Wolfsberger – Ried 1:1 (kon.) | Grödig – Sturm Graz 0:1 (kon.) | Wacker – Admira 3:3 (kon.)
RZ Pellets Wolfsberger AC
1:1 (0:0)
SV Guntamatic Ried
Sobota 05.10.2013, 16:30 • Lavanttal Arena • Rakouská Bundesliga

Já se s Vámi loučím, u dlašího přenosu nashledanou. (18:36:15)

Gól který padl v 90. minutě určil celkovou podobu skóre a to je 1:1.

90+1
    Nakonec ještě poslední střídání domácích. Odešel Sandro Gotal a přišel Gernot Suppan.

90
    Ried právě vstřelil branku!
    Před avizovaným střídáním si na centr z levé strany naběhl CLEMENS WALCH a vyrovnává tak stav utkání na 1:1!

89
    Pokus o střelu z dálky končí vysoko nad.

89
    Málem se teď dostali hosté zadarmo ke gólovce, míč jim ale utekl.

87
    Odchází Andreas Schicker a nastupje Furkan Aydogdu.

86
    Hostům už nezbívá mnoho času a tak se snaží o závěrečný tlak.

82
    V zápětí ale fauluje Gernot Trauner a vidí pozásluze žlutou kartu.

81
    Útočný faul domácích dává hostům možnost v klidu rozehrát.

81
    Tentokrát z toho nebyla ani ta střela.

80
    Další rohový kop pro hosty.

79
    Teď ale rozehrávali hosté rohový kop, po kterém se dostali i ke střele jenomže Dobnik stál tam kde měl a tak ho střela trefila.

77
    Ried se sice tu a tam dostane do zakončení, ale nic vážného z toho zatím nebylo.

75
    No a domácí borci si jsou vědomi toho, že do konce už zbýva jen nějakých 15 minut plus nastavení a tak s rozehrávkou standartek nespěchají a tahají čas.

74
    Domácí ale teď Ried k ničemu nepouští, naopak se ženou do útoku.

73
    Střídají taky hosté. Odchází Sandro Wieser a místo něj nastupuje Sandro.

72
    Za faul na pronikajícího hráče domácích vidí Thomas Reifeltshammer žlutou kartu.

70
    Ried teď hraje v početní výhodě a je to znát. Obrana domácích je zatažena až u vlastního pokutového území.

65
    Druhou žlutou kartu a posléze i červenou vidí Nemanja Rnič (WAC). Domácí tak budou dohrávat v deseti.

69
    Domácí střídají. Odchází Michael Liendel a přichází Nenad Jovanovič.

63
    První dnešní střídání probíhá na straně domácích. Odchází Mihret Topčagič a místo něj přichází Christian Falk.

62
    To už snad ani naní možné co domácí nedali. Kerhe dostal míč na hlavu na zadní tyč kde byl sám, ale netrefil bránu.

61
    Julius Perstaller vidí žlutou kartu za ostrý faul na půlící čáře.

60
    Po úvodníím gólu se hra vrací opět ke svému standardu a to jsou ostré zákroky a plno nepřesností.

59
    Sandro Wieser (RIE) obdržel žlutou kartu.

54
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Konečně jsme se dočkali. Po nenápadné přihrávce na paty se dostal k míči Manuel Kerhe který poslel míč na bránu a THOMAS REIFELTSHAMMER si dal vlastní gól.

52
    Outové vhazování rozjelo útočnou akci domácích, která ale velmi záhi skončila.

50
    No tak jak asi většina z nás doufala, že druhý poločas bude naprosto odlišný od toho prvního, tak jsme se zatím nedočkali jediné změny.

48
    V druhém poločase se pokračuje v zavedeném trendu. Neproměňování šancí a hodně tvrdé souboje, které nejsou většinou potrestány kartou.

46
    hned v první minutě druhého poločasu se dostali domácí do gólové šance ale míč z místa penalty nedo kázali usměrnit mezi třo tyče.

46

První poločas nic nepřinesl a tak se de do kabin po právu za stavu 0:0.

Druhý poločas začne přibližně v 17:31 .

45
    A za tento zákrok vidí Nemanja Rnič žlutou kartu.

45
    Rozběhla se nám poslední minuta prvního poločasu a s ní útočník Gartler (RIE) který byl zastaven nedovoleným způsobem.

42
    Během prvního poločasu jsme viděli mnoho ostrých zákroků, byla však udělena pouze jedna žlutá karta.

40
    Pohlednější kombinace má ale Ried, který teď jednu takovou předvedl, akce ale skončila nepřesnou finální přihrávkou.

39
    Po rohovém kopu teď domácí hlavičkovali pouze do břevna.

39
    Za ostrý faul vidí žlutou kartu Clemens Walch. Je to první žlutá karta v zápase.

38
    Nevím, nevím, možná je brzy soudit, ale zápas se rozhodně němůže líbit. Akce jsou kostrbaté, ojedinělé a hlavně bez gólového efektu.

