31:19
    Filip Čech (ZLN) byl při napadání moc aktivní a půjde si odpočinout na trestnou lavici – 2 minuty za podražení.

31:31
    Divíšek nenápadně poslal puk před bránu Bartečkovi, který se ho snažil protlačit za brankovou čáru. Horčička se ale nedal.

32:13
    Piráti jsou ve vlastním obranném pásmu.

33:04
    Špatná přesilovka s pohledu domácích. Bojuje se jen ve středním pásmu u mantinelu.

34:28
    Po delší době střela, Martin Mazanec pálil od modré a puk byl sražen do ochranné sítě.

34:53
    Další puk mimo led. Časoměřičům už kotouče pomalu docházejí.

35:26
    Výborný forčeking hostů vyústil ve střelu Marušáka, kterou schoval pod rukavicí Řehoř.

36:05
    Svoboda hledal před bránou Baleje, ten se nestihl zorientovat včas.

36:26
    Ľuboš Bartečko (CHM) – 2 minuty za nedovolené bránění.

36:30
    Piráti vyhráli buly a vyhodili.

36:50
    Šagát omylem najel do vlastní brány a vyvrátil ji z jejího stanoviště. Vylučovat ne nebude.

37:02
    Veselého ránu vyrazil Řehoř do rohu.

37:19
    Leška také mířil mezi betony, Řehoř byl opět pozorný a Piráti vyhodili.

37:52
    Gólman stihl zareagovat i na teč Balaštíka.

38:14
    Piráti vyrazili ve dvou proti jednomu, ale obrana hostů se stihla včas vrátit a oheň uhasit.

39:08

39:28
    Další vyloučení z řad Ševců. Martin Matějíček (ZLN) – 2 minuty za podražení.

39:42
    Zlínská obrana vyhodila kotouč přes všechny čáry.

40:00

Hostě ve druhé trochu srovnali tempo s Chomutovem a především se jim podařilo snížit dnešním třetím gólem z přesilovky. Ondřej Veselý tvrdou střelou propálil všechny překážky, které bránily kotouči v cestě do brány a snížil na 1:2. Třetí dějství začne zhruba v 19:20.

40:31
    Divíškova střely byla sražena a hosté vyhodili.

41:07
    Lukáš Pulpán (CHM) – 2 minuty za hrubost. Čajánek měl po jeho zákroku problém vstát z ledu.

41:34
    Hosté jsou kompletní a u kotouče.

42:21
    Střelu Marušáka od modré Řehoř ztlumil a přikryl.

42:32
    Čajánek neprocpal skrz Bartejse puk do brankoviště.

42:55
    Puk je mimo led. Vhazovat se bude po Řehořově levici.

43:04
    Přihrávka rukou Chomutova, vhazuje se na stejném místě.

43:27
    Kaše padl do střely Matějíčka a Piráti vyhodili.

44:05
    Lakos z dálky provětral lapačku Horčičky.

44:58
    Kubinčák v tísni vyřešil situaci 2 na 1 bekhendoou střelou, která byla ovšem nepřesná.

45:27
    Kotouč se dotkl ochranné sítě a vhazuje se po pravé ruce Řehoře.

46:12
    Řehoř raději přikryl Čajánkovo nahození. Před bránou se pak strhla malá šarvátka.

Vše se nakonec obejde bez vyloučení.

46:22
    Řehoř vyrazil tečovanou střelu Marušáka.

47:26
    Čtvrtá formace Chomutova odváděla dobrou práci v napadání, šanci si ale nevypracovala.

47:59
    Jiří Kučný (CHM) – 2 minuty za držení protihráče. Ševci mají šanci na vyrovnání.

48:06
    Veselý stál v brankovišti, Zlín je vykázán do středního pásma.

48:22
    Domácí vyhazují.

49:13
    PSG teď výborně tlačí, Řehoř ale stále odolává. Dvakrát střílel Tesařík.

49:27
    A teď se Pirátům podařilo osvobodit.

49:49
    Martin Šagát vybojoval v oslabení puk v útočném pásmu, posunul ho JAROSLAVU SVOBODOVI, který vystřelil po ledě kolem bruslí obránců mezi betony brankáře Horčičky! Asistence: Martin Šagát.

50:26
    Matějíčkovu tvrdou střelu chytil Milan Řehoř.

Dnešní utkání sleduje 3723 diváků.

51:37
    Zakázané uvolnění Chomutova.

51:58
    Řehoř raději přikryl puk před dojíždějícím Holíkem.

52:37
    Urbancovu dělovku vyrazil Řehoř vyrážečkou a Piráti vyhodili na zakázané uvolnění.

52:42
    Další icing Pirátů.

52:53
    Marek Sikora vyrazil dopředu a tvrdě vypálil mezi betony Horčičky, gólman hostů si ale tento prostor dobře pokryl.

