Třinec – Vltavín 4:2 (kon.)
FK Třinec
4:2 (0:2)
Loko Vltavín
Sobota 05.10.2013, 10:15 • Stadion Rudolfa Labaje, Třinec (kapacita: 2200 míst) • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Na základě dohody obou klubů bylo utkání přeloženo na sobotu 5. října.

Příjemné sobotní dopoledne, vítejte u sledování textového online přenosu z utkání 10. kola Fotbalové národní ligy. Mužstva FK Fotbal Třinec a Loko Vltavín se původně měla střetnout už v sobotu 28. září, avšak jejich utkání bylo po vzájemné dohodě obou klubů přeloženo na sobotu 5. října. Dnes tedy máte možnost sledovat souboj dvou druholigových nováčků.

FK Fotbal Třinec:

Třinci se na domácím hřišti stále nedaří a prokletí nezlomil ani v pohárovém utkání s prvoligovou Duklou Praha, které ve středu 25. září podlehl až v deváté sérii penaltového rozstřelu. V letošním ročníku Fotbalové národní ligy získali slezští fotbalisté z pěti domácích utkání pouhý jeden bod za bezbrankovou remízu s Mostem. S Mostem Třinečtí remizovali před třemi týdny. Od té doby hráli ještě ve Zlíně, kde na tamní Fastav absolutně nestačili a prohráli 0:3. Pak se představili v již zmiňovaném 3. kole Poháru České pošty, tam ale neuspěli a do kola čtvrtého poslali pražskou Duklu. V tabulce Fotbalové národní ligy se svěřenci kouče Hajného nachází na 12. pozici se ziskem deseti bodů. Na sestupové příčky mají náskok pouhých dvou bodů.

Loko Vltavín:

Pro Vltavín je letošní sezona premiérovou mezi týmy Fotbalové národní ligy a podle toho zatím také výkony Pražanů vypadají. Loko je totiž suverénně nejhorším týmem Fotbalové národní ligy, protože se krčí až na posledním 16. místě se ziskem pěti bodů z devíti odehraných zápasů. Na jakýkoliv bodový zisk čekají hráči Vltavínu už od 24. srpna, kdy doma remizovali se Zlínem 2:2. V následujících čtyřech zápasech tahali vždy za kratší provaz a z Českých Budějovic dokonce odjeli s výpraskem 0:5. Naposled doma nestačili na Varnsdorf a podlehli mu 0:2. Jestliže chce Vltavín pomýšlet na záchranu, už by měl zabrat. Na předposlední Bohemians Praha ztrácí Vltavín tři body.

Zajímavosti:

Nejlepšími střelci domácího mužstva z Třince jsou dvougóloví Miroslav Ceplák a Radek Gulajev. V kádru Vltavínu je gólově nejproduktivnějším také hráč se dvěma zásahy, jmenovitě útočník Václav Klán. Brankáři Vltavína Ondřej Pávek a Ladislav Čaba udrželi oba po jedné nule, Václav Bruk z Třince si připsal čistá konta hned třikrát. Před nedávnem posílil třinecký kádr dvaadvacetiletý obránce Michal Velner, který pod Javorový zamířil z Baníku Ostrava. V třineckém dresu už stihl odehrát celé pohárové utkání proti Dukle Praha a v následném penaltovém rozstřelu se nemýlil. Uvidíme, zda-li se představí i proti Vltavínu.

Vzájemné zápasy:

Oba soupeři se spolu ještě nikdy nesetkali a dnes to bude pro Třinec a Vltavín jejich první vzájemný zápas.

FK Fotbal Třinec: Bruk – Velner, Hupka, Cigánek, Matoušek – Malíř (C), Motyčka, Málek, Wojnar – Adamek, Čtvrtníček. Trenér: Pavel Hajný.
    Náhradníci: Brych – Sporysz, Joukl, Gulajev, Čelůstka, Ceplák, Gavlák.

