Třinec – Loko Praha | 4:2 (kon.) |
Žižkov – Brno | 1:0 (kon.) | | | Znojmo – Sparta | 2:3 (kon.) | | | Varnsdorf – Slavia | 0:0 (kon.) |
Jablonec – Ústí n. L. | 1:0 (kon.) | | | Dukla Praha – Příbram | 4:0 (kon.) | | | Olomouc – Jihlava | 0:4 (kon.) |
Manchester City – Everton | 3:1 (kon.) | | | Cardiff – Newcastle | 1:2 (kon.) | | | Fulham – Stoke | 1:0 (kon.) |
Hull City – Aston Villa | 0:0 (kon.) | | | Liverpool – Crystal Palace | 3:1 (kon.) | | | Sunderland – Manchester Utd. | 1:2 (kon.) |
Elche – Espanyol | 2:1 (kon.) | | | Rayo Vallecano – Real Sociedad | 1:0 (kon.) | | | Levante – Real Madrid | 2:3 (kon.) |
Barcelona – Valladolid | 4:1 (kon.) |
Schalke – Augsburg | 4:1 (kon.) | | | Mönchengladbach – Dortmund | 2:0 (kon.) | | | Stuttgart – W. Brémy | 1:1 (kon.) |
Wolfsburg – Braunschweig | 0:2 (kon.) | | | Mohuč – Hoffenheim | 2:2 (kon.) | | | Leverkusen – Bayern | 1:1 (kon.) |
Chievo – Atalanta BC | 0:1 (kon.) | | | Inter – AS Řím | 0:3 (kon.) |
Monaco – Saint-Étienne | 2:1 (kon.) | | | Guingamp – Rennes | 2:0 (kon.) | | | Lille – Ajaccio | 3:0 (kon.) |
Nantes – Évian TG | 3:0 (kon.) | | | Toulouse – Nice | 1:0 (kon.) | | | Valenciennes – Remeš | 1:1 (kon.) |
Ružomberok – Zlaté Moravce | 1:3 (kon.) | | | Košice – B. Bystrica | 3:1 (kon.) | | | Myjava – Nitra | 4:0 (kon.) |
Žilina – Dunajská Streda | 0:0 (kon.) | | | Trenčín – Trnava | 2:2 (kon.) |
Chrudim – Domažlice | 1:1 (kon.) | | | Strakonice – Jirny | 1:1 (kon.) | | | Kolín – Čáslav | 1:2 (kon.) |
Králův Dvůr – Převýšov | 0:0 (kon.) | | | Kunice – Karlovy Vary | 3:1 (kon.) |
Zlín B – Mikulovice | 2:1 (kon.) | | | Třebíč – Břeclav | 1:0 (kon.) | | | HFK Olomouc – Olomouc B | 0:2 (kon.) |
Kroměříž – Žďár n/S | 2:1 (kon.) | | | Prostějov – Hulín | 3:0 (kon.) |
Liberec – Mladá Boleslav | 2:1 (kon.) | | | Karviná – Slovácko | 0:2 (kon.) | | | Pardubice – Sparta | 1:0 (kon.) |
L. Mikuláš – Senec | 0:0 (kon.) | | | R. Sobota – Bardejov | 1:1 (kon.) | | | Dubnica – Michalovce | 1:2 (kon.) |
Šaľa – Šamorín | 2:1 (kon.) |
Kerkrade – Zwolle | 0:0 (kon.) | | | GA Eagles – Nijmegen | 4:3 (kon.) | | | Breda – Heracles | 2:1 (kon.) |
Club Bruggy – Leuven | 1:0 (kon.) | | | Charleroi – Lokeren | 2:1 (kon.) | | | Mechelen – Cercle Bruggy | 1:2 (kon.) |
Lierse – Mons | 2:1 (kon.) | | | Waasland-Beveren – Oostende | 2:0 (kon.) |
Belenenses – Olhanense | 2:0 (kon.) | | | Sporting – Setúbal | 4:0 (kon.) |
Wolfsberger – Ried | 1:1 (kon.) | | | Grödig – Sturm Graz | 0:1 (kon.) | | | Wacker – Admira | 3:3 (kon.) |
Ural – FK Krasnodar | 0:2 (kon.) | | | Samara – Lok. Moskva | 2:2 (kon.) |
Sp. Příbram – Benátky n. J. | 0:1 (kon.) |
Blansko – Tasovice | 3:1 (kon.) |
konec
FC Schalke 04
4:1
(2:1)
FC Augsburg
Daniel Polách
Branky:
16. K-P. Boateng (pen.), 28. Szalai (Učida), 78. Szalai (Aogo), 86. Meyer (Učida) – 10. Mölders (Ostrzolek)
Rozhodčí: Fritz – Thomsen, Schaal
Diváci:
Karty: 64. Učida (SCH) – 60. Werner (AUG), 79. Verhaegh (AUG), 81. Vogt (AUG), 84. Ostrzolek (AUG) 16. Klavan (AUG)
Neproměněná penalta:
FC Schalke 04:
Hildebrand – Učida, Höwedes (C), Santana, Aogo – Clemens (84. Kolasinac), Höger, K-P. Boateng (68. Meyer), Neustädter, Draxler – Szalai (87. Ayhan).
