Monaco – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Guingamp – Rennes 2:0 (kon.) | Lille – Ajaccio 3:0 (kon.)
Nantes – Évian TG 3:0 (kon.) | Toulouse – Nice 1:0 (kon.) | Valenciennes – Remeš 1:1 (kon.)
FC Nantes
3:0 (2:0)
Évian Thonon Gaillard
Sobota 05.10.2013, 20:00 • Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

V dnešním utkání vítězí zcela zaslouženě Nantes 3:0. Dvě branky domácích vstřelil v prvním poločase kanonýr Đorđević a třetí zásah přidal po změně stran Djilobodji. Hosté měli především v prvním poločase několik slibných příležitostí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo, a tak odjíždí z Nantesu s prázdnou. Naopak domácí pokračují ve spanilé jízdě letošní sezónou! To je z dnešního utkání vše, děkuji za pozornost a příjemný zbytek sobotního večera. (21:51:39)

90+1
    Sudí Duhamel bude nastavovat 2 minuty.

90
    Domácí kombinují kolem středového kruhu a čekají na závěrečný hvizd.

88
    Zaplněné tribuny vyprovází své miláčky bouřlivým potleskem. Musím konstatovat, že ten je zcela zasloužený! Nantes bude na domácí půdě určitě nepříjemným soupeřem pro všechny týmy ze špice tabulky. I PSG zde vyhrál s odřenýma ušima.

86
    Platonická snaha ze strany hostů končí v náručí brankáře Rioua.

84
    Závěrečné minuty se hraje pouze z povinnosti. Fotbalisté Évianu už by se nejraději viděli v útrobách stadiónu.

82
    Veretoutova střela končí vysoko nad brankou. I přesto sklízí aktivní záložník domácích zasloužený potlesk. Dnes patří k nejlepším hráčům na hřišti!

79
    Na závěrečné minuty přichází i Trebel, odpočívat jde Touré.

79
    Domácí trenér střídá. Jedná se hned o dvojnásobné střídání. Za bouřlivého potlesku odchází Gakpé, kterého nahradí Aristeguieta.

77
    Už si dovolím tvrdit, že je o vítězi dnešního utkání rozhodnuto. Ve fotbale se může stát všechno, ale Nantes má zápas v této fázi zcela pod kontrolou.

75
    Střídání na straně domácích. Ze hry je stažen Nicoliță, do hry se podívá Pancrate.

74
    A následovat bude další roh. Že by se hosté nadechli k náporu?

74
    Rohový kop pro hosty.

72
    Hra se nyní odvíjí ve středu hřiště. Aktivnějším týmem je sice Évian, ale ten si nedokáže ve druhém poločase vypracovat gólovku.

70
    Cambon se ještě na hřišti příliš neohřál a už vidí žlutou kartu. Nicméně zcela zaslouženou.

66
    Trenér Évianu Dupraz sahá k poslednímu střídání. Do sprch míří Barbosa, na jeho místo přichází čerstvý štírek Sougou.

65
    Nantes právě vstřelili branku!
    PAPY MISON DJILOBODJI se coby obránce vydal na výlet do pokutového území a hned to končí brankou, když dokázal zúročit přesný centr z kopačky Veretouta.

64
    Druhé střídání na straně Évianu. Pro dnešek už má odpracováno Koné, kterého nahradí Cambon.

62
    Déaux si šikovně obhodil Wasse, ale následně neodcentroval přes Koného. Nicméně Déaux vybojoval alespoň další roh pro svůj tým.

60
    Opět v akci Barbosa. Ten si nyní vynutil faul v souboji s Nicolițou. Ten dostává poslední napomínání od sudího Duhamela. Příště to už bude za žlutou!

58
    Domácí zadák si srazil míč do vlastní branky, ale gól neplatí, jelikož se těsně před "golovou" akcí dostal s míčem za postranní čáru Barbosa.