Loko Vltavín: Čaba – Bureš, Kozák, M. Pávek (C), Hájek – Láncz, Pečeňa, Valíček, Podzimek – Očovan, Matějka. Trenér: Milan Knížek.
    Náhradníci: O. Pávek – Mařík, Předota, Tenkl, Zelenka, Klán.

Rozhodčí: Petr Mikel – Stanislav Pochylý, Jan Machálek.

-15
    V základních sestavách obou mužstev došlo k několika překvapivým změnám. Na lavičce Třince zůstanou některé opory jako Miroslav Ceplák nebo Tomáš Gavlák, hrát od začátku naopak budou nové posily Slezanů – Michal Velner a Polák Kamil Adamek. V dresu Vltavínu se na hřiště od první minuty nepodívá zase nejlepší střelec Pražanů Václav Klán.

-1
    Trojice rozhodčích už přivádí aktéry dnešního zápasu na hřiště. Domácí nastupují celí v červeném, Vltavín zvolil zelenou barvu.

1

1
    První útok Vltavínu skončil v zámezí a ani s tím druhým Pražané nepochodili.

1
    Po dlouhém autu Hájka se míč odrazil na roh.

2
    Lánczovi se exekuce rohového kopu vůbec nepovedla a míč se ani nedostal před branku.

3
    Adamka zastavili hostující stopeři a Vltavín jde dopředu.

4
    Centr Podzimka zastavil Hupka a následně se ke střele dostal Valíček. Bruk byl pozorný.

5
    Standardní situace Vltavínu skončila nebezpečným centrem Valíčka. K hlavičce před Brukem se dostal Očovan, ale zastavil ho zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

6
    Malíř na půli hřiště svalil Valíčka a hrají znovu hosté.

6
    Pěknou průnikovou přihrávku Wojnara si Čtvrtníček nedokázal zpracovat, takže žádné nebezpečí pro brankáře Čabu.

7
    Motyčka se teď na chvíli ocitl mezi obránci, ale rozehrávka se mu následně nepovedla, k míči se dostal aktivní Valíček a opět zkoušel střílet z velké dálky. Bránu neohrozil.

8
    Nakopnutý míč domácích sebral pohodlně Čaba.

9
    Kombinace Čtvrtníčka a Wojnara skončila přetaženým a nepřesným centrem druhého jmenovaného. Rozehrává Čaba.

10
    Podzimek nastřelil Velnera a vybojoval druhý roh pro Vltavín.

11
    Podzimkův roh mu nejprve vrátil hlavou domácí Cigánek, ale i s dalším centrem si Třinečtí poradili.

12
    Kolmici Málka poslal skluzem na roh Bureš.

13
    Malířův povedený centr srazil Kozák se štěstím na další roh.

13
    Druhý roh skončil rychlým úprkem Pražanů, kteří postupovali ve třech proti Velnerovi! Velner však bravurním zákrokem srazil přihrávku Láncze na roh.

14
    Závar po rohovém kopu domácí zvládli a vymanili se.

15
    Matějka si nerozuměl s Očovanem, ale domácím se rozehrávka také vůbec nepovedla a Vltavín zůstal nastěhován na útočné polovině.

16
    Malíře zastavil v nadějné pozici po sklepnutí Čtvrtníčka ofsajd.

16
    Hupka tečoval Valíčkův nákop hlavou a Vltavín dostává možnost dalšího rohu.

17
    Lánczovi se teď rozehrání od rohového praporku povedlo a v pádu zakončoval z bezprostřední blízkosti Kozák! Zamířil těsně vedle.

18
    Hupka zablokoval Očovanův centr a je z toho další roh hostí.

19
    Matoušek byl Kozákem faulován a Bruk nemusel zasahovat.

20
    Valíček přihrával do pokutového území a před Očovanem zachraňoval situaci v krkolomné pozici se nacházející Hupka. Společně s Brukem ale vše zvládli.