53:17
    Stejně si počínal i proti střele Baleje.

43:24
    Zakázané uvolnění tentokrát ze strany Zlína.

53:31
    Horčička schoval v rukavici další skrytou střelu Jozefa Baleje.

53:39
    Čech zblokoval střelu Šuláka od modré a Zlín spěchá do útoku.

54:30
    Gólman Řehoř vyrazil střelu od mantinelu v podání Okála pouze na hůl Veselému, ale skvělým skokem pokryl dorážku.

54:36
    Ševci uspěli na vhazování, Petr Holík jel směrem za bránu a poslal skvělou přihrávku MARKU MELENOVSKÉMU, který pouze zvedl kotouč a obhodil tak tentokrát bezmocného Řehoře. Asistence: Petr Holík.

56:08
    Ľuboš Bartečko hrál v ofsajdovém postavení.

56:43
    David Hruška tváří v tvář Luboši Horčičkovi selhal v zakončení.

57:09
    Čajánek teď nebezpečně vypálil od Mantinelu, Řehoř měl velké štěstí, že nebyl před bránou nikdo v modro-žlutém, kdo by kotouč dorazil.

58:01
    Jozef Balej trefil z bezprostřední blízkosti tyč! Svobodova dorážka se také neujala.

58:13
    Řehoř přikryl kotouč a přerušil hru. PSG Zlín si vzalo oddechový čas a Horčička podle všeho už zůstane na střídačce.

58:35
    Čajánek před brankou Veselého nenašel.

58:49
    Zakázané uvolnění Pirátů.

59:12
    Hřebejk stihl puk dvacet centimetrů za brankovou čárou, rozhodčí nekompromisně zapískali zakázané uvolnění.

59:21
    Ševci vytvořili velký zmetek před Řehořem a připravili tak skvělou pozici pro JIŘÍHO MARUŠÁKA, který od modré tvrdě vypálil a vymetl levý horní roh Řehořovy brány. Je srovnáno! Asistence: Filip Čech.

60:00

Piráti se sice ujali vedení 3:1, ale zásluhou branek Marušáka a Melenovského uvidíme v Chomutově prodloužení. Pro oba týmy to bude v letošní sezóně již čtvrtá dělba bodů, přičemž pozitivnější bilanci po prodloužení mají hosté za Zlína (2:1), zatímco Piráti nezvítězili ani v jednom za tří předchozích případů.

60:01

60:33
    Svobodovu střelu nakonec Horčička zkrotil a přikryl kotouč. Vhazuje se po jeho levici.

61:01
    Holík obral o puk Šuláka, ale Melenovskému před bránu nedokázal přihrát.

61:49
    Zlín vyhodil na zakázané uvolnění.

62:25
    Hruška se uvolnil za bránou hostů a přihrál Svobodovi, který ale netrefil puk.

62:57
    Malcovu střelu chytá Horčička.

63:26
    Balaštík se třemi spoluhráči otočil hru a spěchal dopředu, skvěle ale zapracoval Malec.

64:11
    Čajánek byl napadán Kubinčákem a nemohl rozehrát.

64:23
    Řehoř skočil po kotouči před najíždějícím Filipem Čechem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V pětiminutové hře čtyřech proti čtyřem jsme gól neviděli, a tak si prohlédneme samostatné nájezdy.

Do brány Zlína se postaví Libor Kašík.

Samostatné nájezdy začínají.

Filipa Čecha vychytal Řehoř.

Jaroslav Svoboda provedl blafák do forhendu nepřesně.

Antonín Honejsek použil stejnou kličku, ale skóroval!

Jozef Balej a další úspěšná forhendová klička!

Petr Holík procpal kotouč pod vyrážečkou Řehoře!

Ľuboše Bartečka vychytal Kašík a Zlín vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín Autorem branky je PETR HOLÍK.

Zlín tedy potřetí uspěl v prodlouženém zápase, zatímco Piráti už počtvrté prohráli a berou pouze bod. Branky za domácí stříleli Hruška, Balej a Svoboda, za hosty skórovali Veselý, Melenovský a Marušák. Rozhodující nájezd proměnil Petr Holík.

Všem Vám děkuji za pozornost a při dalším přenosu na onlajny.com se těším na shledanou!

Konec zápasu. (20:19:20)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 7. Hruška (Bartečko), 20. Balej (Pulpán), 50. Svoboda (Šagát) – 29. Veselý (Tesařík, Honejsek), 55. Melenovský (Holík), 60. Marušák (Čech), rozh. náj. Holík

Berani Zlín: Horčička (SN Kašík) – Valenta, Marušák, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Tesařík – Veselý, Leška, Okál – Kubiš, Holík, Balaštík – Čech, Čajánek, Honejsek – Köhler, Melenovský, Ondráček.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Brejcha, Suchánek.