56
    Hosté střídají. Ze hry odchází Blanc a ne jeho místo přichází Bertoglio.

55
    Varetout se opřel do míče ze střední vzdálenosti a jeho pokus ztečoval stoper Angoula na rohový kop.

54
    Touré vzápětí zfauloval Blanca a vyfasoval žlutou kartu.

53
    Z ničeho nic mohli udeřit domácí fotbalisté. Ti se dostali do dvojnásobného přečíslení, ale Touré vyřešil situaci uvnitř pokutového území špatně.

51
    Až příliš pasivně působí na začátku druhého poločasu Nantes. Jakoby domácí čekali s čím přijde soupeř. Ten zatím pěkně kombinuje na útočné polovině, ale to je z jeho strany vše. Obrana domácích zhušťuje dobře střed hřiště.

49
    Po Veretoutově sražené střele bude Nantes rozehrávat rohový kop.

47
    Do zakončení se prodral Bérigaud. Jeho střela však ohrozila pouze diváky na tribuně.

46

Statistiky prvního poločasu:

Střely na branku: 3:2.
    Rohové kopy: 2:2
    Žluté karty: 0:1
    Držení míče: 42: 58%

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme mohli sledovat pohledný fotbal z obou stran. Bohužel pro hosty, padaly branky pouze do jejich sítě. Skóre zápasu otevřel už ve 2. minutě Đorđević, který se dokázal prosadit i ve 34. minutě, a tak určil poločasový výsledek 2:0.

45
    Sudí Duhamel bude v prvním poločase nastavovat pouze jednu minutu.

44
    Druhý roh v řadě se Nantesu příliš nepovedl, a tak se zmocnili míče fotbalisté Évianu, kteří z rychlého protiútoku vybojovali roh ve svůj prospěch.

44
    Po ztečované střele si domácí rozehrávku rohového kopu zopakují.

43
    Stoper Évianu si hrál tak dlouho s míčem, až mu ho vypíchl Veretout, který následně donutil brankáře ke špičkovému zákroku. Následovat bude roh domácích.

41
    Když to nejde po zemi, půjde to vzduchem. To si pravděpodobně řekl hostující Sorlin, který se pokusil během malé chvilky hned o dva nákopy na útočnou polovinu. Ani jeden však jeho parťáky z útoku neoslovil.

39
    Évian se sice viditelně snaží se zápasem něco udělat, ale jejich snahu teď brzí velká nepřesnost.

37
    Jenže ani tato standardka hostům nevychází. Trenér Dupraz bezmocně kroutí hlavou.

36
    Blanc si řekl zkušeně o faul a vybojoval standardku pro svůj tým. Hosté, tak mohou odpovědět a vstřelit kontaktní branku.

34
    Zbytečná ztráta ve středu hřiště a následoval rychlý protiútok domácích fotbalistů. Střílený centr do vápna srazil Laquait pouze k nohám všudy přítomného FILIPA DORDEVIĆE, který se následně nemýlil. Druhý zásah v dnešním utkání pro útočníka Nantesu!

31
    Bérigaud o sobě dal poprvé výrazněji vědět. Na úrovni velkého vápna se pomazlil s míčem, udělal kličku obráncovi a zakončil přízemní střelou. Ta šla bohužel pro Évian pouze do míst, kde stál připravený brankář Riou.

30
    Benezet nastartoval svůj motor a následně se předkopl míč kolem postranní čáry a snažil se pláchnout domácím zadákům. Na poslední chvíli mu ukázkovým skluzem vystavil stopku Alhadhur.

28
    Touré už se hlásí za postranní čárou o návrat do hry, kam se vzápětí vrací.

27
    Za ostrý faul na Tourého je navíc potrestán Koné. Stává se tak prvním držitelem žluté karty v dnešním utkání.

26
    Po jednom z ostrých soubojů zůstává ležet na hrací ploše Touré. Hra je tak přerušena a v akci bude lékařský tým domácích.

24
    Gólovka na straně hostů! Ti nyní pěkně vykombinovali domácí obranu a poté se postavil brankáři tváří v tvář Angoula, který branku trestuhodně přestřelil.

23
    Míč z kopačky Tourého našel pouze připraveného stopera Évianu, který razantním odkopem osvobozuje svůj tým.

23
    Standardka pro domácí...

22
    Domácí aktivně napadají rozehrávku hostů. Ti jsou tak nuceni dát míč až svému brankářovi, který jej následně bezhlavě odkopává.