21
    Míč si po Wojnarově odražené standardce našel Malíř, ale svým centrem pouze lehce zaměstnal Čabu.

22
    Třinecké hře zatím schází nápad a jiskra, Vltavín je na začátku utkání lepším týmem.

22
    Motyčku faulovali Valíček společně s Očovanem a přímý kop rozehraje Malíř.

23
    Malířův centr zastavil svou rukou nepochopitelně Josef Čtvrtníček a vidí žlutou kartu.

24
    Malíř získal balon pro Adamka, ten se ale k zakončení na úrovni šestnáctky neprokousal.

25
    Třinec se nyní trochu osmělil a usídlil se na půlce Vltavínu.

26
    Centr Malíře se odrazil k Málkovi, ten svou pohotovu ránu umístil k pravé tyči, ale skvěle zasáhl brankář Čaba! Dorážející Čtvrtníček už byl v ofsajdu.

27
    Pronikajicího Wojnara stáhl k zemi Michal Bureš a vysloužil si žlutou kartu.

28
    Malířovu dalekonosnou střelu vytáhl znovu Čaba a následující manévrování Třineckých hostující beci přestáli.

29
    Velner pouštěl míč Brukovi, ale neuvědomil si, že má na zádech Podzimka. Bruk ale zachoval chladnou hlavu a situaci vyřešil.

30
    Žlutou kartu vidí za hru rukou a následnou diskuzi s rozhodčím Petr Cigánek.

31
    Vltavín právě vstřelil branku!
    Odražený míč si několik okamžiků po rozehrání standardní situace našel TOMÁŠ MATĚJKA a krásnou ránou k levé tyči nedal Brukovi nejmenší šanci – 0:1!

32
    Čtvrtníček ve vápně nepřesný a míč mají hosté.

33
    Matějkovu přihrávku sebral před Očovanem Motyčka.

34
    Motyčka se se štěstím probil přes dva hráče, ale přesnou přihrávku na Wojnara už nepřidal.

35
    Třineckou snahu o vyrovnání maří výbornými obrannými zákroky zadáci Vltavínu.

36
    Matějka si na půli hřiště počínal nedovoleně, Třinečtí pak rozehráli na krátko.

36
    Jejich útok ale skončil nepřesnou přihrávkou Malíře a útočí hosté.

37
    Vltavín vede už o dvě branky! Hru přenesl dlouhým balonem Očovan, Láncz odcentroval přes Čtvrtníčka na zadní tyč a LUKÁŠ PEČEŇA, zcela osamocen, uklidil míč hlavou za Brukova záda – 0:2!

38
    Wojnar se v pokutovém území dožadoval odpískání penalty, ale marně. Pávek ho zastavil čistě.

39
    Malířův centr zakončil nepřesně hlavou Čtvrtníček.

40
    Pečeňa posunul míč na Láncze, ten svou křižnou střelu poslal vedle.

41
    Třinečtí dnes opravdu nehrají dobře, přidávají další faul na půli hřiště a hraje stále Vltavín.

42
    Málek zbrzdil brejk Třineckých a pak byl o míč připraven Matějkou.

43
    Velner obral o míč Očovana a vše provedl čistě, přesto o něco později domácí míč znovu ztratili.

44
    Čtvrtníček přihrál pod sebe velmi nepřesně a Vltavín šel do protiútoku.

45
    Podzimek se po přetaženém centru neodvažoval zakončit a Pražané tak nakonec po rychlém brejku Bruka neohrozili.

Druhý poločas začne přibližně v 11:16.

Domácí prokletí třineckých fotbalistů trvá nadále. Proti Vltavínu jsou od počátku horším týmem a už ve 13. a 17. minutě přečkali se štěstím dvě velké šance hostí. Ve 26. minutě zahrozili Třinečtí jedinkrát za první poločas, ale Málkovu pohotovou střelu vyrazil skvělý Čaba. Poté už přišly branky. Ve 31. minutě se míč odrazil k Matějkovi a ten z dvaceti metrů krásnou střelou překonal Bruka. To nebylo vše. O šest minut později prolítl centr Láncze třineckou šestnáctkou a na zadní tyč nabíhající Pečeňa neměl problém poslat míč hlavou do branky. I nadále byli Pražané lepším týmem a Třinec se v kabině bude muset nad svým výkonem pořádně zamyslet.