37
    SV Ried teď zatlačil svého soupeře k jeho brance ale zatím z toho branka není.

35
    Jenže míč letěl uplně mimo.

34
    Tak třeba se dočkáme teď, dobrá příležitost pro Ried.

33
    Moc tomu nepřidává ani trávník, který je v dosti špatném stavu.

31
    I přesto, že v posledních minutách přibývá počet standartních situacích jsme stále gól neviděli.

29
    Střela domácích mířila pod břevno Gebauerovy brány ale hostující gólman na poslední chvíli vyrazil.

28
    Domácí mohli po rohovém kopu jít do přečíslení ale provinili se faulem.

27
    Další roh pro hostující celek.

25
    Dosavadních 25 minut nám nepřineslo žádný gól, navíc fotbal musí diváky na tribunách nudit.

23
    Špatná rozehrávka hostí nabídla příležitost domácím, ti ale nabídku opovrhly.

21
    Ten ale nic kloudného nepřinesl.

21
    Roh také na druhé straně.

19
    Nádherná kombinace také na druhé straně. Ried se po vzoru Barcelony dostal až před Dobnika, ale ten skvělým zákrokem vyráží na roh.

18
    Krásný centr z pravá strany proletěl vápnem Riedu a mířil na zadní tyč kde byli dva domácí hráči, bohužel pro ně ale míč nakonec přistál na hlavě obránce, který stál mezi nimi.

16
    Další faul na půlce. Tentokrát zůstal ležet domácí hráč.

14
    Domácí se teď dostali do rychlého kontru a řítili se 2 na 1 ale nakonec vyšel z tohoto nerovného souboje vítězně hostující bek.

13
    Nic z toho ale nebylo a zatím se většinou hraje kolem středového kruhu.

12
    U míče znovu Ried, který na půlící čáře zakládá další útočnou akci.

10
    Gebauer ale centr vyboxoval a následná střela šla vysoko nad.

10
    Domácí teď budou mít výhodu volného kopu v blízkosti pokutového území hostí.

9
    Míč ma ve své moci Gebauer, odtud tedy začne další akce Riedu.

8
    A další tvrdý zákrok od stejného domácího hráče jako před chvíli.

7
    Protentokrát žadný trest.

6
    Na půlící čáře leží jeden z hostujících hráčů.

5
    Gebauer se teď ocitl až u středového kruhu, kam vyběhl pomoci s rozehrávkou.

4
    Nepodařený centr domácích z pravé strany končí za Gebauerovou brnakou.

3
    Domácí ale zabojovali a hnali se do útoku, zastavil je ofsajd.

2
    Jenže jejich útok ukončuje nepřesné přihrávka, která končí v outu.

2
    Dlouho se však hosté vepředu neudrželi a domácí tak mohou znovu zaútočit.

1
    Teď už ale v útoku Ried.

1
    O rozehrávku se postarali domácí, kteří vzápětí také vybojovali první faul.

1

Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

RZ Pellets WAC: Wolfsberger se momentálně pohybuje kolem sestupové příčky, od které ho děli 2 body. Tým je momentálně osmý s devíti body, přičemž hned sedm z nich domácí uhráli v posledních třech zápasech (Admira 3:1, Salzburg 2:2, Rapid Vídeň 4:2). Hodně důležité body jsou pak ty ze Salzburgu a z Vídně, protože s těmi se asi moc nepočítalo. Tým se tak dostal herně do pohody a může být klidnější než před čtyřmi koly, kdy byl poslední.

SV Josko Ried: . To hosté z Riedu jsou na opačném pólu tabulky a aktuálně jsou druzí se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Salzburg. Od kterého dostal výprask 0:5 a to se hrálo na hřišti Riedu. Následovala porážka 2:0 ve Vídni od zdejšího Rapidu, ale v posledním kole se dostali hosté opět na vítěznou vlnu a vyhráli 4:2 s Grodigem, který je třetí. Ried tak bude chtít navázat další výhru a minimálně do neděle, kdy je na programu šlágr kola, když na hřiště loňského mistra Austrie Vídeň zavítá Salzburg, stáhnout náskok vedoucího Salzburgu na jediný bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Malíř

Branky: 54. Reifeltshammer (vla.) – 90. Walch

Karty:   45. Rnič (WAC) – 39. Walch (RIE), 59. Wieser (RIE), 61. Perstaller (RIE), 72. Reifeltshammer (RIE), 82. Trauner (RIE)   65. Rnič (WAC)

RZ Pellets Wolfsberger AC: Dobnik – Standfest, Sollbauer, Rnič, Baldauf – Polverino, De Paula – Kerhe, Liendl, Gotal – Topčagič
    Náhradníci: Falk, Jovanovic, Kofler, Salentinig, Segovia, Suppan, Ynclan

SV Guntamatic Ried: Gebauer – Schicker, Riegler, Reifeltshammer, Hinum – Wieser, Trauner – Perstaller, Zulj, Walch – Gartler
    Náhradníci: Aydogdu, Baumgartner, Burghuber, Höbart, Reiter, Sandro

Rozhodčí: Alexander Harkam – Christian Trunner, Andreas Staudinger – Julian Weinberger