20
    Nantes zastavil v nadějné pozici ofsajd. V hledišti to jen zahučelo.

18
    Největším nebezpečím ze strany Évianu je bezpochyby šestibrankový Bérigaud. Jenže toho si zatím obrana domácích střeží jako oko v hlavě.

16
    Domácí mají míč na kopačkách, ale do útoku se příliš nehrnou. Postupnou kombinací se snaží hráče Évianu vytáhnout na svoji polovinu.

14
    Série ostrých soubojů ve středu hřiště. Sudí Duhamel řeší zatím vše pouze domluvou.

12
    Rychlý protiútok domácích sice skončil brankou, ale ta nemohla být uznána, neboť se při svém manévru s míčem dostal Nicoliță mimo hřiště a finální nahrávku nestihl odservírovat včas.

10
    Od úvodní branky je aktivita na straně hostů. Další útok zakládá dlouhým nákopem Angoula.

8
    Hostující Barbosa zkusil projít do šestnáctky Nantesu na vlastní pěst. Ztroskotal však hned na první překážce v podobě Cissokha.

6
    Benezetův centr přeletěl všechny jeho spoluhráče a skončil až za postranní čárou.

5
    Snaha Éviana končí faulem domácích. Hosté tak budou mít možnost standardky.

4
    Hosté se snaží o rychlou odpověď.

2
    Domácí snajpr FILIP DORDEVIĆ si naběhl na malé vápno, kam mu poslal milimetrově přesný centr Gakpé a pro domácího útočníka už nebyl problém rozvlnit síť!

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří nyní kombinují na jistotu kolem středového kruhu.

1

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Alhadhur – Deaux, Touré, Nicoliță, Veretout, Gakpé – Đorđević.
    Náhradníci: Zelazny – Cichero, Pancrate, Trebel, Eudeline, Aristeguieta, Veigneau.

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Wass, Angoula, Mongongu, Sabaly – Benezet, Blanc, Sorlin, Koné, Barbosa – Bérigaud.
    Náhradníci: Hansen – Cambon, Bertoglio, Nistor, N'Sikulu, Sougou.

Rozhodčí: Duhamel – Schurra, Lang.

Bude Nantes pokračovat ve své spanilé jízdě Ligue 1? Dokáže se Évian vypořádat s rozsáhlou marodkou? To vše se dozvíme v sobotu. Utkání v Nantes startuje ve 20:00!

Vzájemné zápasy

Poslední setkání těchto dvou soupeřů se datuje do sezóny 2010/2011 a to v rámci druhé ligy. Pozitivnější bilanci má Évian, který dokázal dvakrát zvítězit 0:1, 0:3!

Évian TG

Évian měl v loňské sezóně plné ruce nohy práce, aby zachoval prvoligovou příslušnost. A bojům o záchranu se chce bezpochyby vyhnout trenér Pascal Dupraz, který si dal za úkol odehrát se svým týmem klidný střed tabulky. V posledním kole doma Évian remizoval s Bordeaux 1:1. Největším problémem hostů bude rozsáhlá marodka. Mimo hru jsou Ehret, Rbén, Mensah a Dja Djedje. Nejlepším střelcem hostů je šestibrankový Bérigaud.

FC Nantes

Domácí tým si coby nováček mezi francouzskou elitou nepočíná vůbec špatně. Navíc si v posledním zápase svěřenci Michala Der Zakariana vyšlápli v bretaňském derby na Rennes 3:1! Navíc začátek ligové soutěže naznačil, že Nantes doma body často rozdávat nebudou. S prázdnou ze Stade de la Beaujoire odjeli: Bastia, Sochaux a Nice. Jediný, kdo zde dokázal uspět, bylo PSG (1:2). Nejlepším střelcem týmu je Đorđević, který má na svém kontě 4 zásahy!

V 9. kole nejvyšší francouzské soutěže bude šestý FC Nantes hostit třináctý Évian TG! Hlavním rozhodčím bude velezkušený pan Duhamel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.