46

46
    Třinec nastupuje se dvěma změnami. V rámci té první přišel na hřiště Miroslav Ceplák za Martina Motyčku.

46
    Útočníka Kamila Adamka nahradil Tomáš Gavlák.

47
    Hájkův centr odehrál na roh hlavou Hupka.

48
    Po rohu zůstávají Pražané před třineckou brankou, Ceplák zahrál opět jen na roh.

49
    Lánczův roh Slezané odvrátili a následně fauloval Wojnara Valíček.

49
    Útočným faulem se provinil Matějka a hrají domácí.

50
    O míč po několika chvilkách přišli a Vltavín šel do brejku, Podzimka zastavil ofsajd.

51
    Matoušek si balon ukopl a útočí znovu pražský celek.

51
    Hájkův dlouhý aut sklepl Očovan na Bureše, ten svou bombu poslal pouze do chumlu hráčů na hranici pokutového území.

52
    Třinci se dnes kombinace absolutně nedaří, před chvíli to potvrdili, když po chybě Málka zbytečně ztratili míč ve středovém kruhu.

53
    Žlutou kartu vidí útočník hostí Tomáš Matějka.

53
    Ceplák připravil míč Matouškovi, ale jeho centr si našel Čaba a stáhl míč ze vzduchu.

54
    Na druhé straně odvracel Hájkův centr na Očovana Cigánek.

54
    Nenápadnou ránou z dálky pořádně protáhl Bruka hostující Valíček! Třinecký gólman vytáhl míč efektním zákrokem na roh!

55
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rohový kop Třinečtí ubránili a z následujícího útoku snížili na 1:2! Na oblouček Málka si naskočil JOSEF ČTVRTNÍČEK a hlavou procedil míč za Čabu – 1:2!

56
    Wojnar zkoušet přehodit Čabu, ale jeho pokus skončil pár metrů vedle vltavínské branky.

58
    Vladimír Valíček dostává žlutou kartu za zbytečnou diskuzi s rozhodčím a strkanici s Málkem.

59
    Další žlutou kartu obdržel Tomáš Matoušek.

60
    Hupka fauloval ve středovém kruhu Očovana a zastavil tak rodící se protiútok hostů.

61
    Matoušek se prorval přes Pečeňu, ale rozhodčí posoudil jeho zákrok jako nedovolený. Se svými připomínkami přispěchal kapitán Pavel Malíř a byl oceněn žlutou kartou.

62
    Sudí Mikel má v posledních minutách pořádně napilno. Píská jeden faul za druhým. V rychlém sledu faulovali Cigánek a Velner.

63
    Po divoké pasáži plné faulu se Vltavín usadil na útočné polovině.

64
    Po nepřesném výkopu Čaby se k míči dostávají Třinečtí.

65
    Očovan postupoval po levé straně s míčem na kopačkách až do té doby, než ho odzbrojil domácí Málek.

66
    Ceplákův vysoký nákop na Malíře odehrál na roh Láncz.

66
    Očovan odvrací Malířův roh.

67
    Velner narazil při postupném útoku domácích na Láncze a přišel o balon.

68
    Dlouhý míč Wojnara sebral před dotírajícím Malíře gólman Čaba.

68
    Po průnikové přihrávce Láncze se ke střele dostal Podzimek, ale z velice nadějné pozice branku netrefil!

69
    Málek ztrácí míč a hosté postupují vpřed.

70
    Poprvé střídají i hosté. Za Lukáše Láncze nastupuje Jan Předota.

71
    Nyní se hraje fotbal ve stylu nahoru dolů, Pečeňův přízemní centr nejdříve adresáta nenalezl a na druhé straně pálil nebezpečně Matoušek. Čaba vyrazil na roh.

72
    Je vyrovnáno. Malíř si na pravé straně narazil s Ceplákem, druhý jmenovaný pak svůj přetažený centr posadil přímo na hlavu PETRA CIGÁNKA a tomu se podařilo hlavou vyrovnat – 2:2!