Náhradníci: Unnerstall – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip, Meyer, Jones.
Trenér:
FC Augsburg: Manninger – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Baier, Werner (73. Holzhauser), Altintop (18. Hong) – Mölders (83. Milik).
Náhradníci: Hitz – Philp, Hong, Holzhauser, de Jong, Milik, Fetsch.
Trenér:
Náhradníci: Unnerstall – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip, Meyer, Jones.
Trenér:
FC Augsburg: Manninger – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Baier, Werner (73. Holzhauser), Altintop (18. Hong) – Mölders (83. Milik).
Náhradníci: Hitz – Philp, Hong, Holzhauser, de Jong, Milik, Fetsch.
Trenér:
Rozhodčí: Fritz – Thomsen, Schaal
Diváci:
MAX MEYER po svém příchodu na hřiště v 68. minutě rozhodně oživil hru Schalke a za svůj skvělý výkon je odměněn gólem. Na středu hřiště jej našel Učida, Meyer obešel Callsen-Brackera a drzou střelou překonal vybíhajícího Manningera.
Zdá se, že je definitivně rozhodnuto, byť Schalke ani přes početní výhodu nebylo tak nebezpečné. Meyer prvně zakončil do Callsen-Brackera, Schalke se ale udrželo na míči, Draxler roztáhl hru na Aoga, jehož křižnou přihrávku na malé vápno nedokázal zastavit Hong a ADAM SZALAI měl velmi jednoduchou pozici.
Domácí nakonec své početní převahy využili poměrně brzo. Neustädter krásně za obranou našel Učidu, jenž si netroufl na zakončení a předložil míč ADAMU SZALAIOVI, pro nějž jako pro rozeného zakončovatele nebyl problém protlačit míč do branky pod padajícím Manningerem.
KEVIN-PRINCE BOATENG se rozhodl ke střele doleva ze svého pohledu, kam putoval také Manninger. Brankáři Augsburgu se ale uchránit svůj tým od vyrovnání nepodařilo.
FC Schalke 04: Hildebrand – Učida, Höwedes (C), Santana, Aogo – Clemens, Höger, K-P. Boateng, Neustädter, Draxler – Szalai.
Náhradníci: Unnerstall – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip, Meyer, Jones.
FC Augsburg: Manninger – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Baier, Werner, Altintop – Mölders.
Náhradníci: Hitz – Philp, Hong, Holzhauser, de Jong, Milik, Fetsch.
Rozhodčí: Fritz – Thomsen, Schaal.
Historie vzájemných zápasů obou celků nemá příliš dlouhého trvání a není překvapením, že jí vládne Schalke. To z pěti měření síl zvítězilo třikrát, na domácím stadionu navíc vždy zvítězilo 3:1.
To v Augsburgu si nad prvními sedmi koly mohou libovat. Loni jim start do soutěže vůbec nevyšel a byl příčinou pozdějších záchranářských starostí, které tým zvládl až díky skvělému finiši. Formu z něj si očividně přenesl i do příští sezony, do níž sice vstoupil dvěmi porážkami, avšak dokázal se z nich rychle oklepat a usídlit se na osmém místě bundesligové tabulky. Naposledy se Augsburg po poměrně dobrém výkonu propracoval proti Mönchengladbachu k bodu díky premiérovým gólům Andrého Hahna a Arkadiusze Milika. Hosté se v utkání budou muset obejít bez zotavujícího se Bobadilly.
Hodnocení dosavadního průběhu sezony v podání vestfálského celku rozhodně nemůže být kladné. Svěřenci Jense Kellera sice v Lize mistrů porazili Steauu Bukurešť a Basilej, díky čemuž vedou tabulku své skupiny, jejich účinkování v Bundeslize je ale katastrofální. Letos již dokázali přepsat pár z negativních historických rekordů a v lize jim patří až čtrnáctá pozice. Naposledy se tým z Gelsenkirchenu utkal v Sinsheimu s Hoffenheimem a přestože po první půli 3:1 vedl, bral jen bod za remízu 3:3. Domácí v dnešním utkání nebudou moci počítat tradičně s Fuchsem, Papadopoulosem, Annanem, Goretzkou, Obasim, Huntelaarem a nově také Farfánem.