73
    Třinečtí ožili a hrnou se do dalších útoků, nyní však Malířovi míč utekl po přihrávce Gavláka.

76
    Hráči Vltavínu se snaží šetřit čas na půlce Třince.

77
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Čtvrtníček, přichází Gulajev.

78
    Málek vyslal kolmici na Malíře, ten ale místo střely volil kličku a nic z toho nebylo!

80
    Po rohu se míč odrazil k PETRU CIGÁNKOVI, ten napřáhl, jeho střela byla tečována někým z hostujících beků a míč nakonec doputoval za Čabova záda – 3:2!

81
    Odchází Vladimír Valíček a nahrazuje ho David Mařík.

83
    Domácí jsou teď na koni, TOMÁŠ GAVLÁK postupoval od poloviny hřiště sám společně s Gulajevem a akci sám zakončil přesnou střelou – 4:2!

84
    Domácí hráči se uklidnili a drží míč na svých kopačkách.

85
    Hupka chyboval na půli hřiště, ale Očovanův centr doletěl o několik okamžiků později až za branku Bruka.

86
    Míče se zmocnil Vltavín a kombinuje.

87
    Předotovi střela z voleje vůbec nesedla a vykopávat bude třinecký gólman Bruk.

88
    Zdá se, že Slezané divoké utkání v poklidu dohrají.

89
    Velner fauloval Maříka, který už si staví míč k přímému kopu.

90
    Vltavín dostává po teči Malíře možnost rohového kopu.

90
    Nastavuje se jedna minuta nad rámec normální hrací doby.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 398 diváků.

90+1
    Cigánek fauloval Matějku a hosté mají možnost poslední šance v podobě standardní situace z pětatřiceti metrů.

Je dobojováno a tři body nakonec bere domácí mužstvo! První půli sice naprosto prospalo a po brankách Matějky a Pečeni prohrávalo 0:2, ovšem do druhého poločasu jako by nastoupil úplně jiný Třinec. V 55. minutě snížil Čtvrtníček, který se prosadil hlavou. Stejným způsobem pak také vyrovnal Cigánek v 72. minutě. Právě pro Cigánka to bylo dnes velmi povedené představení, neboť o osm minut později přidal svou druhou branku, která se nakonec ukázala jako vítězná. V 83. minutě ještě pojistil třinecké vítězství po samostatném úniku Gavlák.

Vltavín dnes nepodal vůbec špatný výkon, pokud mluvíme především o první pětačtyřicetiminutovce. Ve druhé půli ale čtyřikrát inkasoval a nakonec nezískal ani bod. V tabulce zůstává Loko na posledním 16. místě s pěti body a za týden doma přivítá v pražském derby zápase Žižkov. Slezané se díky dnešnímu zisku posunou na 11. příčku před zlínský Fastav a příští neděli je čeká také prestižní derby. Třinečtí totiž pocestují na hřiště druhé Karviné.

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního dne!

Ondřej Zoubek

Branky: 55. Čtvrtníček, 72. Cigánek, 80. Cigánek, 83. Gavlák – 31. Matějka, 37. Pečeňa

Karty:   23. Čtvrtníček (TRI), 30. Cigánek (TRI), 59. Matoušek (TRI), 61. Malíř (TRI) – 27. Bureš (VLT), 53. Matějka (VLT), 58. Valíček (VLT)

FK Třinec: Bruk – Velner, Hupka, Cigánek, Matoušek – Malíř (C), Motyčka (46. Ceplák), Málek, Wojnar – Adamek (46. Gavlák), Čtvrtníček (77. Gulajev). Trenér: Pavel Hajný.

Loko Vltavín: Čaba – Bureš, Kozák, M. Pávek (C), Hájek – Láncz (70. Předota), Pečeňa, Valíček (83. Mařík), Podzimek – Očovan, Matějka. Trenér: Milan Knížek.

Rozhodčí: Petr Mikel – Stanislav Pochylý, Jan Machálek